Liga Zon Sagres
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Piłka Nożna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Kto zostanie mistrzem Portugalii w sezonie 2011/12 ?
FC Porto
53%
 53%  [ 16 ]
Benfica Lizbona
36%
 36%  [ 11 ]
Sporting Lizbona
10%
 10%  [ 3 ]
SC Braga
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowało Użytkowników : 30
Wszystkich Głosów : 30
Szczegółowe rezulataty

Autor Wiadomość
Espaneta
Amunt Sempre!
Amunt Sempre!

PostWysłany: 2012.01.13 02:35    Temat postu: Liga Zon Sagres Odpowiedz z cytatem

Jak to, nikt nie ogląda tamtej ligi o_O

Obecnie to jedna z moich najbardziej ulubionych krajowych rozgrywek, jest inna niż wszystkie, jako jedyna już chyba przypomina mi tą radość z gry, talent, wyszkolenie techniczne, mnóstwo dryblingów a przy tym niesamowita dynamika i szybkość :] Tam jak skrzydłowi dostają piłkę to nie biegną z nią do linii i centrują tylko właśnie próbują tych akcji 1 vs. 1 schodzą do środka, klepią, piłka idealnie chodzi po murawie, już nawet w PD mi tego brakuje.

Swoją drogą Portugalczycy to mistrzowie w zarabianiu kasy, nie ważne czy na swoich piłkarzach czy obcokrajowcach, nikt tak nie potrafi zdzierać jak oni, chciałbym żeby w Valencii tak umieli :] No ale potrafią się ustawić to jest fakt.

Dominacja Porto już moim zdaniem maleje, tak samo jak ta Bayernu w Niemczech. Benfica ma mocnych piłkarzy, świetną szkółkę no i oczywiście scouting na najwyższym poziomie. Sporting choć miał chude ostatnie lata to teraz sięgnął do kieszeni i trochę wydał na parę utalentowanych gości + van Wolfswinkela Very Happy Braga w tamtym roku doszła do finału LE, mają również ciekawy skład ale na razie są takim odpowiednikiem Valencii, oddzielają czołówkę od reszty ligi Tongue Kiedyś lubiłem jeszcze Boavistę ale niestety za korupcję teraz pokutują gdzieś w 3 lidze chyba :(

Fajnie że Portugalczycy już dogonili Ligue 1 i Serie A w ilości miejsc do LM i też ma 3 od tego roku, brakowało mi Sportingu w LM ;)

Osobiście nie wyróżniam nikogo z pośród tamtej ligi, zarówno lubię Porto, Sporting jak i Benficę chociaż tej ostatniej oglądam zdecydowanie najwięcej (no i mój boski Pablito Aimar :] ) i jestem za nimi w LM, oby dotrwali jak najdłużej.

Link

Link

Nie chce mi się teraz szukać dokładniej ale takich bramek i akcji jest po prostu na pęczki.

Kibicowanie stoi na najwyższym poziomie, wydawałoby się że w Portugalii to samo co w Hiszpanii ale tam naprawdę czuć tą atmosferę, doping jest zajebisty tak samo jak oprawy które są coraz częściej robione.
Stadiony podobają mi się jak cholera, zarówno ten Benfici, Porto i Sportingu, są po prostu zajebiste Very Happy

Estadio Da Luz
Kliknij, aby zobaczyć ukrytą wiadomość (Uwaga! Treść może zawierać spoilery)

Estadio Jose Alvalade

Estadio Dragao

<serce>

Ostatnio podczas meczu Sportingu z Porto. Ładnie im to wyszło a atmosfera przednia.

Link

Link

Gracias Albelda - sempre blanquinegro!
http://www.vcfplay.com/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
POLfan
Así, así, así gana el Madrid!

PostWysłany: 2012.01.13 10:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gratki za fascynację Smile
Ostatni mecz ligi portugalskiej jaki widziałem to było chyba za czasów gdy Grzelak z Kazmierczakiem tam grali a więc wieki temu ;) Co jeszcze Polsat Sport miał prawa do tej ligi.
A teraz, któraś z polskich telewizji transmituje lige portugalską?

Espaneta
Amunt Sempre!
Amunt Sempre!

PostWysłany: 2012.01.13 16:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba jeszcze na Sportklubie czasami coś puszczą ale to też rzadko, praktycznie cały czas oglądam na zagranicznych stacjach także trudno mi powiedzieć.

Powrót do góry
Chemik
Nocny Stefan
Nocny Stefan

PostWysłany: 2012.01.13 16:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na Orange Sport puszczają.

Ja portugalską oglądałem regularnie kilka ładnych lat temu. Pamiętam, że bardzo upodobałem sobie zespół Alverca, który już chyba nawet nie istnieje. Byli ogórkiem w tej lidze, ale naprawdę przyjemnie dla oka grali.

last.fm
Powrót do góry
Espaneta
Amunt Sempre!
Amunt Sempre!

PostWysłany: 2012.02.13 02:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam nadzieję że sobotnie zwycięstwo Benfici to nie przypadek i panowie są w bardzo dobrej dyspozycji, co prawda przeciwnikiem był CD Nacional ale grą gospodarzy można było się delektować przez niemal cały mecz, świetne widowisko, piękna, techniczna piłka - love it Very Happy
A to co grał Gaitan z Nolito na skrzydłach to masakra, do tego Aimar w środku pola = Konik
Mam nadzieję że utrzymają formę ponieważ w środę czeka ich mecz w Rosji z Zenitem a tam piździiiiii że już im współczuję tam grać. Niemniej liczę że wywiozą korzystny rezultat a rewanż już będzie tylko formalnością.

Link

Szkoda że Sporting przegrał z Maritimo bo Braga już odjechała na 8 pkt. ( :| ) i to na dzień dzisiejszy oni awansują do LM. Sporting sobie nie może pozwolić na taki obrót sprawy bo przy ich obecnej sytuacji finansowej brak awansu do tychże rozgrywek powiększy tylko finansową dziurę która już i tak jest wielka, no ale jak klubem rządzą szaleńcy...

Powrót do góry
Kayo
Real Madryt A
Real Madryt A

PostWysłany: 2012.02.13 10:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wie ktoś może, jak radzi sobie Diego Capel w Sportingu? W Sevilli był jednym z moich ulubionych grajków, było o nim dość głośno, teraz przeszedł do Lizbony i jak kamień w wodę.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
maciek19911
Soy un Madridista y tengo un alma blanca

PostWysłany: 2012.02.13 11:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Blanquinegro Oglądałeś całe spotkanie? Kto to zrobił ten fantastyczny rajd i za asystował do Cardozo na 2:0?

Widzę w skrócie, że niezłe przyspieszenie ma Rodrigo i wykończenie profesorskie :-) .

Clinical.
Putka
Putka

PostWysłany: 2012.02.13 12:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Blanquinegro napisał:
Sporting sobie nie może pozwolić na taki obrót sprawy bo przy ich obecnej sytuacji finansowej brak awansu do tychże rozgrywek powiększy tylko finansową dziurę która już i tak jest wielka, no ale jak klubem rządzą szaleńcy...

Do tego za rogiem czai się Legia Ptak
Zawsze w tej lidze imponowało mi Porto, ich gra i polityka transferowa. Szkoda, że nie ma już ich w Lidze Mistrzów.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Espaneta
Amunt Sempre!
Amunt Sempre!

PostWysłany: 2012.02.13 16:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No mam chociaż nadzieję że w LE jakoś wysoko zajdą a już tym bardziej że nie będą mieli problemów z Legią, chociaż jeśli by teraz odpadli to mieliby więcej sił na ligę, 8 punktów będzie cholernie ciężko odrobić bo Benfica czy Porto będą punktować a Braga to 2 mecze wygra, 1 zremisuje, 1 przegra i od nowa, chociaż ostatnie 3 mecze to 1 porażka (z Porto) i 2 remisy (Benfica i Academica) choć tak jak widać to byli porządni rywale więc teraz będą mieli bardziej z górki :/

maciek19911 napisał:
Blanquinegro Oglądałeś całe spotkanie? Kto to zrobił ten fantastyczny rajd i za asystował do Cardozo na 2:0?

Gaitan ;)

Kayo napisał:
Wie ktoś może, jak radzi sobie Diego Capel w Sportingu?

Z tego co widzę to jest jednym z najlepszych piłkarzy (przynajmniej w ważnych meczach) ostatnio jak przegrali jakiś mecz w pucharze Portugalii to na ich stronce jechano po wszystkich oprócz właśnie Capela więc radzi sobie chyba bardzo dobrze, też go lubię ;)

Powrót do góry
Espaneta
Amunt Sempre!
Amunt Sempre!

PostWysłany: 2012.03.02 16:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mogę się doczekać dzisiejszego spotkania Benfica-Porto, zapowiada się niezłe partido, nie wiem czy Hulk i inni grali w reprezentacjach ale nawet jeśli to ranga spotkania nie pozwoli na jakikolwiek odpoczynek, liczę na świetne widowisko i grad bramek!
Wcześniej pisałem że nie faworyzuję nikogo w Portugalii ale to jednak Benficę lubię najbardziej a moja sympatia do nich z każdym meczem rośnie coraz bardziej, liczę że Gaitan z resztą śmietanki da pokaz swoich umiejętności i Porto nie będzie miało czego szukać, wygrana da im prowadzenie w tabeli i 3pkt. przewagę nad smokami także Vamos panowi Very Happy

Transmisja podobno na Orange sport - 21:15 ;)

Powrót do góry
Ice-X
Sapere aude

PostWysłany: 2012.03.03 19:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skrót wczorajszego meczu:

Link

Porto nie poddało się i jednak zabrało 3pkt do siebie ;)

Espaneta
Amunt Sempre!
Amunt Sempre!

PostWysłany: 2012.03.03 21:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kapitalny mecz, szkoda że przegrany przez Benficę (choć na własne życzenie). Szkoda tym bardziej że szansa na mistrza mocno zmalała a jeszcze całkiem niedawno mieli chyba z 7-8 pkt. przewagi <ściana> O ile Hulk pokazał próbkę swoich umiejętności (przypierdolił nieziemsko :| ) tak Gaitan zawiódł na całej linii, pierwszy kwadrans pod dyktando Porto ale później już mecz kontrolowali gospodarze, ten cały Cardozo to jest przechuj, niby wygląda na takiego ślimaka który jedynie sępi w polu karnym ale jest świetny technicznie i szybkościowo a już nie mówię o skuteczności. Mam również nadzieję że urazy Aimara czy Garaya nie okażą się poważne i szybko wrócą do zdrowia bo we wtorek grają z Zenitem gdzie też trzeba będzie zapierdalać (choć bez Aimara który nie zagra za kartki) a w lidze też nie wolno sobie już pozwolić na jakikolwiek margines błędów. Od dłuższego czasu obserwuję tego Jamesa Rodrigueza (to w sumie on dał wczoraj 3pkt. Porto, najpierw bramka a później asysta) i jestem mocno nim oczarowany, gość zapowiada się na niesamowitego kocura.

Link

Powrót do góry
kleyo
Bryniok

PostWysłany: 2012.03.04 15:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oglądałem tylko drugą połowę, a z racji że lubię zarówno Benficę jak i Porto to chciałem dobry mecz. Udało się.

Orły miały sporego pecha, bo dwie wymuszone zmiany plus głupie dwie żółte kartki i gra w osłabieniu.

Co do Jamesa to dziś dopiero załapałem jak czyta się jego imię, bo wcześniej jakoś z automatu czytałem po angielsku.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
lukecik
Hala Madrid y nada más
Hala Madrid y nada más

PostWysłany: 2012.03.05 19:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mecz był rzeczywiście przedni. Dużo emocji i konkretnych akcji. Hulk zapierdolił fenomenalnie, ale nic więcej nie pokazał. Zginął po tej bramce i praktycznie nie było go widać. A dżejms aka hames Rodriguez zagrał naprawdę fajnie, wszedł z ławki i odwrócił losy meczu. Będzie o nim głośno. Z kolei Gaitan zagrał strasznie chujowo, po tym meczu nie powiedziałbym, że jest wart nawet 10 milionów euro.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Powrót do góry
Espaneta
Amunt Sempre!
Amunt Sempre!

PostWysłany: 2012.03.06 20:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jeszcze co do ostatniego meczu:

Link

:lol2:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Piłka Nożna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 1 z 6
Skocz do: