Polityka (cz. 4)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 54, 55, 56 ... 99, 100, 101  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Różne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gondola.
WORLD'S BEST BOSS

PostWysłany: 2020.05.20 19:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To może pójdźmy śladem Niemców i wprowadźmy system federalny, dajmy dużą autonomię województwom i niech sobie każdy żyje tam, gdzie chce. I wtedy jak ktoś będzie chciał żyć według prawa chrześcijańskiego szariatu i batożyć gejów to sobie zamieszka na Podkarpaciu czy innym Podlasiu, a np: w Wielkopolsce czy na pomorzu zalegalizujmy związki partnerskie i postawmy na demokrację bezpośrednią.
Są rejony konserwatywne i liberalne, dobrze widać, że jako kraj ideologicznie jesteśmy podzieli niemal równo na pół.

Ja w ciebie, Gondola, zawsze wierzyłem. Mój ulubiony forumowicz, reszta może się wypchać.
Cytat:
Gondola jest najnormalniej podchodzący do ludzi o odmiennych poglądach
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Sir Vimes
Fanatyk
Fanatyk

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2020.05.20 19:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gondola. napisał:
A najbardziej ironiczne jest to, że jedyna partia, która zbliża się do pojęcia "wolnościowej", czyli Nowoczesna, została zaorana dzięki pisowskiej narracji pod tytułem "hehe Petru Swetru", "6 króli, beka", "myszka agresorka" itp. Jak widać partie liberalne gospodarczo i lewicowe światopoglądowo nie mają prawa bytu w takiej Polsce, jaką teraz mamy.

Zaorana dzięki pisowskiej narracji? Serio?! Nowoczesna dokonała chyba najbardziej spektakularnego samozaorania w historii polskiej polityki, głównie z dwóch powodów:

1) Utrata subwencji dzięki koncertowemu spartaczeniu finansów: "Sąd Najwyższy zdecydował: Sprawozdanie finansowe Nowoczesnej jest błędne". Jeżeli idziesz do polityki reklamując się jako partia biznesmenów, prawników i ekonomistów, a następnie wykładasz się na prostym przelewie, z którego prawidłowym wykonaniem dawali sobie radę nawet proste chłopy z Samoobrony, a nie dali rady "inteligenci" z Nowoczesnej to robisz z siebie błazna.

2) Jeżeli decydujesz się na okupację Sejmu, grzmisz o upadku demokracji i zamachu stanu, a jednocześnie cichcem wyjeżdżasz gzić się z partyjną koleżanką na Maderze tak jak przewodniczący Petru: "Tak "protestują". Petru i piękna posłanka przyłapani w Portugalii!", to ośmieszasz cały ten protest, siebie i swoją partię.

Reszta gaf Petru czy nazwanie przez Kukiza Gasiuk-Pichowicz "myszką-agresorką" to była tylko wisienka na torcie.

Sondokan
Because fuck you, that's why.

PostWysłany: 2020.05.20 21:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego, chyba mój post ci umknął z poprzedniej strony.

Sir Vimes napisał:
Zaorana dzięki pisowskiej narracji? Serio?! Nowoczesna dokonała chyba najbardziej spektakularnego samozaorania w historii polskiej polityki, głównie z dwóch powodów:

1) Utrata subwencji dzięki koncertowemu spartaczeniu finansów: "Sąd Najwyższy zdecydował: Sprawozdanie finansowe Nowoczesnej jest błędne". Jeżeli idziesz do polityki reklamując się jako partia biznesmenów, prawników i ekonomistów, a następnie wykładasz się na prostym przelewie, z którego prawidłowym wykonaniem dawali sobie radę nawet proste chłopy z Samoobrony, a nie dali rady "inteligenci" z Nowoczesnej to robisz z siebie błazna.

Taka śmieszna ciekawostka - w 2007 r. za rządów, ha tfu, PiS + Samoobrona i LPR Państwowa Komisja Wyborcza odrzuciła sprawozdanie PiSu za 2006 r. https://pkw.gov.pl/finansowanie-polityki/finansowanie-partii-politycznych/sprawozdania-finansowe-partii-politycznych-za-rok-2006/stanowisko-panstwowej-komisji-wyborczej-w-sprawie-skargii-partii-prawo-i-sprawiedliwosc-w-przedmiocie-odrzucenia-sprawozdania-partii-o-zrodlach-pozyskania-srodkow-finansowych-w-tym-kredyta
Jak załatwili sprawę? Rozpisano nowe przedterminowe wybory po rozpadzie rządu (sprawa nie zdążyła trafić do Sądu Najwyższego). Nowa kadencja - koniec kary polegającej na trzyletniej utracie subwencji :]
https://www.wprost.pl/kraj/111604/PiS-nie-straci-dotacji.html

Powyższy post nie sugeruje sprzedaży zawodnika poza Real Madrid CF z siedzibą przy Concha Espina 1 w Madrycie. Przed komentarzem skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy ból dupy zagraża twojemu życiu lub zdrowiu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
TWL64
Alfred

PostWysłany: 2020.05.20 21:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

raq77 napisał:

W środku Europy takie jaja się dzieją,[...] że największym problemem Polaków jest to

Że polski ciemnogród jest zdominowany przez fałszywy, cyniczny i obłudny kościół polsko-katolicki. Tyle krzywdy i kłamstw, które widać na co dzień, już nie długo (mam nadzieję) zdyskwalifikują tą fatalną firmę. Żeby być przyzwoitym, dobrym człowiekiem niepotrzebne są bajeczki o żydowskim włóczykiju i siwym dziadku w chmurkach. Wręcz przeciwnie, te dyrdymały są szkodliwe i czynią ludzi wpływowych niewiarygodnymi. Każdy kandydat na Prezydenta, który będzie przy byle okazji wycierał kolanami podłogi w kościołach będzie społecznym szkodnikem.

rokoko
radosny hipokryta

Ostrzeżeń: 4294967294

PostWysłany: 2020.05.20 22:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TWL64 napisał:
Żeby być przyzwoitym, dobrym człowiekiem niepotrzebne są bajeczki o żydowskim włóczykiju i siwym dziadku w chmurkach.

Oczywiście, że są potrzebne. To że ludzie potrafią być tak dwulicowi i nieświadomi, że wmawiają sobie, że je rozumieją, a dalej działają według własnych przekonań i nawet tworzą według tego jakąś ogromną instytucję, to już inna sprawa. Ale nie jest to wina tych "bajeczek". Ludzie są po prostu zjebani - już dawno bym ich porzucił i dał im zdechnąć.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger     
kleyo
Bryniok

PostWysłany: 2020.05.20 22:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sondokan napisał:
Ej kleyo oglądasz coś poza TVP Info? xD

Zasadniczo nie oglądam telewizji, a tego gówna TVP to już w ogóle. Ale, za to babcia, z którą mieszkam, ogląda w kółko TVN24 i uwierzcie mi jak przychodzisz z pracy o 16 i lecą jakieś wiadomości, a potem to samo słyszysz jeszcze 3 razy to naprawdę rzygać się tym politycznym syfem chce. No i zaczynasz dostrzegać, że tam też jest trochę propagandy, ale oczywiście nie ma co porównywać do tych kłamstw w TVP. Trzeba myśleć własnym mózgiem, a nie tym co nam media chcą wcisnąć.

Nadal uważam, że w tym sobotnim proteście było niewielu przedsiębiorców, tylko typowi mieszkańcy stolicy naszego kraju.

W ostatnich latach zwykle głosuję na PSL, bo PO skręciło zdecydowanie za bardzo w lewo, co mi nie pasuje.

Swoją drogą miałem w ostatnich wyborach fest zagwozdkę. Jestem zwolennikiem jednomandatowych okręgów wyborczych i zwykle jak staram się głosować na danego człowieka, a nie tylko na partię (ale oczywiście patrzę też z jakiej partii startuje, bo wiadomo jak to w Polsce wygląda). No, ale teraz miałem problem, bo do Senatu miałem 3 kandydatów, jeden z PiS, jeden z tej wielkiej koalicji gdzie byli chyba wszyscy (a na lewicę też nigdy nie mam zamiaru głosować) więc został mi tylko jeden jakiś kandydat chyba z Kukiza ;)

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Sir Vimes
Fanatyk
Fanatyk

PostWysłany: 2020.05.20 22:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TVN24 zaprosił dzisiaj prof. Mariana Zembalę, ministra zdrowia w rządzie Platformy Obywatelskiej pod wodzą Ewy Kopacz.

Coś mi się wydaje, że w najbliższym czasie już go chyba nie zaproszą <hahaha>.

Sondokan

PostWysłany: 2020.05.20 23:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Halo Sir, czekasz na wytyczne Szefernakera jeszcze?

Powyższy post nie sugeruje sprzedaży zawodnika poza Real Madrid CF z siedzibą przy Concha Espina 1 w Madrycie. Przed komentarzem skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy ból dupy zagraża twojemu życiu lub zdrowiu.
Powrót do góry
El Goral
Gerwazy
Gerwazy

PostWysłany: 2020.05.21 07:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kleyo napisał:

W ostatnich latach zwykle głosuję na PSL, bo PO skręciło zdecydowanie za bardzo w lewo, co mi nie pasuje.

Co to znaczy skręcił w lewo, jakie konkretnie rozwiązania, czy punkty programu uważasz za ten skręt w lewo, zniechęcający do PO.

TWL64 napisał:
Że polski ciemnogród jest zdominowany przez fałszywy, cyniczny i obłudny kościół polsko-katolicki.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82_Polskokatolicki_w_Rzeczypospolitej_Polskiej

Co masz do tej biednej instytucji? ;)

@Sir Vimes - hej, wyjaśnij mi czy jak założę działalność gospodarczą to następnego dnia dostanę zamówienie na kilka dużych baniek i jeszcze z płatnością z góry? Chciałbym wiedzieć, bo może też jak instruktor narciarski z Zakopanego mogę spróbować się w działalności gospodarczej na dużą skalę.

Rokoko napisał:
W ogóle ktoś głębiej interesujący się tematem, mógłby mi wyjaśnić skąd te nagłe zachwyty nad właśnie Bosakiem i Hołownią? Tego pierwszego kojarzę jako określanego za prezentującego wysoki poziom merytoryczny, ale jednocześnie skrajne poglądy jak właśnie te wyżej, a drugiego za to, że się popłakał przed kamerą.

Bo potrafią sprawnie artykułować swoje myśli, co jest dosyć sporym osiągnieciem. Są też jednak kandydatami spoza dotychczasowego systemu/klasy politycznej.
Ta merytoryczność Bosaka to trochę mit, natomiast jest na pewno sporym upgradem w stosunku do tradycyjnego kandydata szurów czyli Krula, który na tym etapie kampanii odpalałby protokoły "Hitler i Holocaust, a ma Pan dowód?", "zawsze się trochę gwałci", czy cokolwiek z niepełnosprawnymi (dziećmi, sportowcami - nieważne). Tak, więc Bosak w porównaniu to Krula, jest faktycznie merytorycznym kandydatem.
Hołownia to klasyczny kandydat jadący na wkurwie na klasę polityczną. Jako osoba spoza polityki (dodatkowo potrafiący składnie złożyć zdanie), ma z automatu jakieś 10% w sondażach.

wojtanowsky
Putka
Putka

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: 2020.05.21 09:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ojej, prawie się wzruszyłem tą tyradą.
Wolność czyjaś kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiej strony. Widzisz Polska ma swoją historię, kulturę, tradycję i nie widzę powodu, dla którego ma sobie to wywracać do góry nogami, bo według lewaków tak trzeba i tak będzie lepiej.

Chuj mnie obchodzą lewacy. Obchodzą mnie ludzie, zwykli prości ludzie, którzy mają chcą mieć elementarne prawa w społeczeństwie. Nie interesuje mnie co jaka partia to popiera albo nie. Ja się odnoszę do zwykłego życia, do przyziemnych spraw.

Cytat:
Mają zapewnione podstawowe potrzeby. Z resztą już Ci udowodniłem pkt bo pkt w tym temacie, że mogą sobie osiągnąć swoje cele przy pomocy już istniejących instrumentów prawnych. Zostałeś tu wyjaśniony boleśnie, więc skończ płakać jakieś żałosne tyrady.

Nie, nie mogą. Małzeństw cywilnych nie mogą zawrzeć (o tym decyduje ustawa), wspólnego rozliczania się jako małżonkowie nie mogą prowadzić (z przyczyny podanej wyżej, znowu brak ustawy) nie ma związków partnerskich (tutaj link https://europa.eu/youreurope/citizens/family/couple/registered-partners/index_pl.htm) nie mogą przejąć uposażenia z tytułu ubezpieczenia po śmierci partnera (tutaj link z instytutu psychologii PAN http://rodzinyzwyboru.pl/wp-content/uploads/2014/10/Raport_Rodziny-z-wyboru-w-Polsce.-%C5%BBycie-rodzinne-os%C3%B3b-nieheteroseksualnych.pdf) w ostatnim linku znajdziesz też informacje z problemami z: odbiorem korespondencji, braniem kredytu jako para, odebraniem zwłok zmarłego partnera

Cytat:
Dokładnie określiłeś czym jest LGBT i cały ruch tęczowych pajaców wyłażący na ulicę. A ludzie nie chcą tego oglądać. W dupie to mam kto co robi w nocy. Nie chcę tego wiedzieć i nie chcę tego widzieć na mojej ulicy.

Jak im dacie prawo do tego, by mogli funkcjonować na równych zasadach co ludzie w parach hetero to najpewniej na ulicę nie będą wyłazić, a na pewno nie tak tłumnie. Na razie to ich ujebaliście maksymalnie, a potem się dziwicie, że protestują, brawo kurwa, wolnościowiec.

Cytat:
W przeciwieństwie do Ciebie normalni homoseksualiści rozumieją, że w konserwatywnym polskim społeczeństwie, przebieranie się za klaunów, szkalowanie symboli religijnych i wkurwainie ludzi, to nie jest metoda by osiągnąć cokolwiek.

Wyjebane mam w całe to społeczeństwie bezmózgich debili. Sram na to kto co uważa. Używanie swojej prywatnej sprawy jaką jest wiara po to, żeby wpierdalać się drugiemu człowiekowi w życie to nie jest rozdział kościoła od państwa, tylko krok w stronę prawa szariatu. Nie ma ŻADNEGO powodu dla którego państwo miałoby zakazywać dwójce dorosłych ludzi podejmowania decyzji o współżyciu, a jest 1000 powodów dla których religia tego zakazuje, więc jeżeli państwo zakazuje takich związków (de iure) to znaczy że nie jest niezależne od religii. KROPKA

Cytat:
Mało tego, normalni homoseksualiści nie chcą być postrzegani przez pryzmat tego, kogo nadziewają na bolca w nocy jak to ma w nazwie LGBT. Są tacy, których całą ta tęczowa żenada wkurwia, bo są wyciągani obok społeczeństwa robiąc z tego jakąś nową rasę a oni chcą być jego częścią. Dodatkowo, społeczeństwo co raz bardziej się wkurwia i nastawia wrogo wobec tych osób.

Jeszcze raz - wyjebane mam w to społeczeństwo i to co sobą prezentuje. Jesteśmy narodem tak kurwa głupim i bezwartościowym (żeby się nikt nie burzył - równie debilni sa np Amerykanie albo Węgrzy albo Brytyjczycy, ale to temat na osobną dyskusję) że nie widzę żadnego powodu, żeby zdanie społeczeństwo alkoholików, zabobonnych starców, roszczeniowej młodzieży i fasadowych chrześcijan miało być jakimkolwiek punktem odniesienia w dyskusji.

Przestań wreszcie zasłaniać się tym co społeczenstwo uważa. Podaj jeden LOGICZNY argument który uzasadnia takie strofowanie w prawie osób LGBT i niech on nie odnosi się do tego co WIĘKSZOŚĆ uważa. Schopenhauer śmiał się już z takich przygłupów mówiąc, że argumentum ad populum, to chyba najgłupszy chwyt erystyczny na świecie, bo historia świata to wręcz historia o tym, jak większość głupio zdecydowała.

Cytat:
https://ungc.org.pl/info/zasoby-wodne-polsce/

To jest zajebiście ważny temat i powinni o tym grzać od wielu lat, bo stan wód w naszym kraju to absolutny dramat. Ale to tak na marginesie.

Cytat:
Daleko ważniejszy problem, niż to że para gejów zamiast ślubu w kościele musi założyć spółkę cywilną. Przejebane po prostu.

No przejebane bo... mogliby pójść do USC podpisać dokument i mieć temat z głowy, a tak się muszą pierdolić. To wiesz co, skoro to taki mały problem, to niech heteroseksualni też mają tak, to w końcu żaden problem Very Happy

Cytat:
A może tak pogadamy o zarobkach w Polsce?

Chętnie, są za niskie i państwo nas dyma na chuojwej progresji podatkowej i kwocie wolnej od podatku

Cytat:
O ochronie praw pracowników i podatkach?

Teraz to trochę nie w porę dyskusja, bo obecne ustawy orają rynek pracownika, a podatki mamy źle rozłożone, to chyba jasne.

Cytat:
A może coś o firmach i innowacyjności oraz nowych technologiach?

Coś takiego u nas nie istnieje, u nas się jebie każdego kto wprowadza jakąś innowację. Uczelnie wyższe powinny dostarczać na rynek innowacyjnych pracowników, którzy chętnie zakładają firmy i zwiększają konkurencyjność na tle innych państw, a tymczasem dostarczają masowo pracowników, czyli robią to, co równie efektywnie i taniej robią zawodówki. Uczelnie wyższe w Polsce to patologia i źródło problemu z innowacyjnością gospodarki. Potrzebna jest ścisła współpraca między firmami z kluczowych sektorów gospodarki a uczelniami wyższymi dostarczającymi im wysokiej jakości specjalistów. tak jak np w USA gdzie każda większa uczelnia podpisuje umowy z dużymi firmami, a studencki walczą jak lwy swoją kreatywnością o miejsce na stażu tam.

Cytat:
A może o azymucie na rosnące napięcie między Stanami a Chinami. Co trzeba zrobić?

Ja bym się opowiedział za neutralnością w stronę Chin bez palenia mostów z USA. Nie ma co opierać sojuszy na Jankesach, ale znowu kompletnie ich ignorować nie można. Np podpisałbym z Chinami współpracę o budowie elektrownii jądrowej, bo mają technologię i doświadczenie w tej sprawie, a my potrzebujemy zmiany miksu energetycznego.

Cytat:
A może o starzeniu się społeczeństwa, rosnącej liczbie rozwodów, dzietności?

Pierwszy problem to reforma zus, reszta to kondycja społeczeństwa, tej drugiej nie zmienisz, będzie taka jak zdecyduje społeczeństwo, to na które sie tak chętnie powołujesz.

Cytat:
Rozpadzie UE.

Nic takiego nie będzie miało miejsca. Będzie gruntowna przebudowa stosunków, Polska wypadnie z grona państw które w Unii znaczą cokolwiek, ale Niemcy zacieśnią wspólpracę z niektórymi państwami, reszta pozostanie na uboczu i powstanie Europa dwóch prędkości, tak to widzę.

Cytat:
Wiesz, są sprawy które dotyczą znacznie większej ilości ludzi niż 1%. Czyli margines. ALe to kurwa sprawa małżeńst homoseksualistów jest to, co nam jest do szczęścia potrzebne.

Nie, to sprawa która można prosto zalatwić i jedną ustawą rozwiązać, nie trzeba wielomiesięcznych debat, trzeba tylko minimum empatii do kogoś poza własnym nosem.

Cytat:
Albo powiem historię. Jak zajebisty rzad wprowadził e receptę. No i by obsługiwać e receptę, trzeba mieć porfil zaufany. By mieć profil zaufany to trzeba go założyć, trzeba go zweryfikować. No i założyłem to gówno ojcu i pojechałem z nim potwierdzić. I wiesz co? Chuja. Staliśmy jak debile pod skarbówką, bo nasi urzędnicy w pandemii to do obywatela nie wyjdą. Bo po co? Niech zdycha.

Miałem podobny problem i nie dziwi mnie to, informatyzacja służby zdrowia to dramat, robiłem na ten temat prezentację na zdrowiu publicznym na 2 roku i od 20 lat to samo gówno.

Cytat:
Do lekarza też się nie dostaniesz bo po co? Nie przyjmują, wizyty odwołana. Setki tysięcy ludzi, starszych, schorowanych ma takie sytuacje. Odbija się od betonowej ściany urzędasów na posadkach w szpitalach i urzędach.

Zarzuty do MZ proszę kierować, większość lekarzy z którymi mam kontakt chętnie by wróciła do normalnej pracy, ale nie mogą bo nie.

Cytat:
W środku Europy takie jaja się dzieją a Ty klaunie masz czelność opowiadać, że największym problemem Polaków jest to, żę homosie sobie ślubu nie wezmą.

daj mi kurwa jeden cytat przygłupie, że nazwałem to NAJWIĘKSZYM problemem. To jest po prostu problem, jeden z miliona, łatwy do rozwiązania i cholernie istotny PRowo, sytuujący nas w gronie państw zamordystycznych, bloku wschodniego, a nie poważnych krajów które dbają o WSZYSTKICH obywateli, a nie tylko wybraną grupę przez Boga. Są dużo istotniejsze problemy od sytuacji LGBT w kraju, jak np reforma ochrony zdrowia, ale ona wymaga wielomiesięcznych przygotowań i ogromnej debaty, starannego przygotowania, a zmiana sytuacji osób LGBT to kurwa świstek papieru, ustawa która jedyne czego wymaga, to wyjścia poza strefę komfortu i dostrzeżenie, że tylko to co ja uważam jest ważne, ale też można i należy spróbować zrozumieć drugiego czlowieka i jego potrzeby. To się nazywa empatia, coś czego tacy jak ty nie chcą i nie potrafią zrozumieć.

Autor postu otrzymał ostrzeżenie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Sondokan

PostWysłany: 2020.05.21 11:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

raq77 napisał:
W ogóle fenomenm tego lobby jest fakt, że o tak mało istotnych sprawach się gada tak dużo.
Dlaczego cisza jest chociażby na ten temat?
https://ungc.org.pl/info/zasoby-wodne-polsce/
Daleko ważniejszy problem, niż to że para gejów zamiast ślubu w kościele musi założyć spółkę cywilną. Przejebane po prostu. A może tak pogadamy o zarobkach w Polsce?
O ochronie praw pracowników i podatkach?
A może coś o firmach i innowacyjności oraz nowych technologiach?
A może o azymucie na rosnące napięcie między Stanami a Chinami. Co trzeba zrobić?
A może o starzeniu się społeczeństwa, rosnącej liczbie rozwodów, dzietności?
Rozpadzie UE.

To dlaczego na "marszach niepodległości" tzn narodowcy nie poruszają tak ważnych tematów, które wskazałeś (oprócz ostatniego - mokrego snu prawaka śliniącego się do Rosji)? Czemu krzyczą STOP PEDAŁOWANIU zamiast STOP WYSUSZANIU KRAJU? Czemu narodowiec/prawak pierwsze co widzi jak policja pałuje i gazuje protestujących przedsiębiorców to pyta czy to na pewno przedsiębiorcy, ilu ich jest albo, że tak w ogóle to za peło też pałowali!!

wojtanowsky napisał:
raq napisał:
]Dokładnie określiłeś czym jest LGBT i cały ruch tęczowych pajaców wyłażący na ulicę. A ludzie nie chcą tego oglądać. W dupie to mam kto co robi w nocy. Nie chcę tego wiedzieć i nie chcę tego widzieć na mojej ulicy.

Jak im dacie prawo do tego, by mogli funkcjonować na równych zasadach co ludzie w parach hetero to najpewniej na ulicę nie będą wyłazić, a na pewno nie tak tłumnie. Na razie to ich ujebaliście maksymalnie, a potem się dziwicie, że protestują, brawo kurwa, wolnościowiec.

Ciekawe kiedy odkryją ten jakże skompilowany mechanizm logicznego myślenia. Być może nigdy.

Powrót do góry
El Goral
Gerwazy
Gerwazy

PostWysłany: 2020.05.21 11:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wojtanowsky napisał:
Ja bym się opowiedział za neutralnością w stronę Chin bez palenia mostów z USA. Nie ma co opierać sojuszy na Jankesach, ale znowu kompletnie ich ignorować nie można. Np podpisałbym z Chinami współpracę o budowie elektrownii jądrowej, bo mają technologię i doświadczenie w tej sprawie, a my potrzebujemy zmiany miksu energetycznego.

To zabawne, że osoba tak gadająca o wolności jednostki, chce się "bratać" z krajem, który właśnie wprowadza na wielką skalę system przebijający kontrolę społeczną z 1984-ego Orwella. USA, no cóż, są jakie są, ale. Po pierwsze, bez względu na obecne problemy i pomarańczowego pajaca, to nadal najpotężniejsze państwo na świecie, które jednak, trzeba pamiętać jest gwarantem tego, że Rosja może sobie tylko pomachiwać szabelką w relacjach z nami. Po drugie, to kraj z którym warto i powinniśmy robić interesy, oczywiście nie na zasdzie robienie laski jak to kiedyś stwierdził Sikorski, co oczywiście robi obecna, nieudolna ekipa.
Myślałem, że nauczkę z chińskich inwestycji odebraliśmy przy okazji COVECu i jego wyczynów na kontraktach drogowych przed Euro. Zresztą, dostajemy teraz przy maseczkach i ich sprzęcie ochronnym. Ale kolega widze ekspert, chce żeby nam budowali jądrową. Ja się pytam, jakie Chiny mają doświadczenie w budowie własnych reaktorów, bo chyba o to Tobie chodzi? W sensie reaktorów, które sami opracowali i są ich technologią. Bo wiesz, że nie będą mogli wybudować oni u nas elektrowni działającej na zachodnich reaktorach. Zdajesz sobie sprawę, że zasadniczo jeżeli chodzi o operujące reaktory to albo zagraniczne (francuskie, amerykańskie), albo CPR-1000 oparte na francuskich, do których prawa ma Areva (stąd, bez ich zgody nie można ich ekspoerotwać), zresztą to starsza generacja II+. Jeżeli chodzi o działające chińskie reaktory, to tylko dwa! ACPR-1000 (rozwinięcie CPR-ów), stąd pewnie też mogą być ograniczenia przy eksporcie tego typu.
Od Chińczyków nie ma sensu brać czegokolwiek, skoro można wybrać sobie najkorzystniejszą ofertę od normalnych partnerów gospodarczych: Amerykanie, Japończycy, Francuzi czy Koreańczycy (z Południa oczywiście). Nawet rosyjskie technologie są tutaj lepszymi opcjami, ale obecnie wiadomo, z politycznych przyczyn u nas to odpada.

Cytat:
Nic takiego nie będzie miało miejsca. Będzie gruntowna przebudowa stosunków, Polska wypadnie z grona państw które w Unii znaczą cokolwiek, ale Niemcy zacieśnią wspólpracę z niektórymi państwami, reszta pozostanie na uboczu i powstanie Europa dwóch prędkości, tak to widzę.

Tu się zgadzam. W 2021 roku odchodzi najbardziej propolski kanclerz w historii (co nawet taki tłuk jeśli chodzi o politykę zagraniczną jak Kaczyński raczył kiedyś zauważyć), bardziej sprzyjającej nam osoby nie będzie. Nie robimy nic w temacie przyjęcia euro, pultamy się o reparacje, mamy wywalone na to jaka zaczyna się o nas robić w całej Europie opinia. Będzie ciężko forsować cokolwiek, a pamiętajmy, że jak będzie trzeba kogoś ratować kasą, to w pierwszej kolejności będzie się ją pompować tam gdzie mają euro.

Sondokan

PostWysłany: 2020.05.21 12:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rokoko napisał:
TWL64 napisał:
Żeby być przyzwoitym, dobrym człowiekiem niepotrzebne są bajeczki o żydowskim włóczykiju i siwym dziadku w chmurkach.

Oczywiście, że są potrzebne. To że ludzie potrafią być tak dwulicowi i nieświadomi, że wmawiają sobie, że je rozumieją, a dalej działają według własnych przekonań i nawet tworzą według tego jakąś ogromną instytucję, to już inna sprawa. Ale nie jest to wina tych "bajeczek". Ludzie są po prostu zjebani - już dawno bym ich porzucił i dał im zdechnąć.

Oczywiście, że nie są potrzebne.
Moralność nie zależy od wiary. Szanujmy się. W Polsce panuje irracjonalne myślenie, w którym kościół ma monopol na jedyny słuszny system norm moralnych. Brak boga to brak wartości? Absurd.

Powrót do góry
rokoko
radosny hipokryta

Ostrzeżeń: 4294967294

PostWysłany: 2020.05.21 14:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chodzi o to co możesz z danej historii wyciągnąć; to czy wierzysz, czy poszczególna sekwencja zdarzeń miała rzeczywiście miejsce, nie ma kompletnie znaczenia - trochę wyobraźni.

Sondokan napisał:
Moralność nie zależy od wiary. Szanujmy się. W Polsce panuje irracjonalne myślenie, w którym kościół ma monopol na jedyny słuszny system norm moralnych. Brak boga to brak wartości? Absurd.

Nie pisałem żadnej z tych rzeczy. Przypominam - do gadania ze ścianą nie potrzebujesz forum.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger     
wojtanowsky
Putka
Putka

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: 2020.05.21 14:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
To zabawne, że osoba tak gadająca o wolności jednostki, chce się "bratać" z krajem, który właśnie wprowadza na wielką skalę system przebijający kontrolę społeczną z 1984-ego Orwella.

Nie jestem żadnym zwolennikiem Chin, ale patrzę pragmatycznie i trzeba być w przyzwoitych relacjach z oboma najważniejszymi mocarstwami na świecie.

Cytat:
USA, no cóż, są jakie są, ale. Po pierwsze, bez względu na obecne problemy i pomarańczowego pajaca, to nadal najpotężniejsze państwo na świecie, które jednak, trzeba pamiętać jest gwarantem tego, że Rosja może sobie tylko pomachiwać szabelką w relacjach z nami.

O tym co USA zrobi w sytuacji w której Rosja zabierze to co chce, widzimy na przykładzie Krymu. Przykro mi, ale to jest naiwność myśleć, ze USA zrujnuje sobie relacje z Moskwą z powodu jakichś plebejskich krajów. Tam istnieje ścisła współpraca gospodarcza np w sferze badań kosmicznych i Waszyngton nie zareaguje tak mocno, jak powinien na ekspansywną politykę Rosji. USA jest gwarantem dokładnie tego samego co współpraca z każdym innym mocarstwem na swiecie - że bedzie Cię dymać za ułudę bezpieczeństwa, a prawda jest taka, ze jak o nie sami nie zadbamy, to w sytuacji kryzysowej nikt się za nami nie wstawi.

Cytat:
Po drugie, to kraj z którym warto i powinniśmy robić interesy, oczywiście nie na zasdzie robienie laski jak to kiedyś stwierdził Sikorski, co oczywiście robi obecna, nieudolna ekipa.

Przy tak kosmicznej dysproporcji pomiędzy krajami zawsze będzie to robienie laski. Ani Chiny, ani USA nie zrobią niczego dla kogoś, zawsze to ma być przede wszystkim dla nich interes, udowadnia to cały okres zimnej wojny.

Cytat:
Ja się pytam, jakie Chiny mają doświadczenie w budowie własnych reaktorów, bo chyba o to Tobie chodzi? W sensie reaktorów, które sami opracowali i są ich technologią. Bo wiesz, że nie będą mogli wybudować oni u nas elektrowni działającej na zachodnich reaktorach. Zdajesz sobie sprawę, że zasadniczo jeżeli chodzi o operujące reaktory to albo zagraniczne (francuskie, amerykańskie), albo CPR-1000 oparte na francuskich, do których prawa ma Areva (stąd, bez ich zgody nie można ich ekspoerotwać), zresztą to starsza generacja II+. Jeżeli chodzi o działające chińskie reaktory, to tylko dwa! ACPR-1000 (rozwinięcie CPR-ów), stąd pewnie też mogą być ograniczenia przy eksporcie tego typu.

Nie obraź się, ale chyba trochę przeterminowe informacje. Po pierwsze budowa reaktora jądrowego to nieco bardziej skomplikowana rzecz niż maseczki czy droga i nadzorowana przez międzynarodową publikę w znacznie wiekszym stopniu niż jakakolwiek inna inwestycja. To czy Chińczycy jedną czy drugą rzecz robią chujowo nie oznacza, że w tej gdzie bezpieczeństwo i rzetelność liczą się najbardziej odwalą taką samą manianę, bo tego akurat zrobić nie mogą.

Po pierwsze Francuzi się dość skompromitowali przy budowie Olkiluoto, komisja ukarała ich miliardową karą za opóźnienia przy budowie, całość procesu ciągnie się niemiłosiernie i prawdopodobnie dopiero teraz w tym roku znajdzie swój finał. Od momentu gdy Francuzi rozpoczęli pracę nad EPRami w 2001 roku i przez 20 lat mieli problem z budową tej nieszczęsnej Fińskiej elektrownii (+ maja opóźnienia z Hinkley Point) za to u Chińczyków zdążyli postawić elektrownię Taishan w 9 lat w pełni działającą.

Równocześnie Chiny posiadają prawa intelektualne i chęć eksportowania technologii HPR 1000 reaktorów III generacji, zresztą mają już podpisane umowy na wybudowanie kilku bloków w Pakistanie, kilka w Argentynie, u siebie w budowie jest jeżeli dobrze pamiętam jakichś 8 albo 12 bloków które będą działały wspólnie z wysłużonymi już PWRami.

Ponadto w trakcie budowy są dwa niewielkie, modularne bloki wysokotemperaturowych chłodzonych gazem reaktorów HTR-PM czyli reaktorów IV generacji i to będą najpewniej pierwsze na świecie komercyjne reaktory tej generacji (istniały oczywiście dużo wcześniej koncepty i reaktory eksperymentalne które działały, ale żaden z nich nie miał komercyjnego zastosowania no może poza Phenixami i Superphenixami).

Oczywiście nie twierdzę, że to jest jedyny słuszny kierunek, ale w sprawie budowy tak kluczowej dla sytuacji geopolitycznej inwestycji jak wymiana miksu energetycznego na mieszankę gazu + atom + OZE sadzę, że nie mozna się zamykać na żadną opcję. Nie napisałem, że Francja jest złym pomysłem, jak najbardziej można z nimi nawiązać szerszą współpracę.

Ogólnie wspołpraca z Francją wydaje mi się bardzo korzystna politycznie - Niemcy prowadzą bardzo egoistyczną i wyjątkowo szkodliwą politykę dotyczącą miksu energetycznego w Europie (z Austrią) w której niemalże autorytarnie zarządzają zakaz budowy nowych EJ w Europie, równocześine chcą stać się potentatem w dziedzinie OZE i energetyki gazowej czego oczywiście czescią jest Nord Stream. Więc nawiązanie ścisłej współpracy z Francją w takiej dziedzinie usadzi nas w trochę lepszej pozycji negocjacyjnej w UE.

także ogólnie mówiąc nie mam jakiegoś strasznego parcia na Chiny i współpracę z nimi, aczkolwiek wydają mi się potencjalnie najlepszym kierunkiem na budowe reaktora choćby z tego powodu, że ich dotychczasowe inwestycje energetyczne są robione po prostu sprawniej i to jest tak naprawdę ważniejsze kryterium niż cała reszta. Mamy mało czasu i potrzebujemy kogoś kto nam postawi to w mniej niż 20 lat. To może być nawet technologia Francuska, ale wybudowana przez Chińskich podwykonawców zapewni nam lepszą terminowość niż jak widać to co miało miejsce przy Europejskich inwestycjach.

PS. W budowe Hinkley Point C którego budowa została zatwierdzona przez komisję europejską jeszcze w trakcie członkostwa Wielkie Brytanii w UE jest zaangażowana spółka China General Nuclear Power Group więc jak widać kraje dużo bogatsze od nas i mogące sobie pozwolić na technologię z innych krajów także korzystają z pomocy Chin.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Różne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 54, 55, 56 ... 99, 100, 101  Następny
Strona 55 z 101
Skocz do: