Trener piłkarski
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Licznik OFF
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Los Blancos 57
Kibic
Kibic

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2011.07.17 22:32    Temat postu: Trener piłkarski Odpowiedz z cytatem

Witam,

Obecnie idę do szkoły średniej - liceum, ale zastanawiam się co dalej ?
Myślę nad studiami związanymi z historią (coś humanistycznego) i za pewne na takie pójdę, ale obecnie traktuję to jako zabezpieczenie, gdyby trenerka nie wypaliła (przezorny, zawsze ubezpieczony).
Otóż w dzieciństwie chciałem zostać piłkarzem, jak każdy młody chłopak.
Niestety z czasem okazało się, że nie mam za grosz talentu nawet do okręgówki. Niestety. Ale miłość do piłki nożnej (co się wiąże z tym - miłość do Realu) nie przeminęły. Myślałem nad zostaniem sędzią piłkarskim - ale to raczej nie dla mnie, nie czuję się w takiej roli.
Myślę, że byłbym dobrym trenerem. Umiem zarządzać, znam się dobrze na piłce, jestem kreatywny i konsekwentny, umiem wyciągać wnioski, podnosić na duchu i jestem cierpliwy. To kilka z moich zalet, zapewne cech, które dobry trener powinien posiadać.
Dobrze, przejdźmy do sedna. Jak wcześniej wspomniałem, zamierzam zostać trenerem piłki nożnej. Pytanie do Was. Jakie muszę ukończyć kursy ?
Otóż wiem, że google nie boli, znam tą starą, internetową prawdę. Poszukałem troszkę. Znalazłem jednak zbyt dużo i jestem skołowany.
Wszedł na stronę PZPN'u. Znalazłem m.in to:
http://www.pzpn.pl/index.php/pol/Federacja/Trenerzy/Kursy-trenerskie/Kursy-trenerskie-PZPN-w-2011-roku
Mamy na początku kurs animatorów PZPN C. Czy aby do niego przystąpić, muszę mieć jakieś kwalifikacje, czy coś ?
Bo jeszcze jest kurs EWS:
http://www.pzpn.pl/index.php/pol/Federacja/Trenerzy/Kursy-trenerskie/Kursy-trenerskie-PZPN-w-2011-roku
Tu wystarczy średnie wykształcenie, ale bez żadnych AWF'ów itd. trzeba przekształcić się 80h (z AWF 30h).
Dobrze, nie będę się dłużej rozpisywał. Troszkę tego nie łapę, przyznam - ta polska biurokracja...
Pomóżcie, opiszcie, jak i co trzeba zrobić, żeby dostać papiery trenerskie. Piszę tutaj, bo myślę, że znajdzie się ktoś, kto się zna na tym dobrze. To duże forum i szansa na znalezienie kogoś jest sporo. Poza tym forum jest o tematyce piłkarskiej.
Jeżeli zostanę trenerem i przyjmą mnie do Realu Madryt, obiecuję totalną dominację naszego ukochanego klubu na świecie.

Pozdro!

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Fisiek.
Trener
Trener

PostWysłany: 2011.07.17 22:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sa kursy, ale także na AWF masz specjalności trenerskie o ile się nie mylę.

"Kpili, bo zazdrościli. Mieli kompleks. Magik rzucał zwrotkę i ta zwrotka w umysł się wbijała. Nie myślał komercyjnie. Dla niego tylko uczciwość w sztuce się liczyła. W emocjach szedł na całego, nigdy na pół gwizdka"
Powrót do góry
sir.mikel
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: 2011.07.17 22:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem to na kursie wymagają choć minimalne doświadczenie.,ale mogę się mylić ;)

Powrót do góry
Los Blancos 57
Kibic
Kibic

PostWysłany: 2011.07.17 22:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fisiek. napisał:
Sa kursy, ale także na AWF masz specjalności trenerskie o ile się nie mylę.

No i co z tymi specjalnościami AWF dokładniej ?
Ile się za to płaci, jaki się dyplom dostaję ?
Troszke szczegółów proszę.

Powrót do góry
kleyo
Bryniok

PostWysłany: 2011.07.18 08:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Normalnie jak idziesz na studia to po kilku semestrach (zależnie od uczelni i wydziału) wybiera się specjalność. Na AWF są pewnie do wyboru jakieś związane z trenowaniem piłkarzy i wtedy masz normalnie ukończone studia kierunek np. wychowanie fizyczne specjalność trener piłkarski.

Żeby przystąpić do kursu dla animatorów PZPN C musisz albo mieć staż zawodniczy w rozgrywkach OZPN/ZPN dowolnego szczebla (kiedyś chyba musiała być okręgówka, teraz z tego wynika wystarczy C-klasa) LUB być nauczycielem wychowania fizycznego LUB ukończyć studia na kierunku pedagogicznym.

Cytat:
Myślę, że byłbym dobrym trenerem. Umiem zarządzać, znam się dobrze na piłce, jestem kreatywny i konsekwentny, umiem wyciągać wnioski, podnosić na duchu i jestem cierpliwy.

Uwierz mi wydaje Ci się Tongue Ale wszystkiego można się nauczyć :]

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Los Blancos 57
Kibic
Kibic

PostWysłany: 2011.07.18 10:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam, źle wkleiłem link do szkoleń EWS:
http://www.kursyinstruktorskie.edu.pl/czesc_ogolna_instruktora_sportu.htm

Wkleiłem zamiast powyższy link to link do szkoleń PZPN-u.
No dobrze, otóż na stronie EWS pisze, że trzeba przerobić jakieś 80h, jeśli nie jest się studentem AWF itd. Wystarczy mieć wykształcenie średnie.
I dostaje się dyplom ukończenia i można podjąć pracę w klubie.
W trakcie szkoleń trzeba też zrobić ileś tam godzin stażu w klubie.

Powrót do góry
kleyo
Bryniok

PostWysłany: 2011.07.18 11:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakieś dziwne są te kursy EWS.

W wymaganiach jest punkt: doświadczenie i znajomość ćwiczeń z zakresu piłki nożnej. Ciekawe jak weryfikują to doświadczenie?

Po kursie otrzymuje się legitymację która cytując: "Legitymacja instruktorska jest dokumentem uprawniającym do pracy w charakterze instruktora". A więc nie trenera, nie wiem co może robić instruktor, ale na 99% nie może prowadzić drużyny piłkarskiej w polskim systemie ligowym.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Rafal85r
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 4

PostWysłany: 2011.07.18 15:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też kiedyś trochę się zagłębiałem w tym temacie w necie i gdzieś wyczytałem że jeśli chodzi o doświadczenie to musisz mieć rozegrane minimum 3 sezony w jakiejkolwiek klasie rozgrywkowej polskiej ligi.
Chciałbym żeby wypowiedział się ktoś na ten temat kto przeszedł podobną drogę, tzn. z piłkarza amatora do trenera.
Jaki papierek trzeba mieć by móc trenować dzieciaków, jaki by być trenerem w takiej klasie B, A itp.? Od tego na ogół się zaczyna jeśli się nie grało w jakimś znaczącym klubie gdzie za samo nazwisko i doświadczenie boiskowe mianują cię na trenera zespołu z wyższej ligi.

Maurer
el Madrid

PostWysłany: 2011.07.18 15:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wy tak serio z tymi trenerami? Rozumiem, zajawka piłką i te sprawy. Ale realia są takie, że w niższych ligach zarabia się tyle co na kasie w Biedronce, trenuje i gra na jakiś łąkach, a wywalonym z roboty można być w każdym momencie - i w związku z tym migracja zarobkowa może być uciążliwa. Awans sportowy też jest uzależniony od wielu czynników - od faktycznych umiejętności, po znajomości, na ilości wypitych litrów z regionalnymi oddziałami PZPN-u kończąc. Już nie mówię o tym, że cała ta zabawa polega na użeraniu się z bandą chłopaczków kopiących się po czołach.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
sir.mikel
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2011.07.18 15:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W niżśzych ligach się czasami wgl. nie zarabia ;) Szczerze to fajna sprawa być takim trenerem. Znałem kiedyś gościa co trenował w jakiejś niższej lidze, nie wiem czy zarabiał czy nie,ale jak zarabiał to mało bo dodatkowo normalnie pracował. ALe on miał kompletnego bzika na tym punkcie, w wolnym czasie oglądał różne mecze,aby móc przeanalizować różne schematy, a jego mieszkaniu pełno było tablic,piłek,siatek itp.

Szczerze sam bym chętnie spróbował, ale niestety patrząc na te biurokratyczne przeszkody, nie jest to realne

Powrót do góry
Rafal85r
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 4

PostWysłany: 2011.07.19 01:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No w tych najniższych ligach zarobek jest taki że samego siebie bym nie wykarmił :P Ale można to traktować jako pasję. Chociaż wolałbym chyba dzieciaków trenować bo nie widzi mi się trenować ludzi którzy przychodzą na mecz na kacu albo jeszcze nawaleni :> I którzy sami traktują bardziej grę w piłkę jak rozrywkę i nie mają w sobie za wiele prefesjonalizmu. Często się drewna zdarzają i jeszcze jeździć po wszystkich okolicznych wioskach i czasami użerać się z pijanymi pseudokibicami... realia polskiej piłki :P
Ale mimo wszystko fajna rozrywka Smile
Choć jak już się spróbuje można się przeliczyć kiedy pozna się jak to wygląda w rzeczywistości i jak odległe jest od naszej wyobraźni ;)

Sorry za post w trochę demotywującym tonie :P

nza
¡Fuera Zidane!

PostWysłany: 2011.07.19 07:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Możesz najpierw zacząć od kursu animatora, czyli tzw. UEFA C (cena ok. 400 PLN). Ten dokument uprawni cię do trenowania grup młodzieżowych

Potem należy zdobyć tytuł instruktora sportu (vide AWF, cena ok. 1.500 PLN), który jest koniecznym wymogiem do uzyskania licencji UEFA B. Sam tytuł instruktora, mimo, że jest oficjalnym, państwowym uprawnieniem, nie upoważnia do prowadzenia zespołów w rozgywkach organizowanych przez regionalne szczeble PZPN. Winą są odrębne przepisy PZPN (a raczej chęć zarobienia).

Jeśli już posiadasz tytuł instruktora, zaliczasz kurs doszkalający (cena ok. 400 PLN) organizowany przez regionalny związek, uzyskujesz licencje UEFA B - z tym dokumentem możesz prowadzić drużyny od C klasy do ligi okręgowej + grupy młodzieżowe.

Po dwóch latach posiadania tytułu instruktora, posiadający udokumentowaną dwuletnią praktykę możesz ubiegać się o tytuł trenera klasy II (kursy AWF). Z tym tytułem możesz ubiegać się o licencję UEFA A, która uprawnia do prowadzenia drużyn aż do 3 ligi.

Następnie jest poziom UEFA PRO, ale tego poziomu i tak nie osiągniesz więc nie ma się co nastawiać ;).

sir.mikel
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2011.07.19 09:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że jak uda mu się zacząć przygodę z tą trenerką, to wspięcię się na szczebel 2 lub 1 ligi, nie będzie aż tak niemożliwy, najtrudniejszy pierwszy krok jak to mówią :]

Powrót do góry
nza
¡Fuera Zidane!

PostWysłany: 2011.07.19 09:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najtrudniejszy krok, to wejście w to hermetyczne środowisko, najczęściej starszych, mających pojęcie o futbolu z lat 70. trenerów. Jak obejmiesz pierwszy klub, angaż w kolejnych, przynajmniej tych A,B i C klasowych masz zapewniony do końca.

Trener I klasy, musi mieć już udokumentowane osiągnięcia lub, co zdarza się najczęściej, spore plecy w związku. Ale polecam każemu pasjonatowi piłki. Sam już od pewnego czasu podążam tą drogą i naprawdę to niezła frajda, o ile ktoś naprawdę to lubi.

A jeśli chodzi o wynagrodzenie, to naprawdę trzeba sprawdzić osobiście. Polityka obecnych prezesów wiejskich klubów jest horrendalna - co za tym idzie, niektóre kluby płacą nawet 2.000 PLN na rękę i to w B klasie, a zarobki zawodników w wyjątkowych przypadkach przekraczają 4.000. :lol2:

sir.mikel
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2011.07.19 09:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawsze można założyć swój własny klub, co z tego co czytałem nie jest takie trudne i stać się jednocześnie piłkarzem-trenerem i prezesem. Wtedy można stworzyć zespół ambitnych juniorów.

A jeśli ty naprawdę jesteś trenerem,to szacun że robisz cośco kochasz ;)

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Licznik OFF Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do: