Achraf Hakimi [Internazionale]
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Byli piłkarze i trenerzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
madridista_kp
Kibic
Kibic

PostWysłany: 2020.06.29 08:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My sobie możemy gdybać skąd tak mała cena, ale po ostatnich latach na rynku transferowym nie ma wątpliwości, że Perez jest starym wyjadaczem i wie co robi. Zastanawiające jest jednak czemu tak robi. Czyżby są to fundamenty pod jakiś transfer, a może renowacja stadionu wymusiła na Realu szybkie zapotrzebowanie pieniędzy? Szkoda, że kosztem takiego zawodnika...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
DavidB22
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2020.06.29 13:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KarBar napisał:
Brahim i Mariano cieniasy? Serio większe niż Bale i Benzema?

Serio.

Gondola.
WORLD'S BEST BOSS

PostWysłany: 2020.06.29 15:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Di Marzio pisze, że klepnięte, także tego...

Ja w ciebie, Gondola, zawsze wierzyłem. Mój ulubiony forumowicz, reszta może się wypchać.
Cytat:
Gondola jest najnormalniej podchodzący do ludzi o odmiennych poglądach
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
KarBar
¡Hala madrid! Y nada más

PostWysłany: 2020.06.29 15:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oby tylko z opcją odkupu...
I powiedzmy za te dwa lata go ściągnąć.

Powrót do góry
emo7
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2020.06.30 12:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli tylko z opcją pierwokupu lub co gorsza bez to tragedia...

Powrót do góry
madridcampeon
Busquemos soluciones
Busquemos soluciones

PostWysłany: 2020.06.30 13:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Możliwe, że klub już od dawna doskonale wiedział o tym, że on nie wróci do nas ze względu na Carvajala. I stąd ten transfer Odriozoli dwa lata temu.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
illara69
Fanatyk
Fanatyk

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: 2020.06.30 13:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem, że to żaden wyznacznik ale ktoś kojarzy kiedy ostatnio obiecujący młody zawodnik został sprzedany poniżej wartości z transfermarktu?

Powrót do góry
Goldschmidt
Captain Banhammer

PostWysłany: 2020.06.30 15:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W zeszłym okienku transferowym.
https://www.transfermarkt.co.uk/jumplist/wintertransfers/wettbewerb/GB1

Nie licząc klauzul (choć nie wiem, może transfermarkt je uwzględnia w podanej liczbie) choćby Haaland, Minamino, Bergwijn a i Piątek poszli za kwotę niższą niż ich wartość wedle tej ich metryki.

Powrót do góry
lukexpl
Trener
Trener

PostWysłany: 1 tydzień temu o 4:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cena wydaje się śmiesznie niska, ale trzeba pamiętać, że koronawirus też swoje robi. Oby w kontrakcie była klauzula z pierwokupem, bo za kilka lat może się przydać. Co do Achrafa - szkoda chłopaka, ale wciąż mamy mimo wszystko solidnego Carvajala, który gra słabiej niż kilka lat temu, ale to wciąż topowy PO. Skoro Achraf boi się rywalizacji i chce mieć gwarantowane miejsce w pierwszym składzie to wg mnie coś jest nie tak.

Powrót do góry
kabanog
Just relax

PostWysłany: 1 tydzień temu o 9:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może to jest dobry ruch dla każdego? Achraf pójdzie do Conte, który go nauczy innej szkoły i ligi. Real ma przecież Carve, Alvaro (wiadomo nie sprawdził się, ale też trzeba by było go sprzedawać po niższej cenie - jeżeli znalazłby się kupiec), do tego jest Nacho i Militao i Lucas na naprawdę głęboki kryzys.

Nie zdziwię się jak za rok już po lepszej cenie odstrzelą Alvaro, Militao będzie już bardziej na środku, a na lewej stronie nie będzie do przodu biegającego Marcelo a skała Mendy. Jakiego ostatnio sprzedanego wychowanka żałowaliśmy? Na siłę mam 2, Marcos Alonso i Fabinho, a prawdziwym pożałowania ostatnim wychowankiem to Eto, chyba że o kimś zapomniałem. Jednak co do zarządzania wychowankami to czas przyznaje rację Realowi.

madridcampeon
Busquemos soluciones
Busquemos soluciones

PostWysłany: 1 tydzień temu o 12:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zidane mówi o stronie ekonomicznej tego nadchodzącego transferu i sugeruje wyraźnie, że to nie jest przede wszystkim jego decyzja, tylko są tu trzy strony, z czego dwie może bardziej decydujące - klub, zawodnik, a dopiero później on.

Widocznie też nam jakiś hajs potrzebny na spięcie czegoś.

Powrót do góry
hugh hefner
#teamTortex

PostWysłany: 1 tydzień temu o 15:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dimhil napisał:
@hugh, masz racje ale patrzysz na to ze zlej strony. Wyglada na to, ze to nie Real nie chce dac mu szansy, tylko Hakimi nie chce podjac wyzwania.

Nie wiem, czy ze złej, za to na pewno ze swojej. Kompletnie nie dziwię się, że Achraf nie ma zamiaru stracić sezonu, będąc zmiennikiem Carvajala i wylądować za rok w jakiejś Sevilli, gdy może od razu pójść do drużyny, w której zostanie obdarzony zaufaniem, w której będzie grał i w której ma szanse bić się o tytuły. Pretensje mam nie do zawodnika, a do klubu, bo to ich zadaniem jest namówienie takiego zawodnika do swojego projektu sportowego, pokazanie mu, że klub chce na niego postawić i że jest tutaj dla niego miejsce, ale przede wszystkim zawodnicy powinni widzieć, że w klubie jest zdrowa rywalizacja i każdy ma rzeczywiste szanse na grę. Zamiast tego mamy regularnie strzelającego Moratę, który miał problem z łapaniem minut, gdy Benzema rozgrywał sezon na poziomie rezerwowego Deportivo Alaves, Reguillona który po okresie świetnej gry pod wodzami Solariego, nie dostaje żadnych szans u Zidane'a, jest na siłę wypychany z klubu, a na jego miejsce ściągamy Mendyego za ~50 milionów euro. Nie mamy rezerwowego DMa, a dobrze grającego Llorente, kolejnego ostentacyjnie pomijanego przez Zizou sprzedajemy Materacom. Achraf swego czasu też spędził u nas rok w pierwszej drużynie i wystąpił raptem w dziewięciu meczach w lidze (17 łącznie, z czego 5 to CdR). Człowiek w przypadku takich zawodników aż żałuje, że są oni "tylko" wychowankami, bo może byliby traktowani inaczej. Nie ma to być jednocześnie wielki post poparcia dla każdego z tych zawodników, bo przynajmniej o niektórych (Morata) już wiemy, że pewnego poziomu nie przeskoczą, ale każdy z nich miał dobry moment w Realu, w którym zasługiwał na grę, w którym ich konkurenci grali słabo, bądź wręcz fatalnie, a nasi wychowankowie i tak nie dostawali szans, więc nie, nie mam kompletnie żadnych pretensji do samego Achrafa o to, że nie chce ryzykować sezonu na ławce. Osobiście znajduję się w nielicznej grupie osób, które uważają, że Carvajal jest wybitnie niedoceniany, jest o wiele lepszy, niż większość osób stara się to udowodnić, a problemy kibiców z jego grą wynikają głównie z tego powodu, że jego ofensywną grę porównuje się, do grającego na przeciwległym skrzydle jednego z najlepszych bocznych obrońców w historii, jeżeli nie tego najlepszego - przynajmniej w ofensywie. Drugą sprawą jest to, że Dani od dwóch sezonów praktycznie w pojedynkę musi pokrywać całe prawe skrzydło, czego większość osób też zdaje się nie zauważać, gdzie tak naprawdę dopiero w tym sezonie dostał jakąś pomoc w postaci często asekurującego prawą stronę Valverde. Jeżeli dodamy do tego wiek Daniego, to serio nawet nie dziwi mnie to, że klub jest gotowy sprzedać Achrafa. Dziwi mnie natomiast fakt, że klub z Zizou na czele, nawet nie chcą go sprawdzić choćby w presezonie i sprzedają go już teraz. Dziwi mnie też kwota, bo choć ekspert od rynku transferowego ze mnie żaden, tak w obecnych czasach - nawet mając na uwadze pandemię - 40 milionów euro za 21-letniego, bocznego, wyróżniającego się obrońcę, mogącego grać na kilku pozycjach, z doświadczeniem w Bundeslidze, LM i lidze hiszpańskiej, kręcącego niesamowite liczby (9 bramek i 10 asyst tylko w tym sezonie w barwach BVB) to brzmi jak jakiś nieśmieszny żart, chyba że w jego kontrakcie zawarta będzie klauzula odkupu, w co bardzo wątpię. Niewyciągnięcie więcej za takiego zawodnika, tak samo jak niesprawdzenie go pod kątem przydatności w swojej drużynie, czy nawet bardziej doprowadzenie do sytuacji, w której wychowankowie czują się zawodnikami drugiej kategorii, niemogącymi rywalizować na sprawiedliwych warunkach o minuty na boisku z graczami wyjściowego składu, to jest skandal i dokładnie o to mam pretensje. Można te moje pretensje rozciągnąć na całą politykę kadrowo-transferową naszego klubu, która po części mi się bardzo podoba, bo ściąganie młodych, utalentowanych zawodników zanim ci wylądują w większych klubach, wydaje się bardzo sensowne w przypadku drużyny, której potrzebna jest przebudowa, a która ciągle ma paru doświadczonych zawodników grających na bardzo wysokim poziomie, ale kompletnie nie rozumiem - a może inaczej - nie podoba mi się to, w jaki sposób jest to prowadzone. Ściągamy na lewe skrzydło dwóch młodych Brazylijczyków za 90-100 milionów euro łącznie, w tym samym czasie kupując grającego dokładnie na tej samej pozycji Hazarda, przez co taki Rodrygo może w ogóle zapomnieć o grze na pozycji, na której grał przez większość swojego życia, jego minuty będą ograniczane, a Vini nawet w momentach eksplozji formy nie będzie grał tyle, ile grałby prawdopodobnie w jakiejkolwiek innej drużynie. Wszystko wskazuje na to, że staramy się o Camavingę, nastolatka który kosztować będzie krocie, a na którego pozycji mamy najlepszego defensywnego pomocnika na świecie, który z roku na rok gra coraz lepiej, który ma bardzo rzadko wahania formy, którego praktycznie całkowicie omijają kontuzje, który wchodzi w najlepszy wiek dla zawodników na swojej pozycji i który ma przed sobą przynajmniej 4-5 lat grania na absolutnie najwyższym poziomie. Jaki jest więc plan na Camavingę, albo czy w ogóle jakikolwiek jest? Grać razem raczej nie będą, bo po pierwsze nie ma takiej potrzeby, a po drugie mamy nadmiar bogactwa na pozostałych pozycjach w pomocy i nawet świetnie spisujący się Odegaard zostanie z tego względu na jeszcze jeden sezon na wypożyczeniu. Tak więc jeśli tego Camavingę kupimy (na ten moment wydaje się, że prędzej uda się to za rok), wydamy na niego - opierając się na donosach prasy - prawdopodobnie kwotę w przedziale 80-100 milionów euro i co dalej? W najlepszym przypadku - jakby to komicznie nie brzmiało w kontekście piłkarza za takie pieniądze - wysyłamy go na rok, a najlepiej na dwa na wypożyczenie, dłużej on sam nie wytrzyma. Wraca gdy Casemiro będzie miał 30-31 lat, idealny wiek dla defensywnego pomocnika i jeżeli nie nastąpi jakaś tragedia, należy spodziewać się, że Casemiro będzie zdrowy i u szczytu formy. Każemy im się dzielić minutami, gdzie prawdopodobnie obaj nie będą z takiego rozwiązania zadowoleni (a już na pewno nie ten, któremu przyjdzie spędzić na ławce najważniejsze mecze), czy na siłę wypychamy z klubu Casemiro (prawdopodobnie robiąc z niego ostatnią szmatę w mediach)?
Idąc dalej, poważne źródła w Niemczech regularnie informują o bardzo silnym zainteresowaniu Realu Havertzem, były nawet donosy, że sam Kai najchętniej przeniósłby się właśnie do nas. Mówimy o zawodniku, który faktycznie według wielu osób jest rewelacyjny (potwierdzają to statystyki) i może być talentem dekady w Niemczech, więc na papierze wygląda to super, a samo zainteresowanie jego osobą przez Real wydaje się całkowicie naturalne. Mowa jednak o piłkarzu, który gra na pozycji, której u nas nie ma od 2013 roku, a na którą mamy Odegaarda (który faktycznie może grać głębiej), na którą parę miesięcy temu sprowadziliśmy kolejny wielki talent z Brazylii - Reiniera, na której lubią grać dwaj inni niedawno kupieni przez Real zawodnicy - Brahim i Kubo, na którą ciągle mamy w klubie Asensio, Isco i Jamesa. Gdzie tu jest jakiś sens? Jeżeli rzeczywiście chcemy tego Havertza, to po jaką cholerę wydawaliśmy pieniądze na Reiniera? Jeżeli kupimy Niemca, to co sobie pomyśli Odegaard? On też będzie pizdą, jeżeli w przypadku transferu Kaia za rok stwierdzi, że jednak do Madrytu wracać nie chce?
Zakładam, że jeżeli Real ściąga do siebie jakiegoś młodego, rozchwytywanego zawodnika, to musi go zachęcić go do wybrania białej koszulki jakimś sensownie brzmiącym, realnym planem na jego rozwój i wprowadzenie go do drużyny. W przypadku niektórych zawodników jest to dość oczywiste i rzeczywiście wydają się prowadzić swoją karierę według jakiegoś planu, jak np. Odegaard czy taki Kubo. Chciałbym jednak dowiedzieć się, co powiedziano takiemu Brahimowi, na którego chyba nie bez powodu wydano pieniądze zimą, gdy mógł przyjść do nas za darmo latem. Ciężko mi uwierzyć w sytuację, w której klub jeszcze w fazie negocjacji kontraktu informuje go, że planem na jego rozwój jest wysłanie go na wypożyczenie, on się na to godzi, a następnie konsekwentnie odmawia wypożyczeń, usilnie dążąc do pokazania swojej wartości na boisku w białej koszulce, na co zresztą pomimo nielicznych, aczkolwiek udanych występów, praktycznie nie dostaje szans i to pomimo tego, że cały sezon mamy dziurę na prawym skrzydle.
Jović to kolejny młody zawodnik za grube pieniądze, który praktycznie nie gra i choć rozumiem, że jak grał, to z reguły robił to słabo (choć osobiście widzę w jego grze wiele więcej przebłysków talentu, niż większość osób na tym forum gotowa by była to przyznać), to jednak tak nieliczne otrzymywane minuty, wpuszczanie go na same końcówki spotkań, w których albo wygrywamy tak wysoko, że nikomu z naszych już nie chce się grać, albo w których dla odmiany gonimy wynik i oczekuje się od niego dokonania cudów, to raczej niezbyt dobry materiał do oceny wartości czy potencjału gracza i średnio poważne traktowanie zawodnika przez trenera i klub. Takie sytuacje będą tylko zniechęcały kolejnych młodych do wybierania ofert Realu, czy wychowanków do powrotu z wypożyczeń. W drużynie jest jasno określona hierarchia i realny poziom sportowy zawodników wydaje się nie mieć na nią tak wysokiego wpływu, jakbym osobiście sobie tego życzył.
Ta cała nasza nowa polityka transferowa, choć na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo sensowna i przemyślana, od jakiegoś czasu zaczęła przypominać zwykły handel żywym towarem, a nie jakiś przemyślany plan działania, w którym widać odgórny zamysł na drużynę i plan wykorzystania, czy choćby rzetelnego wypróbowania każdego ze sprowadzanych zawodników. Ściągamy po paru graczy na jedną pozycję, tylko dlatego że są utalentowani, gdzie wszyscy oni blokują sobie nawzajem szansę rozwoju, odbierają minuty i żaden z nich (może poza Vinim) nie ma większych podstaw do wiary w to, że klub planuje akurat na niego postawić, dać mu regularnie grać, dać popełniać błędy, łapać doświadczenie, stawiać wytrwale nawet w obliczu wahań formy (które są absolutnie naturalne dla wszystkich, a szczególnie dla tak młodych graczy), po prostu umożliwić rozwój i dać im szansę wskoczenia w ciągu kilku lat na poziom, którego mamy zamiar od nich w przyszłości wymagać. Zamiast tego jest hurtowy skup utalentowanych dzieciaków kompletnie niezależnie od pozycji, na której występują i liczenie, że którykolwiek wypali od razu i na dzień dobry prezentować będzie poziom jakiegoś Neymara, Mbappe, Messiego czy CRa w ich wieku. Tacy zawodnicy to są jednak anomalie, a większość piłkarzy, nawet tych najbardziej utalentowanych, potrzebuje czasu na rozwój, spokoju i dobrego prowadzenia, czyli coś, czego nie tylko nie możemy im zapewnić, ale na co po prostu odbieramy im szansę. Nie dziwię się więc, że taki Achraf patrząc na to, co dzieje się w Madrycie, nie chce do nas wracać, ale pretensji o to nie mam zamiaru kierować do niego.

PS. Pewnie wyszło masło maślane, ale pisałem na dwa razy i idąc za przykładem naszych boskich redaktorów, nie chce mi się tego czytać ponownie.

tl;dr - Lubię żółwie.

Para Siempre napisał:
No rzecz w tym że w forum jak taki hugh jebnie posta to kolację zjesz i nie przeczytasz, nie zaśniesz bo przetwarzasz 2 dni.
Powrót do góry
Goldschmidt
Captain Banhammer

PostWysłany: 6 dni temu o 16:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko mnie się wydaje, że 5 milionów funtów to ciut niska pensja?

Brak zgody Hiszpanów czy transfermarkt podający info o pierwokupie daje jeszcze jakieś nadzieje. Coś za dużo mi się tu nie dodaje, ale dowodów na to że projekt sportowy Realu na tym transferze w obecnej formie nie straci brak.

Cóż, zobaczymy.

Powrót do góry
hugh hefner
#teamTortex

PostWysłany: 6 dni temu o 16:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hiszpańskie media zawsze starają się racjonalizować niezrozumiałe transfery Realu i wymyślać klauzule, o których nikt inny nie słyszał. :] To działa chyba na zasadzie: "nie no, nie wierzymy, żeby Real sprzedał zawodnika X tak tanio bez klauzuli, więc klauzula musi być na pewno!", z kolei Włosi w tym konkretnym wypadku przyjmują postawę "na pewno tak wielki klub jak Inter nie zgodziłby się na klauzulę". A skoro w oficjalkach nic o klauzuli nie ma, to nie mam też powodu aby wierzyć, że jednak takowa została zapisana.

Ostatnio zmieniony przez hugh hefner dnia 6 dni temu o 17:11, w całości zmieniany 1 raz

Para Siempre napisał:
No rzecz w tym że w forum jak taki hugh jebnie posta to kolację zjesz i nie przeczytasz, nie zaśniesz bo przetwarzasz 2 dni.
Powrót do góry
madridcampeon
Busquemos soluciones
Busquemos soluciones

PostWysłany: 6 dni temu o 16:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wyraźnie brakowało nam hajsu na spięcie czegoś, nawet ludzie z klubu przyznają się, że kwestia ekonomiczna odegrała rola w tym transferze i brakowało kilkudziesięciu milionów.

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Byli piłkarze i trenerzy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Następny
Strona 11 z 13
Skocz do: