Prezydentura Ramóna Calderóna
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 71, 72, 73 ... 80, 81, 82  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Królewscy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pempek_55
Gwiazda
Gwiazda

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2009.01.16 18:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie dobrze .... teraz nam sie moze niezly mlyn zrobic w klubie :] :/

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Ksabi
Haters gonna hate

PostWysłany: 2009.01.16 18:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe tylko, czy wybiorą dobrego piekarza.

Powrót do góry
JJ
antydrewno

PostWysłany: 2009.01.16 18:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To teraz wraca Perez i znowu będzie objazdowy striptiz z trenerem fujarą.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Kamyl
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2009.01.16 19:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze na odchodne zrobili cyrk i postanowili rozwalić następnemu prezydentowi okienko transferowe :/

http://www.guardian.co.uk/football/blog/2009/jan/16/ramon-calderon-resigns-as-real-madrid-president

Świetny artykuł Sida Lowe podsumowujący rządy Ramona Calderona.

Powrót do góry
Serpico
El Duderino
El Duderino

PostWysłany: 2009.01.16 19:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Link

Powrót do góry
Gonzo.
Juntos Podemos!

PostWysłany: 2009.01.16 20:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

<hahaha> <hahaha> <hahaha> Haha komu się takie coś chciało robić. :lol2:
A tak na poważnie szkoda, że Calderon podaje się do dymisji w środku sezonu, powinien był poczekać do końca. Ale i tak mu dziękuję. Przez 2 lata 2 mistrzostwa Hiszpanii, Superpuchar, szkoda tylko LM, stworzył młodą drużynę(Gago, Higuain, Pepe, Sneijder,Robben) ale nie brakowało w niej doświadczenia(RvN, Cannavaro,Metzelder, Heinze) posprzedawał wszystkich Galactico za co jestem mu bardzo wdzięczny(z Róbinho na czele). Oczywiście miał też wpadki(Saviola, przespane caaaaaaałe okienko transferowe) Ale mimo wszysko dziękuję.

http://www.toya.net.pl/~qqraczy/lekcja1.swf
http://www.toya.net.pl/~qqraczy/lekcja2.swf
Powrót do góry
ziomalek
Castilla
Castilla

PostWysłany: 2009.01.16 20:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jakie niby korzyści miałoby przynieść pozostanie Calderona do lata ?
Transferów i tak żadnych by nie załatwili, dalej trwałaby nagonka prasy i niejasna sytuacja, a tak się chociaż wszystko wyjaśniło...
Ciekawe czy znowu będą kandydować ci sami co w 2006, Villar Mir, Palacios itd. Perez nawet jeśli wystartuje to miejmy nadzieję, że nie ogłupi socios jakąś obietnicą transferową...

Powrót do góry
Serpico
El Duderino
El Duderino

PostWysłany: 2009.01.16 21:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Villar Mir jest zamieszany w aferę z fałszowaniem głosów, więc raczej nie wystartuje. Poza tym ponoć jest człowiekiem Pereza, a przecież Floro sam chce kandydować. :]

Powrót do góry
_vakabayashi
mahomoda

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: 2009.01.16 21:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ta, ta nie ogłupi... na pewno :]

zakładam się że każdy kandydat będzie miał dopasowana liste graczy których sprowadzi, i nie będa to gracze którzy powinni do nas przyjść a sami kolejnii galacticos....

sam zagłosowałbym na tego kandydata który obieca sprowadzić...lewego obrońce, bo będzie to znaczyć że ma w głowie coś wiecej jak samych 'galacticos'

Powrót do góry
Alternative
Libertarianin
Libertarianin

PostWysłany: 2009.01.16 21:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja mam bardzo, ale to bardzo mieszane odczucia co do Calderona. 2 mistrzostwa - ok, ale jaki był jego udział w tym? W pierwsze sam nie wierzył, skoro dogadał się wcześniej z Schusterem, czyli mistrzostwo AD 2007 to po prostu efekt geniuszu Capello, który wpoił piłkarzom szaloną determinację. A rok później? Moim zdaniem echo pracy Don Fabio. Drużyna od strony mentalnej była ułożona bajecznie, nowi piłkarze byli natychmiast "zarażani" pasją zwycięstw przez zespół, wystarczyło tego nie spierdolić, co Schusterowi udawało się przez 1,5 roku (co na marginesie chciałem akurat pochwalić u Niemca - potrafił nie szkodzić i maskować błędy szefów).
Wiem, że bardzo brutalne jest odzieranie trenera z sukcesu, ale tak właśnie uważam. A mecze z Włochami w LM w ciągu pracy Schustera tylko udowadniają, jak płytkie Niemiec miał zaplecze taktyczne. Radził sobie z Barcą, bo ta grała po prostu naiwnie w tamtym sezonie, ale Roma i Juventus obnażyły wszystkie braki nie tyle drużyny, co trenera (kontuzje owszem były, ale ja mimo to oczekiwałem bardziej wyrównanego pojedynku z Rzymianami, a nie taktycznego upokorzenia i bicia głową w mur).

Ech zagalopowałem się... o Calderonie przecież miało być...
Więc będzie.
Widział nasz Ramon, że Capello w końcu wszystko poukładał, że wszystko zaczęło działać. Defensywny styl gry? Czy ktoś na Bernabeu licząc od kwietnia na to narzekał poza Calderonem? Nie. Capello na samym początku zaznaczył: "gra będzie brzydka, bo mistrzostwo można odzyskać tylko wynikami, a ładna gra przyjdzie z czasem". Tak też było.
Ale Calderonowi było mało, zaczął cudować. Kiedyś zapewniał, że każdy zajmuje się swoją działką i on zamierza zakończyć okres, gdy prezydent klubu decyduje o sprawach sportowych. Skłamał.
W dodatku na miejsce Capello, aby grać lepiej, wybrał gościa, którego drużyna miała najmniej strzelonych goli w lidze (<1 na mecz). Nie chcę nawet poruszać kwestii co do pożegnania Włocha w Madrycie. Jak to nasz El Presidente powiedział? "Niedobre lekarstwo"? Świństwo takie, jakie Perez zrobił wobec Del Bosque i Hierro.

Nie chce mi się pisać wszystkiego, zdaję sobie sprawę, że każdy z was wie o tym tyle co ja, lub znacznie więcej, więc nie zamierzam was zanudzać. Napisałem tylko, to co uznałem za konieczne, jak dla mnie Calderon przez te 2 lata, prawdopodobnie nie świadomie, na wskutek swojej niekompetencji podjął więcej decyzji oddalających nas od sukcesu niż nas do niego przybliżających. To nie był dobry prezydent. Paradoksalnie, zdobyliśmy 2 mistrzostwa z nim, a nasz wizerunek i ogólna reputacja w klubowej piłce jest niższa niż wcześniej. To oddaje jego udział w tych sukcesach. Więcej przypadku i szczęścia wynikającego z bardziej kompetentnych podwładnych niż jego planu w tym było.

Odniosę się tylko co do kadry: zostawił dobrą kadrę? Czym jest dobra kadra? Grupą perspektywicznych zawodników? A no dla Ajaxu czy nawet Valencii na pewno. Ale to jest Real Madryt. Piłkarze perspektywiczni, jak się można domyślać, mają zadatki na odnoszenie sukcesów "jutro". Tutaj mają być one "teraz". I tak jak nie wbija się gwoździ śrubokrętem, tak tytułów nie zdobywa się zdolną młodzieżą. Widać niektórzy nie wyciągają wniosków z poczynań Arsenalu. Był Vieira, Henry, Pires, Ljungberg i Bergkamp - były tytuły, a nawet sezon bez porażki w lidze (2003/2004). Wenger ich oddał, zastępując dziećmi i jego zespół gra ładnie i nic z tego nie ma. Tytułów nie wygrywają juniorzy, a ukształtowani piłkarze, gotowi na stres, odpowiedzialność. Nie mówię o wypalonych i zmanierowanych gwiazdach, a o profesjonalistach. Mamy takich piłkarzy kilku, ale za mało, a na kluczowych pozycjach wciąż nam ich brak i dlatego jest źle, bo ta kadra nie jest dobra "teraz", ona może będzie dobra "jutro".
Może z uwagi na tendencję klubu - sprowadzanie piłkarzy zdolnych i gadanie o świetlanej przyszłości, a oczekiwanie sukcesów od razu.
Jedno, albo drugie...

Ostatnio zmieniony przez Alternative dnia 2009.01.16 22:08, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
POLfan
Así, así, así gana el Madrid!

PostWysłany: 2009.01.16 21:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obietnice transferowe to beda główne argumenty w walce o fotel prezesa...
Jesli jakis piłkarz(crack) publicznie wyrazi ze przyjdzie jesli wygra kandydat X to ów kandydat ma spore szanse na wygrana, w innym wypadku za same obietnice nie powinni dawac fotela prezesa...

psokalski
El Angel de Madrid

PostWysłany: 2009.01.16 21:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja już widzę, jak jakiś piłkarz publicznie ogłasza, że przyjdzie do Realu w wypadku wygrania wyborów przez prezesa x czy y. W kampanii powiedzieć można wszystko, a najlepiej to, co się dobrze sprzedaje. Poza tym Marca zapewne zrobi kampanię Perezowi i wszyscy inni mogą już nie startować.

POLfan
Así, así, así gana el Madrid!

PostWysłany: 2009.01.16 22:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mówie czysto teoretycznie :P
Gdyby komus sie udało przekonac jakiegos cracka do takiej deklaracji miałby sporo głosów wiecej...
Pozyjemy zobaczymy....

Delvin
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2009.01.16 22:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bravo Ramon <jupi> Pierwsza mądra decyzja odkąd prowadzi Real.
Teraz tylko nowy prezes(najlepiej Perez) i LM w 2010 na Santiago Bernabeu nasza Very Happy

Powrót do góry
Alternative
Libertarianin
Libertarianin

PostWysłany: 2009.01.16 22:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba z loży V.I.P.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Królewscy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 71, 72, 73 ... 80, 81, 82  Następny
Strona 72 z 82
Skocz do: