Arturo Vidal [F.C. Barcelona]
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Transfery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
F1Misteria0730
Kibic
Kibic

PostWysłany: 2015.07.05 11:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich na początku, bo to moja pierwsza aktywność na forum. Na głównej nie da się nawiązać żadnego dialogu, a tu zarówno poziom rozmowy jak i prowadzenie dyskusji jest na nieporównywalnie wyższym poziomie :P

Co do Vidala, brak europejskiego obywatelstwa warunkuje to, że jeżeli do nas dołączy to już nie tylko Lucas Silva ale i Casemiro będzie musiał odejść na przynajmniej wypożyczenie. Więc nie da się mieć jednocześnie Vidala, Casemiro, Modricia i Kroosa, niestety. Te przepisy unijne są idiotyczne i jak jeszcze rozumiem przepisy o ilości Hiszpanów/wychowanków, tak nie zrozumiem nigdy tego że Francuzi czy Włosi mogą grać w Hiszpanii, a taki Chilijczyk nie. Dobrze, że wyjęliśmy z Porto Casemiro, bo zablokowaliśmy im możliwość definitywnego transferu za umówioną kwotę. Teraz można wypożyczyć Kazka na normalnych warunkach. W takiego gracza jak Vidal warto zainwestować. Choć szkoda z kolei Casemiro, bo najlepiej gdyby to Illara musiał zrobić miejsce Vidalowi, a nie on.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Jabol.
Nawigator

PostWysłany: 2015.07.05 11:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A Vidal przypadkiem nie ma już europejskiego paszportu?

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Emperador
Real Madryt A
Real Madryt A

PostWysłany: 2015.07.05 11:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma w internecie żadnej wzmianki na temat podwójnego obywatelstwa Vidala.
Za krótko jest we Włoszech, żeby dostać obywatelstwo tego kraju. W rodzinie też nie ma nikogo pochodzenia włoskiego, bo jego rodzice i żona są tak jak on Chilijczykami, o pochodzeniu jego dziadków nic mi nie wiadomo.
Gdyby miał w rodzinie kogoś pochodzenia włoskiego mógłby się ubiegać o obywatelstwo po 3 latach. W Niemczech też był za krótko. Wydaje mi się, że nie ma szans na paszport UE.

Z resztą ten transfer i tak jest mało prawdopodobny. Dziś już włoskie media piszą zupełnie coś odwrotnego niż wczoraj donosiły chilijskie gazety.
Teraz już niby cena poszła o 20 mln w górę (patrzcie jak ten triumf w CA potrafi namieszać i podbić cenę...), dziś już Vidal nie ma żadnego porozumienia z Realem, a przecież wczoraj miał i nawet jego bliscy komentowali tę sytuację mówiąc, że już się pakują, bo czeka ich przeprowadzka do Hiszpanii...
Nie ma co wierzyć mediom, transfer wydaję się raczej niemożliwy, bo za dużo byłoby przeszkód zarówno z tym jego obywatelstwem, potem znalezieniem klubu dla Casemiro i ewentualnie znalezieniem kandydata na jego miejsce, do tego dochodzi charakter i wybryki Chilijczyka. Różnie by się to mogło skończyć.

Powrót do góry
olamala
Cheerleaderka
Kibic

PostWysłany: 2015.07.06 09:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gość jest niesamowity..... szkoda ze PL nie ma takich piłkarzy...

Aimar.
#BaleOut

PostWysłany: 2015.07.17 00:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli idzie za 35 milionów do Bayernu, a my dalej mamy Illarrę to ręce opadają. Rozumiem jego pozaboiskowe problemy, ale skoro trzymamy palacz i pirata drogowego Coentrao to Vidala też można przeżyć. A pomocników klasowych na rynku niewielu, inna świetna opcja czyli Carvalho odpadł ze względu na poważną kontuzję. Illarra pewnie zostanie na kolejny sezon, także jedynym realnym zmiennikiem będzie Casemiro bo na tego pozoranta, parodystę, pogromcę byków nie ma co liczyć. Vietto idzie za 20 milionów do Atletico, za 35 Vidal do Bayernu. Real szarpie się z kapitanami, kupuje na przyzwoicie obstawioną pozycę zawodnika z rocznym kontraktem za +30milionów i myśli o Llorente. Czekamy na dalsze ruchy, ale nie wygląda to dobrze.

Powrót do góry
lukecik
Hala Madrid y nada más
Hala Madrid y nada más

PostWysłany: 2015.07.17 09:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wg mnie największą i decydującą przeszkodą jest brak paszportu UE. Nie mamy już miejsca dla takich grajków.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Powrót do góry
Behappy
be humble

PostWysłany: 2015.07.17 09:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ogólnie zgoda, ale nie wiem czemu transfer Danilo Cię kole. To jest koks. Dla mnie pozycja nie była obsadzona przyzwoicie, bo Arbeloa (z całym szacunkiem) nie dawał już tej solidności co kiedyś, pewnie to wiek. Konsekwencją tego był zmęczony Carvajal, który nie nadążał za flankami Juve, albo nie umiał przyjąć prostych piłek.

Co do samego Vidala, to nie wiem za co został skreślony, ale podejrzewam, że Real ma grać parą Kroos-Modrić, a Arturo i ławka nie idą w parze. Dodatkowo jest to renomowane nazwisko, więc jeśli na takie się ktoś zdecyduje, to pierwszymi wyborami są Pogba i Veratti. Wiem, że wielu czeka na wzmocnienie środka, ale chyba tym razem wierzą w zdrowie Luki, oby wypaliło. Pomijam kwestie grania bez dzika, zobaczymy czy będą mieć na tyle pary i determinacji taktycznej, żeby nie było wielkiej dziury pomiędzy obroną i atakiem w decydujących spotkaniach.

hugh hefner
forumowy ekspert

PostWysłany: 2015.07.17 09:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o poziom sportowy, Casemiro i Lucas nawet nie stali obok Vidala, ten drugi i tak raczej na pewno zostanie wypożyczony, a Keylor pewnie odejdzie jeżeli przyjdzie De Gea.
Pal licho tego Vidala, ale mamy połowę lipca, a odejściu Illarry ostatnio głośno było jeszcze w zimowym okienku transferowym. Pogłosek o potencjalnych wzmocnieniach środka też od dawna nie słychać, a nasza para młodocianych Brazylijczyków i Hiszpan którego tutaj już nie powinno być, to żadna gwarancja jakości. Sytuacja w ataku wygląda podobnie, od paru tygodni cisza w sprawie nowego napastnika i jedno pojękiwanie aboli o Llorente. Wiadomo, to jeszcze nie czas na panikowanie, ale sezon przygotowawczy już trwa, na razie wzmocniliśmy się tylko kosmetycznie, a chyba nikt, z trenerem na czele, nie chce transferów robionych na wariata w ostatnich dniach okienka.

Uberaman
Trener
Trener

PostWysłany: 2015.07.17 09:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ależ Ci kibice Realu są rozpieszczeni... Jak dzieciaki pod blokiem, wszyscy kupują fajne zabawki a ja nie mam żadnej! Okienko bez wielomilionowego transferu do Realu to żadne okienko. Pal licho, że trener nowy, taktyka nowa..to pewnie dowalmy kolejnego gracza z presją wielomilionowej ceny a co!

A jeśli nie kupią De Gei, jeżeli transferów już nie będzie? Jeżeli Benitez postawi na Jese, CR i Benzeme w ataku? To wielcy piłkarze z ambicją - poradzą sobie.

Osobiście strasznie mi się podoba zamysł Rafy Beniteza. Dostał grupę, obserwuje, analizuje, sprawdza, transferów nie ma, zawodnicy trenują na 100%, każdy walczy o szansę pozostania w zespole.. A nie, że Floro wali 100melonów, sprowadza gwiazdkę z nieba i młodzi, mniej medialni już wiedzą, że g z ich udziału w projekcie "bo w Realu gra się za zapłaconą kasę."

Trener widać wie co robi, ma plan, pomysł. "jara" się ta pracą, spełnia marzenie. Dlaczego Illara ma nie odpalić? Dlaczego Jese ma nie wrócić do formy? Benitez znany jest z tego, że z mało znanych aczkolwiek ambitnych grajków robił gwiazdy światowej piłki. Lous Garcia, Xabi, Cisse, David Luiz, Juan Mata itd itd.. Więc dlaczego nie Asier i Jese? :-)

Powrót do góry
Clif
21st Century Schizoid Man

PostWysłany: 2015.07.17 10:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No rzeczywiście kibice Realu są rozpieszczeni bo mają dosyć oglądania pokraki Illarry i chcieliby, żeby Benzema patrząc na swoją konkurencję mógł pomyśleć coś innego niż: "A kim ty, kurwa, jesteś pedale?".

Taaakie wielkie wymagania.

Stat Crux Dum Volvitur Orbis
Powrót do góry
Uberaman
Trener
Trener

PostWysłany: 2015.07.17 10:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj oj oj jak my się tego Illary naoglądaliśmy to głowa mała..
poza tym ty jesteś kibicem Realu? Bo coś mam wątpliwości (przydomek tez robi swoje). Ja jako madridista bardzo ucieszyłbym się z Jese jako "nowego" napastnika do rotacji z Karimem.

Kibice Realu, których mamy możliwość czytać są obrzydliwie rozpieszczeni.
Dzień w dzień narzekania, jakaś chora zazdrość bo Barca ma Ardę, bo United ma Bastiana, bo Atletico ma Vietto i Martineza. Rzygać się chce. Jak pisałem: okienko bez milionowego transferu Florka to nie okienko. Fuj.

Powrót do góry
AdamK
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2015.07.17 10:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zobaczymy czy napiszesz to samo jak nie daj boże kontuzji dostanie Modric i nagle się okaże, że jego zastępca nie da 30% tej wartości, którą wnosił Chorwat.
Ten środek polak wygląda fajnie, ale jak wszyscy są zdrowi. Illarramendi czy Casemiro mogą od czasu do czasu zastąpić Krossa czy Modrica w spotkaniach z ogórami, ale kiedyś okaże się że będą musieli grać najważniejsze mecze, Ancelotti w takiej sytuacji wolał wystawiać stopera w środku i to wiele mówi o tym jak cenił Illarramendiego, ale lepiej dalej wierzmy że pod Benitezem wszystko się magicznie odmieni i żadnych transferów nie potrzeba.

Powrót do góry
Clif
21st Century Schizoid Man

PostWysłany: 2015.07.17 10:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie jestem kibicem Realu i dlatego martwi mnie to, że Junajted ma Szwajniego, Baja ma Vidala, a my Illarre ['].

A akurat z tego, że mało tę pokrakę widzieliśmy to można być tylko zadowolonym - jeśli Carlo w najważniejszym meczu dekady zamiast tej łajzy wolał wystawić Khedirę który przez pół roku piłkę widział jedynie na ekranie TV to resztę sam sobie dośpiewaj.

Stat Crux Dum Volvitur Orbis
Powrót do góry
KarBar
¡Hala madrid! Y nada más

PostWysłany: 2015.07.17 11:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie, to nie chodzi że Barca ma tego, że Atl ma tego. To chodzi o to, że tam ktoś wyciąga wnioski i realizuje plan mający na celu poprawę.
U nas albo są transfery za kupę kasy, nie do końca potrzebne, jak np Bale. Lub okno w stylu jakoś to będzie, bo może nagle Fabio przestanie się łamać, Illarra wejdzie na poziom Alonso, Casemiro poprawi poziom z Porto. Do tego Jese zacznie grać jak przed kontuzją. Benzema wypieprzy lenia z dupska, a Bale nagle będzie pasować do ligi hiszpańskiej.

Jasne, że jak wypali to bosko, ale czy na prawdę Real może sobie pozwolić na takie ryzyko?

Tu nie chodzi o rekordowe transfery, ale o transfery które dają jakąś pewność.

Powrót do góry
Aimar.
#BaleOut

PostWysłany: 2015.07.17 12:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lukecik napisał:
Wg mnie największą i decydującą przeszkodą jest brak paszportu UE. Nie mamy już miejsca dla takich grajków.

O tym zapomniałem. Musiałby więc iść za Casemiro. Tutaj decyzja już jest trudniejsza, ale fakt jest taki, że Vidal to piłkarz na ten moment o klasę lepszy i pasujący charakterystyką do aktualnych potrzeb w linii pomocy. Illarra i tak powinien bezwzględnie polecieć. Za niego można znaleźć nawet jakiegoś wyrobnika. Wiadomo, że marzy się np. Vidal, ale naprawdę przyjmę kogokolwiek wybieganego, po prostu solidnego. Może być ktoś w stylu Borji Valero czy Mario Suareza (nie on konkretnie), bez wielkiego nazwiska, ale nie będący w pomocy dziurą jak po spuszczeniu bomby atomowej. Illarramendi - Khedira, co to była za para :| Jednego, niegdys świetnego ale jednak z ograniczeniami już nie ma, czas na drugiego który jest po prostu marny.

Cytat:
Ogólnie zgoda, ale nie wiem czemu transfer Danilo Cię kole. To jest koks. Dla mnie pozycja nie była obsadzona przyzwoicie

Ok. Sam Danilo jako piłkarz mnie nie kole. Jest świetny, to może być nowy Maicon. Nie mam wątpliwości, że w dobrej dyspozycji mamy obecnie dwóch z trzech najlepszych prawych obrońców świata. Jednakże cena, czyli 31 milionów za bocznego obrońcę z rocznym kontraktem, bez paszportu UE, wydaje mi się grubo przesadzona. Kroos, pomocnik i świeżo upieczony mistrz świata kosztował mniej. Co się później dziwić że United woła absurdalne kwoty za De Gee? Argumenty które można przedstawiać na obronę takiej transakcji to za pewne fakt negocjacji z Porto oraz to że Danilo za rok mógł iść do kogoś innego. Real Madryt to wciąż największa sportowa instytucja więc od tego są nasi działacze aby zapewnić sobie podpis takiego gracza gdy będzie mógł swobodnie dysponować swoją kartą zawodniczą. Powinno być tak wtedy, gdy taki klub jak Porto zawyża cenę swojego zawodnika, zamiast cokolwiek zarobić, a to może być wcale nie mało jak np 20 milionów euro. Real natomiast wykłada na stół 31 milionów euro, robiąc z niego w takiej sytuacji chyba drugiego najdroższego bocznego obrońcę na świecie. Jak to wpływa na przyszłe transfery? Ponawiam przykład De Gei. Co do tego jak była obstawiona pozycja, napisałem przyzwoicie. Nie napisałem dobrze czy też rewelacyjnie bo na poziomie tego klubu gra jeszcze Carvajal, Arbeloa trochę z niego spadł. Jednak gdy sytuacja nie sprzyja da się przetrzymać jeszcze jeden rok, mając w dodatku jeszcze Nacho. Można też szukać tańszej opcji, a nie robić transfer gdzie stosunek cena do sytuacji zawodnika jest całkowicie nieadekwatny. Powtórzę tylko na koniec, samego Danilo cenie wysoko.

Cytat:
leż Ci kibice Realu są rozpieszczeni... Jak dzieciaki pod blokiem, wszyscy kupują fajne zabawki a ja nie mam żadnej!

To już Clif ładnie wyjaśnił.

Cytat:
Dlaczego Illara ma nie odpalić?
Bo nie zrobił tego przez dwa lata? A ma 25 lat a nie 21, żeby wierzyć w jakiś jego niesamowity rozwój. Gdyby tu było widać jakieś zalążki tego że on spełnia warunki gry w tym klubie, to rozumiem. Chodzi o to, że te mankamenty są tak duże, że ciężko sobie wyobrazić aby Real Madryt czekał kolejny rok na cud. Do tego to się sprowadza, a Real to za duża instytucja aby ryzykować kolejny sezon ze środkowym obrońcą w pomocy.

Cytat:
Tu nie chodzi o rekordowe transfery, ale o transfery które dają jakąś pewność.

Oto sedno sprawy. Mamy mamy mocną jedenastkę, ale to było obudowane na bardzo kruchych fundamentach w poprzednim sezonie i teraz może być podobnie. Mamy takiego Illarrę, trzech wychowanków za BBC, gdzie żaden gwarantuje znaczącej jakości, łamiącego się Coentrao. Nasza kadra jest pozornie bardzo mocna, bo przychodzi co do czego to gra Ramos w środku pomocy z Kroosem niemiłosiernie zajeżdżanym. Jeśli nie można cracka pokroju Vidala, miejmy solidność w zapasie. Wolę solidnego lewego obrońcę, bez objawów bycia crackiem jak Coentrao, ale który będzie grał. Wolę solidnego, walecznego środkowego pomocnika, niż Illarra który tylko sobie marzy by być geniuszem jak Alonso.

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Transfery Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 8 z 9
Skocz do: