Edinson Cavani [Paris Saint-Germain]
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 69, 70, 71, 72  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Transfery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Szjk
Intelektualna elita forum.

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: 2017.02.16 01:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Reggie - ale to też nie jest sprawiedliwe, by Ronaldo porównywać ze skrzydłowymi pod względem pewnych statystyk, a pod względem innych to już tylko z topowymi napastnikami. Który skrzydłowy ma tyle goli? Ja zawsze oceniałem go jako napastnika i tak go już zawsze oceniać pewnie będę. Dla mnie jego miejsce na boisku to kwestia całkowicie drugorzędna, ważniejsze są zadania jakie ma spełniać na tym boisku, więc jeżeli wali bramki, drużynie idzie dobrze, to nie ma problemu. Trener wie gdzie gra i ma dobrać tak taktykę by to działało. IMO to działa już od wielu sezonów, nie zawsze się wygrywa, jasne, ale ogólnie system z Ronaldo spełnia swoje założenia.

Hugh hefner, aha, czyli dlatego, że zakładasz, że sprowadzę rozmowę do poziomu gówna, to ty szybko mnie uprzedzasz i sam sprowadzasz ją do poziomu gówna by pokazać swoją wyższość. Zawsze wiedziałem, żeś bystry inaczej, ale teraz to przeszedłeś samego siebie. :lol2:

hugh hefner
forumowy ekspert

PostWysłany: 2017.02.16 01:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ty to zawsze widzisz rzeczy których nie mogą dostrzec inni. Dar czy przekleństwo, nie mi oceniać. Mogę za to ciebie zapewnić, że nazywając moje odnotowanie pewnego zaistniałego w tym sezonie FAKTU żałosnym i jednocześnie wpychając do tematu o CAVANIM obowiązkowej obrony krzyża, tfu, Ronaldo, robisz wstęp do klasycznej dla ciebie forumowej obory. Baw się dobrze, pa.

Szjk

PostWysłany: 2017.02.16 01:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I znów odpowiadasz. Ty naprawdę lubisz ze mną dyskutować, tyle, że rozmowa musi być na odpowiednim poziomie, wtedy daje ci ona dużo frajdy i z radością odpowiadasz. Na jakim poziomie to już powiedziałem powyżej, a powyższy post jest zresztą dopełnieniem twojego chlubnego dzieła. Ale jeszcze przejdę do meritum - opowiadasz o odnotowaniu faktu, a tymczasem fakty wyglądają tak, że zacząłeś post od wspomnienia o szczekających głupio-mądrych i ty masz jeszcze czelność mówić o oborze, żuczku gnojaczku? Może ty po kilka razy czytaj swoje posty zanim klikniesz "wyślij", bo standardowo rozmijasz się z rzeczywistością. Ja rzuciłem ironię - jaka by ona nie była, nie jest to żaden wstęp do obory w porównaniu do twojego wcześniejszego posta, gdzie "odnotowujesz suchy fakt" mówiąc o szczekających głupio-mądrych. I takie są fakty. Cóż mogę powiedzieć, udało ci się po raz kolejny. Gratki i dobrej nocy żuczku.

Reggie
ja tu tylko sprzątam

Ostrzeżeń: 4294967294

PostWysłany: 2017.02.16 15:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szjk napisał:
Reggie - ale to też nie jest sprawiedliwe, by Ronaldo porównywać ze skrzydłowymi pod względem pewnych statystyk, a pod względem innych to już tylko z topowymi napastnikami. Który skrzydłowy ma tyle goli? Ja zawsze oceniałem go jako napastnika i tak go już zawsze oceniać pewnie będę. Dla mnie jego miejsce na boisku to kwestia całkowicie drugorzędna, ważniejsze są zadania jakie ma spełniać na tym boisku, więc jeżeli wali bramki, drużynie idzie dobrze, to nie ma problemu. Trener wie gdzie gra i ma dobrać tak taktykę by to działało. IMO to działa już od wielu sezonów, nie zawsze się wygrywa, jasne, ale ogólnie system z Ronaldo spełnia swoje założenia.

Nie chce mi się znowu wracać do tej dyskusji, bo już kiedyś pisałem, że dla mnie podstawową rolą skrzydłowego jest stwarzanie zagrożenia, bycie pod grą, wypracowywanie sytuacji partnerom i przyśpieszanie gry, tak samo jak podstawową rolą obrońcy jest bronić. Ilość zdobytych bramek to w tym przypadku jedynie dodatkowy atut i, nie powiem, jest on ważny, ale nie decydujący. Ilu jest skrzydłowych, którzy na tym etapie mają tyle samo bramek co Ronaldo? Trochę ich jest, bo nie licząc karnych więcej lub tyle samo bramek mają Mertens, Sanchez, Hazard, Mane i Falque. Alexis i Mertens to podobne przypadki do Ronaldo, obaj nominalni skrzydłowi, którzy z obowiązku przeszli na szpicę i notują znakomite liczby, porównując hitmapy to praktycznie operują w tych samych rejonach boiska. Oczywiście jak cię znam to i tak będziesz próbował rozbić każdego z nich na czynniki pierwsze, pisząc coś w stylu "Jaki Falque, gdzie on, a gdzie Ronaldo?", więc uprzedzam fakt i mówię, że chodziło mi tylko o stricte udowodnienie, że liczby jakie notuje w tym sezonie Ronaldo wcale nie są tak imponujące, a już na pewno nie są poza zasięgiem graczy, którzy dodatkowo występują w gorszych, mniej ofensywnie nastawionych zespołach, z mniejszą jakością w środku pola i którzy często nie mają możliwości występów w Lidze Mistrzów vide właśnie Hazard, Mane, Falque etc. Ale powracając - każdy z wyżej wymienionych zawodników jest od Ronaldo bardziej decydujący, więc biorąc pod uwagę ich jakość podczas przebywania na boisku + bramki są po prostu cenniejsi dla zespołu. Napastnik z automatu jest zawodnikiem, który bierze na siebie odpowiedzialność za strzelanie bramek i z tego w głównej mierze jest rozliczany, Ronaldo grając na szpicy przy swoich atutach dalej mógłby być wartościowy dla zespołu, ale tylko wtedy. Kiedy gramy systemem z środkowym napastnikiem i skrzydłowym, który gra jak środkowy napastnik mamy dwóch graczy, którzy mają w drużynie tę samą rolę. Nawet zespoły grające systemem z dwoma napastnikami zazwyczaj opierają się na stworzeniu duetu napastników o różnych cechach typu cofnięty, bardziej kreatywny napastnik + typowy finisher vide Juve i Dybala + Higuain. I pomimo tego, że doceniam umiejętności Benza w kreacji, to jest on do takiej roli zwyczajnie za statyczny, za rzadko cofa się po piłkę względem takiego Dybali, za mało oferuje w tej początkowej fazie akcji i dlatego właśnie dochodzi do sytuacji, w której Ronaldo i Benzema zwyczajnie dublują się pozycjami na boisku. Najbardziej wychodzi to w meczach zamkniętych, kiedy rywal skutecznie ogranicza nam możliwość rozegrania piłki i kiedy nie mamy praktycznie żadnych klarownych sytuacji do strzelenia bramki na które przecież tak bardzo czekają i Ronaldo i Benzema, a bez których ich gra zwyczajnie pozbawiona jest celu. Właśnie w takich przypadkach przydałby się dodatkowy zawodnik do drugiej linii, który potrafiłby złamać linię obrony rywala i dograć idealnie piłkę. I dlatego właśnie wolałbym mieć w składzie gościa takiego jak Hazard czy Dembele, hasających po lewym skrzydle i Ronaldo na szpicy, niż męczyć się oglądając, jak dwóch zawodników jednocześnie jest wykluczonych z gry, bo nie ma im kto dograć piłki, a sami z siebie praktycznie niczego indywidualnie nie są w stanie zrobić.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Behappy
be humble

PostWysłany: 2017.02.16 15:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kliknij, aby zobaczyć ukrytą wiadomość (Uwaga! Treść może zawierać spoilery)

IKS DE

Trzeba wybrać jednego i walcować przeciwników z odpowiednim doborem charakterystyki wśród trójki z przodu.

Szjk

PostWysłany: 2017.02.16 16:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Behappy za tą grafikę, bardzo wspomoże moją argumentację. Ta powyższa grafika ładnie pokazuje to o czym mówiłem. Ronaldo nie jest skrzydłowym, tylko napastnikiem i to, że często wymienia się z Karimem pozycjami czy obaj nawet ustawiają się w polu karnym znajduje odzwierciedlenie w grafice. Widać na niej również kto pełni funkcję skrzydłowego w drużynie - Marcelo, którego pozycja znajduje się sporo wyżej od Carvajal po drugiej stronie, który i tak gra bardzo ofensywnie. W środku nie mamy Hazardów czy tam Jamesów, tylko mamy Kroosa, Lukę i Casemiro, czyli piłkarze z wielkimi umiejętnościami rozgrywania, ale również dokładającymi ważną cegiełkę w defensywie. Dzięki takiemu rozłożeniu akcentów każdy z piłkarzy spełnia się w swojej roli i drużyna funkcjonuje prawidłowo. Podsumowując, jeżeli trener przydzieli Ronaldo rolę skrzydłowego którego głównym zadaniem będzie rozrywanie szyków obronnych rywala i obsługiwanie partnerów wrzutkami i podaniami, to wtedy krytyka Ronaldo jako skrzydłowego będzie miała sens. Póki Ronaldo będzie pełnić rolę taką jak obecnie, to należy go rozliczać z zadań jakie do niego należą, zadań napastnika. Tak ja to widzę. A czy drużyna grałaby lepiej z Hazardem na skrzydle? A chuj wie. Obecnie mamy równowagę, dobre wyniki, także można się tylko domyślać, czy byłoby lepiej, czy gorzej. Ja bym raczej skłaniał się ku tej drugiej możliwości. Z drużynami zamkniętymi to ma problemy każda drużyna świata, także to, że i nam się takie zdarzają niekoniecznie jest argumentem za tym by wprowadzać takie, a nie inne zmiany, bo takich rzeczy nie da się uniknąć i będą występować zawsze.

Behappy
be humble

PostWysłany: 2017.02.17 00:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spoczko i przepraszam, że nazwałem Cię pajacem w temacie o Ronaldo. Nie mam nic na swoją obronę, po prostu frustracja i głupota.

Goldschmidt
Captain Banhammer
Captain Banhammer

PostWysłany: 2017.02.17 01:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ronaldo nie jest ani skrzydłowym, ani napastnikiem. W 95% spotkań jest po prostu wrzodem na dupie.

Kliknij, aby zobaczyć ukrytą wiadomość (Uwaga! Treść może zawierać spoilery)

Powrót do góry
Reggie
ja tu tylko sprzątam

PostWysłany: 2017.02.17 02:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szjk napisał:
Ta powyższa grafika ładnie pokazuje to o czym mówiłem.

Reggie napisał:
[...] dlatego właśnie dochodzi do sytuacji, w której Ronaldo i Benzema zwyczajnie dublują się pozycjami na boisku.

Moje też całkiem dobrze współgra z tą grafiką, ale co kto woli ;)

Nie rozumiem tekstu o tym, że gdyby Ronaldo grał bliżej skrzydła, to wtedy dopiero można by go było rozliczać jak rasowego skrzydłowego. To gdyby dajmy na to taki Ramos pomagałby w rozegraniu i jego średnia pozycja w meczu rysowałaby się gdzieś w środku pola, to już nie można by go było oceniać jako stopera tylko jako środkowego pomocnika? Albo nawet ten przykład z Marcelo - gość praktycznie całe spotkanie gra na skrzydle, ale gdyby dał się ograć na swojej stronie jak dziecko i rywal poprowadziłby tamtędy rajd zwieńczony bramką, to wtedy nie można by go było za to winić, bo skrzydłowy nie jest obarczony tyloma zadaniami defensywnymi co obrońca?

I ostatnia kwestia związana z Ronaldo. On całe spotkanie unika gry blisko obrońców, dlatego kiedy Real nie ma piłki, on jest ustawiony bliżej lewej flanki, bo tam nie ma tak bliskiego krycia i ma więcej luzu, aby przyjąć i odegrać piłkę. Cała ta niewdzięczna robota, czyli zastawianie się z piłką i odgrywanie do partnerów podczas bycia atakowanym spoczywa na Benzemie, bo Ronaldo zwyczajnie sobie z tym nie radzi, ale kiedy dochodzi do finalnej fazy akcji Ronaldo wchodzi w pole karne i tam dubluje Benzemę. To jest właśnie problem, że gość ani nie robi tego, co powinien robić skrzydłowy, czyli szukać okazji do złamania obrony rywala dryblingiem bądź jakimś precyzyjnym dograniem, ani tego, co powinien robić środkowy napastnik, czym właśnie w większości (bo jednak nie wszystkim) zajmuje się u nas Benzema. Dlatego tak bardzo gra na dziewiątce mu nie leży - bo wtedy siłą rzeczy musiałby odpierać ataki obrońców, próbować walki fizycznej, przepychać się, a on zwyczajnie tego nie potrafi, więc najprościej rzecz ujmując zachowuje sobie ten przywilej, jakim jest mniejszy napór rywali, gdy gra na skrzydle i nie oferuje nic w zamian - żadnej błyskotliwości, dryblingu, przyśpieszenia z piłką, dogrania... niczego. Więc to co napisał Cube to jest najprawdziwsza prawda - gość nie jest w tym momencie ani skrzydłowym, ani napastnikiem.

Powrót do góry
vandervaart23
Juvenil
Juvenil

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2017.02.18 05:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najprawdziwsza prawda ? Ani skrzydlowy ani napastnik ? Jest wgl pilkarzem ? Nie wierze w to co czytam teorie rodem z football managera 1995 , skrzydlowy ma kiwac i wrzucac , obronca bronic a napastnik strzelac jakie to proste xd Pomysl troche kto u nas robi za skrzydlowych ? To Marcelo i Dani maja dawac drybling/rozegranie/ wrzutka do tego w srodku Modric i Kroos a w ataku Benzema tez czesciej kreujacy jak decydujacy . Po co nam kolejny gracz grajacy wzdluz lini , to tak aproppo dublowania . Real od lat gra podobnym stylem i skrzydlowi u nas to przedewstkim szybkosc , zabojcze wykorzystywanie wolnych przestrzeni i trzymania uwagi rywala na ich obecnosc , robiac miejsce pozostalym . Jak widac na przestrzeni lat daje to satysfakcjonujace rezultaty i moim zdaniem glownie dzieki takiemu polaczeniu . Kmnisz cos ? Czy dalej bedziesz przewijal to samo w kółko ? Pamiętaj pięknie wygladajace dryblingi i niesamowite rajdy same w sobie gowno dają ( chyba że w meczach z mniejszymi rywalami ) mecze na najwyzszym poziomie wygrywasz czymś innym bo już nie ma miejsca na joga bonito , dlatego 5 dryblingow i techniczne pokazy < brzydki gol po rykoszecie . Dlatego mamy i Crisa i Bale i 2 lm w dwa lata

[ Dodano: Dzisiaj o 6:39 ]
Kurwa tego nie widzialem , Kto jest bardziej decydujacy od Ronaldo ? Goscie ktorzy nie daja rady wprowadzic swoich zespolow do ligi mistrzow ? O wygraniu jej nawet nie mowie , kurwa to wlasnie Ronaldo jest maksynalnie decydujacy 90 min gowno gra ale i tak dwa razy blysnie na tyle aby zadecydowac o wyniku bramka/ asysta i wlasnie o to chodzi , Futbol to przedewszystkim gole mieć gościa który potrafi je strzelać w każdy sposób w każdej minucie będąc w chujowej formie , nie istniejac 90 min to chyba bardziej decydującym nie da się być

Powrót do góry
Reggie
ja tu tylko sprzątam

PostWysłany: 2017.02.18 12:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popisałeś się już niejeden raz w temacie o Benzemie, więc daruję sobie dyskusję z tobą, bo z zaślepionymi fanbojami nie sposób rozmawiać na jakikolwiek temat.

Powrót do góry
KarBar
¡Hala madrid! Y nada más

PostWysłany: 2017.02.22 00:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko co PSG miałoby zyskać pozyskując Benzemę? :>

Powrót do góry
Dexter.
Mr. Champions

PostWysłany: 2017.02.22 00:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Równie dobrze można zapytać co Real zyskałby ściągając Cavaniego.

Powrót do góry
Aimar.
#BaleOut

PostWysłany: 2017.02.22 12:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wymiana dżumy na cholerę, już wolę grać Moratą.
Są inne, o wiele lepsze nazwiska.

Powrót do góry
Gehu89
Master of Drilling

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2017.02.22 15:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takie coś można było robić z Higuainem i to lata temu. Teraz? No kurwa "niesondze". Obudzili się 4 lata po fakcie i obecnie jest musztarda po obiedzie. Cieszył by mnie fakt wypierdolenia naszego Instakrula z Realu, ale sama operacja nie wydaj się przynosić wymiernych korzyści dla nas.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Transfery Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 69, 70, 71, 72  Następny
Strona 70 z 72
Skocz do: