FC Barcelona - Real Madryt [1-2]
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 19, 20, 21  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Sezon 2011/12
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gutierrez
Trener
Trener

Ostrzeżeń: 4

PostWysłany: 2012.04.22 16:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kris0007 napisał:
Technicznie farcelona jest lepsza (Pujol, Xavi, Iniesta, Messi) i ma wpajane od kilku lat swoje schematy, które jednych mogą nudzić (np. mnie), a innych fascynować. Ale my też mamy zawodników, którzy potrafią z nimi nawiązać walkę i też grają dobrze technicznie. Mnie np. razi brak powrotów Ronaldo. Moim zdaniem słabo broni i mało angażuje się w obronę. Ale jego silny strzał, szybkość i drybling oraz kondycja rekompensują to. Obstawiam, że w III sezonie pracy Mou w Realu drużyna będzie jeszcze mocniejsza (czekam na dobre, mądre transfery jak do tej pory). Owszem, takie głupie wybicia piłki Coentrao czy Ramosa rażą, ale nie od dziś wiadomo, że nasi obrońcy rozgrywać nie umieją i oddają szybko piłkę Xabiemu albo Ozilowi żeby oni kreowali grę. To wszystko jest jednak do poprawienia i wyobrażam sobie mecz Real vs farsa, w którym akcja rozpoczyna się od Pepe, przechodzi przez Xabiego, dociera do Ozila, a ten rozdziela podanie Crisowi albo Benzemie. To wszystko jest do wytrenowania. Po Euro i wakacjach drużyna ma jechać znów na obóz do LA (tak na głównej pisano) i Real na pewno będzie trenował wszystkie aspekty od rozgrywania przez obrońców, po stałe fragmenty gry.

Kris, oni już drugi sezon nie potrafią kreować akcji, w trzecim tez nie będą potrafili. Nie mówię tutaj o meczach z ogórkami, gdzie nawet ja potrafiłbym rozegrać piłkę mając u boku Ozila czy Ronaldo. :lol2:

Co do gry Barcelony to ona również mnie nudzi, jednak ma swoje zalety. Szybkie podania, wystawianie się, pressing, sposób na prawie każdą ekipę, a jak zespół jest w formie to łatwy sposób na sukcesy w każdych rozgrywkach. U nas to wygląda tak, że podaje się bez sensu górne piłki do daleko wysuniętych zawodników. Nikt się nie wystawia do podań i taki Ronaldo Czy Di Maria muszą kiwać się z najpierw dwoma, a zaraz czterema rywalami tracąc piłkę, chyba że grają z jakimś ogórkiem i potrafią ich przejść. Jedyne co im wychodzi w meczach z silnymi rywalami to pressing (choć daleko mu do tego z Barcelony ze względu na agresję, ilość zaangażowanych zawodników na m2 boiska dokładnie wiedzących gdzie i po co mają biec) i kontrataki. Taki jest już styl tej drużyny i kolejny wspomniany przez Ciebie "obóz w LA" nic nie zmieni.

alejasienieznam napisał:
Jak ja nie lubię takiego gadania. Gdzie ty ten regres formy widzisz? Barca ostatnio wygrywa mecz za meczem. Z Chelsea przegrała, ale była dużo lepsza, zabrakło skuteczności i szczęścia(kiksy, słupek, poprzeczka). A to, że wczoraj nie stworzyła sobie więcej niż 1-2 dobrych sytuacji to zasługa Realu, a nie słabej formy Katalończyków.

Nie przywołuj meczów z ogórkami jako dowód braku regresu formy. Barca nadal potrafi grać swoim systemem, wychodzi jej również pressing. Barcelonie brakuje jednak ostatnio skuteczności jak cholera. Popatrz na mecz z Milanem. Najpierw 0-0, w rewanżu 3-1 dzięki dwóm karnym. Z Chelsea 0-1. Teraz z Realem 1-2, choć Xavi i bodajże Tiago nie mieli prawa nie strzelić w światło bramki, a gol dla Barcelony padł po absurdalnej kopaninie. Niestety, ten zespół ma zadyszkę, każdy zespół ją ma w sezonie, pech Barcelony polega niestety na tym, że na finiszu tegoż sezonu w najważniejszych meczach.

alejasienieznam napisał:
Zawsze jak Barca ma problem z naszą obroną to się pojawiają głosy, że Barcelona jest w słabiej formie. No szlag mnie trafia, jak można być takim krótkowzrocznym i nie doceniać tej niesamowitej obrony Realu.

Tę niesamowitość obrony Realu dostrzegają jedynie fanatycy tegoż klubu, na szczęście nie wszyscy w tym ja. Porażka z Bayernem odbyła się dzięki właśnie tej obronie, która nie miała pojęcia co robić przy dośrodkowaniach. We wczorajszym meczu w wielu momentach bardzo ładnie przerywała podania i to jest jej jedyny sukces, bo jakby Xaviemu czy Tiago nie przytrafił się kiks roku to byłaby kolejną porażka i mówiłoby się tylko o tym jak obrona Realu wykopywała piłkę gdzie popadnie (Coentrao) i traciła ją w absurdalny sposób prowokując sytuacje sam na sam (Ramos, po raz kolejny z resztą).

alejasienieznam napisał:
Nasi bronili tak dobrze, że aż ci wszyscy komentatorzy twierdzą zgodnie, że Real zasłużył na wygraną. Owszem, w ofensywie nie było za dobrze, nie mieliśmy zbyt wielu akcji, za nerwowo wyprowadzaliśmy piłkę itp. Ale Barcelona stworzyła sobie tylko 2 dobre sytuacje, podczas gdy w poprzednich meczach stwarzała sobie ich po co najmniej 4. Barca nie jest w słabiej formie(co pewnie pokaże w rewanżu z Chelsea), a klepanie piłki między Xavim a Busquetsem to nie jest żadna kontrola meczu, tylko bezradność

Bezradność jest wtedy jak obrońcy wykopują piłkę na połowę rywala albo podają ją do jednego zawodnika, który próbuje ciągnąć sam na bramkę tracąc ją chwilę później. Nie muszę chyba przywoływać tych sytuacji i konkretnych nazwisk, bo każdy ten mecz oglądał.

Reasumując nie zrozum mnie źle, bo jestem osobiście dumny z Realu, że w końcu wygrali i zamknęli usta napinaczom. Gest Ronaldo po golu na 1-2 był zwyczajnie genialny, na długo zapamiętany. I trzeba się z tego cieszyć, a nie marudzić. Nie warto jednak na siłę gloryfikować czegoś co nie jest dobre, bo jak we środę powtórzy się sytuacja, że Coentrao będzie reagował histerycznie po każdym odbiorze piłki (jeśli w ogóle to się uda, bo zagra Robben), Ramos znowu coś spieprzy, a Arbeloa nie poradzi sobie z Riberym i Real odpadnie z powodu ich błędów i niemocy to z tej całej paplaniny o wielkości gry w obronie pozostaną jedynie wspomnienia po fantazjach.

Turson
Kibic
Kibic

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2012.04.22 16:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://i.imgur.com/2Un7F.gif :lol2:

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
uohronin
prawie Ignacy Prądzyński

PostWysłany: 2012.04.22 16:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Guti,nie chce mi się pisać wypracowania, ale obejrzyj choćby pomeczową,dwudziestominutową analizę robioną przez Beniteza i Laudrupa na Sky Sports i skonfrontuj ją [ nawet nie słowa, obrazki] z twoimi tezami.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
IVAN_ZAMORANO
Eu adoro ser quem sou!

PostWysłany: 2012.04.22 16:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kris0007 napisał:
Ivan - wybacz, postu grudniowego nie czytałem, pamiętam, że też cholernie nastawiłem się na mecz i balon był napompowany przez dobrą grę realu w I części sezonu a tu kicha ;/ Ale przypomnę Tobie: "Byleby ugrać remis" - twój post 6 dni temu o 17:00. Wydaje mi się, że wychodzimy zawsze po 3 pkt albo w ogóle.

Widocznie nie zrozumiałeś. "Byleby ugrać remis" nie oznacza tego, że nie chcę wygrać. Jednak przede wszystkim modliłem się o ten 1. punkcik, który i tak dałby nam niemalże pewne mistrzostwo, a przy porażce byłaby wielka nerwówka do końca sezonu.

Powrót do góry
In Flagranti
Pizza, Forum and Rock n' Roll

Ostrzeżeń: 7

PostWysłany: 2012.04.22 17:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ivan, niektórzy wolą po prostu przed każdym meczem, nie ważne, czy jedziemy do Monachium, Barcelony, czy Nikozji pisać "wygramy, jesteśmy Realem Madryt, 3:0 itd. itd. inni, w tym ja, czy Ty wolą bardziej powściągliwe prognozy, oparte na realnej ocenie naszej formy, sytuacji, czy po prostu docenieniu klasy rywala i wcale nie oznacza to, że jesteśmy "gorszymi" kibicami. No, ale dla niektórych taka postawa to przejaw "antymadridizmu" :lol2:

Powrót do góry
Clif
21st Century Schizoid Man

PostWysłany: 2012.04.22 17:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sranie w gacie przed każdym meczem, defetyzm, płacz "cotoniebędzie", zero entuzjazmu, zero pozytywnego podejścia - fakt, przejaw dojrzałego kibicowania

Stat Crux Dum Volvitur Orbis
Powrót do góry
Peluquero
Juvenil
Juvenil

PostWysłany: 2012.04.22 18:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każdy sam oceniał sytuację, miał swoje obawy i nadzieje, przeczucia. Może komuś rano prysnął ketchup na bluze i pomyślał "oho będzie krew albo czerwona dla Pepe". Także nie prowadźcie dyskusji tak, żebyśmy zaczęli żałować że w GD nie padł godzący opinię większości tutaj komentujących remis :-)

bartolnt
Fanatyk
Fanatyk

PostWysłany: 2012.04.22 18:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@uohronin

Mógłbyś podać linka do tej analizy?

@down:

Dziękuję Smile

Ostatnio zmieniony przez bartolnt dnia 2012.04.22 18:49, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
uohronin
prawie Ignacy Prądzyński

PostWysłany: 2012.04.22 18:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://rapideo.pl/instant/299868f44223b2b7bf6d43c5fc4b95b4/La.Liga.Barcelona.vs.Real.Madrid.21-04-12.Post.Match-crpmx.rar

Powrót do góry
IVAN_ZAMORANO
Eu adoro ser quem sou!

PostWysłany: 2012.04.22 18:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

In Flagranti napisał:
w tym ja, czy Ty

No cóż, nie zawsze :P. Valencia, Villarreal to tylko przykłady.

Powrót do góry
In Flagranti
Pizza, Forum and Rock n' Roll

Ostrzeżeń: 7

PostWysłany: 2012.04.22 18:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Clif napisał:
Sranie w gacie przed każdym meczem, defetyzm, płacz "cotoniebędzie", zero entuzjazmu, zero pozytywnego podejścia - fakt, przejaw dojrzałego kibicowania

Poczytaj raz jeszcze temat o meczu z Bayernem, zobacz w ilu kwestiach miałem rację, potem przyjdź i przeproś. ;)

Chyba, że wolisz tych "entuzjastów" którzy stawiali wynik 0:4 i grę rezerwami w rewanżu, to ok. :]

E: Ivan, ale ja też nie do każdego meczu podchodzę z dystansem, po prostu nie rozumiem jak można typować takie wyniki z kosmosu przed meczami z rywalami pokroju Barcy, czy Bayernu...

Powrót do góry
raku
Putka
Putka

PostWysłany: 2012.04.22 19:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po wczorajszym meczu jestem przerażony myślą meczów w LM dotyczy to i barcy i realu.

Wczorajszy mecz kiepski w wykonaniu obu zespołow ale jednak real byl lepszy, wg mnie pep przekombinowal z składem i za pózno zrobił zmiany.

Gdyby ten mecz był u szczytu formy jednego z nich a druga zagrałyby jak wczoraj to mógłby byc niezły pogrom.

Ostatnio zmieniony przez raku dnia 2012.04.22 19:18, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
DeeS
Kibic
Kibic

PostWysłany: 2012.04.22 19:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wierze co czytam.... jutro napisze wiecej bo az razi to co kilka osob pisze... .

Powrót do góry
Clif
21st Century Schizoid Man

PostWysłany: 2012.04.22 20:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

In Flagranti napisał:
Clif napisał:

Poczytaj raz jeszcze temat o meczu z Bayernem, zobacz w ilu kwestiach miałem rację, potem przyjdź i przeproś. ;)

Chyba, że wolisz tych "entuzjastów" którzy stawiali wynik 0:4 i grę rezerwami w rewanżu, to ok. :]

E: Ivan, ale ja też nie do każdego meczu podchodzę z dystansem, po prostu nie rozumiem jak można typować takie wyniki z kosmosu przed meczami z rywalami pokroju Barcy, czy Bayernu...

Jaki Ty jesteś pojebany to brak mi słów. Jakbyśmy dostali wpierdol, to byś tu wpadł w euforii plując na każdego kto wierzył w zwycięstwo.

Stat Crux Dum Volvitur Orbis
Powrót do góry
Inżynier
use once and destroy

PostWysłany: 2012.04.22 21:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Turson napisał:
http://i.imgur.com/2Un7F.gif :lol2:

ten gif jest przekozacki. Very Happy

twarze dobrane idealnie. świetna robota. ;)

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Sezon 2011/12 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 19, 20, 21  Następny
Strona 20 z 21
Skocz do: