Futbol australijski

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Inne dyscypliny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MatiaS
Aita pea pea.

PostWysłany: 2010.05.25 16:12    Temat postu: Futbol australijski Odpowiedz z cytatem

"Jedyna zasada to brak zasad!"

Czy ktokolwiek interesuje się tą spektakularną dyscypliną? Mnie porywa ona od startu obecnego sezonu. Jeśli szukasz zespołowego sportu dynamicznego, nastawionego na ofensywę, a przy tym podążającego z duchem tradycji, polecam co weekend włączyć Eurosport 2 lub ESPN3.

Link

MatiaS
Aita pea pea.

PostWysłany: 2010.08.23 13:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I tak nikt nie czyta, ale i tak napiszę: pozostała ostatnia kolejka sezonu zasadniczego, a potem wkraczamy w fazę finałową. Na pierwszych miejscach Collingwood i Geelong, zaraz za nimi wielka St Kilda i Bulldogsi, dalej Swansi i Fremantle i na ostatnich premiowanych - Hawthorn i Carlton.

W fazie finałowej obowiązują następujące zasady:

1. runda finałowa:
(A) - 1-2 miejsce vs 3-4 miejsce
(B) - 5-6 miejsce vs 7-8 miejsce

2. runda finałowa
(C) - przegrani z (A) vs zwycięzcy z (B)
zwycięzcy z (A) odpoczywają

3. runda finałowa (półfinały)
zwycięzcy z (A) vs zwycięzcy z (C)

4. Grand Final!

Naprawdę polecam tę efektowną i dynamiczną dyscyplinę.

Idziol
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2010.08.23 14:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oglądam czasami relację z AFL na Eurosporcie. :] Sędziowie i ich ruchy miażdżą. :lol2:

cny
Monk
Monk

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: 2010.08.27 10:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedyś oglądałem. Z początku myślałem, że to rugby, później jak zobaczyłem, że oni ją sobie kopią i stoją bramki to lekki szok. Jeden mecz oglądałem i mi się spodobało, niestety nie mam tych kanałów i nie było okazji oglądać kolejny raz.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Hawk78
Kibic
Kibic

PostWysłany: 2010.09.02 16:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepszy sport jaki widziałem. Czasami sobie myślę, że gdyby ten sport wymyślili Anglicy (wiktoriański potentat światowy), to byśmy się nim pasjonowali a nie piłką nożną. Dlaczego ten sport jest nieznany? Ponieważ powstał w dalekiej Australii, czyli w kraju bez światowych wpływów...

Co do samej gry:
Niektórzy uważają, że ten sport jest najwierniejszym odbiciem (UWAGA!) średniowiecznej piłki nożnej granej w Europie!!! To może być prawdą, gdyż powstał w połowie XIX wieku przed piłką nożną, a wielki wpływ mieli emigranci z Anglii (rugby i poniekąd piłka kopana) i Irlandii (gaelic football). Do tego wpływy aborygeńskich gier...

Ten sport to spektakl:
- żywiołowości (częste wyskoki po piłkę przy wsparciu pleców rywala)
- energii (niesamowita kondycja; szybkość i siła fizyczna)
- poświęcenia (bez serca do gry nie ma co wchodzić na boisko)

Warto ten sport obejrzeć choćby raz, a jeśli wciągnie to można przy nim pozostać na stałe

Frekwencja na meczach AFL to 37 tysięcy na pojedynczy mecz. Tylko NFL i Bundesliga przyciągają większą rzeszę kibiców

Polecam!

Powrót do góry
MatiaS
Aita pea pea.

PostWysłany: 2010.09.17 22:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hawk, nie sądziłem, że na tym forum są fani AFL. ;) Wspierasz któryś konkretny zespół?

A przy okazji, pierwszy półfinał za nami. Magpies Collingwood po świetnym meczu ogrywają 18.12 (120) do 11.13 (79) Geelonga i zyskują awans do finału. Jutro przed 14:00 zaczyna się starcie St Kildy z Buldogsami, niestety bez transmisji w ES2. Go Sainters!

MatiaS
Aita pea pea.

PostWysłany: 2010.09.18 15:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I St Kilda w finale! Po słabych dwóch pierwszych kwartach, "Święci" obudzili się i rozgromili Dogsów 88-58. Wyśmienicie spisał się kapitan Nick Riewoldt. Za tydzień wielki finał między Kildą a Collingwoodem.

Hawk78
Kibic
Kibic

PostWysłany: 2010.09.24 19:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy wspieram jakiś konkretny zespół? Lubię Collingwood, ale nie ze względu na ich obecność w finale, tylko historię i wielką rzeszę oddanych fanów (taki australijski Liverpool). Ostatni tytuł zdobyli w 1990 roku a przedostatni w 1958! Lubię Carlton, ponieważ ten klub ma swoją specyfikę i klimat...

W finale będę oczywiście za Magpies, choć w ekipie Saints lubię Nick'a Riewoldta... Ten gość jest prawdziwym ambasadorem footy, jego serce do gry, czyli zaangażowanie fizyczne i psychiczne - porażają. Widzę w nim wielkiego zawodnika, jakich brak w piłce nożnej (może z wyjątkiem graczy typu Steven Gerrard).

Collingwood zwycięży około 20 punktami, choć wynik nie będzie wysoki ze względu na świetną obronę Saints.

Powrót do góry
MatiaS
Aita pea pea.

PostWysłany: 2010.09.27 13:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I mamy zaskoczenie. Po raz trzeci w historii Grand Final AFL sobotnie starcie Collingwoodu i St Kildy zakończyło się remisem - i to pomimo faktu, że Magpies na przerwę w połowie meczu schodzili z dość sporą zaliczką punktową. Wobec tego w najbliższą sobotę oba zespoły zmierzą się ponownie. Go Sainters!

killdill045
Kibic
Kibic

PostWysłany: 2014.12.10 18:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wyśmienicie spisał się kapitan Nick Riewoldt. Za tydzień wielki finał między Kildą a Collingwoodem.??

Athlete.
My better is better than your better

PostWysłany: 2014.12.11 17:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłem w lipcu na meczu. Szalik, piłka i bluza West Coast Eagles zakupione zostały. Bardzo fajnie się oglądało na żywo

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
shappat
Kibic
Kibic

PostWysłany: 2015.04.15 11:22    Temat postu: Re: Модиф& Odpowiedz z cytatem

Czy ktokolwiek interesuje się tą spektakularną dyscypliną? Mnie porywa ona od startu obecnego sezonu. Jeśli szukasz zespołowego sportu dynamicznego, nastawionego na ofensywę, a przy tym podążającego z duchem tradycji, polecam co weekend włączyć Eurosport 2 lub ESPN3.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Inne dyscypliny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: