100 Najbogatszych Polaków Wprost

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Kosz
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anonim
Gość

PostWysłany: 2004.06.24 09:37    Temat postu: 100 Najbogatszych Polaków Wprost Odpowiedz z cytatem

http://www.wprost.pl/ar/?O=61981

Tutaj jest link do artykułu Wprost z listą najbogatszych Polaków.
Pierwsze miejsce już od paru lat zajmuje Jan Kulczyk. Z Poznania, z wykształcenia prawnik ma zreszta doktorat z prawa międzynarodowego. Jego majątek szacuje sie na 12,5 mld. Posiada udziały w takich społkach jak: Telekomunikacja Polska, Warta SA, PKN ORLEN, SKODA POLSKA importuje także Audi/Volkswageny. Dalsze miejsca można już sobie sprawdzić, wart jeszcze zauważyć że na 7 i 34 znajdują sie własciele ITI czyli także Legii Warszawa, 8 miejscu znajduje sie Bogusław Cupiał, który jest właścicielem Wisły Kraków a 22 to Zbigniew Drzymała i Groclin Grodzisk. Ludzi ci doszli do niesamowitych fortun, istnieje takie powiedzenie, ze pierwszy milion trzeba ukraść, Jan Kulczyk mówi, że on pierwszy milion dostal od ojca także przedsiebiorcy gdyż jego rodzina ma długo letnie tradycje handlowców. Ja osobiscie nie jest zaintersowany skąd wzieli pierwszy milion, ale podziwiam takich ludzi jak Kulczyk czy jeszcze paru z tej listy.

Powrót do góry

Rothen
Jack the Ripper

PostWysłany: 2004.06.24 09:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No fajnie, tak z 12 mld nie pogardził bym... Wink
Ja jestem jedenasty Smile Wink

focus
Trener
Trener

PostWysłany: 2004.06.24 10:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z pilka ma jeszcze duzo wspolnego zajmujacy 15 miejsce Marek Profus (wlasciciel Pilki Nozej i czegos tam jeszcze) Dlaczego taki Gudzowaty ze swoimi rublami nie wejdzie w pilke Wink

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Serpico
El Duderino
El Duderino

PostWysłany: 2004.06.24 11:15    Temat postu: Re: 100 Najbogatszych Polaków Wprost Odpowiedz z cytatem

Supreme napisał:
Posiada udziały w takich społkach jak: Telekomunikacja Polska, Warta SA, PKN ORLEN, SKODA POLSKA importuje także Audi/Volkswageny. [...]Ludzi ci doszli do niesamowitych fortun, istnieje takie powiedzenie, ze pierwszy milion trzeba ukraść, Jan Kulczyk mówi, że on pierwszy milion dostal od ojca także przedsiebiorcy gdyż jego rodzina ma długo letnie tradycje handlowców. Ja osobiscie nie jest zaintersowany skąd wzieli pierwszy milion, ale podziwiam takich ludzi jak Kulczyk czy jeszcze paru z tej listy.

Nom, niestety ci ludzie dochodzą do tych fortun na kapitalistycznych krwiożerczych zasadach. Jeśli ma szansę zarobić na czymś grubą kasę to bez skrupułów pozbywa się co mu niepotrzebne. Wie o tym sporo moja matka, która aktualnie pracuje w Warcie. Do Polski przyjechali jacyś inwestorzy z Belgii, którzy chcą przejąć większość akcji spółki, a Kulczyk nie robi żadnych przeszkód... Więc zacznie się masowe zwalnianie. Rolling Eyes Poza tym zarabianie takiej kasy to okropna cięzka praca (na początku Wink) no i trzeba mieć do tego nosa.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Manitou
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2004.06.24 11:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój brat też pracuje w Warcie, w dziale "likwidacja szkód" i przeżył już dwie restrkturyzacje...Na szczęście nie pożegnał się z pracą. Część ludzi pozwalniano, a część przeniosła się do Szczecina...

Anonim
Gość

PostWysłany: 2004.06.24 11:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No niestety mamy kapitalizm to oni stosują kapitalistyczne metody. W zasadzie tak jest wszędzie. Co prawda nikt z mojej rodzini nie pracuje w TPSA, ale po tym jak ją sprywatyzowano a pare % ma Kulczyk a resztą France Telecom też tam dziwne zmiany nastąpiły. Jednak pomijając takie sprawy to chyba jednak ci ludzie potrafili coś w życiu, pewnie, ze zawsze pojawiaja sie jakieś niejasnosci, a że to sie dorobili wokoł prywatyzacji a że to mieli wejscia w rządzie i wygrali przetargi ale na liscie tez jest wielu ludzi, którzy dorobili sie na własnych pomysłach jak np. twórcy kleju Atlas. Choć i o Kulczyku czytałem ciekawy artykuł, mianowicie raz przy śniadaniu czytał sobie podobno gazete i tam wyczytał, że Niemcy bedą zamykać elektrownie atomowe, i od razu wpadł na pomysł, żeby wejść w biznes energetyczny bo jak zamkną te elektrownie to znaczy, że bedą potrzebować energii z innych źródeł a Polska ma nadwyżki, to jest głowa do biznesu.

Powrót do góry

mdramski
Mariusz

PostWysłany: 2004.06.24 13:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja w przeciwieństwie do Supreme absolutnie nie podziwiam takich ludzi. Wręcz przeciwnie. Nie sądzę, aby uczciwą pracą można było dojść do takiego majątku. Zresztą to i tak nieistotne. Paru bogatych ludzi po prostu musi być. Supreme - są ważniejsze rzeczy niż pieniądze. Znałem jednego szefa większej firmy budowlanej w Warszawie - mnóstwo kasy i zawał serca w wieku 38 lat.
Innym problemem jest, że w Polsce nie istnieje coś takiego jak klasa średnia. O powodzeniu decydują znajomości i łapówki. Znam wielu ludzi z wyższym wykształceniem (nawet po znanych zagranicznych uczelniach), którzy siedzą na bezrobociu i wysyłają mnóstwo ofert pracy - bez żadnego odzewu. Śmieszy mnie jeszcze podawanie średnich zarobków. W Szczecinie wynoszą one podobno 3300 zł, ale jakoś nie znam nikogo kto by tyle zarabiał. O bezrobociu na poziomie 20% też w tym sondażu milczeli...

Anonim
Gość

PostWysłany: 2004.06.24 13:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiscie, że są ważniejsze rzeczy niż pieniądze, dla mnie najważniejszą rzeczą w życiu jest stabilizacja, wcale nie musiałby mieć niesamowitego majątku, żeby być w życiu szczęśliwym. Jednak mimo wszystko właśnie Kulczyk a z zagranicznych miliarderów Berlusconi są dla mnie autorytetami. Z wykształcenia prawnicy doszli w życiu do czegoś.
Zgadzam sie zaś do co do argumentu, ze w Polsce brak klasy średniej. To moim zdaniem wynika z faktu iż polski system gospodarczy ciagle nie rozwinął sie jeszcze należycie. Mimo wszystko firmy, w których zaangażowany kapitałowo jest Kulczyk, zapłaciły w ubiegłym roku ponad 10,5 podatków do budżetu a osiągneły przychód 60. W USA milionerami są nie tylko biznesmeni ale także prawnicy, lekarze. Istnieje jednak dużo nowcześniejsza struktura rynkowa, państwo nie gnębi fiskalizmem, nie podcina skrzydeł przesiebiorczym.

Powrót do góry

mdramski
Mariusz

PostWysłany: 2004.06.24 13:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy właśnie dlatego Berlusconi i Kulczyk są dla Ciebie autorytetami? Bo są prawnikami? Nie wiem jak Kulczyk, ale o Berlusconim częściej we Włoszech jest głośno z powodów afer finansowych niż jakichś szczególnych dokonań. Dziwnym jest też fakt, że premierem jest człowiek, który kontroluje większość rynku mediów we Włoszech Shocked I te jego wypowiedzi na forum europejskim... (nie pamiętam kto miał grać rolę kapo w filmie o obozach koncentracyjnych). Dla mnie jest on żałosny, choć na pewno coś w życiu osiągnął.

Anonim
Gość

PostWysłany: 2004.06.24 13:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Są dla mnie autorytetami gdyż doszli w życiu do czegoś i do tego mają wykształcenie prawnicze. Ja interesuje sie znanymi prawnikami. Jeżeli chodzi o Berlusconiego to i owszem słychać co jakiś czas o różnych aferach a to, że kontroluje wiekszość rynku, trudno skoro prawo mu na to pozwala, widać jego działaność pomyślana jest rozsądnie bo zgodne jest to wszystko z prawem UE. A co do wypowiedzi to często coś chlapnie ale tacy politycy są dla sympatyczniejsi. Kilka cytatow z niego:
Do premiera Danii : "Jest pan taki przystojny, że moja żona by sie z panem umówiła" - <hahaha>
A Kulczyk owszem dorobił sie wokół prywatyzacji, ale pieniędzmi obraca rozsądnie, wiedział w co inwestować a czego nie tykać. Nie wiem czy wiesz, ze to Kulczyk jako jeden z pierwszych sprowadził telefonie komorkową GSM do Polski i jest faktczynym twórcą ERY GSM, którą poźniej odsprzedał.

Powrót do góry

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Kosz Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: