Bundesliga 2008/2009
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 13, 14, 15  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Sezon 2008/09
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Kto zostanie Mistrzem Niemiec?
Bayern Monachium
43%
 43%  [ 37 ]
inny
32%
 32%  [ 28 ]
Hamburger SV
14%
 14%  [ 12 ]
Werder Brema
5%
 5%  [ 5 ]
Schalke 04 Gelsenkirchen
3%
 3%  [ 3 ]
Głosowało Użytkowników : 85
Wszystkich Głosów : 85
Szczegółowe rezulataty

Autor Wiadomość
ElFilipo
Blessed!

Pochwał: 1

PostWysłany: 2008.12.01 01:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No widzisz, skoro 2 sezony temu ligę mogły wygrać ciołki (lub przeciętniacy) ze Stuttgartu, to czemu w tym nie mieliby tego zrobić chłopcy ze wsi? W piłce wszystko jest możliwe i za to ją właśnie kochamy. :]
Poza tym pomiędzy Hoffenheim i Izolatorem Boguchwała jest jedna, zasadnicza różnica - Izolator za tydzień nie będzie mógł mieć 6 punktów przewagi nad drugą drużyną ekstraklasy. :>

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
lukecik
Hala Madrid y nada más

PostWysłany: 2008.12.01 10:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Philip06 napisał:

Wybacz, ale prawda jest taka, że w Niemczech wszystko oprócz Bayernu to ciołki lub przeciętniacy. :P

No Bóg Cię chyba opuścił. Chyba jesteś jedną z nielicznych osób na forum, które mają podobne zdanie.

Philip06 napisał:
Nie, gorzej, jakiś Izolator Boguchwała, przecież Hoffenheim to wieś Exclamation

I co z tego? Czy to jakaś przeszkoda? Grają najlepiej i prowadzą w tabeli, a czy są ze wsi, czy z centrum, to bez różnicy.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Daedalus
Gwiazda
Gwiazda

Użytkownik zbanowany

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: 2008.12.01 13:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tym, że jeśli Hoffenheim wygra ligę to w przyszłym roku zagra w LM. A nikt nie wie jaka będzie ich forma za rok, mogą ją stracić i walać się gdzieś w okolicach 11 miejsca w tabeli. A ja nie chcę jakiś ogórasów w LM, chcę najsilniejsze zespoły z najsilniejszych lig. Dlatego mam nadzieję, że trójka z Bundesligi będzie składała się z Bayernu, Leverkusen i Schalke. Hoffenheim niech sobie gra w tym nowym pucharze UEFA.

Podobnie ma się sprawa z Anorthosisem w obecnej LM. Nie chcę jakiś pipek w fazie pucharowej bo gra tam Polak. Mam to w dupie bo za rok ten Anorthosis pewnie już nie będzie grał w LM, nic nowego nie wniesie, albo będzie tak jak z Fenerbahce, że każdy ich będzie lał jak chce. Dlatego lepiej będzie jeśli awansuje Panathinaikos, im przyda się kasa za wyjście z grupy, za rok pewnie znowu w LM zagrają, może z ciekawszymi piłkarzami. Myślcie przyszłościowo. Ja tak myślę i dlatego nienawidzę ligi angielskiej. Bo za jakieś 10 lat klubu z Championship będą miały większe budżety niż większosć pierwszoligowców z Hiszpanii czy Włoch.

Powrót do góry
lukecik
Hala Madrid y nada más

PostWysłany: 2008.12.01 14:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy nie dopuszczasz do siebie myśli, że być może piłkarski świat jest świadkiem narodzin nowej potęgi piłkarskiej? Nie ma ku temu powodów na dzień dzisiejszy, by przypuszczać, że drużyna Hoffenheim nagle stanie w miejscu. Jeśli zdobędą mistrzostwo albo chociaż zagwarantują sobie prawo startu w LM, to na pewno nie zrobią wyprzedaży, baa, właściciel nie będzie sępił grosza i dokupi paru dobrych piłkarzy.

Apropo Anorthosisu - porównaj go sobie z BATE. Cypryjczycy grają ładnie, nowoczeście utrzymując przy tym dyscyplinę taktyczną. To nie jest przypadek, że nie mogą sobie z nimi poradzić takie drużyny jak Inter, Werder, Olympiacos, czy Panathinaikos. Cypryjska piłka poszła do przodu i nawet jest na lepszym poziomie niż polska. Dlatego Anorthosis może się zadomowić na ładnych parę lat w LM, tak jak niegdyś Sparta Praga, czy Club Brugge.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Powrót do góry
Philip06
Juvenil
Juvenil

PostWysłany: 2008.12.01 16:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ElFilipo napisał:
No widzisz, skoro 2 sezony temu ligę mogły wygrać ciołki (lub przeciętniacy) ze Stuttgartu, to czemu w tym nie mieliby tego zrobić chłopcy ze wsi? W piłce wszystko jest możliwe i za to ją właśnie kochamy. :]

Hoffenheim nie wygra B-ligi, nie zagra także w eliminacjach czy samej LM - jeszcze nie ta klasa. Jestem gotów założyć się o to. Smile
Co to Stuttgartu - to najprawdopodobniej najsłabszy mistrz w historii Bundesligi, na pewno najsłabszy, od kiedy regularnie śledzę te rozgrywki (czyli od połowy lat dziewięćdziesiątych), co zresztą pokazał następny sezon, w tym też nie jest różowo. Ot, po prostu trafili na słabszy rok Bayernu (który co pewien czas się zdarza), Werder też zagrał słabiej, a Schalke... to Schalke, drużyna skazana na bycie wiecznie drugą, największy frajer niemieckiej piłki po prostu. :>

ElFilipo napisał:
Poza tym pomiędzy Hoffenheim i Izolatorem Boguchwała jest jedna, zasadnicza różnica - Izolator za tydzień nie będzie mógł mieć 6 punktów przewagi nad drugą drużyną ekstraklasy.

lukecik napisał:
I co z tego? Czy to jakaś przeszkoda? Grają najlepiej i prowadzą w tabeli, a czy są ze wsi, czy z centrum, to bez różnicy.

No tam, oczywiście pisałem to z przymrużeniem oka, ale że na tym forum jestem krótko, to wzięliście moje słowa na poważnie. ;)

lukecik napisał:
No Bóg Cię chyba opuścił. Chyba jesteś jedną z nielicznych osób na forum, które mają podobne zdanie.

Z tym Bogiem to nie wiem, ateistą jestem.
Co do drugiej kwestii - znajdź mi jakąś inną niemiecką drużynę, która na dłuższą metę znaczyłaby cokolwiek w Europie... Mamy Werder, który może nawet z grupy w LM nie wyjść, a prócz Interu rywali ma lekkośmiesznych, mamy Schalke, które w LM nawet nie gra, bo odpadło w eliminacjach (z mocnym Atletico co prawda, ale zawsze), obie te drużyny jakiejś wielkiej kariery nie robiły także we wcześniejszych sezonach (s.04 raz w półfinale P. UEFA z Sevillą odpadło bodajże), reszta to już zupełne tło, po kilku niezłych piłkarzy, ale nic więcej. A BL oglądam częściej niż PD nawet, więc raczej wiem, co mówię.
Bycie jednym z nielicznych też zupełnie mi nie przeszkadza. :-)

Powrót do góry
Daedalus
Gwiazda
Gwiazda

Użytkownik zbanowany

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: 2008.12.01 16:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
znajdź mi jakąś inną niemiecką drużynę, która na dłuższą metę znaczyłaby cokolwiek w Europie...

Borussia Dortmund, jedna z najlepszych drużyn 2 połowy lat 90-tych.
Leverkusen w latach 2000-2005, myślę, że na "cokolwiek w Europie" też wystarczy.

Powrót do góry
lukecik
Hala Madrid y nada más

PostWysłany: 2008.12.01 20:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Philip06 napisał:

Co do drugiej kwestii - znajdź mi jakąś inną niemiecką drużynę, która na dłuższą metę znaczyłaby cokolwiek w Europie...

Jeśli miałeś na myśli znaczenie ekip niemieckich w Europie to racja, Bayern jest jedyną liczącą się ekipą. Z Twoich słów wynikało, że uważasz iż w lidze gra Bayern i 17 cienkich i jeszcze słabszych klubów, dlatego się do tego przyczepiłem ;) O sile ligi niemieckiej na szczęście nie decydują tylko Bawarczycy i chyba tutaj się zgadzamy.

Powrót do góry
Philip06
Juvenil
Juvenil

PostWysłany: 2008.12.01 22:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Daedalus napisał:
Borussia Dortmund, jedna z najlepszych drużyn 2 połowy lat 90-tych.

No ok, z tym mogę się zgodzić, ale to było dekadę temu, czyli już dość dawno... Od tamtego momentu, pomijając dwa przebłyski na początku XXI wieku (finał P. UEFA i mistrzostwo) BVB jest przeciętniakiem nawet na własnym podwórku.

Daedalus napisał:
Leverkusen w latach 2000-2005, myślę, że na "cokolwiek w Europie" też wystarczy.

O Leverkusen wolę się nie wypowiadać, bo na samą myśl o tej drużynie i (szczególnie) sezonie 2001/02 ogarnia mnie śmiechoza, w piękny sposób w kilkanaście dni przegrali 3 trofea. <hahaha>

lukecik napisał:
Jeśli miałeś na myśli znaczenie ekip niemieckich w Europie to racja, Bayern jest jedyną liczącą się ekipą. Z Twoich słów wynikało, że uważasz iż w lidze gra Bayern i 17 cienkich i jeszcze słabszych klubów, dlatego się do tego przyczepiłem ;) O sile ligi niemieckiej na szczęście nie decydują tylko Bawarczycy i chyba tutaj się zgadzamy.

Szczerze mówiąc, gdy patrzę na grę Cottbus, Arminii, M'Gladbach i jeszcze kilku innych drużyn, to o poziomie Bundesligi nie da się powiedzieć wiele dobrego, ekipy z drugiej połowy tabeli w PD by nie pograły, niektóre miałyby problemy nawet w Segunda Division. W tym sezonie jest rewelacyjne i grające ładną piłkę Hoffenheim, jakoś tam gra Werder i Wolfsburg, Leverkusen, Dortmund czy Stuttgart na swoim przyzwoitym poziomie, ale np. takie Schalke czy HSV zawodzą. Niby BL się wyrównała, ale patrząc na sytuację sprzed kilku lat, mamy do czynienia z równaniem w dół niestety.
Natomiast na pewno masz rację z tym, że o sile ligi nie decyduje najsilniejsza drużyna, a wszystkie 18, chociaż akurat dla Niemców to niezbyt korzystna prawda jest. ;)

Kurde, ale rozkręciła się dyskusja, przez 3 dni napisaliśmy tyle, co przez wcześniejsze kilka miesięcy. :-)

Powrót do góry
lukecik
Hala Madrid y nada más

PostWysłany: 2008.12.01 22:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polemizowałbym, czy HSV zawodzi. Przed sezonem nie byli kandydatami na mistrza, wymianiano ich jako ekipę która uplasuje się w pierwszej piątce i są duże szanse ku temu. Całkiem niedawno, miesiąc temu podaj HSV było na 1 miejscu w tabeli, ale przyszedł mały dołek i trochę polecieli w dół. Nie mniej jednak takie ekipy jak Bayern, Werder, HSV, Schalke, to uznane firmy, podobnie jak Dortmund, który mam nadzieję że się odradza, VFB mimo że są w kryzysie i coraz lepiej radzący sobie Wolfsubrg. Parę sezonów temu bronili się przecież przed spadkiem. No i zaskakująco dobrze radzi sobie Hertha.

Powrót do góry
Philip06
Juvenil
Juvenil

PostWysłany: 2008.12.01 22:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W przypadku HSV mam mieszane uczucia, przed sezonem typowałem ich na 3-4 miejsce, przeprowadzili kilka ciekawych transferów, a już wcześniej mieli mocną pakę. Jednak odejście VdV zabolało ich bardfziej, niż mi się wydawało, stąd jestem troszeczkę rozczarowany, nawet nie tyle wynikami (bo są całkiem niezłe), co grą.
Werder dość przeciętnie - 11 punktów straty do lidera i 7 do podium to sporo, przede wszystkim zawodzi gra defensywna, bo z przodu ciągle jest ok. Jednak brak Wiese, którego wcale nie uważam za geniusza, a tylko za niezłego bramkarza, jest widoczny.
Schalke to dla mnie największe rozczarowanie tego sezonu, przed którym typowałem dla nich 2 miejsce, osiągnięte bez większych kłopotów, kadrowo są słabsi tylko od Bayernu, mają potężnego sponsora (Gazprom), a grają kiepściutko, nawet w Pucharze UEFA szału nie ma.
Dortmund na miarę swoich możliwości, podobnie Leverkusen, Wolfsburg gra lepiej, niż wskazują na to wyniki (przeciętne dość), natomiast Hertha faktycznie imponuje. Jak na razie, bo moim zdaniem wyżej niż 5-6 miejsce na koniec nie podskoczą.
Reszta to już naprawdę przeciętniacy, zdolni do jakiejś tam sensacji raz na jakiś czas, ale tylko tyle.

Powrót do góry
Leszczu
Bitches love Benzy
Bitches love Benzy

PostWysłany: 2008.12.05 21:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierwsza połowa meczu określanego jako hit jesieni za nami. W sumie meczyk ciekawy, brakuje goli. Hoffenheim za bardzo sika w majtki, kiedy już dojdą do sytuacji podbramkowej, a Bayern właściwie miał jedną naprawdę świetną, ale Toni posłał piłkę w boczną siatkę. Mecz jest dość ostry, sędzia mógłby wyrzucić już bodajże Sambe Ba. Czekam na drugą połowę, mam nadzieję, że "Wieśniaki" coś ustrzelą i nic nie stracą Smile

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
lukecik
Hala Madrid y nada más

PostWysłany: 2008.12.05 21:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hoff na razie bezpiecznie, ograniczają się do kontrataków. Parę razy groźnie szarpnęli i to wszystko, Bayern w sumie też nic nie pokazał, choć nie wiem, czy nie należał im się karny, gdy bramkarz sfaulował Toniego. Mecz na razie nie zachwyca, oby w końcu padły bramki.

Powrót do góry
Leszczu
Bitches love Benzy
Bitches love Benzy

PostWysłany: 2008.12.05 21:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według mnie karnego nie było... Toni nie doszedłby do tej piłki, sam lekko zbiegł w stronę bramkarza i celowo zostawił nogę... Typowa próba wymuszenia... Przynajmniej według mnie :P

[ Dodano: Dzisiaj o 22:24 ]
Eeeeeeeee. Szkoda. Farciarska bramka tej kłody w 92. minucie :/ Na szczęście Hoffenheim pozostaje na szczycie :]

Powrót do góry
lukecik
Hala Madrid y nada más

PostWysłany: 2008.12.05 22:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałem na myśli tę sytuację, kiedy bramkarz ewidentnie pociągał go za koszulkę powodując jego upadek. Można było pokusić się o podyktowanie karnego. Liczyłem, że Hoff, urwie punkty Bawarczykom, szkoda.

Powrót do góry
Leszczu
Bitches love Benzy
Bitches love Benzy

PostWysłany: 2008.12.05 22:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wcześniej i tak bramkarz był faulowany, ale nie wiem, czy sędzia to zagwizdał ;)

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Sezon 2008/09 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 13, 14, 15  Następny
Strona 7 z 15
Skocz do: