Kto i dlaczego powinien dojść do Realu? (cz.3)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 298, 299, 300  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Archiwum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mic90
Real Madryt A
Real Madryt A

PostWysłany: 2016.03.14 00:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Decima była zwieńczeniem projektu Pereza rozpoczętego w 2009r, kiedy to do klubu przyszli Benzema, Kaka, Ronaldo, Xabi Alonso. Rok później Ozil, Khedira, Di Maria. Perez pozbył się z klubu piłkarzy, którzy jego zdaniem nie nadawali się do Realu. W 2011/12 zabrakło szczęścia, by przebić barierę półfinału, ale taki jest futbol. Po zdobyciu Decimy z klubu odeszli główni architekci Xabi i ADM, a w ich miejsce trafili James i Toni Kroos. Wydaje się że nie ma piłkarzy nie do zastąpienia i tak w istocie jest, ale problem polega na tym, żeby wydobyć z nich maksimum. Patrząc na to co obecnie dzieje się w Madrycie, na pewno nie powiemy, że Niemiec i Kolumbijczyk grają na miarę swoich możliwości. Ale po kolei.

Po pierwsze, potrzeba stabilizacji i długoterminowej wizji sportowej. Florentino, najpierw robi, potem myśli.

Po drugie, uważam, że czas niektórych piłkarzy w Realu dobiegł już końca. Pepe ma już swoje lata i lepszy nie będzie, a w tym sezonie ma ewidentne przerwy w dostawie prądu, w konsekwencji Navas ma pełne ręce roboty. Vallejo powinien trafić do pierwszej drużyny po zakończeniu sezonu. Nie odmawiam Brazylijczykowi tego, że jest madridistą z krwi i kości, jakich mało w drużynie, ale co najlepsze miał dać Realowi, to już zrobił.

Następnie, powyższe zdanie mógłbym też skierować w kierunku Ronaldo. Regres widzi każdy, a poziom fochów wzrasta wprost proporcjonalnie do spadku formy. Nie chodzi tu o statystyki, bo bez obrazu gry są tylko liczbami (Iniesta i Zizou nie grzeszyli pod tym względem, a ile ich rolę każdy pamięta). To już nie ten sam piłkarz który czarował kilka lat wcześniej. Teraz porównywanie go do Messiego to ujma dla tego drugiego. Ronaldo nie chce słuchać krytyki pod swoim adresem, odsyła do statystyk - bo dzięki temu zgranie Pichichi albo Złotego Buta, które wzbogacą jego muzeum na Maderze...
Eden Hazard mógłby zastąpić Portugalczyka. Obecnie gra słabiej, ale ma 25 lat i najlepsze wciąż przed nim. Przy Zidanie mógłby odżyć.

Isco to świetny technik z niesamowitym czuciem piłki i klapkami na oczach. Chyba każdy był podekscytowany kiedy Florek dopinał ten transfer. Porównywano go do Iniesty, jednak czas płynie, a Isco nie potrafi przebić się na ten topowy poziom. Brakuje mu wykończenia, ostatniego podania i podejmowania właściwych decyzji na boisku. Kiedy zwolnić grę, zastawić ciałem piłkę, wymusić faul, a kiedy zagrać szybko z pierwszej piłki. Można chwalić jego zaangażowanie w defensywie, ale na dłuższą metę brak progresu powoduje, że ciągnie się za nim łatka wiecznego talentu, który lada chwila eksploduje, a tu co najwyżej słaby błysk. Podobnie ma się sytuacja z Jese. Zapowiadał się bardzo obiecująco, ale paskudna kontuzja zatrzymała go w piłkarskim rozwoju. Nie skreślam go całkowicie, ale powinien zostać wypożyczony i rozegrać pełny sezon jako podstawowy piłkarz. Grając ogony na pewno nie wróci do dawnej formy.
W jego miejsce widziałbym Asensio, który dzięki swojej szybkości również może grać na skrzydle.

Dlaczego nie James? Bo ten pokazał w zeszłym sezonie, na co go stać. Obecnie prezentuje się beznadziejnie ale trzeba dać mu szansę. Oczywiście doniesienia o podwyżce kontraktu, czy jego pozaboiskowym prowadzeniu się nie świadczą o nim zbyt dobrze, ale przy odpowiednim prowadzeniu znów pokaże na co naprawdę go stać. Jeśli nie, to powinien odejść. Ale przede wszystkim zacznijmy ustawiać go na "10" w 4-2-3-1. Tam jest jego miejsce i nie potrzebuje tam prędkości i dryblingu jak na skrzydle. Jeśli zawiodą obydwaj [James i Isco], to mamy trzecią "10" czyli Kroosa, który moim zdaniem również powinien grać mediapuntę w ustawieniu podanym wyżej. Za Niemcem duet ŚP tworzyliby Modrić i DP który powinien przyjść latem. Kante, Krychowiak, Carvalho. Verratti, który mógłby docelowo zastąpić Modricia, raczej nie realny.

-------------------Benz/ŚN---------------------
----------------------------------------------------
--Hazard/Asensio---------------Bale/Lucas-----
-------------------James/Kroos------------------
----------------------------------------------------
------DP/Casemiro---------Modrić/Kovacić-----

Trio MSN w przeciwieństwie do BBC nie tylko strzela mnóstwo goli, ale nawzajem stwarzają sobie sytuacje. Benzema prezentuje się najlepiej z BBC i jako jedyny z trójki atakujących potrafi wypracować sytuację koledze. Jednak potrzebny jest drugi napastnik, który byłby zmiennikiem. Mayoral niech nabiera doświadczenia, a Ronaldo niech lepiej gra z lewej strony. Myślę że mając skrzydłowych Hazard - Bale, łatwiej byłoby nakłonić ich do wspierania obrony. Może też lepiej zaczęłyby wychodzić kontry, mając dwie takie rakiety.

Ogólna konkluzja: w Realu potrzeba więcej piłkarskiej jakości, a przede wszystkim większych jaj. Mam nadzieję, że Zidane to dostrzega, zresztą coś wspomina o zmianach latem jakie mogą nastąpić. Z drugiej strony to nie świadczy dobrze o Florentino, skoro kadencję zaczynał wietrzeniem szatni i to samo wypadałoby zrobić to teraz...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
lukecik
Hala Madrid y nada más
Hala Madrid y nada más

PostWysłany: 2016.03.14 13:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Naprawdę nie mogę zrozumieć, co wy macie z tym Hazardem. Przecież on jest w gorszej dyspozycji niż Isco i James razem wzięci. W dupie mam to, że wcześniej grał dobrze lub bardzo dobrze, jest młody i teoretycznie wszystko przed nim. Obecnie to nieudacznik i wielka nie wiadoma. Jak będziemy ściągać piłkarzy z myślą "aaa może przy Zidanie się odbuduje!" to dalej będziemy tkwić w szambie jak teraz. Jeśli mamy pożegnać kogoś z BBC, to następca ma być gwarancją bramek, a nie kotem w worku. Potrzebujemy armaty na tu i teraz, cracka, który cały czas błyszczy, a nie takiego, który musi wyjść z dołka. Takich, to my mamy w drużynie na pęczki, więc dziękuję bardzo za kolejną łajzę. Albo klub znajdzie kogoś, kto nie musi szukać formy oraz przypominać sobie jak się gra i od razu będzie robił w lidze rozpierdol jak MSN, albo zostajemy z BBC. Żadnych Hazardów czy innych pokrak, chyba że w wymianie bezpłatnej za Jese.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
KubaPP
Killer Elite

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2016.03.14 14:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to chyba jedynie powinniśmy spoglądać na Dybale, bo nie ma żadnego innego grajka o takiej charakterystyce, którą przedstawiłeś. Były na rynku, ale grają właśnie w Barcelonie. Smile

lukecik
Hala Madrid y nada más
Hala Madrid y nada más

PostWysłany: 2016.03.14 14:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten Dybala też mi się nie podoba. Ma bajeczną technikę, ale generalnie nie rozumiem tej fascynacji nim. Jeszcze mu brakuje regularności i tego czegoś, co pozwala wygrywać mecze, jak to się mówi ładnie, w pojedynkę i robić różnicę. Poza tym to jest typowy środkowy napastnik, a ja ciągle się upieram, że potrzebujemy piłkarza charakterystyką przypominającą MSN i Ronaldo, czyli schodzącego napastnika z dobrym dryblingiem, wykończeniem i szybkością.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Powrót do góry
Zedd.
Soy Celeste
Soy Celeste

PostWysłany: 2016.03.14 16:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według Cadeny Ser klub ma być niezadowolony z dyspozycji Kroosa i myśli nad transferem Kante.
\ooooooooo/

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
hugh hefner
forumowy ekspert

PostWysłany: 2016.03.14 16:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Problem w tym, że takich na rynku brakuje. Marzył mi sie Reus, ale podobno w tym sezonie gorzej u niego z formą, w dodatku brak przesłanek łączących go z Realem. Jest niby Aubameyang, ale mam wątpliwości, czy to zawodnik wystarczającej klasy, a w dodatku liczby padające w artykułach o jego możliwym odejściu są wręcz absurdalne. Jest parę ciekawych nazwisk, ale to są wszystko piłkarze, którzy na ten moment nie dają gwarancji odpowiedniego poziomu na nasze aspiracje. Wyjściem może być próba innego sposobu skonstruowania drużyny, zabawy ustawieniem, podziałem obowiązków itd., ale takie podejście wymaga czasu, cierpliwości, normalnego prezesa i pewnego siebie, doświadczonego trenera z wizją, a nie takiego, który dopiero zaczyna swoją karierę.

Tak jeszcze co do Kante, bo widzę że sporo osób o nim pisze, głównie w samych superlatywach. Osobiście w stu procentach zgadzam się z potrzebą posiadania defensywnego pomocnika z prawdziwego zdarzenia, właściwie w każdym letnim okienku transferowym pisałem, że bez takiego zawodnika (i drugiego napastnika) ligi nie wygramy, ale czy wy naprawdę jesteście pewni, że akurat ten gość, pasowałby w Realu, dałby radę w lidze hiszpańskiej? Nie oglądam ligi angielskiej zbyt wiele, ale coś tam Leicesters w akcji widziałem i o ile murzynek imponował mi walecznością i zapierdalaniem, tak mam wątpliwości co do jego umiejętności czysto technicznych. Nie chodzi o to, że DM w La Liga musi być wirtuozem, ale odniosłem wrażenie, że Kante wyjątkowo często odskakuje piłka, szczególnie podczas przyjmowania, także dość prostych piłek. Jak mówię, nie oglądam go regularnie, więc możliwe że się mylę, ale po prostu zwracam uwagę na fakt, że inna charakterystyka ligi może uwypuklić jego wady.

Ostatnio zmieniony przez hugh hefner dnia 2016.03.14 16:47, w całości zmieniany 1 raz

panzerfaust
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2016.03.14 16:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zedd. napisał:
Według Cadeny Ser klub ma być niezadowolony z dyspozycji Kroosa i myśli nad transferem Kante.
\ooooooooo/

Właśnie widzę, no kurde to już jest jednak jakieś źródło. Bardzo ciekawe.

Powrót do góry
lukecik
Hala Madrid y nada más
Hala Madrid y nada más

PostWysłany: 2016.03.14 16:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trafiłeś w sedno, na tym właśnie polega problem, że brakuje takich graczy. Nawet takich, za których można byłoby zapłacić każde pieniądze i mieć pewność, że prezentują odpowiedni poziom. Ja mam kilku swoich ulubieńców, których bardzo chętnie bym zobaczył w klubie, ale przy każdym z nich jest jakiś znak zapytania. Dużo też zależy też od taktyki, którą będziemy grać od następnego sezonu. Gdybyśmy wrócili do czegoś w stylu 4-5-1 za Mou, to może wystarczyłoby kupno klasycznego skrzydłowego z pokrętłem w nodze i ogromną szybkością. Jeśli zostaniemy przy 4-3-3, posiadanie szybkich i błyskotliwych killerów to konieczność.

Powrót do góry
sicario
Manhunt

PostWysłany: 2016.03.14 17:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Onyx. napisał:

Reus byłby świetny, gdybysmy sprzedali kogoś z BBC.

Reus byłby świetny gdyby nie był typową szklanką jak Bale. Więcej czasu spędza w gabinetach lekarskich niż na boisku. Potrzeba nam gracza z prawdziwego zdarzenia, gladiatora, który zagra w sezonie ponad 40 spotkań, a nie połowę tego.

Powrót do góry
IVAN_ZAMORANO
Eu adoro ser quem sou!

PostWysłany: 2016.03.14 17:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, Reus jest identyczną szklanką co Bale, ten sam przypadek. :lol2:

Powrót do góry
lukecik
Hala Madrid y nada más
Hala Madrid y nada más

PostWysłany: 2016.03.14 17:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już kiedyś ci odpowiadałem na te zarzuty, jakoby Reus był szklanką.

lukecik napisał:
To jest grajek kapitalny i właśnie dlatego miał takie problemy z kontuzjami. Zobacz, po czym doznaje tych kontuzji. Nie na treningach, nie na dyskotece, tylko od perfidnych, ordynarnych i brutalnych wejść rywali w jego nogi. Zresztą problem z urazami to on miał największy w poprzednim sezonie. W tym już jest lepiej, w samej Bundeslidze na 23 kolejki zagrał w 18. meczach, więc tragedii chyba nie ma?

Aktualizacja: zagrał w 20 meczach na 26 możliwych. Do tego 7 meczów w LE. Ciągle dobry wynik. W tym sezonie zagrał już w barwach BVB w 32 meczach, w całym sezonie 2014/2015 było ich 29, więc można powiedzieć, że problem z kontuzjami miał w ubiegłym sezonie, a nie w tym. Widziałeś jak bodaj Varela go skasował w meczu z Porto? To cud, że tam mu się nic nie stało. Gdyby był szklanką, to by po takim starciu zakończył karierę. Przeanalizuj sobie
Obecnie przeżywa tylko delikatny spadek formy, co i tak nie przeszkadza mu strzelać bramki nawet gdy mu nie idzie, idealny przykład to mecz z Tottenhamem. Jak na niego grał bardzo przeciętnie, a jednak dwie bramy zapakował.

Powrót do góry
oraju
Trener
Trener

PostWysłany: 2016.03.14 18:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tym Dybala to tak trochę, jak z Nayem. Ze młody, chimeryczny, nie zawsze na wypasie, tylko technika, Robinho...Oglądam mecze Juve i powiem szczerze, ze w każdym meczu on sprawia wrażenie lepszego od każdego z BBC, grając chimerycznie także lepiej niż chimeryczne BBC.

Rozumiem psioczenie na słabego Hazarda, ale akurat Dybała jest przechujem. Z reszta podobnie, jak Pogba, na którego tez sie z jakiegoś powodu kręci nosem. Gdyby sie tylko udało wymienić go za ISco, Jamesa i Kroosa w pakiecie... Do tego szukać twardego dma i piknie.

Powrót do góry
lukecik
Hala Madrid y nada más
Hala Madrid y nada más

PostWysłany: 2016.03.14 18:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No w porządku, ale widzisz go na skrzydle w roli schodzącego napastnika? To tak, jakby Benzemę na skrzydło przestawić. To jest klasyczny środkowy napastnik, z grą na skrzydle ma mniej wspólnego niż Higuain.

Powrót do góry
oraju
Trener
Trener

PostWysłany: 2016.03.14 18:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę go, jako środkowego napastnika. Nie wyobrażam sobie grania dalej 433. Jak sie wyleczymy z BBC to sie tez wyleczymy z tego ustawienia. Nie wiem, jak teraz ustawia sie Reus, ale marzy mi sie gra szybkimi skrzydłowymi. Niekoniecznie w formatach schodzących napastników. Wole nominalnego napastnika z 3 z tylu, coś jak za Mou, mimo oszukanego skrzydłowego na lewej, ale wtedy był w takiej formie, ze nie robiło...

Powrót do góry
KubaPP
Killer Elite

PostWysłany: 2016.03.14 19:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam słabość do taktyki Mou, ale z tym co mamy teraz w kadrze to musielibyśmy w wakacje zrobić "czyszczenie magazynów".

Kante ma braki techniczne, jak również słabe długie piłki, ale gość ma cholerne boiskowe szczęście. Wie gdzie i jak ustawić się na boisku. Przeolbrzymie serducho do gry, dobrą szybkość i końskie płuca. I tak przypomina trochę Essiena i Lassa, ale jest od nich lepszy i wiem, że następny jego klub będzie czerpał wiele korzyści z jego gry.

Co do Dybali, miał problem w wielkich meczach się rozkręcić, ale pokrętło ma niesamowite w lewej nodze i dla mnie jest to materiał na cracka. Na skrzydło się nie nadaje, ale już jako drugi napastnik/cofnięty to bajka. No i ale co dalej z naszą taktyką...

Problem jest taki, że mamy w kadrze naściągane nazwiska i jest problem z tego ukręcić zespół Isco, James, Bale, Kroos, Lukita do tego nadal młokosy Kova i Kazek. Nasi wychowankowie jako alternatywa. Ciężko z tego tak naprawdę zrobić coś zajebiście solidnego.

Jak nic do drugiej linii potrzebny gość z głową na karku, takim jest ten Javi Martinez, ale jego przeszłość mnie odstrasza. Mamy problem, bo mając takiego Busquetsa stalibyśmy się prawdziwym walcem.

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Archiwum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 298, 299, 300  Następny
Strona 299 z 300
Skocz do: