Thiago Alcântara [FC Bayern Monachium]
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 19, 20, 21, 22  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Transfery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aimar.
#BaleOut

PostWysłany: 2018.06.04 10:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wykopuje po tylu latach, bo wiele wskazuje na to, że odejdzie z Monachium. Jeśli Perez faktycznie ma obsesje by szukać następcy Modricia to chyba najlepsze opcje na rynku to Verratti i właśnie on.

1. Wiem, że jest Kovacić, ale to jednak inna charakterystyka. Od nowego trenera zależy jak to dostosuje, na pewno Mateo musi dostać szansę.

2. Znam wady Thiago. Łamliwość, pochodzenie. Czy jednak w kwocie o której się mówi 50-60 milionów euro, można kupić lepszego środkowego pomocnika, który tak odpowiadałby potrzebom. Ja jestem zdania, iż to okienko powinno zostać poświecone przebudowie ataku i wzmocnieniu bramki, ale przyjdzie i moment kiedy trzeba będzie patrzeć w kierunku następców filarów naszych sukcesów, Marcelo, Ramosa i Modricia. To jest dla mnie temat na następne okienko. Ale ... jeśli pojawia się na rynku okazja najlepsza z możliwych, bo o Verrattim można zapomnieć na zawsze, to czy nie warto nie tyle dać pstryczka Barcelonie, co wręcz wypłacić im gałe, podkupując Thiago?

Nie jestem stuprocentowo przekonany, jednak uważam, że jest to opcja lepsza od Pjanicia, który najmłodszy też już nie jest i głównie bije rzuty wolne, czy też Eriksena, który jest u Levego co oznacza 200 milionów i jeszcze pozycję dobrze obsadzoną przez Isco oraz ewentualnie Asensio.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Goldschmidt
Captain Banhammer
Captain Banhammer

PostWysłany: 2018.06.04 12:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zastanawianie się czy mamy szansę na sprowadzenie Thiago to tak jak dumanie nad tym czy dowolna laska z M jak Miłość zdradzi swojego męża.

Powrót do góry
miXUE
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2018.06.04 13:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale jaki jest sens? Przede wszystkim nowy trener może mieć inną wizję gry, stylu/systemu gry. Może zamiast gry dwoma naturalnymi playmakerami będzie wolał grać jednym(Kroos z rotowanym Modriciem), a do niego dorzucić bardziej box-to-boxa(Kovacić).
Do tego może mieć jaśniejszą wizję na wprowadzenie młodych, gdzie Ceballos z gry mi przypomina Modricia, bo zgadzam się, że młodszy Chorwat to inna charakterystyka(i dobrze, podoba mi się bardzo styl gry Kovy i uważam, że wprowadziły do naszego środka pola więcej fizyczności, walki i nieszablonowości[drybling, prostopadłe, gra z klepy]).

Casemiro/Llorente, Kroos/Ceballos, Modrić/Kovacić to fantastycznie obsadzony środek pola i tylko od zarządu i trenera zależy jak to wykorzystają.
Jeśli odejdzie jeden z duetu Llorente-Ceballos to ja wciąż uważam, że nie ma sensu dokupywać nowego środkowego. Rozwijać to co mamy, bo mamy genialnego gracza na kilka lat(Toni), genialnego jak dla mnie gracza na dekadę(Kovacić) i świetnie rokującego młodziaka, bądź co bądź najlepszego piłkarza Euro młodzieżowego(Ceballos).

Powrót do góry
Rokoko
radosny hipokryta

Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: 2018.06.04 17:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kompletnie nie widzę gdzie miałby u was grać. W dodatku powątpiewam czy sam zainteresowany byłby chętny do gry w waszym klubie skoro ma swoją przeszłość w Barcelonie, a to raczej nie jest typ Neymara, któremu takie rzeczy są obojętne. Zainteresowana jest podobno Barcelona, tylko coś słyszałem, że cena 60 milionów ich przerasta Very Happy No i znając życie to Pep pewnie też już zaciera rączki. Świetlanie się maluje przyszłość w stolicy Bawarii...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger     
miXUE
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.06.04 18:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aż tak źle u Was gra? O co w ogóle z nim chodzi? Słyszałem, że są tam jakieś wąty i problemy do niego, ale się nie wgłębiałem w temat.

Powrót do góry
Rokoko
radosny hipokryta

PostWysłany: 2018.06.04 18:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Generalnie to jest temat na głębszą analizę. Ale spokojnie można powiedzieć, że tu nie chodzi o to jak on u nas gra, bo za Carletto to on ciągnął grę, w tym sezonie nie był też najgorszy, a jego występ przeciw Wam w rewanżu był świetny według mnie (w przeciwieństwie do pierwszego meczu). Po prostu, jak reszcie zaczyna mu się nudzić wygrywanie Bundesligi, co mnie nie dziwi, a w dodatku jest świadomy biernej postawy zarządu na rynku transferowym, w czym zauważa kompletny brak ambicji do wygrania CL przez Bayern, co mnie już kompletnie nie dziwi. A mówiąc o "reszcie" wcale nie mam na myśli wszystkim znanego przypadku Lewego. O transferach przebąkiwali coś również Vidal, Alaba czy Boateng. Jak się przypomni jak Bayern rozjechał Europę w 2012/13, jak miał bodaj 3 finały LM w 4 lata to idzie się załamać w jaką stagnację ten zespół popada. A wszystko się sprowadza trochę do powrotu z więzienia Uliego, który jest głównym architektem kształtu obecnego Bayernu, jego sukcesów, ale obecnie przechodzi trochę taki przypadek Wengera. W skrócie - "zdziadział". Wielu kibiców ma do niego pretensje, że wrócił, bo jedyne co teraz wychodzi z tego, to to, że Karl-Heinz Rummenigge wychodzi przed kamery i mówi, że transfery za 100 milionów są możliwe, a później wychodzi Hoeness i takowe wyklucza. W dodatku przez niego straciliśmy szansę zakontraktowania Tuchela, bo Uli się tak uparł na pozostanie Juppa przez jeszcze jeden sezon, że na koniec musieliśmy się zadowolić piątym wyborem na naszego trenera. No i oczywiście co roku przedłużanie kontraktów z Robbery, gdzie na zmianę wypadają ze składu, albo wogóle ich nie ma przez cały sezon.
Dużo trochę tego, na razie starcza na Bundesligę, ale szczerze to uważam, że przydałby się nam zimny prysznic w postaci stracenia prymatu w Niemczech, bo tylko to może pobudzić zarząd do faktycznego działania.
A co do domniemanej kwoty zadowalającej nasz zarząd... 60 milionów euro, na rynku gdzie PSG nie chce zaczynać rozmów o Verrattiego poniżej 100 milionów? Wyobraź sobie, jakby Kovacić poszedł teraz do Pereza i powiedział, że jako, że chce więcej grać, to odchodzi z zespołu, a Perez spokojnie go puszcza do jakiegoś United za 60 milionów? To jest ten poziom absurdu.
A tak to całkiem fajnie jest Ptak

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger     
Gehu89
Master of Drilling

PostWysłany: 2018.06.04 20:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ponoć drzwi do Barki są dla niego zamknięte.

Rokoko
radosny hipokryta

PostWysłany: 2018.06.04 20:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakby nie sięgnęli po takiego piłkarza mając go wręcz na wyciągnięcie ręki z powodu jakiejś dumy, bo śmiał spróbować siły poza ich zacnym klubem to są po prostu frajerami i nie zasługują na przejście progu półfinału LM.

Powrót do góry
miXUE
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.06.04 21:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź.
Czyli z tego co mówisz rozbija się o ambicje piłkarza, szczególnie w LM i ewentualnie poszukiwanie nowych wyzwań.

Dobra, zakładając, że większą wagę ma to pierwsze - gdzie on by mógł się ruszyć? Tak bez jaj, Bayern jest wciąż drugim najlepszym klubem w Europie - cały sezon byłem pewny, że nie jesteście w stanie zagrać tak dobrze w dwumeczu z nami(bo wcześniej w LM nie byliście powalający), ale mimo kontuzji byliście groźniejsi w dwumeczu(nie, nie mówię, że niezasłużenie wygraliśmy - liczy się kluczowość).
Neuer, Vidal, Robben, Alaba w pierwszym meczu, Coman. Który klub na świecie mimo takiego braku kluczowych graczy(nie, nie wszyscy których wymieniłem to kluczowi gracze) może rywalizować z Realem?
Barca? Na moje jesteśmy równi w pojedynku bezpośrednim i to tylko dlatego, że oni mają Messiego, a my do końca jeszcze nie wykorzystujemy środka pola i wciąż nie wychodzimy na Barcę jak po zwycięstwo - niestety.
Juve? Sorry, ale nie.
Atleti? Tak samo.
City i PSG? To jedynie bardziej z uwagi na >perspektywiczność<, szczególnie w przypadku tego pierwszego - gdzie tą >perspektywiczność< LM od dawna weryfikuje.

Po prostu nie umiem uwierzyć w takie myślenie, a z tego co piszesz to wygląda na to, że to on musi przeć do transferu, a nie zarząd Bayernu go sprzedać.

Kwota - oczywiście, że 60 mln to byłby rozbój w biały dzień, ja byłbym wkurwiony o puszczenie Kovy za tyle. O ile pamiętam to ten Serb, objawienie Serie A - United rzuciło za niego kwot 90 mln, prezes klubu odrzucił. Taki rynek.

Powrót do góry
Rokoko
radosny hipokryta

PostWysłany: 2018.06.04 22:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miXUE napisał:

Neuer, Vidal, Robben, Alaba w pierwszym meczu, Coman. Który klub na świecie mimo takiego braku kluczowych graczy(nie, nie wszyscy których wymieniłem to kluczowi gracze) może rywalizować z Realem?

Tu tak chciałem się odnieść - problem, że wszyscy są absolutnie kluczowi.
Manu - tu chyba nie muszę tłumaczyć, bo sami przekonaliście się co to za typ rok temu chociażby, ale też w 2012 gdzie wygrał nam karne praktycznie wtedy. No generalnie różnica bez niego ogromna, jakbyśmy tu nie chcieli się oszukiwać, że to może tylko pozycja bramkarza.
Arturo - Tu zaś możesz mieć mylne wrażenie z powodu zeszłego roku Very Happy Ale generalnie to gigant środka pola, a tam środka... całego boiska. Według mnie najlepszy box-to-box na świecie. To co zagrał przeciw Juve w 15/16 powinno pokazywać, jak ten typ może być kluczowy w wielkich meczach. No chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego przydałby się nam ktoś taki z Wami.
Alaba - tutaj krótko. Można chyba mu zaufać, że gdyby był to nie popełniłby takiej gafy jak Rafinha i nie zrobiłby Wam gola na 1:2?
Coman - tutaj kurczę rozumiem, czemu ktoś nieoglądający mecze Bayernu nacodzień może nie traktować go jako kogoś kluczowego. Ale w każdym razie, była to główna postać naszego ataku, gdzie opieraliśmy się właśnie głównie na nim, jeśli chodzi o konstruowanie ataków. Nie wiem co zrobił konkretnie Heynckes, podobno powiedział mu po prostu, żeby zaczął myśleć z piłką przy nodze. W każdym razie zadziałało. Jak połamał się gdzieś w marcu, to ludzie zaczęli spisywać sezon w LM na straty. Serio. To nasz jedyny pełnoprawny skrzydłowy, którego mieliśmy w tym sezonie, bo na Robbery nie mogliśmy liczyć w ostatnich sezonach.
Robben - tu już trochę wyczerpują mi się argumenty, bo był wtedy bez formy. Ale jednak Jupp go wystawił, miał zarysowany plan na ten mecz, ale przez jego kontuzję musiał go zmieniać w 7 minucie meczu. No dosyć kluczowa sprawa.

A co do reszty - to nie jest tak, że Thiago pewnie myśli, że robi się z nas drugi Milan. Może nawet myśleć, że jesteśmy najlepsi w Europie. Ale już któryś rok odpadamy z LM w strasznie irytujących okolicznościach, piłkarze to widzą, a niektórzy kibice zauważają, jak piłkarze w czasie fety z okazji zdobycia kolejnego mistrzostwa Niemiec są już tym przesyceni. A kariery im lecą. Szkoda by mi strasznie było tego, ale rozumiem jeśli niektórzy piłkarze nie czują tu już wyzwań i chcą spróbować szczęścia gdzie indziej, chcą zażyć nowej codzienności, bo wygrywanie Bundesligi stało się dla nich rutyną, czymś wyprutym z ekscytacji. A to czy jesteśmy gorsi od PSG czy nie na ten moment raczej nie gra tu znaczącej roli.

Powrót do góry
Rokoko
radosny hipokryta

PostWysłany: 2018.06.07 15:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Barcelona według Sportu zaoferowała 50 milionów + Digne.

Powrót do góry
tatar9
Real Madryt A
Real Madryt A

PostWysłany: 2018.06.19 00:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Julek podobno go uwielbia i chce jego transferu... ciekawe za kogo? Bo jak za Modrica to Kazik bedzie musial sobie zalatwic dodatkowe pluca. Mieszanka Kroos z Thiago o pilke by sie pozarla ale do obrony nie byloby komu “wracac”... czyt. truchtac...

miXUE
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.06.19 07:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przemknęło mi to przez myśl, gdy został zatrudniony, a ja czytałem opinie fanów Porto o jego preferencjach co do piłkarzy(młodzi, techniczni i Hiszpanie) - mam nadzieję, że chłop nie jest ciepłą kluchą, który został wybrany, bo będzie realizował koncepcje Flora hiszpanizacji Realu(DDG, Thiago). Szczególnie, że pomoc to ostatnia formacja, gdzie trzeba coś zmieniać.

Na ten moment traktuje to jako typową gadkę pismaków i mam nadzieję, że tak zostanie.

Powrót do góry
Aimar.
#BaleOut

PostWysłany: 2018.06.19 10:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiadomo, że jest to uboga wersja Modricia, bo brak tu defensywnych atutów + podatność na kontuzję. Czuje jednak, że pójdą po niego, bo Perez może być opanowany obsesją znalezienia następcy + teraz doszedł i Julen.
Biorąc pod uwagę jakie filary ma Real, patrząc w przyszłość a nie pod kątem teraźniejszych potrzeb jak bramkarz, prawoskrzydłowy i napastnik, szukanie kreatywnego środkowego pomocnika jest zrozumiałe, nawet mając Kovacicia. Warto pamiętać przy tym, że Modricia 1:1 nie ma, a rynek wariuje. Thiago i Rabiot ze względu na rok kontraktu są najlepszymi opcjami, no ale właśnie, chyba raczej 2019, a nie teraz kiedy są inne potrzeby. Okazje jednak są i przemijają. Są plusy, są też minusy, na pewno warto rozważyć.

Powrót do góry
El Goral
Gerwazy
Gerwazy

PostWysłany: 2018.06.19 23:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jezu, serio? Mamy inne priorytety. Nawet jeśli chce odejść, to w tym momencie to będzie klasyczna telenowela. Zajmijmy się tym przez co przegrywamy ligę w październiku.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Transfery Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 19, 20, 21, 22  Następny
Strona 20 z 22
Skocz do: