Real Madryt - FC Barcelona [0-2] [*]
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 28, 29, 30

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Sezon 2009/10
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gutierrez
Trener
Trener

Ostrzeżeń: 4

PostWysłany: 2010.04.11 17:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hombre_91 napisał:
Gutierrez o_O
To można powiedzieć również o Barcelonie która nie wykorzystała swoich bodajże 3 setek !!

Te dwie parady Casillasa to było to co każdy rozsądny piłkarz na świecie zapewne by zrobił, czyli po wyjściu na krótki róg strzał w długi. Casillas to obronił i to świadczy nie o szczęściu lecz jego umiejętnościach, te bramki nie miały prawa paść po prostu przy umejętnościach Ikera.

Inaczej ma się sytuacja w przypadku Realu. Sorry, ale sam na sam VdV to była chyba jedna z najgorszych akcji w jego życiu, bo chyba każdy inny strzał jaki by oddał wpadłby do bramki. Strzał CR7 z wolnego - mur zasłaniał prawą strone bramki, Valdes ustawił się prawie przy słupku z drugiej strony tak, że wrecz komicznie to wyglądało i co? CR7 podał mu piłkę... To tylko dwie akcje a były jeszcze inne przecież gdzie Valdesowi podawano futbolówkę lub nie trafiano w ogóle w bramkę. Tak nie można strzelać a później mówić o nieskutecznosci, bo to jest po prostu solidne i karygodne spieprzenie podstawowego rzemiosła piłkarskiego czym jest prosty strzał na bramkę.

LoGaN20
Kibic
Kibic

PostWysłany: 2010.04.11 17:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faktem jest to że nie zagraliśmy wczoraj złego meczu ! Barcelona wyszła nastawiona bardziej defensywnie i cierpliwie czekała na swój moment. W w poprzednich derbach realu skupił się na zneutralizowaniu głównie xaviego i iniesty natomiast w tym meczu z oczywistych względów na messim. Wyszło im to całkiem dobrze bo nie poszalał sobie mały Argentyńczyk ale załatwił nas za to xavi który rozegrał wspaniały mecz. Tak jak wcześniej wspomniałem nie był to zły mecz w naszym wykonaniu po prostu stanieliśmy na przeciwko bardzo dobrze ułożonej drużynie która ma w swoich szeregach najlepszego rozgrywającego jaki biega obecnie po boiskach i oczywiście genialnego messiego. Można sobie stawiać pytanie czy ronaldo i gonzalo zagrają kiedykolwiek dobrze w meczu o stawke , czy wydaliśmy 100 mln na piłkarza-samoluba który żyje swoimi obsesjami i za nic ma dobro drużyny itp.
Tak jak już ktoś wcześniej napisał ciężko jest być kibicem realu w erze barcelony...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
DavidBlanco
Real es mi vida

PostWysłany: 2010.04.11 19:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak powiedział Valdano, w tym meczu byliśmy po prostu niesamowicie spięci i nerwowi. Waga tego spotkania i presja przerosły zawodników. To było widać w tym meczu, nie byliśmy sobą i to właśnie z tego powodu. Mieliśmy swoje okazje, ale właśnie wtedy to spięcie dawało o sobie znać. Ten mecz przegraliśmy w głowach, podobnie jak dwumecz z Lyonem po remisie u siebie.
Jednak trzeba szukać pozytywów i mieć jeszcze jakieś nadzieje. Przegraliśmy bitwę, ale nie wojnę. Pozostało 7 kolejek i mamy tylko 3 punkty straty. Po zeszłorocznych derbach strata była dużo większa, mniej kolejek do końca i dostaliśmy srogie lanie po którym ciężko było się otrząsnąć.

Powrót do góry
ElControlTotal
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2010.04.11 20:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DavidBlanco napisał:
i mamy tylko 3 punkty straty

a w praktyce tylko 4... Evil

Powrót do góry
Gutierrez
Trener
Trener

PostWysłany: 2010.04.11 20:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Barcelona też wyszła spięta, więc to chyba coś naturalnego i nie minie z czasem. Różnica polegała na tym, że te spiecie zeszło po strzeleniu bramki, może gdybyśmy my wykorzystali chociaż jedną sytuację też gralibśmy inaczej.

Swoją drogą przykro kolejny raz słuchać tego typu słów, byliśmy spięci, innym razem - byliśmy nieskoncentrowani itd. śmierdzi to amatorką trochę.

Runciter
Castilla
Castilla

PostWysłany: 2010.04.11 21:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie powiedziałbym, że spięta. Środek pola w Realu rozbijał ogromną ilość ataków Barcelony. Katalończycy grali chaotycznie dlatego, że nie mogli wymieniać masy podań w środku i nie potrafili przejść płynnie spod swojego pola karnego pod bramkę Casillasa. Tylko potem Gago, Rafael i Xabi trochę się zmęczyli i Xavi zagrał właściwie z niczego kilka piłek, po których bardzo szybcy Pedro i Messi dochodzili do sytuacji po których, gdyby nie świetne parady Ikera, mogło być nawet 4:0. Skończyło się na 2.

kamizelka
Kibic
Kibic

PostWysłany: 2010.04.12 11:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według mnie ronaldo powinien grać na skrzydle... Chciałbym, aby nasz skład grał tak:
4-1-2-1-2

Obrona od lewej: arbeloa, albiol, garay, ramos
na defensywnym: alonso
na skrzydłach: ronaldo i marcelo
na ofensywnym: kaka/guti/vdv
napad: higuain i benzema

Na barce coś takiego byłoby lepsze. W ogóle byłoby lepsze.Ja tak to widzę. Skomentujcie.

ps. tylko marcelo musi się ogarnąć i zacząć grać...

Powrót do góry
Don RAUL
To wina Iriny jest

Ostrzeżeń: 9

PostWysłany: 2010.04.12 11:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DavidBlanco napisał:
Tak jak powiedział Valdano, w tym meczu byliśmy po prostu niesamowicie spięci i nerwowi. Waga tego spotkania i presja przerosły zawodników. To było widać w tym meczu, nie byliśmy sobą i to właśnie z tego powodu. Mieliśmy swoje okazje, ale właśnie wtedy to spięcie dawało o sobie znać. Ten mecz przegraliśmy w głowach, podobnie jak dwumecz z Lyonem po remisie u siebie.

Jak tak srają w gacie, to może niech klub zatrudni psychologa?Bo jak widać, nawet z 3-ligowcem nie potrafimy spokojnie wygrać.A co dopiero, gdy przychodzi naprawdę ważny mecz-Barca, LM...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Jakub W.
Castilla
Castilla

PostWysłany: 2010.04.12 12:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kamizelka napisał:
Według mnie ronaldo powinien grać na skrzydle... Chciałbym, aby nasz skład grał tak:
4-1-2-1-2

Na barce coś takiego byłoby lepsze. W ogóle byłoby lepsze.Ja tak to widzę. Skomentujcie.

Z tego co zaobserwowałem to Garay gra jako lewy środkowy obrońca, a Albiol prawy środkowy obrońca(przynajmniej w parze z Garayem, bo z Pepe jest odwrotnie)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
zetep
Killing Football

PostWysłany: 2010.04.12 15:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ponownie. Nie działał mi internet w sobote i nie miałem jak oglądać GD <ściana>
Ale widząc po wyniku i skrócie dużo najwyraźniej nie straciłem :]
Nie oszukujmy się, z taką formą Mesjasza i reszty, Barcelona do końca sezonu wszystkie mecze wygra, a my z gównem zostaniemy..
Nieładnie...

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
tayron36
kibic w kapciach

PostWysłany: 2010.04.12 15:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może skończą jak my w sezonie 03-04 Potfur Marne szanse są na mistrza, ale póki są, będę (prawdopodobnie ślepo) wierzył w wygranie La Liga. Na Depor nie liczę, ale na Espanyol i Villareal jak najbardziej. Jeszcze trzeba wygrać wszystkie mecze w tym Mallorca i Almeria na wyjeździe. Wszystko jakoś to mi się nie widzi za dobrze.

Ostatnio zmieniony przez tayron36 dnia 2010.04.12 19:55, w całości zmieniany 1 raz

Kobe Bryant #24

"Wyimaginowany Beckham, czyli nadęty gwiazdor, nie istnieje, istnieje natomiast Beckham profesjonalista"
Powrót do góry
Gutierrez
Trener
Trener

PostWysłany: 2010.04.12 15:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kamizelka napisał:
4-1-2-1-2

Bardzo dobra taktyka, ale w obecnej sytuacji kadrowej raczej tylko na FIFĘ bądź PES 10, bo Real w rzeczywistości nie posiada jednego dobrego napastnika , a co dopiero dwóch. Ponadto Marcelo musiałby grać cokolwiek dobrego, ale już niedługo okienko transferowe i może Real sprawi sobie lewego pomocnika z prawdziwego zdarzenia oraz napastnika, a nie zapchajdziurę pokroju Brazylijczyka i graczy typu Igła, Benzema czy Raul.

Wg mnie dwóch defensywnych pomocników kosztem napastnika to dla obecnego Realu problem, bo widać że w ważnych meczach siła ataku jest ograniczona i opiera się głównie na CR7. Za Del Bosque też graliśmy dwoma DP, bez lewego skrzydłowego itd. ale z przodu było 4 graczy mogących samemu rozstrzygnąć mecz + Carlos, a teraz jest tylko jeden.

oracze
Kibic
Kibic

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: 2010.05.29 17:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma napastnika a Ronaldo? Wydaje mi się że od niego się za dużo wymaga w Madrycie w Man mógł sobie hasać po skrzydełku i czasem na szpicy w tutaj musi najpierw rozegrać potem z kimś sklepać przy okazji być wycięty a i strzelić też ktoś musi.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Sezon 2009/10 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 28, 29, 30
Strona 30 z 30
Skocz do: