Wylej swoją frustrację! (cz. 4)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 163, 164, 165, 166  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Licznik OFF
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Goldschmidt
Captain Banhammer
Captain Banhammer

PostWysłany: 2018.01.29 19:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sicario,
Zależy jak wysoko zaginął i w jakim rzeczywiście był stanie. Jeżeli na 7400m był ślepy, z odmrożonymi członkami i Francuzka pomagała mu postawić namiot po czym sama zeszła niżej szukać zasięgu telefonicznego.. Szanse są gorzej niż nikłe. Musiałby o własnych siłach schodzić na podobną wysokość, a nawet niżej skoro padły mu baterie i nie może dać znać że żyje. Po czym musiałby iść dalej lub czekać na ratowników. Na takich wysokościach w takich temperaturach nie da się przeżyć nawet dnia.

Sarcasm napisał:
ad. 2. Wina ludzi, którzy wpłacają pieniądze. Na dziś 6 najwiekszych wpłat wygląda następująco:
- dla zony i dzieci Mackiewicza - 500 tyś zł
- Kobieta chora na glejaka - brak kwoty podanej
- ofiara nożownika - 150 tyś zł
- chory chłopczyk - 150 tyś zł
- chłopak z nowotworem - 150 tyś
- chora mała dziewczynka - 100 tyś

Czyli, 5 olbrzymich ludzkich tragedii, kompletnie bezwinnych ludzi, których spotkało coś strasznego. Każdemu z osobna współczuje i nie wyobrażam sobie, przez co przechodzą. Dla kontrastu żona i dzieci himalaisty, którzy poszedł sobie w góry dla pasji, aby zrekompensować im stratę. Jeszcze warto rzucić okiem na kwoty.

Ale nad czym rozpaczasz? Wszyscy wiemy, że to nie jest do końca fer. Potopione w Morzu Śródziemnym syryjskie dzieci też nie.

Inna sprawa, że 500 tyś to ciut więcej niż 150 na głowę nie licząc matki. Nie jestem filozofem więc nie mam w sumie zamiaru moralizować.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
makak8
Trener
Trener

PostWysłany: 2018.01.29 19:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sicario napisał:
opierając się na tym, co powiedziała Francuzka: istnieje jakakolwiek szansa, ze w takich warunkach i w takim stanie przeżył ?

Nie wspinam się ani nie jestem specjalistą od tej dziedziny, a moje przemyślenie opieram jedynie na wieeeelu górskich książkach. Ale odpowiadając na Twoje pytanie: Nie ma szans.

Osobiście uważam, że już przed wylotem spod K2 zdawała sobie sprawę, że jadą jedynie po Elizabeth, a rozmowa z Francuzką tylko potwierdziła ich przypuszczenia.
@Sarcasm
Ad 1. Tego też się nie zmieni, taka ludzka natura, że po śmierci ludzi się gloryfikuje choćby nie wiem co.

Ad 2
"Wina ludzi którzy wpłacają pieniądze" - więc co, zablokować zbiórkę bo już "nadto się nachapali"? Jestem przekonany, że osoby które najwięcej krzyczą w tej materii (nie piję akurat do Ciebie) nie wspomogły żadnej zbiórki, a tutaj w oczy kuje, że ktoś dużo uzbierał. Też uważam, że na świecie jest dużo ludzi, którym być może bardziej przydałyby się takie pieniądze. Ale to nie znaczy, że w tym przypadku mamy żałować, że ktoś uznał że jednak dzieciom Tomka też należy się pomoc.

Ad 4
Jestem pewien, że okulary mieli tylko albo zamarzły albo przechodząc przez chmury na jakiś czas zdjął je, żeby szukać drogi. Ale tego nie wie nikt, może Eli kiedyś powie coś więcej.

Powrót do góry
hugh hefner
forumowy ekspert

PostWysłany: 2018.01.30 11:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sarcasm napisał:
To idź się do kibla wyrzygać.

Zaczynam rozumieć, dlaczego przez lata ograniczałeś swoją forumową twórczość do przechwalania się butami i furami. Mogłeś przy tym pozostać. :]

Sarcasm
but still awesome...

Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: 2018.01.30 11:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Długo w tej toalecie byłeś, zacząłem się martwić.

Autor postu otrzymał ostrzeżenie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
hugh hefner
forumowy ekspert

PostWysłany: 2018.02.01 15:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.rp.pl/Komentarze/180129372-Bartkiewicz-Nanga-Parbat---dlaczego-czasem-warto-milczec.html

Krótki i bardzo oczywisty komentarz do tej całej ostatniej sytuacji z himalaistami, ale lepiej bym tego nie napisał. Przeczytać, wziąć sobie do serca i jak następnym razem przyjdzie komuś ochota do wystawiania osądów, zamilczeć.

Sarcasm
but still awesome...

PostWysłany: 2018.02.01 15:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlaczego mam zamilknąć na temat, który jest tematem numer 1 we wszystkich mediach od tygodnia? Równie dobrze zamilczmy na temat zmiany koloru włosów Lewandowskiego czy transferu Neymara.
Ma ekstremalną pasję, to niech ją ma, ale po co w to angażować wszystkie media, skoro jest mnóstwo ciekawszych tematów i ambitniejszych projektów do wydawania pieniędzy niż ratowanie pasjonaty - samobójcy, a następnie jego smutnej rodziny.
Takich pasjonatów jest setki, miliony. Wejście na szczyt nie stworzyłoby z niego żadnego bohatera, tylko wyłącznie sam spełniłby swoją pasję i nasycił ego. Dlaczego jesteśmy pierwsi do osądów ludzi, którzy tatuują sobie oczy, twarz czy ją tną na wzór Popka lub przechodzą ekstremalne operacje plastyczne, których konsekwencją jest kalectwo czy śmierć, a musimy gloryfikowac kogoś, kto chodzi po górach?
Odwróćmy stronę medalu, jaki w mediach wydźwięk miałaby zrzutka pieniędzy na operację osoby, która wytatuowała sobie oczy i straciła wzrok? Rodzina cierpi tak samo, a on tak samo realizował, pojebaną na innych pasję.

Powrót do góry
Goldschmidt
Captain Banhammer
Captain Banhammer

PostWysłany: 2018.02.01 16:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sarcasm napisał:
Dlaczego mam zamilknąć na temat, który jest tematem numer 1 we wszystkich mediach od tygodnia? Równie dobrze zamilczmy na temat zmiany koloru włosów Lewandowskiego czy transferu Neymara

Bardzo słusznie wg mnie. Jeżeli celebryci i zarobki piłkarzy frustrują cię do tego stopnia to jest coś z tobą nie tak.

Sarcasm napisał:
Ma ekstremalną pasję, to niech ją ma, ale po co w to angażować wszystkie media, skoro jest mnóstwo ciekawszych tematów i ambitniejszych projektów do wydawania pieniędzy niż ratowanie pasjonaty - samobójcy, a następnie jego smutnej rodziny. Takich pasjonatów jest setki, miliony. Wejście na szczyt nie stworzyłoby z niego żadnego bohatera, tylko wyłącznie sam spełniłby swoją pasję i nasycił ego. Dlaczego jesteśmy pierwsi do osądów ludzi, którzy tatuują sobie oczy, twarz czy ją tną na wzór Popka lub przechodzą ekstremalne operacje plastyczne, których konsekwencją jest kalectwo czy śmierć, a musimy gloryfikowac kogoś, kto chodzi po górach?

Polak rodak! Czy to nie tak obecnie się rozumuje w internetach i mediach na ogół?

Czym się zajmujesz na co dzień? Czym się pasjonujesz? Oglądaniem piłki kopanej na nielegalnych streamach na kanapie? Kleisz tekturowe samoloty? Kolekcjonujesz znaczki pocztowe?

Powrót do góry
miXUE
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2018.02.01 17:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hugh hefner napisał:
http://www.rp.pl/Komentarze/180129372-Bartkiewicz-Nanga-Parbat---dlaczego-czasem-warto-milczec.html

Krótki i bardzo oczywisty komentarz do tej całej ostatniej sytuacji z himalaistami, ale lepiej bym tego nie napisał. Przeczytać, wziąć sobie do serca i jak następnym razem przyjdzie komuś ochota do wystawiania osądów, zamilczeć.

Świetny komentarz, udostępnię go dzisiaj na fb. Czułbym do siebie w chuj dużą pogardę, gdybym rozmawiał na temat himalaizmu będąc gościem z Mazur, z pojezierza, który góry widział może z 6-7 razy w życiu, o wspinaniu się na nie wspominając(choć w najbliższej przyszłości chętnie się na Mont Blanc wybiorę). Dopóki rodzina jest w świeżej żałobie wyrokowanie na temat wartości czy sensu poczynań gościa jest bezsensowne. Szczególnie przy tylu sprzecznych informacjach.

Powrót do góry
Zidanka5

PostWysłany: 2018.02.01 19:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wciąga niesamowicie, polecam wszystkim - tak a propos powyższej dyskusji o wydarzeniach, które wzbudziły ostatnio tyle emocji... Ta książka pozwoliła mi zrozumieć - przynajmniej w pewnym stopniu - dlaczego niektórzy ludzie dla pasji zaburzają spokój najbliższych, narażają własne zdrowie, a czasem nawet życie...

Zinedine Zidane
Powrót do góry
Sarcasm
but still awesome...

PostWysłany: 2018.02.01 19:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cube. napisał:
Sarcasm napisał:
Dlaczego mam zamilknąć na temat, który jest tematem numer 1 we wszystkich mediach od tygodnia? Równie dobrze zamilczmy na temat zmiany koloru włosów Lewandowskiego czy transferu Neymara

Bardzo słusznie wg mnie. Jeżeli celebryci i zarobki piłkarzy frustrują cię do tego stopnia to jest coś z tobą nie tak.

Sarcasm napisał:
Ma ekstremalną pasję, to niech ją ma, ale po co w to angażować wszystkie media, skoro jest mnóstwo ciekawszych tematów i ambitniejszych projektów do wydawania pieniędzy niż ratowanie pasjonaty - samobójcy, a następnie jego smutnej rodziny. Takich pasjonatów jest setki, miliony. Wejście na szczyt nie stworzyłoby z niego żadnego bohatera, tylko wyłącznie sam spełniłby swoją pasję i nasycił ego. Dlaczego jesteśmy pierwsi do osądów ludzi, którzy tatuują sobie oczy, twarz czy ją tną na wzór Popka lub przechodzą ekstremalne operacje plastyczne, których konsekwencją jest kalectwo czy śmierć, a musimy gloryfikowac kogoś, kto chodzi po górach?

Polak rodak! Czy to nie tak obecnie się rozumuje w internetach i mediach na ogół?

Czym się zajmujesz na co dzień? Czym się pasjonujesz? Oglądaniem piłki kopanej na nielegalnych streamach na kanapie? Kleisz tekturowe samoloty? Kolekcjonujesz znaczki pocztowe?

ad. 1. Nie frustrują mnie, ale temat zmiany kolorów włosów Lewandowskiego był tematem okładkowym przez kilka tygodni. Nawet głupie przejrzenie się Cristiano w telefonie, zdobyło szerokie echo. To dlaczego nie mam skomentować sytuacji, która jest "na topie".

ad. 2. Nie ma znaczenia czym się zajmuję. Każdy ma swoje pasję, mniej bezpieczne lub bardziej. Jednak koniec końców każdy ma rozum i wie na co się piszę. Zarówno ja przekraczając prędkość na ulicy, zjeżdżając na nartach bez kasku czy nawet grając w piłkę bez ochraniaczy jestem świadomy potencjalnego zagrożenia. Oczywiście, jest ono różne, bo w jednym z przypadków może się skończyć obitym piszczelem, a w innych kalectwem czy śmiercią. Szanuje Mackiewicza jako pasjonata i osobę, która spełniała się w tym, co kocha. Nie będę go oceniał przez pryzmat człowieka, ojca czy męża, bo to kompletnie nie moja sprawa, a każdy z nas ma coś za uszami. Gdyby każdy ojciec dwójki, trójki dzieci myślał na ulicy, że w razie wypadku osieroci je, nie byłoby łamania przepisów.
Sprawą do której przyczepiłem się jedynie i która w dalszym ciągu mnie obrusza, jest wpłacanie pieniędzy na konto matki i dzieci. Tak, wiem, jest to dobrowolne, nikt nie jest zmuszony. Jednak każdego dnia, masa ludzi walczy o przeżycie, a setki rodziców nie są w stanie uzbierać kwoty na operację swoich dzieci, natomiast tutaj w 2-3 dni została zebrana chora, absurdalna kwota, kilkukrotnie większa niż inne zbiórki dla osób chorych. Ja rozumiem, że to tragedia dla rodziny, ale czy zbieranie pieniędzy jest w pełni naturalne i w porządku?
Gdyby to jeszcze było zbieranie na ściągnięcie ciała w celu ludzkiego pogrzebu czy na potrzeby rozwoju polskiego himalaizmu. Z tego co wiem, byli rozwiedzeni oraz Mackiewicz był mocno zadłużony w alimentach. Nie chcę nikomu wchodzić w butach w sprawy domowe, ale zapewne nie miał świetnego kontaktu z dziećmi i żoną, a nagle w obliczu tragedii, ex-żona staj3 się wielką wdową potrzebującą 500 tysięcy złotych na? No właśnie, na co? Skoro Mackiewicz nawet nie był żywicielem rodziny.

Powrót do góry
sicario
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.02.01 21:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słaby tekst, który mógł napisać każdy. Nic odkrywczego. Artykuły powinny jednak mieć to coś w sobie, uchylać kawałeczek tajemnicy, uczyć, a ten jest tendencyjny. Chłopak nabazgrał coś, co jest szare, nijakie jak mleczna zupa. Nie chodzi o temat, a raczej samą zawartość tekstów. Nic nie wnosi w życie czytelnika. Poziom mizerny. Nie chodzi, by na siłę być trendy, jasno przedstawiać swoje zdanie, ale tak naprawdę ten artykuł nie ma sensu, treści, nie powinien nigdy powstać. Dałbym komukolwiek kartkę i długopis to każda z tych osób napisałaby to samo. Truistyczne, miałkie.

Crawler
Madrid, banuj!

PostWysłany: 2018.02.02 10:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale mnie to rozpierdala. Czyli jeśli ktoś naraża swoje życie i wprost wrzuca na głęboką wodę żonę/męża i dzieci to jest "bohater" bo się pasji oddał, ale jeśli ktoś lubi zbierać znaczki, oglądać mecze lub jego marzeniem jest po prostu spełnianie się dla rodziny to jest "pizdka", "piwniczak", "kanapowiec" bo nie chciał się do Nutty Putty spuszczać. Mam w głębokim poważaniu Mackiewiczów i im podobnych, to ich życie i niech robią co chcą - ale nie zmienia to faktu, że jakiekolwiek porzucanie rodziny, narażanie ich na ból jest dla mnie okropnie egoistyczne i przykre.

hugh hefner
forumowy ekspert

PostWysłany: 2018.02.02 10:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@sicario,

Nie zawsze celem artykułu jest informowanie, czy silenie się na odkrywcze tezy. W tym wypadku chodziło o zwykłe nawoływanie do zachowania minimum przyzwoitości w obliczu ludzkiej tragedii, co jak pokazały ostatnie dni, niestety sprawia wielu osobom problem. Żeby daleko nie szukać, post nad twoim, banan lansujący się furami i butami kupionymi za pieniądze rodziców, ma problem z ludźmi, którzy z własnej woli przeznaczyli swoje prywatne pieniądze na pomoc potrzebującym i jeszcze ma czelność sugerować, że nie jest to poprawne moralnie. Bo pieniędzy zebrali za dużo, bo ktoś ich potrzebuje jeszcze bardziej. Absolutnie obrzydliwe rozważania osób których opinie są całkowicie nieważne, niepotrzebne i szkodliwe na tematy, o których nie mają żadnego pojęcia, o ludziach, których nie znają, o których nic nie wiedzą, o sytuacjach o których mają jedynie szczątkowe informacje z mediów. Ale oceny wydają, do moralizowania też są pierwsi. Dla mnie milczenie w takich sytuacjach jest czymś naturalnym i dla mnie taki artykuł powstać by nie musiał, ale jak widać jest cała masa ludzi, których najbardziej oczywiste, ludzkie zachowanie przerasta. Sam fakt rozpoczęcia tej dyskusji w temacie "wylej swoją frustrację" jest wystarczającym dowodem na spierdolenie umysłowe niektórych osób.

Crawler, powtarzasz przeinaczenie, którego regularnie dokonuje Pawełek, ale jemu w przeciwieństwie do ciebie nawet nie ma sensu tego tłumaczyć - może coś przeoczyłem, albo inaczej odbieram pewne informacje, ale ja nie widzę, żeby ktoś robił bohatera z Mackiewicza, a już na pewno nikt nie robi tego z powodu ostatniej tragedii. Bohaterami są członkowie polskiej wyprawy na K2, którzy narażali własne życie, żeby uratować innych. Jeżeli ktoś ma z tym problem i z perspektywy kanapy napierdala w tych ludzi, że powinni olać potrzebujących i zostawić ich na pewną śmierć, to taki krytykant nie zasługuje na nic innego, niż wieczną pogardę.

Ostatnio zmieniony przez hugh hefner dnia 2018.02.02 11:03, w całości zmieniany 1 raz

sicario
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.02.02 11:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Up
Zgadzam się z tym, ze to co ludzie zaczęli wypisywac tuż po informacji, ze himalaista potrzebuje pomocy jest chore, obrzydliwe i obludne. Dla mnie sam artykuł jak napisałem ten artykuł nie powinien zostać napisany, bo chyba naturalną reakcją w czasie całego wydarzenia jest po prostu milczenie i trzymanie kciuków. Odchyleniem jest darcie mordy o to, skąd pieniądze brać i zabawa w specjalistę ds. wspinaczek wysokogorskich, a także moralizowanie innych, tych co wsparli akcje, przelewając na cel SWOJE pieniądze.

hugh hefner
forumowy ekspert

PostWysłany: 2018.02.02 11:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie powinno być, ale dla wielu osób nie jest. To nie jest artykuł dla mnie czy dla ciebie, tylko dla tych, którzy tak podstawowych spraw nie ogarniają, a dowodów na to, że takich kanalii nie brakuje, daleko szukać nie musisz.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Licznik OFF Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 163, 164, 165, 166  Następny
Strona 164 z 166
Skocz do: