Leo Messi [FC Barcelona] cz. 3
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Primera División
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Keyser Soze
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2020.08.27 22:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakby skomentować tę całą sytuację... Nigdy nie byłem ani fanem, ani hejterem Messiego. Bo uważam, że nawet się niespecjalnie da. Zawsze był dla mnie takim trochę bezdusznym androidem/replikantem, czy jak to określają na filmach Sci-Fi. Nie wiem jak to jest z tym jego rzekomym autyzmem, ale to by nawet pasowało. Dużo bliżej mi do takich ziomeczków jak Zlatan. Także robienie wielkich oczu teraz, że niby nie zachował się jak trzeba... meh. A on kiedykolwiek był normalny? Niektórzy dopiero teraz to odkryli? Zawsze pobłażliwie patrzyło się na jego opaskę kapitańską. No kurwa naprawdę, ni ziębi mnie to, ni grzeje.

To samo Barcelona. Jakaś analiza, scenariusze - jak byłoby lepiej, jak gorzej. Oni są w takiej dupie, że cokolwiek by nie zrobili, to i tak niewiele zmieni tak od razu. No i tutaj wracając do Messiego - popieram w tej sytuacji jego odejście. On ma już ostatnie kilka lat gry, a Barcelona to teraz spalona ziemia. Trzeba poczekać właśnie te kilka lat, żeby się zregenerowała. Zamiast je więc marnować na zamulanie w La Lidze, w wypalonej Barcelonie, powinien spróbować czegoś nowego i wyszarpać jak najwięcej z tych ostatnich lat kariery.

Ze swojej strony dodam, że piłka ostatnimi czasy tak straciła dla mnie urok (a od pandemii szczególnie), że cokolwiek ciekawego się w niej dzieje, to już jest in plus. Także taki Messi w ManCity? Nooo to by z pewnością było ciekawe. Nawet pewnie zachęciłoby mnie do oglądania meczów. Także chrzanić jakieś kalkulacje co lepsze dla Realu (xD), dawaj Messi, wbijaj do Premier, zróbcie sobie dobrze nawzajem z Pepem i opowiedz nowym kolegom z klubu jak to fajnie jest wygrać Ligę Mistrzów. Głęboko wierzę, że wchodzisz na to elitarne forum i moje słowa przemówią Ci do rozsądku.

Hunta
Fanatyk
Fanatyk

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2020.08.27 22:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niech idzie, naprawdę niech idzie.

Mieszkając pod jednym dachem z jednym redkatorów pewnej barcelońskiej strony - mam po dziurki w nosie pana Leo i jego kościoła (może bym nie miał, ale generalnie azulgranie udziela się tak częsta hipokryzja, że cięzko nie mieć). Pytanie tylko czy odejdzie za jakieś pieniądze czy zerwie za aprobatą FIFA (wiadomo, lepiej to drugie).

W Manchesterze City może sobie strzelać, w klubie, jak to niektórzy cules mówią "którym trzeba gardzić z powodu arabskich funduszy". Pewnie sobie tam poradzi (chociaż kto wie.... trzeba zobaczyć jak to będzie w te deszczowe wieczory w takim Norwich). Zresztą całkiem ciekawe pożegnanie, to jak odstawiliśmy kiedyś Raula i Casillasa to jest przy tym Mt Everest.

A Klasyki mogą być nawet bardziej interesujące.

Oh! Zizou! Zizou! Zizou! GÉNIAL ZIZOU!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
wagabunda
Kibic
Kibic

PostWysłany: 2020.08.28 00:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Keyser Soze napisał:
Jakby skomentować tę całą sytuację... Nigdy nie byłem ani fanem, ani hejterem Messiego. Bo uważam, że nawet się niespecjalnie da. Zawsze był dla mnie takim trochę bezdusznym androidem/replikantem, czy jak to określają na filmach Sci-Fi. Nie wiem jak to jest z tym jego rzekomym autyzmem, ale to by nawet pasowało. Dużo bliżej mi do takich ziomeczków jak Zlatan. Także robienie wielkich oczu teraz, że niby nie zachował się jak trzeba... meh. A on kiedykolwiek był normalny? Niektórzy dopiero teraz to odkryli? Zawsze pobłażliwie patrzyło się na jego opaskę kapitańską. No kurwa naprawdę, ni ziębi mnie to, ni grzeje.

To samo Barcelona. Jakaś analiza, scenariusze - jak byłoby lepiej, jak gorzej. Oni są w takiej dupie, że cokolwiek by nie zrobili, to i tak niewiele zmieni tak od razu. No i tutaj wracając do Messiego - popieram w tej sytuacji jego odejście. On ma już ostatnie kilka lat gry, a Barcelona to teraz spalona ziemia. Trzeba poczekać właśnie te kilka lat, żeby się zregenerowała. Zamiast je więc marnować na zamulanie w La Lidze, w wypalonej Barcelonie, powinien spróbować czegoś nowego i wyszarpać jak najwięcej z tych ostatnich lat kariery.

Ze swojej strony dodam, że piłka ostatnimi czasy tak straciła dla mnie urok (a od pandemii szczególnie), że cokolwiek ciekawego się w niej dzieje, to już jest in plus. Także taki Messi w ManCity? Nooo to by z pewnością było ciekawe. Nawet pewnie zachęciłoby mnie do oglądania meczów. Także chrzanić jakieś kalkulacje co lepsze dla Realu (xD), dawaj Messi, wbijaj do Premier, zróbcie sobie dobrze nawzajem z Pepem i opowiedz nowym kolegom z klubu jak to fajnie jest wygrać Ligę Mistrzów. Głęboko wierzę, że wchodzisz na to elitarne forum i moje słowa przemówią Ci do rozsądku.

Tutaj byłbym ostrożniejszy - wszyscy mówią, że Barcelona wpadła w głęboki kryzys i nie wyjdzie z niego przez 3, 5, 10 lat. Ja tylko przypomnę jakim cyrkiem był Bayern Kovaca na początku tego sezonu. Wydawało się, że tam będzie potrzebna rewolucja, Lewy żalił się w wywiadach na brak drogich transferów. Okazało się, że tymczasowy trener na dogranie sezonu zrobił z tego składu w parę miesięcy przyzwoitą maszynkę do wygrania LM.
Nie mówię, że Koeman wyczaruje z Barcy faworyta LM, ale nadal na papierze mają mocną pakę (niektórych trzeba odkurzyć, niektórym może zdrowie w końcu dopisze) i nie będą mieli problemu z nawiązaniem walki o ligę z naszą leciwą kadrą. Nawet bez Messiego tam będzie miał kto strzelić bramkę z Eibarem. Tej Barcy jeszcze nie można lekceważyć tym bardziej, że Real też ma swoje problemy.
Na koniec tylko dodam: też po cichu liczę, że Messi wyląduje w City - z czystej ciekawości. Chętnie zobaczyłbym czy pan Leo wyjaśni Premier League, czy ta liga wyjaśni jego.

Powrót do góry
Kakamilus
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2020.08.28 13:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapominasz że za plecami miałby De Bruyne a obok Aguero. Roznieśliby tą ligę podobnie jak Liverpool do stycznia.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
panzerfaust
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2020.08.28 14:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Messi w City to byłby ciekawy eksperyment. Paka w ofensywie genialna, sprawdzian jakby sobie poradził poza Katalonią no i szybką odpowiedź co z Barsą. Kilkuletnia zapaść czy wbrew pozorom rozkwit całości ofensywy, którą ciągle mają przecież świetną. Suarez, Dembele, Griezz, Coutinho, nawet i Fati, to nie są byle klocki. Najważniejsze jednak żeby jednak odszedł za darmo. Prztyczek w nos Barcy plus brak zastrzyku gotówki to dla nas dobre info. No i w kasie klubu zostałoby rocznie ok 80mln, to przecież gigantyczna kwota.

Powrót do góry
Gondola.
WORLD'S BEST BOSS

PostWysłany: 2020.08.28 15:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe po ile będzie w FPL, pewnie nie mniej niż 14. Jak będzie za mniej to biorę, na pierwszy slot ławki będzie jak znalazł Very Happy

Ja w ciebie, Gondola, zawsze wierzyłem. Mój ulubiony forumowicz, reszta może się wypchać.
Cytat:
Gondola jest najnormalniej podchodzący do ludzi o odmiennych poglądach
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
kabanog
Just relax

PostWysłany: 2020.08.28 16:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wagabunda napisał:

Druga sprawa: chce odejść za darmo, bo ma zapisaną w kontrakcie taką klauzulę, która wygasła w czerwcu. I znowu: rozumiem, że przez pandemię można próbować przesunąć tę datę. Ale jaka jest interpretacja Messiego? Czy nowa data to zakończenie Primera Division? Nie. Czy nowa data to zakończenie udziału w LM przez Barcelonę? Też nie. Otóż według Messiego, nowa data to czas zatrudnienia nowego trenera, który mu nie pasuje i w momencie kiedy najlepszy koleżka Leo zostaje skreślony, agent Messiego "uruchamia" klauzulę. Teraz liczy, że FIFA/UEFA pójdzie mu na rękę (jednemu piłkarzowi, który niedługo kończy karierę) i zinterpretuje kontrakt Messiego na niekorzyść Barcelony (wielkiego klubu i marki, z którą obie federacje raczej chciałyby mieć dobre relacje). A może wystarczyło na przykład w maju (gdy już świat był "zamrożony" od jakiegoś czasu) wysłać tego swojego sprytnego agenta i ustalić jak cała sytuacja wpływa na tę umowę, może wypracować jakieś porozumienie, podpisać aneks? Ale nie, teraz gdy FIFA/UEFA wg ASa odcina się od sprawy, Messi może szukać sprawiedliwości w hiszpańskim sądzie. Sprawa: oszust podatkowy vs wielka firma, która od lat odprowadza milionowe podatki w tym kraju. To się musi udać!

Już tłumaczę z tego co wyczytałem bo widać, że nie rozumiesz tego zapisu. Data 10 czerwca była zapisana dlatego, że jest to 10 dni po zakończeniu sezonu, niezależnie gdzie Barca by zaszła w LM. Więc wg tej interpretacji, że sezon się wydłużył Messi miał 10 po skończeniu sezonu, a sezon kończy się finałem LM czyli 23.08, czyli miał czas do 02.09. Więc jeżeli sezon przez pandemię zakończył się później to i ta data się wydłużyła. Dlatego ta interpretacja i złożenie oficjalnego pisma ma jak najbardziej podstawy prawne. Tym bardziej, że Barcelona obniżyła pensje zwalając na pandemię, a to wg pewnych prawników (Ćwiąkała to mówił chyba), daje mu argumenty.

Dodatkowo każda sprawa jest przez sądy rozpatrywana nieważne jakim człowiekiem jesteś. Breivik to chyba najlepiej ukazał jak chodził po sądach, że chce mieć PS'a. Także argument, że jest przestępcą podatkowym tutaj nie ma żadnej mocy.

Para Siempre
Real Madrid

PostWysłany: 2020.08.28 18:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaja to będą, jak po takiej aferze zostanie. Jeśli data jest naciągana, to będą się bali go puścić W ogóle pomyślcie jak dziurawy jest Zarząd Barcy że ten faks wypłynął do mediów.

Ronaldo:
- zakomunikował że chce odejść,
- klub podziękował za wiele pięknych lat i przedstawił warunki na jakich może odejść (niewygórowane),
- Mendes je spełnił,
- wszyscy zadowoleni,
- komunikacja do mediów.

Messi:
- zakomunikował że chce odejść,
- Barca go zlała,
- wysłał oficjalne pismo powołując się na naciągana datę,
- wypłynęło wszystko do mediów,
- o kurwa, ja pierdole, co teraz,
- dimission czy nie, a nawet jeśli to co to zmieni w tym sezonie?
- Bartomeu: "Spierdalaj, nie gadamy o odejściu"
- zapraszamy na trening (dzień dobry, w niedzielę trening z Kumanem który przed chwilą 1/3 składu wypierdalał),
- "no siema trenerze, mogę do City?",
- "nie"
- Bartomeu: "Messi zostaje, projekt jest zajebisty. Zawsze chcieliśmy żeby Suarez zakończył u nas karierę"
- wpierdol w 1/4 CL :]
- tak to na razie się zapowiada

Very Happy

Powrót do góry
wagabunda
Kibic
Kibic

PostWysłany: 2020.08.28 20:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kabanog napisał:
Już tłumaczę z tego co wyczytałem bo widać, że nie rozumiesz tego zapisu. Data 10 czerwca była zapisana dlatego, że jest to 10 dni po zakończeniu sezonu, niezależnie gdzie Barca by zaszła w LM. Więc wg tej interpretacji, że sezon się wydłużył Messi miał 10 po skończeniu sezonu, a sezon kończy się finałem LM czyli 23.08, czyli miał czas do 02.09. Więc jeżeli sezon przez pandemię zakończył się później to i ta data się wydłużyła. Dlatego ta interpretacja i złożenie oficjalnego pisma ma jak najbardziej podstawy prawne. Tym bardziej, że Barcelona obniżyła pensje zwalając na pandemię, a to wg pewnych prawników (Ćwiąkała to mówił chyba), daje mu argumenty.

Dodatkowo każda sprawa jest przez sądy rozpatrywana nieważne jakim człowiekiem jesteś. Breivik to chyba najlepiej ukazał jak chodził po sądach, że chce mieć PS'a. Także argument, że jest przestępcą podatkowym tutaj nie ma żadnej mocy.

Messi podpisał swój ostatni kontrakt w 2017 roku (umowa do 2021). Z tą klauzulą każdego roku do 10 czerwca mógł wysłać magiczny burofax. Finał LM nie ma stałej daty, zależy m.in. od tego czy w danym roku są MŚ/ME. W praktyce 10 czerwca jest po prostu datą, która w normalnych warunkach gwarantuje zakończenie sezonu klubowego. Na nieszczęście Messiego, z prawnego punktu widzenia 10 czerwca to 10 czerwca. W tym roku akurat wypadło, że planowo miało to być 10 dni po finale LM. W tej chwili przesunięcie tego na wrzesień jest tylko pobożnym życzeniem Messiego i jego ojca - twierdzi tak 9 na 10 prawników, z którymi konsultowało się City. Dodatkowo taki zapis jest rzadki, niestandardowy - zalecenia pandemiczne FIFA/UEFA są generalne, obejmujące masę przypadków (np. przedłużanie wygasających kontraktów) a nie takie szczegółowe, rzadko spotykane zapisy.

A przykład z Breivikiem bez sensu - tu zagrali kartą z łamaniem praw człowieka. Kontrakt Messiego to byłby spór pomiędzy dwoma podmiotami gospodarczymi, zupełnie inna sprawa. Sądy ZAWSZE biorą pod uwagę kartotekę. Zgadnij kto dostanie prawo do opieki nad dzieckiem: rodzic z prawomocnym wyrokiem czy bez?

Powrót do góry
decofcb87
Bordowo-granatowy Paladyn

PostWysłany: 2020.08.29 08:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.youtube.com/watch?v=Kb2kn_VDKeE&feature=youtu.be

:lol2:

Para Siempre
Real Madrid

PostWysłany: 2020.08.30 14:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekaw jestem jak to rozwiążą:

Cytat:
Leo Messi wysłał już oficjalne oświadczenie do klubu, w którym zaznaczył, że nie jest już piłkarzem Barçy, powołując się na klauzulę jednostronnego rozwiązania umowy. [Marcel Bechler]

I w odpowiedzi La Liga:

Cytat:
W odniesieniu do różnych interpretacji (niektórych sprzecznych ze sobą) opublikowanych w ostatnich dniach w mediach, związanych z sytuacją kontraktową piłkarza FC Barcelony Lionela Andrésa Messiego, LaLiga uważa za konieczne wyjaśnić, po przeanalizowaniu kontraktu zawodnika z klubem:

- Kontrakt jest ważny i zawiera „klauzulę odejścia” w przypadku, gdyby Lionel Andrés Messi chciał jednostronnie rozwiązać umowę, zgodnie z artykułem 16 Królewskiego Dekretu 1006/1985 z 26 czerwca, ustalającego stosunki pracownicze profesjonalnych sportowców.

- W związku z panującymi przepisami LaLiga nie zwolni piłkarza z relacji kontraktowych z klubem, jeśli nie zostanie wpłacona wcześniej wartość tej klauzuli.

Zupełnie nie rozumiem, dlaczego nie usiądą do tego na poważnie, czyli odejście za 100-150 mln. Może 100 + Gabriel Jesus? Mieliby w Barcelonie wreszcie możliwość zbudować drużynę o innej charakterystyce niż układanie pod Messiego, mieliby też załatwionego zastępce Suareza i całkiem fajny projekt z Giezmannem i Coutinho na swoich pozycjach, który już w najbliższym sezonie mógłby wypalić.

Powrót do góry
alejasienieznam
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2020.08.30 16:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wierzyłem, że on naprawdę chce odejść, ale chyba tak jest. Teraz twa walka prawna o pozycję w negocjacjach i kwotę za ile Messi odejdzie. Dalej z ciekawością się temu przyglądam, ale nie wiem co lepsze dla kibica Realu. Chyba wszystko jedno, Barca ma konflikt tragiczny, sytuacja Antygony.

Powrót do góry
panzerfaust
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2020.08.30 16:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla kibica Realu najważniejsze jest to, żeby nie odszedł za 150-200-300 mln. Wszystko inne akceptowalne.

Powrót do góry
alejasienieznam
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2020.08.30 17:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za 300 mln nie odejdzie, za 200? Nie wiem, imo też nie. Na dniach może się wyjaśni.
No, ale załóżmy, że odchodzi za 200. To zasypie stratę z powodu pandemii. 80mln zwolni się z listy płac.Tylko, że oni mieli budżet płac napięty na maksa i duże długi. Sprzedaż Messiego to tylko pokrycie strat i oczywiście strata wielkiego piłkarza. Ale za te pieniądze nie mogą sobie kupić np. Lautaro.

Powrót do góry
decofcb87

PostWysłany: 2020.08.31 08:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze nawet jeśli dostaniemy 300 mln to:

Barto, który nie umie kupować za rozsądne pieniądze.
Wszystkie kluby będą wiedzieć, ze Barca ma kasę i jest na musie kupna.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Primera División Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następny
Strona 10 z 14
Skocz do: