Podziel się swoim szczęściem! (cz. 3)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 238, 239, 240  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Archiwum Licznik OFF
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rokoko
radosny hipokryta

Ostrzeżeń: 4294967294

PostWysłany: 2019.04.19 11:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I vice versa Pawle, vice versa.

Sarcasm
A U T O R Y T E T

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: 2019.06.18 08:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kończy się 5 lat studiowania. Można rzec oficjalnie, absolwent Politechniki Gdańskiej, chociaż niepełną gęba, bo wciąż bez przedrostka mgr. Jednak to się wydarzy, dopiero we wrześniu. Tok nauczania zaliczony i odchodzi w niepamięć. Mówiąc szczerze, ciężko powiedzieć, czy ten post powinien być tutaj, czy w wątku o frustracji. Nie zliczę, ilekroć miałem dosyć uczelni, ile razy chciałem to wszystko rzucić w pizdu, ile razy czekałem na ten moment w którym jestem dzisiaj, ale z drugiej strony pozostaje spora pustka. Poznałem wiele świetnych osób, mam wiele miłych wspomnień, nie poruszam czego się nauczyłem od strony technicznej i czy warto było obrać właśnie ten kierunek. Nauczyłem się umiejętności miekkich oraz interpersonalnych, pracować w grupie z ludźmi, którzy są z innych krajów, mają kompletnie inne poglądy, wizje i pomysły. Kończy się olbrzymi etap w życiu i czas teraz ruszyć dalej.
Smutno jednak, że nigdy nie usiądę w ławce na lekcji w której się siadało od 7 roku życia.

Kliknij, aby zobaczyć ukrytą wiadomość (Uwaga! Treść może zawierać spoilery)

Gondola.
WORLD'S BEST BOSS

PostWysłany: 2019.06.18 08:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co studiowałeś? :-)

Teraz czujesz smutek, to oczywiste, bo masz świadomość, że coś ważnego odchodzi bezpowrotnie, ale mogę cię zapewnić, że za kilkanaście miesięcy nie będziesz już o tym pamiętał. Przypomnisz sobie, że nie musisz pisać prac, zdawać cholernych egzaminów, kolokwiów, poprawek itp. i od razu ci się humor poprawi xD

a ponadto:
hugh hefner napisał:
Polonista, geograf, człowiek renesansu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
kabanog
Just relax

PostWysłany: 2019.06.18 08:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I walczyć z betonem jakim są wykładowcy. Moim skromnym zdaniem 90% wykładowców nie dałoby rady pracować w biznesie. Ich nietrzymanie terminów, brak odpowiedzi na maile czy ego wystrzelone wyżej niż piłka Ramosa z karnego z Bayernem spowodowałaby tym, że pracownikami to oni byli by słabymi.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
sicario
Manhunt

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2019.06.18 13:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I największe kur*** w postaci zwykłych magistrów, bo prędzej dogadać się można było z profesurrrrrą.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
kabanog
Just relax

PostWysłany: 2019.06.24 12:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem, że jeszcze daleko do spełnienia marzenia, ale właśnie przeszedłem I etap rekrutacji do polskiego wojska jako cywil do cyberbezpieczeństwa <serce>

Powrót do góry
miXUE
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2019.07.01 12:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy jakieś wielkie szczęście? E tam.
Ale na pewno się cieszę, że to koniec tego stresu z pisaniem pracy, sesją, pracą zawodową i lataniem po dziekanatach.

No, także ten - obroniony świeżo upieczony magister! Tongue

Powrót do góry
Goldschmidt
Captain Banhammer
Captain Banhammer

PostWysłany: 2019.07.01 13:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Graty ;)

Powrót do góry
ryba1984
Putka
Putka

Ostrzeżeń: 4294967295

PostWysłany: 2019.07.01 13:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gratulacje. Dobry moment na kończenie nauki. Pracy w brud a warunki coraz lepsze.

Powrót do góry
miXUE
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2019.07.01 19:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięęęekuję chłopaki! Własnie jestem w tym punkcie, w którym również myślę o zmianie miasta, bardzo możliwe że jest opcja wewnętrznej rekrutacji, a nawet jeśli nie - to no własnie, i tak jest dużo ofert. Duża decyzja, pewnie da mi do myślenia trochę, no ale jak nie teraz to kiedy? Koniec studiów, zaraz koniec umowy na mieszkanie etc. Trochę tylko ta wielkość zmiany jest, hmmm, przytłaczająca?

Powrót do góry
Gondola.
WORLD'S BEST BOSS

PostWysłany: 2019.07.01 19:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wyjeżdżaj, nie będziesz żałować :-) Serio, znam kilka osób, które dość drasycznie zmieniały miejsca zamieszkania (miasta oddalone od siebie o kilkaset kilometrów) w poszukiwaniu pracy/lepszych warunków do życia i ani jedna nie żałuje dokonanej decyzji. Wiadomo, wymaga to odwagi, ale nic nie musisz robić teraz, wyjechać można w każdej chwili, postaraj się nie myślec o tym w ten sposób: "jak nie teraz to kiedy", bo to tylko człowieka niepotrzebnie stresuje i wpędza w dziwną uczucie, że nie zrobiło się czegoś, co "powinno" się zrobić.

Uciekasz z Poznania? :>

a ponadto:
hugh hefner napisał:
Powrót do góry
miXUE
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2019.07.01 20:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No skoro już tak mogę poopowiadać o moim życiu... Very Happy

Z tym Poznaniem to jest tak, że gdybyś mnie zapytał rok temu co sądze o tym mieście to bym Ci odpowiedział - kurde, jest spoko, ale ja po prostu czuję, że to nie >to<. Miasto jest okej, ale po prostu nie poczułem tego >czegoś<. To nie dom. I to nie będzie dom.

Teraz mam trochę więcej wątpliwości, przede wszystkim dlatego, że mam super pracę. Ale od 6-7 miesięcy, odkąd ze stażu otrzymałem umowę o pracę to była to umowa na zastępstwo za babkę, która była na macierzyńskim.
No i ona za miesiąc wraca, a kadry nie zgodziły się na dorobienie dodatkowego miejsca. Więc argument super pracy mi odpada, będę ją zmieniał, a w takiej sytuacji ciężko mi ocenić czy ta moja zmiana postrzegania Poznania wynikała z czegokolwiek innego niż tego, że mi się podobała moja praca, zespół etc.

Do tego dochodzi kwestia, że od kilku lat sukcesywnie zbierałem na mieszkanie, teraz szczególnie w tym roku tutaj doszło mi pieniążków i zasadniczo będę miał na luzie 30% kasy na mieszkanie niedługo. Nie jakieś wielkie, ale 50 metrów, dwa pokoje w dobrych lokalizacjach - jasne. No chyba, że Warszawa, ale te ceny to inny świat xD

Stąd wiesz - zmiana miasta i wybór pracy (lub pozostanie w Pozku) byłoby powiązane tak naprawdę z tym gdzie bym za jakieś 6-7 miesięcy pracy na umowie na czas nieokreślony zaczął rozglądać się za mieszkankiem. Także z tego się robi trochę większa decyzja.

Pełnej dowolności też nie mam. Zasadniczo myślę o trzech miastach; opcja bezpieczna (Poznań) i Wawa lub Gdańsk. W innych większych miastach będę zwyczajnie za daleko od mojego domu - Olsztyna. Ba, od Poznania te 4h w jedną stronę to jest za daleko. A że mnie wychowali dziadkowie, którzy swoje lata mają (choć dalej prowadzą firmę i intelektualnie i fizycznie są bardzo sprawni!) to jednak bym chciał zwyczajnie być bliżej nich i częściej wpadać.

Stąd cały ten ogrom rozkmin.

Powrót do góry
Gondola.
WORLD'S BEST BOSS

PostWysłany: 2019.07.01 20:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warszawa to mega drogie miasto do życia, ale wiadomo - stolica - więc większość międzynarodowych korporacji ma tam swoje siedziby (choć bezrobocie jest niższe w Poznaniu...). Tyle, że trzeba się liczyć z tym, że jeśli nie dostaniesz w Wawie od razu dużych pieniędzy zaraz po studiach, to najprawdopodobniej 90% forsy będziesz wydawał na utrzymanie się na jakimkolwiek poziomie. Naprawdę, cena mieszkań w naszej pięknej stolicy to pieprzony kosmos.

O Gdańsku niewiele ci mogę powiedzieć, bo wiem tylko, że jest blisko morza i ma ładne zabytki (choć Poznań pod tym względem też niczego sobie). No i z tego co widzę jest o połowę bliżej do Olsztyna niż Poznań.

a ponadto:
hugh hefner napisał:
Powrót do góry
hugh hefner
forumowy ekspert

PostWysłany: 2019.07.01 20:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest nad morzem, a nie blisko.

Gratulacje. Mi po latach czasem nawet trochę tęskno do uczelni. :P

Gondola.
WORLD'S BEST BOSS

PostWysłany: 2019.07.01 20:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To które polskie miasto jest niby przy morzu a tak naprawdę ma do tego morza daleko? Szczecin? :|

a ponadto:
hugh hefner napisał:
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Archiwum Licznik OFF Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 238, 239, 240  Następny
Strona 239 z 240
Skocz do: