Erling Braut Haaland [Borussia Dortmund]

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Transfery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Goldschmidt
Captain Banhammer

PostWysłany: 2020.05.16 18:54    Temat postu: Erling Braut Haaland [Borussia Dortmund] Odpowiedz z cytatem

Kiedyś trzeba będzie mu coś założyć.

Będzie lepszy od Janów Kollerów czy innych Zigiciów, ale goleadora na miarę Ronaldo w nim nie widzę. Jak dojdzie na poziom Dzeko czy Drogby to i tak dobrze. Fajny mecz dziś.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Rokoko
radosny hipokryta

Ostrzeżeń: 4294967294

PostWysłany: 2020.05.16 19:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stawiasz Dzeko obok Drogby?

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger     
Goldschmidt
Captain Banhammer

PostWysłany: 2020.05.16 19:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niekoniecznie choć obu szanuję. Czy różnica między jednym a drugim jest kolosalna.. dla mnie trochę dyskusyjna sprawa choć Didi niewątpliwie więcej unikalnych momentów zaliczył w karierze i ciągnął wózek. Głównie wymieniam tylko dlatego że to wg mnie dość dobra miara do oceny Haalanda. Zlatana w nim nie widzę. Koordynacja nie ta.

Powrót do góry
Rokoko
radosny hipokryta

PostWysłany: 2020.05.16 19:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co masz konkretnego na myśli przy słowie "koordynacja"? Jeśli to, że przy wykonywaniu piłkarskich ruchów wygląda pokracznie, to pragnę zwrócić uwagę, że Zlatan i każdy piłkarz, który ze swoim wzrostem mógłby równie dobrze grać w koszykówkę, tak wygląda przy przyjmowaniu i prowadzeniu piłki. Efektowność mniejsza, ale przy tych najlepszych nigdy nie widziałem różnicy w efektywności.

Drogba i Dzeko to oczywiście kolosalna różnica. Jeden to legenda swoich czasów, drugi to najemnik, który dobrze pyka, ale ani rzemiosłem piłkarskim, ani koronowaniem swojej kariery nigdy do Iworyjczyka się nie zbliżył.

O samym Haalandzie mi się nie chce za bardzo rozpisywać, bo myślę, że nawet na tym forum już się nim wystarczająco pozachwycano, a hype na niego stał się zwyczajnie nudny, bo to, że gość jest fenomenalny jest wręcz oczywiste. Po kolesiu, który na tej pozycji w takim wieku wchodzi na taki poziom można się spodziewać rzeczy absolutnie wielkich i według mnie ma potencjał na to, abyśmy go za 10 lat, czyli praktycznie dopiero wtedy, kiedy będzie prawdopodobnie wchodził na szczyt swojej formy, wymieniali wśród all-time greats. Do Ronaldo nie ma sensu ludzi porównywać, nawet Mbappe.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger     
Goldschmidt
Captain Banhammer

PostWysłany: 2020.05.16 23:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chodzi o pokraczność w wykonywaniu ruchów a o zwyczajną surowość w technice. Zlatan to benchmark tego jak ma wyglądać gra nogami wysokiego piłkarza, a tego w Erlingu nie widzę. Dodatkowo w grze głową też na razie dupy nie urywa, nawet pomimo tego że zmysł co do wybierania właściwego momentu na nabieg na wrzutki ma świetny. Większość jego talentu to brak strachu w przestawianiu zawodników równym sobie, wykończenie i właśnie ten timing. W pewnym sensie wyrobi się i na tym, i pogra prawdopodobnie na poziom właśnie takiego Drogby/Dzeko.

Powrót do góry
remikb7
Fanatyk
Fanatyk

PostWysłany: 2020.05.17 00:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy tylko dla mnie Drogba>Zlatan ?

Powrót do góry
miXUE
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2020.05.17 08:38    Temat postu: Re: Erling Braut Haaland [Borussia Dortmund] Odpowiedz z cytatem

Goldschmidt napisał:
Kiedyś trzeba będzie mu coś założyć.

Będzie lepszy od Janów Kollerów czy innych Zigiciów, ale goleadora na miarę Ronaldo w nim nie widzę.

A to goleador na miarę Cristiano się kiedykolwiek pojawi?
Analogicznie ze Zlatanem - w kontekście swoich parametrów fizycznych (bez nich też) typ technicznie jest doskonały i jest anomalią w świecie dziewiątek.

Nie trzeba być goleadorem na miarę Crisa i nie trzeba być technicznie tak dobrym jak Zlatan by być najlepszą dziewiątką w swoim pokoleniu.

Powrót do góry
Kakamilus
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2020.05.17 09:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Era dominacji Messiego i Ronaldo się kończy. Nowa rywalizacja będzie miała większą ilość topowych zawodników. Ja stawiam jednak na Mbappe, Sancho i Haalanda jako czołowych graczy w europejskim futbolu. Oni jako jedyni będą się zbliżać regularnie do tych niepojętych liczb kosmitów.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
minusek
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2020.05.17 09:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może być surowy, ale za to jest świetny w grze bez piłki i ma dar do tworzenia okazji. Dawno nie widziałem napastnika, który z taką łatwością je tworzy. Mógłby uczyć Karima gdzie szukać mitycznej przestrzeni Very Happy

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Goldschmidt
Captain Banhammer

PostWysłany: 2020.05.17 10:38    Temat postu: Re: Erling Braut Haaland [Borussia Dortmund] Odpowiedz z cytatem

miXUE napisał:
A to goleador na miarę Cristiano się kiedykolwiek pojawi?

Poczytaj trochę Twittera, inne fora albo Cafe Bernabeu to się różnych rzeczy dowiesz.

miXUE napisał:
w kontekście swoich parametrów fizycznych (bez nich też) typ technicznie jest doskonały i jest anomalią w świecie dziewiątek.

Na pewno nie jest doskonały.

Powrót do góry
Rokoko
radosny hipokryta

PostWysłany: 2020.05.17 11:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Goldschmidt napisał:
W pewnym sensie wyrobi się i na tym, i pogra prawdopodobnie na poziom właśnie takiego Drogby/Dzeko.

Ciekawe czy uda mu się kiedykolwiek wejść na poziom takiego Ronaldo Fenomeno/Krzysztofa Piątka.

Goldschmidt
Captain Banhammer

PostWysłany: 2020.05.17 11:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ano ciekawe.

Powrót do góry
MarcinS
psychoTata

PostWysłany: 2020.05.17 23:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gold mam wrazenie, ze jestes uprzedzony do typa ;)

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Transfery Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: