Felietony
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Serwis
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dziobo
Wygra Real, na pewno
Wygra Real, na pewno

PostWysłany: 2006.09.22 11:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pff, kolejny temat do nabijania

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Blanco
Duch Generała Franco
Duch Generała Franco

PostWysłany: 2006.09.22 12:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mogłeś napisać: Mężczyźni się tak nie czeszą :]

Maciek#10
Kibic
Kibic

PostWysłany: 2007.01.18 10:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ile felietonów <wow>

Raul Gonzalez Blanco – żywa legenda Realu Madryt, jego kapitan, jak również lider reprezentacji Hiszpanii. Wszyscy postrzegają Raula jako znakomitego zawodnika, który zatracił w ostatnich sezonach dawny blask. Blaskiem tym świecił już od 1994 roku, aż po 2003, zdobywając w tym czasie niezliczoną ilość trofeów, bijąc wszelkie strzeleckie rekordy.
Jednak czy pytanie: „dlaczego Raul nie gra tak dobrze jak kiedyś” ma sens? Jestem pewien, że zawodnik, który od lat biega po boiskach Primera Division z numerem siedem, nie jest gorszy od tego, który na przełomie XX i XXI wieku dwukrotnie z rządu sięgał to tytuł najskuteczniejszego strzelca w Hiszpanii.
Otóż, odkąd Vincente del Bosque został zwolniony z funkcji szkoleniowca dawnych Galacticos, trenerzy Realu nie pojmują, że najlepszym miejscem dla Raula jest atak. Dodam, że przez lata kapitan tworzył genialny, najlepszy na świecie, duet napastników z Fernando Morientesem, który tymczasem kosztem Ronaldo został sprzedany do Monaco, by później grać w Liveproolu i Valencii. To właśnie w tym ostatnim klubie udowadnia, że jest bardzo potrzebny pogrążonemu w chaosie Realowi. Del Bosque prowadził Real w latach 1999-2003. Za jego kadencji Raul był pierwszoplanową postacią zespołu, bo fachowiec rodem z Salamanki umiał umiejętnie wykorzystać potencjał Raula i „Paco”. Ze 104 na 186 wygranych meczów pod wodzą Vincente, do zdecydowanej większości przyczynił się Blanco, który strzelał bramki w finałach Ligi Mistrzów z Valencią i Bayerem. Raul słynął wówczas ze świetnego instynktu strzeleckiego – piłka szukała go w polu karnym. Ponadto miał i ma talent do gry kombinacyjnej, czego dowodził w fantastycznych akcjach z Figo, później też Zidanem. Jednak Del Bosque odszedł, a stało się to w roku 2003. Rok ten można uznać za smutny, bo – kto by wtedy przypuszczał – od tego czasu Real nie zdobył nic (!), oprócz Superpucharu Europy, pod wodzą Quieroza. Jak zmieniali się trenerzy Realu? Portugalczyka zastąpił Jose Antonio Camacho, ale jeszcze w tym samym roku RCF prowadził Mariano Garcia Remon. Ratunkiem miał być Vanderlei Luxemburgo, nic z tego – zastąpił go Juan Lopez Caro. „Śmiałka” z Hiszpanii zastąpił utytułowany Włoch, Fabio Capello. Podczas tych zawirowań trwający Raul, trzeci piłkarz świata 2002, gasł w oczach, jeśli chodzi o liczbę zdobywanych bramek. W sezonie 2001/02 29-latek był w dobrej jeszcze formie, zdobywając aż 30 bramek w oficjalnych meczach sezonu. W kolejnym suma trafień wyniosła 25. I zaczęło się – od 2003/04 było dobrze, ale coraz gorzej. Liczba bramek malała: 20, 13, 7... W obecnym sezonie Raul ma na koncie 6 goli.
Jednak czy liczba bramek świadczy o tym, że Raul stał się gorszy? „Zadaniem napastnika jest strzelanie bramek”, mówi stara piłkarska prawda. Ale... Raul nie jest obecnie napastnikiem! 27 czerwca tego roku nasz bohater skończy 30 lat. Może więc jeszcze 3-4 sezony grać na najwyższym poziomie. Jednak aby to się udało, musi grać tam, gdzie umie najlepiej. Wszak Davidowi Beckhamowi również nie wyszła na dobre przygoda w środku pomocy.
Raul nie jest pomocnikiem, Raul potrafi żądlić przeciwników swoimi strzałami. Niech gra więc jako napastnik, a lukę na skrzydle wypełni Robinho. Bo raczej nie Iker Casillas...

Powrót do góry
Koras
Trener
Trener

PostWysłany: 2009.07.27 23:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy to do końca odpowiedni temat na zadanie tego pytania, ale spróbuję:

Co się stało z cyklem " Wieczorne opowieści Wikinga"? Nie wiem jak innym ale mi się bardzo przyjemnie czytało te historyczne opowiastki, w związku z tym chciałem się dowiedzieć czy ten temat został jedynie chwilowo zawieszony, czy tez redaktor MatiaS dał sobie z nim spokój(oby nie...)

Powrót do góry
Airwolf
Batman
Batman

PostWysłany: 2009.07.28 00:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że prędzej czy później kolejna część się pojawi.

Panie, choć szkoda mi nie spożytkować moich wielkich zasobów mądrości, zachowaj mnie od przekonania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat. Odbierz mi chęć prostowania każdemu jego ścieżek. Użycz mi świadomości, że czasem mogę się mylić.
Powrót do góry
Koras
Trener
Trener

PostWysłany: 2009.07.28 00:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję.

Powrót do góry
MatiaS
Aita pea pea.

PostWysłany: 2009.07.28 00:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z pierwszej ręki wiem, że redaktor szukał inspiracji (bo nikt nie wysyła maili z pomysłami!), kolekcjonował statystyki i starał się dotrzeć do ciekawszych ciekawostek, coby zaciekawić. ;)

A tak poważnie, obowiązki pozaredakcyjne troszkę mnie pochłonęły, ale najbliższa część prawdopodobnie jutro/pojutrze. Przepraszam za zwłokę, ale celowo nie obiecywałem regularności. Pozdrawiam. ;)

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Serwis Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Skocz do: