Real Madryt - Atlético Madryt [4-1]
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Sezon 2011/12
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
M1kr0n
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: 2011.11.27 12:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale o to przecież od początku chodziło Mou prawda? Żeby wygrywać mecze nawet kiedy nie gra się dobrze, kiedy musimy się wysilać i nacierpieć w takim meczu. Teraz to wychodzi nam niesamowicie i to może być klucz do wygrania La Ligi.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Matizz21
Fanatyk
Fanatyk

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2011.11.27 12:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SKRÓT MECZU
zobaczcie 3:00 minute i piękną akcje Pipity!

Link

W półfinale krajowego pucharu Los Blancos mierzyli się z Barceloną i w pierwszym meczu przegrali 0:3 ale w rewanżu, 13 czerwca 1943, odnieśli najwyższe zwycięstwo w swojej historii, pokonując Blaugranę aż 11:1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Leonardo
Stansfield

PostWysłany: 2011.11.27 13:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wredna napisał:
Po drugie, obie czerwone kartki mocno naciągane. Wolałabym, żeby bramkarz dostał żółtą, a w zamian za to czerwo dla Perei, bo koleś przegiął.

:lol2:

znajomość przepisów gry w piłkę nożną to nie jest twoja najmocniejsza strona.

Powrót do góry
wredna
Pani trener
Trener

PostWysłany: 2011.11.27 14:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie, do tego widziałam inne, ostrzejsze i głupsze interwencje, które kończyły się żółtą kartką i dlatego nie do końca rozumiem dlaczego kara była aż tak surowa. Co do kary dla Perei, to chyba tłumaczyć się nie muszę.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
cris009
Gwiazda
Gwiazda

PostWysłany: 2011.11.27 14:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Posiada ktos link do obszernego skrotu z wczorajszego spotkania?

Powrót do góry
Leonardo
Stansfield

PostWysłany: 2011.11.27 14:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wredna napisał:
Dokładnie, do tego widziałam inne, ostrzejsze i głupsze interwencje, które kończyły się żółtą kartką i dlatego nie do końca rozumiem dlaczego kara była aż tak surowa. Co do kary dla Perei, to chyba tłumaczyć się nie muszę.

Możesz wymienić sytuacje w których piłkarz ma stuprocentową okazję, jest faulowany od tyłu a przeciwnik dostaje za to żółtą kartkę ?
Tu nie chodzi o to czy faul był ostry czy lekki, mógł go nawet złapać za koszulkę.
Jesteś sam na sam z bramkarzem, obrońca lub bramkarz cię faulują = czerwo.

Faul Perei był bardzo mocny, ale mimo wszystko nie dałbym mu bezpośredniego czerwa.

Powrót do góry
wredna
Pani trener
Trener

PostWysłany: 2011.11.27 15:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba coś przeoczyłam. O czym piszesz, Leonardzie? Jaki faul od tyłu? Cały czas piszę o kartce Courtoisa. Jak ma się faul obrońcy do kartki dla goalkeepera?
(Żeby nie było, nie polemizuję z przepisami, bo ich nie znam jak sędzia)

Powrót do góry
Leszczu
Bitches love Benzy
Bitches love Benzy

PostWysłany: 2011.11.27 15:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie obie czerwone kartki przy karnych wyraźne. Przy Benzemie wiadomo, przepisy, sam na sam z bramką, tutaj właściwie nie ma jak polemizować. Karim nawet nie miał jak przebiec nad leżącym bramkarzem. Druga czerwona to dla mnie też dobra decyzja sędziego. Igła był sam na sam z bramkarzem, był faulowany już wcześniej (!), a koleś się położył i jeszcze dziabnął go ręką. Ta ręka była chyba kluczowa. Dałbym piłkarzom Atlético jeszcze parę żółtek, choćby za łapanie Marcelo za nogę (wtf) czy ze 3 ostre wejścia Felipe Luisa.

Osobny akapit dla Perei. Po prostu go nienawidzę. Szczerze. Żadne inne określenie na nazwanie tego zawodnika mi wczoraj nie pasowało: tępa dzida. Nigdy nie zapomnę jak wyeliminował R9 na kilka ładnych tygodni, kiedy ten rozgrywał partidazo w derbach, a teraz wjechał w Krysię jakby nogami grabił liście. Moje hejtowanie w stronę tego bezmózga jest większe niż do Messiego. Serio.

Nie zmęczyliśmy się chyba za bardzo, wygraliśmy, więc jest git. Obrona na piątkę, pozwolili na tylko jeden celny strzał. Przy golu według mnie nie popisał się Iker, a spalonego raczej nie było (jeśli był, to minimalny - promujemy ofensywną grę itd.). Sędzia spokojnie może się z tego wybronić, nawet jeśli Houston powie inaczej. Cieszy reakcja Realu i szybkie ustawienie meczu golem na początku drugiej połowy.

Mesut znowu gra gówno, nie może się przebić przez formację pomocy rywala, przyjmuje piłkę na 5 metrów, a coraz częściej dochodzi do nieporozumień z innymi. Banquillo.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Klatus
Eterno

PostWysłany: 2011.11.27 15:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wredna napisał:
Chyba coś przeoczyłam. O czym piszesz, Leonardzie? Jaki faul od tyłu? Cały czas piszę o kartce Courtoisa. Jak ma się faul obrońcy do kartki dla goalkeepera?
(Żeby nie było, nie polemizuję z przepisami, bo ich nie znam jak sędzia)

No właśnie, nie znasz przepisów to po co pierdolisz głupoty? Równie dobrze mogłaś napisać "bla bla bla bla". Oba czerwa bezdyskusyjne.

hoszkar
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2011.11.27 15:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dodajac do tego, ze perea powinien rowniez ujrzec czerwo za faul na ronim i ten felipe z probe polamania lassa.

patetis sie pograza. fajowo.

MCF para siempre.
Powrót do góry
Arturo
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2011.11.27 20:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Faul Perei był bardzo mocny, ale mimo wszystko nie dałbym mu bezpośredniego czerwa.

Stark był dał..zwłaszcza jakby to zawodnik Realu tak interweniował. Znam przypadki gdzie nie było faulu a czerwo było. Więc mówienie że tak brutalny faul nie kwalifikował się na czerwoną kartkę to żart..;) Podkreślam że zawodnik Atletico wcześniej kilka fauli popełnił i był jednym z "najgorętszych" zawodników spotkania.

Powrót do góry
wredna
Pani trener
Trener

PostWysłany: 2011.11.27 22:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Klatus napisał:
No właśnie, nie znasz przepisów to po co pierdolisz głupoty? Równie dobrze mogłaś napisać "bla bla bla bla". Oba czerwa bezdyskusyjne.

No brawo, brawo. Gratuluję poziomu rozmowy :] Poza tym takie miałam zdanie i nie zabronisz mi się nim dzielić.

Powrót do góry
Klatus
Eterno

PostWysłany: 2011.11.28 03:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakiej rozmowy? Nie planowałem z Tobą dyskutować bo nie widziałem w tym większego sensu, ale wyjaśnię. Widzę, że dla Ciebie podstawą do pokazania komuś czerwonej kartki jest tylko i wyłącznie brutalność faulu, a tak w rzeczywistości moja droga nie jest. Jeśli zawodnik wychodzi na czystą pozycję i staje oko w oko z bramkarzem, ew. mija już bramkarza i może dzięki temu strzelić do pustej bramki, a jest faulowany czy to przez owego bramkarza czy przez ostatniego obrońcę, to sędzia ma obowiązek pokazać czerwoną kartkę. I nie ma tu znaczenia czy przeciwnik faulując łamie ci nogę, wyrywa włosy czy po prostu cię przewraca. Mam nadzieję, że zrozumiałaś.

wredna
Pani trener
Trener

PostWysłany: 2011.11.28 17:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jednak źle widzisz. Zastanawiając się nad słusznością wykluczenia Courtoisa z gry brałam pod uwagę wszystkie okoliczności, a nie tylko sam fakt popełnienia faulu. Żeby się upewnić skierowałam swoje wątpliwości do sędziów i taką oto otrzymałam odpowiedź:
"Pozbawienie drużyny realnej szansy zdobycia bramki w wyniku popełnienia przewinienia karane jest wykluczeniem z gry zawodnika popełniającego przewinienie. W tym wypadku obserwując zawodników którzy zaraz po faulu pojawili się w bramce w celu zablokowania uderzenia można uznać tę decyzję za kontrowersję. Można mieć wątpliwości co do oceny czy było to pozbawienie drużyny realnej szansy na bramkę, czy tylko przerwanie przewinieniem korzystnej akcji. Ja w tym przypadku skłaniałbym się ku decyzji sędziego, ale mam wątpliwości i miałbym spory dylemat jaką decyzję podjąć."
Także teoretycznie ktoś inny mógłby wyciągnąć jedynie żółty kartonik i też by się raczej nic nie stało.

Powrót do góry
Arturo
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2011.11.28 17:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wredniutka... tylko i wyłącznie czerwona kartka..Smile przykład :

Napastnik na 30 metrze jest 1v1 z ostatnim obroncą mija go i wtedy ostatni obrońca fauluje napastnika. Co jest ? czerwona kartka. Mimo że nie wiadomo czy bramka na pewno by padła, czy nie potknąłby się, czy bramkarz by tego nie obronił, czy nie trafiłby w słupek, poprzeczkę, a może sprintem na linie bramkową szybciej dobiegłby inny obrońca. Nie ma znaczenia. Jeżeli zawodnik wychodzi sam na sam z bramkarzem i jest faulowany to jest czerwona kartka. Jedyne na co zwracają uwagę sędziowie to w jakim sektorze boiska jest faul. Jeżeli jest to w linii prostej to ewidentna czerwień. Co innego jak jest to boczny sektor boiska i jest szansa że inny obrońca zdąży dobiec do napastnika. Wtedy wszystko zależy od interpretacji sędziego.

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Sezon 2011/12 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 6 z 7
Skocz do: