Obunożni piłkarze Realu
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Królewscy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Leszczu
Bitches love Benzy
Bitches love Benzy

PostWysłany: 2012.03.13 21:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z pewnością niektóre aspekty tychże zawodników. Jakieś 3 lata temu powiedziałbym, że Higuain jest blisko bycia obunożnym piłkarzem, a dziś nie. Kilka lat temu posługiwał się tą lewą nogą świetnie, był na dobrej drodze, by pewnego dnia ocenić: "świetnie gra obiema nogami, nie robi mu różnicy, którą operuje czy prowadzi piłkę", zaś obecnie po tej opinii zostały mi tylko wspomnienia. W kwestii gry lewą nogą dla mnie Higuain zanotował spory regres i to miałem na myśli, wspominając to "ostatnio". Kiedyś umiał nią operować, dziś tak nie umie.

Dopiero teraz wyłapałem:
adrianinho7 napisał:
Dlaczego Marcelo nie jest wystawiany na prawej obronie? Zapewne dlatego ze ma słabą prawą nogę.

Czy Marelo naprawdę ma słabą prawą nogę? W kwestii tego prowadzenia piłki to chyba naprawdę NIKT w obecnej kadrze Realu nie prowadzi słabszą nogą piłki w tak znakomity sposób jak Marelo. Pewnie, że w kwestii wrzutki pojawia się wielki problem, ale przecież nawet bramki prawą nogą strzelał. Ba, śmiem twierdzić, że w porównaniu słabszych nóg wypada lepiej niż Carlos za najlepszych czasów. A dlaczego nie gra na prawej obronie? Pewnie dlatego, że najbardziej optymalna jest dla niego lewa flanka, tam gra całe życie, jego styl też jest dość charakterystyczny i na prawej nie byłby tak efektywny. To kwestia nie tylko tego, którą nogą lepiej operuje. Do tego bok obrony to na tyle specyficzna pozycja, że nie wystarczy, że grasz dobrze obiema nogami = możesz grać na obu flankach, bo kluczowa w takiej sytuacji jest gra defensywna, w każdym tego słowa znaczeniu. Marelo jest też za słaby w defensywie, żeby go próbować na drugiej flance. Czy ma słabszą prawą nogę niż Coentrao? Nie sądzę, a jednak Mou postawił na Fabio w Gran Derbi.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
hoszkar
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2012.03.13 21:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wydaje mi sie, ze obunoznosc to raczej pojecie wrodzonych zdolnosci. higuain generalnie poczynil regres w rozwoju pilkarskim, wiec nie bralbym tu tego pod uwage. ciezko mi byloby rowniez zaakceptowac opinie, ze taki di maria jest w stanie nauczyc sie obunoznosci, podobnie jak roben.

MCF para siempre.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Leszczu
Bitches love Benzy
Bitches love Benzy

PostWysłany: 2012.03.13 21:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hm, zgodzę się. Kiedy mówimy o stuprocentowej obunożności (Sneijder?), to nie jest kwestia wyćwiczenia tego. To się ma i tyle. Podobnie ma chyba Kamil Kosowski, który zawsze prawe rogi wykonuje lewą nogą, a lewe prawą. Very Happy

Ogólnie nie stwierdziłbym, że Karim czy Krysia są piłkarzami obunożnymi w takim sensie, że obaj faktycznie grają obiema nogami tak samo. Wydaje mi się jednak, że Karim po prostu jest najbliżej, może nawet bardzo blisko.

Z drugiej strony wymieniłeś już zawodników ukształtowanych, a wydaje mi się, że dzieciak zaczynający przygodę z piłką może nabyć umiejętność świetnej gry obiema nogami. Jak Karim czy Cristiano. Ogólnie ta obunożnośc to pojęcie względne i można wyróżnić jej dwa rodzaje: wrodzona i nabyta.

Dobry temat.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
przemex94
Kibic
Kibic

PostWysłany: 2012.03.13 21:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Higuain świetnie się posługuje lewą nogą, przypadł mi jego strzał z Olimpique Lyon gdzie przeszedł obok dwóch obrońców i strzelił chyba z 18 metrów, niestety strzał nie wpadł. Świetnie wybronił Lloris. Tak samo w meczu z CSKA jego jedyny strzał to był strzał z lewej nogi, podkręcona piłka szła pod lewy słupek ale Czerczugow go wyciągnął. A tak poza Realem kto jest dobrym piłkarze obunożnym?? David Villa, Sneijder. I kto jeszcze przypada wam do tej charakterystyki?

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Królewscy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Skocz do: