Manchester United (cz.3)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Piłka Nożna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Herman.
Filthy Casual
Filthy Casual

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2020.10.04 21:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miXUE napisał:
Pamiętajmy że jest jeszcze Allegri dostępny. To też nie byłaby głupia kandydatura.

Podstawowym błędem, jaki popełniają kibice niezwiązani z United jest traktowanie problemów tego klubu w kategoriach sportowych. Dyskutowanie o nowych trenerach nie ma większego sensu, bo ten klub wypluje każdego, nawet najlepszego, kołcza w tym sporcie. Problem leży w braku jakiejkolwiek długofalowej strategii sportowej, w tym ze bankierzy i prawnicy maja więcej do powiedzenia w kwestii transferów niż ludzie żyjący piłką oraz w tym, ze ten klub zwyczajnie nie ma sportowej ambicji do tego, by wrócić na szczyt. Niektórzy zarzucają MU, ze wydaje za mało hajsu, ale to nieprawda, wydajemy sporo. Problem w tym, ze reorganizacja i oddanie władzy w ręce ludzi spoza tego układu kosztuje znacznie więcej niż te transfery, wiec łatwiej jest kupować bez ładu i składu (dziś ponoć dopięli transfery Tellesa i Cavaniego XD w październiku XD a kompromitacji z Sancho nie będę nawet komentował).
Wiec nie uważam, by Poch coś zmienił. To znaczy, będzie tak jak z Mourinho, van Gaalem czy Solskjaerem - transfery na początku, względnie dobry wynik w lidze (2-3 miejsce), osiągniecie celu Glazerow, czyli wpływ pieniędzy za LM, a potem brak wsparcia dla menadżera, zapaść, zwolnienie i koło kręci się od nowa.
Nie wydaje mi się, ze obecny zarząd był zainteresowany restrukturyzacja, ponieważ obecna sytuacja nie jest niczym nowym. Przykryją te kompromitacje zwolnieniem trenera, jakimiś panic buyami i tyle. Manchester United będąc własnością Glazerow nie wróci na dłużej niż dwa sezony do elity, jestem o tym przekonany.

liso7
todo al blanco

Ostrzeżeń: 4294967295

PostWysłany: 2020.10.04 21:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bez kitu, tak jak ci Glazersi zepsuli ten klub, to jest materiał na jakiś film...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Keyser Soze
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2020.10.04 22:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlatego też już raczej nie chcę wchodzić w dyskusje o następcy za Ole. Po pierwsze zarząd równie dobrze może znowu cały sezon mówić o pełnym zaufaniu do Ole, długoterminowym projekcie, blablabla. Najpierw muszą się pojawić jakieś choć trochę wiarygodne ploty, że rozważana jest jego dymisja.

To raz. A dwa to do żadnej z dostępnych opcji nie pochodzę z jakimś większym entuzjazmem. Przez to, że wśród znajomych mam dwóch fanów Juve, wiele się nasłuchałem złego o Allegrim i skutecznie mi go obrzydzili. Pochettino to dla mnie znak zapytania, bo na razie tylko w Tottenhamie zrobił dobrą robotę. Conte już nie jest dostępny. Chyba najlepsze odczucia miałbym przy Guardioli, co też nie jest realne. Ogólnie nędznie to wygląda.

Goldschmidt
Captain Banhammer

PostWysłany: 2020.10.04 22:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Keyser Soze napisał:

Nope. Nic bardziej mylnego.

Ja wiem, że panuje powszechne rozumienie futbolu poprzez liczby, ale wcale nie oddaje to rzeczywistego obrazu sytuacji, a często jest wręcz mylące.

ManCity grający wesołą piłkę, rozwalający przeciwnika 6-1, tracąc gola z kontry przez zbytnie rozluźnienie, ma w kolejce "taką samą" defensywę jak ManUtd, który przez fatalny błąd obrony przegrywa 0-1, a później resztę meczu próbuje wyrównać. Taka sytuacja.

United z 38 meczów 20 razy nie wychodził zwycięsko, gdzie tylko raz padło 0-0, a w pozostałych 19 przypadkach obrona przynajmniej raz dała ciała. To jest połowa meczów w sezonie. City takich meczów miało 12. A rzekomo defensywę mieli ciut gorszą. Nawet jeśli (a nie sądzę), to nie da się tego skwitować samą statystyką traconych goli. Ja narzekania na defensywę ManUtd jakoś słyszałem przez cały sezon (szczególnie na Maguire'a, co do którego oczekiwania są duże). Może nie tracili dużo bramek, ale zawodzili w ważnych momentach.

Nie mam pojęcia z czym ze stwierdzenia faktu że mieliście jedną z najlepszych (tj. trzecią) defensyw ligi, się nie zgadzasz.
To że MU wypuszczało mecze po 0-1, a City łupało mniejsze zespoły 5 bramkami przy czym nie trzymano czystych kont nie znaczy, że blok obronny nie był względnie dobry w porównaniu do reszty stawki. Wan-Bissaka oraz Maguire dłuższy czas byli chwaleni tu, na forach oraz w mediach, progres jakkolwiek znikomy zaliczał nawet Lindelof. I to wszystko pomimo farfocli De Gei, który o ironio był chyba najczęściej krytykowanym zawodnikiem z całej formacji.

Ale załóżmy że oglądałeś tego United więcej i wiesz lepiej. Jeżeli chodzi o tę część wypowiedzi gdzie pisałem że 'zawodziła rzadko' to ok.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Keyser Soze
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2020.10.04 22:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Goldschmidt napisał:

Nie mam pojęcia z czym ze stwierdzenia faktu że mieliście jedną z najlepszych (tj. trzecią) defensyw ligi, się nie zgadzasz.

No to wskazówka: nie zgadzam się z tym, co zacytowałem. A oprócz twierdzenia, że to była jedna z najlepszych defensyw w lidze (co można raczej powiedzieć o większości klubów z TOP4 na świecie, więc to taki truizm), napisałeś jeszcze, że "zawiodła naprawdę rzadko", co już jest bzdurą.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Piłka Nożna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3
Skocz do: