Seriale (cz. 3)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 18, 19, 20

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Różne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kabanog
Just relax

PostWysłany: 2020.05.25 00:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BB wiadomo, jak się spodoba to Better Call Saul jest obowiązkiem. Jak dla mnie lepszy od Dare Devila jest Punisher. Dla mnie Netfilx ma mega fajną bazę dokumentów podobnej klasie nie wiem jak to nazwać. American Crime Story i historia sprawy OJ, o Versace też fajna w sumie Taśmy Tedd'a Bundy'ego, o MJ Ostatni Taniec, Manhunt: UnaBomber o Tedzie Kaczyńskim w Głowie Billa Gatesa czy Cesarstwo Rzymskie.

To co jeszcze inni polecali to podbiję, Peaky Blinders, House Of Cards, Narcos wersja bez o Pablo, Homeland to tak chyba max do 3 sezonu, ale pierwszy to klasa światowa.

A no i Wiedźmin.

Goldschmidt
Captain Banhammer

PostWysłany: 2020.05.25 01:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

^
Obejrzałem wszystkie sezony Homeland po S3 i moim zdaniem
Kliknij, aby zobaczyć ukrytą wiadomość (Uwaga! Treść może zawierać spoilery)

Każdy sezon to dobry thriller. Nie ograniczałbym się do pierwszych 3. Na pewno przynajmniej do S4.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
rokoko
radosny hipokryta

Ostrzeżeń: 4294967294

PostWysłany: 2020.05.25 13:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miXUE napisał:
Rokoko napisał:
@mixue i może ktoś jeszcze

4. sezon The Last Kingdom miał premierę, o czym oczywiście się dowiedziałem parę tygodni po tejże. Może ktoś jeszcze o tym nie słyszał, bo nie wiem kto odpowiada za marketing tego serialu, ale jest absolutnie do dupy.

Dziękuję Rokoko, za cholerę nie słyszałem o nowym sezonie - marketing tego serialu to dno, a naprawdę na 6-7 osób którym ten serial poleciłem - 5 osób naprawdę się nim zajarało, to wysoki %. Plus jedna, bardzo mi bliska, osóbka która sama z siebie go ogarnęła na Netflixie.

Także na sto procent w najbliższym czasie sięgnę znowu po przygody Uhtreda, choć obawiam się jak to będzie wyglądać - ten serial w końcu stał pewną niesamowitą, bardzo złożoną relacją. Ale jestem i tak dobrej myśli.

Teraz jeśli znowu mi zaufasz (choć nie ma tu co ufać - Złoty Glob i Satelita za najlepszy serial dramatyczny mówi sam za siebie, mnóstwo nagród za aktora pierwszo i drugoplanowego) to polecam serial Sukcesja nw HBO Go. Taka trochę Gra o Tron w wydaniu rodziny Lannisterów w XXI wieku, gdzie walka toczy się o wartość dla akcjonariuszy. Drugi sezon jest zajebisty.

Dzięki, na pewno sprawdzę. Kiedyś. Bo obecnie jestem w takim miejscu, że ciężko mi znaleźć smak do poznawania rzeczy nowych.

Sam jeszcze tego sezonu nie zaczynałem, ale jeśli ufasz większości, to po ocenach na imdb widać, że wysoki poziom serialu został utrzymany.

I ten...
Asika napisał:
miXUE napisał:
Plus jedna, bardzo mi bliska, osóbka która sama z siebie go ogarnęła na Netflixie.

Dajesz na Disco z ploteczkami, raz raz!

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger     
Goldschmidt
Captain Banhammer

PostWysłany: 2020.06.22 14:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oglądaliście to W Głębi Lasu? Nawet spoko. Nie znam zbyt wielu polskich ekranizacji obcojęzycznych powieści i wręcz zdziwiło mnie, że Netflix zrobił coś od Cobena. Powinni częściej próbować.

Powrót do góry
Sondokan
Because fuck you, that's why.

PostWysłany: 2020.06.22 20:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj skończyłem, takie 6+/10. Na zachodzie może bardziej docenią bo pewnie będą oglądać z angielskim dubbingiem, a nie tym pierdolonym zjebanym dźwiękiem dialogów jak w k a ż d e j polskiej produkcji.

Powyższy post nie sugeruje sprzedaży zawodnika poza Real Madrid CF z siedzibą przy Concha Espina 1 w Madrycie. Przed komentarzem skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy ból dupy zagraża twojemu życiu lub zdrowiu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
KarBar
¡Hala madrid! Y nada más

PostWysłany: 2020.06.23 01:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W głębi lasu jest na liście. Póki co przechodzę wreszcie przez Wiedźmina.

A jestem po serialu 100. Pierwsze 3 sezony wciągnęły mnie tak że oglądałem w każdej wolnej chwili, przy 4 miałem już luźniej, a od 5 zaczęło się przewijanie żeby dowiedzieć się jak to się skończy. 6 sezon i to co teraz robią w 7 to już dla mnie klapa totalna. A szkoda.

Widać - nie ma co napieprzać sezonów w nieskończoność bo traci się rozpęd i smak.

Powrót do góry
Antyteza
Alcoholic Visionary
Alcoholic Visionary

PostWysłany: 2020.06.26 11:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Perry Mason" wjeżdża na HBO. Pierwszy odcinek obejrzałem dwukrotnie. ;) Mam nadzieję, że będzie tylko lepiej.

Goldschmidt
Captain Banhammer

PostWysłany: 2020.07.27 18:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.filmweb.pl/news/Prequel+"Wiedźmina"+w+drodze+na+ekran-138656?fbclid=IwAR2CSbW9FC2mcogWCT_1j1Qaqq5RgSwKbUIWdYTsHCZmJlunxehtrr6uYso

Moda na origin story wciąż żywa...

E: Zdolny jesteś, skrypt napisz żeby otworzyć :]

A poważnie to nie wiem ocb. Śmiga, wystarczy zaznaczyć.

Ostatnio zmieniony przez Goldschmidt dnia 2020.07.27 19:58, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
kabanog
Just relax

PostWysłany: 2020.07.27 19:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ktoś tutaj źle linkuje.

Kliknij, aby zobaczyć ukrytą wiadomość (Uwaga! Treść może zawierać spoilery)

KarBar
¡Hala madrid! Y nada más

PostWysłany: 2020.07.28 21:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KarBar napisał:
W głębi lasu jest na liście. Póki co przechodzę wreszcie przez Wiedźmina.

I dupa, tak masakrycznie mnie ten serial nudzi, że nie potrafię poświęcić mu 20 minut ;o

Powrót do góry
Gondola.
WORLD'S BEST BOSS

PostWysłany: 2020.07.31 09:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mogę polecić Siły Kosmiczne (Space Force), ale tylko wtedy, jeśli pozbędziecie się oczekiwań związanych z "drugim the office". To jest kompletnie coś innego, z zupełnie inną dynamiką i pomysłami na siebie. Nie jest to nawet w 1% coś tak genialnego jak Biuro, ale wypada naprawdę solidnie.
Jak jest się fanem Carella, to pozycja obowiązkowa ;)

Ja w ciebie, Gondola, zawsze wierzyłem. Mój ulubiony forumowicz, reszta może się wypchać.
Cytat:
Gondola jest najnormalniej podchodzący do ludzi o odmiennych poglądach
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Crawler
Płanetnik

PostWysłany: 2020.07.31 22:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podpinam się, spodobało mi się. Moim zdaniem świetny Malkovich :-)
Chociaż mogliby dać sobie spokój z kilkoma naturalistycznymi, głupawymi dowcipami, ale na szczęście było ich bardzo mało.

kabanog
Just relax

PostWysłany: 2020.08.01 11:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No nie jestem przekonany, czy to takie fajne. Jak dla mnie humor tam wydaje mi się już stary, przemielony przez wiele konceptów. Coś jak z Irlandczykiem, taki serial pasowałby w 2008, a nie teraz. Osobiście nudziłem się oglądając ten serial.

miXUE
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 6 dni temu o 14:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Locke & Key.
Matko, co to było

Po raz pierwszy w życiu spotkałem się z serialem, którego oglądanie było autentycznie denerwujące, irytujące i wkurwiające. Serio. Czułem po prostu złość. I bardzo doceniłem właśnie książki, filmy i seriale w których decyzje bohaterów są logiczne - niekoniecznie trafne, często bazujące na niepełnej wiedzy, często nietrafne przez strukturę charakterologiczna danej postaci - ale logiczne biorąc pod uwagę wszystkie czynniki.

Tutaj? Bohaterowie popełniają błędy, najbardziej debilne błędy, dokonują fatalnych decyzji sprzecznych z tym co już wiedzą, a wszystko po to by prowadzić fabułę w określonym kierunku. Straszne. Serio straszne, jeszcze jestem zirytowany na myśl o niektórych wydarzeniach.

Tym bardziej to bolesne, bo koncept na serial jest świetny - klimat fantasy, pewnie mógłby być bardziej mroczny (ale nie jest źle, macie na ekranie scenę śmierci kilku osób, w tym jedną taką że zrobiłem wow, to na pewno od 13 lat?), ale stworzyli sobie furtkę (żart słowny bo klucze są ważne w tym serialu) do możliwego tworzenia naprawdę ciekawych przedmiotów, z różnymi zastosowaniami prowadzących do ciekawych sytuacji i cała ta magia jest taka hmm subtelna.

Ale to tylko możliwość - bo wszystko zaprzepaścili 'bad writing' z fatalnym scenariuszem i niesamowicie kiepsko napisanymi wyborami bohaterów. Czyli fatalnym scenariuszem.

Świat: 8/10, w obrębie swojej baśniowej low-magic konwencji nawet dyszka
Konwencja serialu: 5/10, raczej miotali się czy to ma być fantasy, groza, teen drama czy romcom
Scenariusz: -10/10, żenująco słabe.

Dodam że jestem człowiekiem którego średnia ocen na filmwebie wynosi pewnie 7,5/8 na 10 i z reguły nie tracę czasu na pisanie negatywnych opinii. I łatwo mi się czymś jarać, jeśli coś mi się spodoba.

Czy to znaczy że odradzam? Niekoniecznie, świat jest fajny i ciekawy, mnóstwu potencjału, a jak napisałem - bardzo mnie ten serial dużo nauczył o sobie i tego jak bardzo nie umiem zdzierżyć takiego pojęcia na skróty tylko po to by historia szła w kierunku w którym chcę i jak bardzo doceniam logiczne wybory postaci i bohaterów na ekranie czy w książkach.

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Różne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 18, 19, 20
Strona 20 z 20
Skocz do: