Regulamin

 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Serwis
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Serpico
El Duderino
El Duderino
Dołączył: 17 Kwi 2003
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: 2008.12.04 18:49    Temat postu: Regulamin Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Regulamin Forum RealMadrid.pl1. Tematy

1.1. Jeśli jesteś tu nowy, nie zakładaj od razu tematu. Przyjrzyj się, jak działa forum, jak wypowiadają się jego użytkownicy. Spróbuj sam zabrać głos w innych dyskusjach, a dopiero potem zakładaj temat. Zakładanie tematów w rodzaju: "hejka, to mój pierwszy post na forum", "witam wszystkich, jestem tu nowy" będzie powodem do ostrzeżenia już na wstępie działalności.

1.2. Przed założeniem nowego tematu sprawdź, czy nie ma go już na forum. W tym celu pomocna Ci będzie opcja Szukaj. Sprawdź też, czy podobnego tematu nie ma już w danym dziale.

1.3. Zatytułuj temat stosownie do treści i dopasuj go do odpowiedniego działu.

1.4. Zakładając nowy topic, wprowadź weń innych użytkowników. Napisz kilka zdań i wyraź swoją opinię. Zabronione jest zakładanie tematów, zawierających ciekawy tytuł, ale niewielką treść.

1.5. Każdy piłkarz grający w Realu Madryt ma osobny, poświęcony sobie temat w dziale Kadra, w którym omawiamy wszystko, co jest z nim związane. Dlatego zakładanie kilku tematów związanych z tym samym piłkarzem jest zabronione.

1.6. Nie zakładamy nowego tematu o transferze piłkarza tylko dlatego, że sami chcielibyśmy tego zawodnika widzieć w Madrycie. Zakładamy topic na temat piłkarza, co do którego pojawiły się w miarę wiarygodne spekulacje w mediach. Pod pojęciem "w miarę wiarygodne spekulacje" kryją się newsy, które chociaż raz ukazały się na RealMadrid.pl. Dlatego też zabronione jest zakładanie tematów o zawodnikach, którzy najprawdopodobniej nigdy nie pojawią się na murawie Santiago Bernabéu w białej koszulce.

1.7. Dla użytkowników, którzy chcieliby się podzielić swoją sympatią do piłkarza, którym nie interesują się Królewscy, a którego chętnie widzieliby w klubie, jest przygotowany specjalny temat Kto powinien dojść do Realu?. W dziale Transfery znajdują się również tematy dotyczące danego okienka transferowego tj. "Lato 2007", "Zima 2008" itd. oraz konkretnych piłkarzy, o czym więcej w punkcie 1.6.

1.8. O wydarzeniach dotyczących danego spotkania Królewskich, piszemy w jednym temacie w dziale Mecze. Zakładając topic, zastosuj się szczególnie do punktu 1.4. Pamiętaj, że topic o konkretnym meczu zakładamy po zakończeniu poprzedzającego go spotkania. Zabrania się zakładania tematów o meczu, który odbędzie się za kilka tygodni lub miesięcy. Wyjątek dotyczy spotkań Los Blancos w Lidze Mistrzów. Jeśli znamy już następnego przeciwnika w drodze po Puchar Europy, dozwolone jest założenie tematu o nadchodzącym spotkaniu, w którym dyskutujemy o poczynaniach Realu w tym elitarnym turnieju, aktualnej formie przeciwnika etc. O ogólnych kwestiach związanych z Ligą Mistrzów i pozostałych drużynach dyskutujemy w temacie "Liga Mistrzów" w dziale Piłka Nożna.

1.9. Istnieje kilka zabaw forumowych, które cieszą się sporą popularnością np. Filmozabawa czy Fotozabawa. Inne forumowe gry, typu "X czy Y" nie mają tu prawa bytu, gdyż a) służą głównie nabijaniu, b) raczej obniżają jego poziom, a ich istnienie pozbawione jest sensu. No, chyba że na horyzoncie pojawi się naprawdę ciekawa zabawa. ;)


2. Posty

2.1. Pisząc posta, przestrzegaj netykiety.

2.2. Bądź kulturalny. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

2.3. Zawsze pisz na temat. W temacie o - dajmy na to - Robinho piszemy o Robinho, a nie o tym, jak pięknie rozbiliśmy Barcelonę w El Clásico. Od tego są stosowne tematy w dziale Mecze. Jeżeli zaś temat jest o filmach, to o ile zachwyty nad soundtrackiem z tego filmu są jak najbardziej na miejscu, o tyle rozwodzenie się nad całością twórczości autora soundtracku już nie. Z tym do Muzyki. Z reguły granicę zdrowego offtopu wyznacza moderator.

2.4. Zabronione jest pisanie postów bez treści. Dwie rzeczy, których moderatorzy bardzo nie lubią, to statsiarstwo i posty bez treści. Bez litości tępione jest pisanie krótkich postów, zawierających bardzo mało treści (albo i zero treści), czasem aby nabić sobie licznik postów, czasem w ogóle nie wiadomo, po co. Autorzy postów statsiarskich i postów bez treści będą piętnowani albo i bez cienia żalu usuwani, bo tylko psują pozostałym forumowiczom rozmowy... Po prostu - czytajcie ostatnie posty w dyskusji, pomyślcie czy macie coś do dorzucenia albo jakieś pytanie... i napiszcie.

2.5. Zabronione jest robienie z forum czatu. Czat na forum to sytuacja, w której dwoje (lub więcej) forumowiczów przerzuca się krótkimi, bezwartościowymi postami. Ich cechą charakterystyczną jest mniej więcej taki wygląd:

Cytat:
Zdanie 1

Tak, też tak myślę. Very Happy

Cytat:
Zdanie 2

Tak, tak, dokładnie.

Itd. itp.

2.6. Staraj się zachowywać zasady interpunkcji i ortografii, bo taki "zabugowany" tekst wygląda obrzydliwie, a często może też być trudny do zrozumienia. No i nie najlepiej świadczy o autorze. A tak się właśnie określamy w Internecie - przez styl pisania, pisownię... Nagminne olewanie poprawności językowej będzie ścigane z urzędu. Jeśli nie jesteś pewny co do pisowni jakiegoś słowa, skorzystaj z opcji Pisownia bądź zajrzyj na którąś z tych stron: PWN.pl, Ortografia.pl lub Google.pl. Zalecamy również czytanie swoich postów przed ich wysłaniem, korzystając z opcji Podgląd.

2.7. NIE PISZEMY WIELKIMI LITERAMI, jako że to oznacza, iż krzyczymy. A cały post napisany tak jakby nam się zaciął CapsLock świadczyć może co najwyżej braku kultury piszącego. Dlatego dbajmy o to. Mała czcionka z kolei oznacza szept. A szeptanie bez przerwy także najsłuszniejsze nie jest.

2.8. Niemile widziane jest pisanie postów fTeN sŁoDzIaShNy SpOsÓp, a także bezzasadne używanie różnych kolorów czcionki.

2.9. Używaj emotikonów ze zdrowym rozsądkiem. Te kolorowe buźki służą wyrażaniu emocji, które często trudno jest wyrazić przez Internet. Naukowcy udowodnili, iż mowa ciała stanowi w końcu ważniejszą część rozmowy niż same słowa, więc używanie emotek jest jak najbardziej wskazane. Smile Zabronione jest za to bezcelowe "nawalanie" w jednym poście wielu emotek pod rząd. Tak jak tu: :-) ;) Shocked :( :] :> Very Happy Tongue Evil Twisted Evil :| :lol2: .

2.10. Cytując post innego użytkownika, nie cytuj całego, jeśli zamierzasz odnieść się tylko do wybranego fragmentu. Zabrania się cytowania całego posta użytkownika, którego post znajduje się bezpośrednio nad Twoim postem. Jest to bezcelowe, gdyż wiadomo, że odnosisz się do swojego "sąsiada". Poza tym takie działanie męczy wzrok i sprawia, że dyskusja jest nieprzejrzysta.

2.11. Jeżeli chcesz dodać coś do swojej wypowiedzi, którą napisałeś kilka minut wcześniej, nie rób tego pisząc nową wiadomość, ale skorzystaj z funkcji Edytuj.

2.12. Staraj się nie używać słów powszechnie uważanych za obraźliwe. Jak wiemy, wulgaryzmy niestety są wszędzie i nie da się tego ukryć. Na forum również można ich używać, ale w granicach rozsądku i dobrego smaku. Nieuzasadnione użycie wulgaryzmów jest niemile widziane i będzie surowo karane.

2.13. Zabrania się obrażania innych forumowiczów i stosowania wycieczek osobistych. Pamiętaj, że forum to nie miejsce do wylewania swojej frustracji, prowokowania i denerwowania użytkowników. Wszelkie waśnie i konflikty z innymi userami wyjaśniamy poprzez Prywatną Wiadomość bądź komunikator internetowy.

2.14. Nie donoś. Donosicielstwo to rzecz żenująca i naganna. Jeśli "ktoś zrobił coś, a nie został ukarany, a ja zrobiłem to i to i dostałem warna", to najpewniej zaraz dostaniesz drugiego - za donosicielstwo właśnie.

2.15. Nie pouczaj innych. Jeśli jakiś nowy i nieopierzony użytkownik założył temat niezgodny z Regulaminem, to nie nabijaj i nie wymądrzaj się, tylko grzecznie wyjaśnij mu o co chodzi, podaj stosowny link i opuść topic. ;)

2.16. Nie reklamuj. Zabrania się "polecania" najróżniejszych stron, for, blogów itd. Dozwolone jest to jedynie w temacie Ciekawe strony WWW.

2.17. Forum to nie serwis informacyjny. Nie wklejaj w jednym poście całego newsa bez komentarza. Jeśli znalazłeś w internecie ciekawą wiadomość, to podaj do niej link i skomentuj podkreślając źródło.

2.18. Przestrzegaj prawa. Na forum najsurowiej zabronione są propagowanie pornografii, hakerstwa, rasizmu i innych działań sprzecznych z prawem (w tym także piractwa).

2.19. Nie multinickuj. Zabrania się posiadania kilku aktywnych kont.


3. Multimedia i inne informacje

3.1. Zabronione jest wklejanie jakichkolwiek grafik do podpisu. W podpisie dozwolony jest jedynie tekst. Dobrze by było, gdyby nie był on zbyt szeroki i nie powodował rozjeżdżania strony w dół. Jego treść nie może też łamać żadnego innego punktu Regulaminu. Pamiętaj, że nie każdy ma dostęp do szybkiego łącza internetowego i nie każdy lubi, gdy jedna strona forum ładuje mu się przez godzinę.

3.2. Dopuszczalne jest używanie avatarów. Avatar to mały obrazek, który wyświetla się pod Twoim nickiem. Jego szerokość nie może być większa niż 100 pikseli, wysokość większa niż 120 pikseli, a rozmiar większy niż 40kB. No i nie może łamać żadnego innego punktu Regulaminu.

3.3. Ranga to krótki podpis pod Twoim nickiem. Obrazuje rozwój kariery piłkarskiej (w założeniu). Po tysięcznym poście (lub zostaniu członkiem redakcji) można wybrać sobie własną rangę. Zmiany tejże rangi możesz dokonać, prosząc o to któregoś z administratorów bądź zgłaszając się w tym temacie.

3.4. Na forum możliwa jest zmiana skórki. Łącznie jest ich pięć, a wybrać ją możesz w Profilu w zakładce Styl Forum. Tamże możesz uzupełniać i zmieniać inne informacje dotyczące Twojego konta.

3.5. Zdjęcia w postach wklejamy jedynie w uzasadnionych przypadkach. Robimy to stosując tak zwane tagi. Jeśli chcesz wkleić na forum jakieś zdjęcie z Internetu, piszesz: [img]adres_obrazka[/img]. UWAGA! Jeśli zdjęcie jest tak duże, że strona się przez nie "rozjeżdża", wklejamy jedynie link do niego.

3.6. Na forum można także wstawiać filmy. Jeśli chcesz wstawić jakiś filmik ze strony youtube.com, piszesz: [youtube]adres_filmiku[/youtube]. Jeśli z video.google.pl, piszesz: [GVideo]adres_filmiku[/GVideo].

3.7. Istnieje możliwość zmiany nicka. Zmiany tej możesz dokonać - niezależnie od liczby postów - prosząc o to któregoś z administratorów bądź zgłaszając się w tym temacie.


4. Kary

4.1. Karami za łamanie postanowień niniejszego Regulaminu są ostrzeżenia, bany i zakazy pisania.

4.2. Za złamanie jednego punktu Regulaminu przewidziane jest jedno ostrzeżenie. I tak:
    a) 3 ostrzeżenia = ban na 2 tygodnie
    b) 4 ostrzeżenia = ban na 4 tygodnie
    c) 5 ostrzeżeń = ban na 8 tygodni
    d) za każde kolejne ostrzeżenie ban na dwa razy dłużej niż poprzednio

4.3. Po odbanowaniu warny nie będą zdejmowane z urzędu. O zdjęcie ostrzeżenia można się starać po upływie 2 miesięcy od tego faktu i pod warunkiem, że od tamtego czasu nie otrzymało się kolejnego ostrzeżenia za podobne przewinienie. Do tego celu służy ten temat (tutaj również wpierw należy zapoznać się z zasadami w pierwszym poście). Jeżeli użytkownik posiada więcej niż jedno ostrzeżenie, może ubiegać się o zdjęcie po upływie dwóch miesięcy od otrzymania ostatniego z nich. W przypadku użytkowników, którzy powracają na forum po zbanowaniu okres dwóch miesięcy liczony będzie od momentu powrotu z bana.

4.4. W przypadku pojawienia się na forum tak zwanego trolla, który jawnie lekceważy Regulamin i którego zachowanie ewidentnie wskazuje na brak szansy na resocjalizację i przystosowanie się do zasad forum, moderatorzy zastrzegają sobie prawo do wlepienia mu bana bezterminowego bądź zakazu pisania na czas nieokreślony.

4.5. Moderatorzy nie mają obowiązku tłumaczenia się ze swoich decyzji. Decyzje te są suwerenne i niepodważalne.

4.6. Pamiętaj! Moderator ma zawsze rację. ;)


5. Postanowienia ogólne

5.1. Pieczę nad Forum.RealMadrid.pl sprawują moderatorzy w tym składzie: KLIK. Roztaczają oni opiekę nad poszczególnymi forami, kasują posty, które uznają za zbędne, zamykają nieużywane/źle używane tematy... krótko - sprzątają, zamiatają, wlepiają ostrzeżenia itd. A poza tym są normalnymi uczestnikami dyskusji (a przynajmniej być powinni). Jeśli coś nam nie pasuje w działaniach moda, czyli np. wlepił nam ostrzeżenie, a my nie zgadzamy się z uzasadnieniem, kasuje nam posty, a przecież jesteśmy czyści jak łza i święcie oburzeni takim postępowaniem, należy udać się do tego tematu, zapoznać z zasadami w pierwszym poście i... postąpić według nich.

5.2. To moderatorzy i tylko oni decydują, czy za coś należy się ostrzeżenie, czy temat kwalifikuje się do zamknięcia itd. Komentarze tego typu pod postami innych są niemile widziane.

5.3. Nieznajomość niniejszego Regulaminu nie jest usprawiedliwieniem. Przeciwnie - sama w sobie kwalifikuje się do ukarania.

5.4. Redakcja RealMadrid.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treści postów czy komentarzy. Nie są one także w żaden sposób wyrażeniem jej oficjalnego stanowiska w jakiejkolwiek sprawie.

5.5. Wszelkie komentarze, sugestie, opinie na temat powyższego Regulaminu można wyrazić w temacie Regulamin forum - uwagi, opinie, sugestie w dziale Serwis.

Autorzy regulaminu: Airwolf i SerpicoPowrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Serwis Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  

 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Template © BMan1
RMPL Spółka z o.o., Al. Pokoju 33, 31-564 Kraków. Kapitał zakładowy: 50.000,00 zł, NIP: 6751520447, REGON: 361845083