Szkoła, studia & tematy pokrewne (cz. 3)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 100, 101, 102  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Różne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lukecik
Hala Madrid y nada más
Hala Madrid y nada más

PostWysłany: 2012.05.11 11:53    Temat postu: Szkoła, studia & tematy pokrewne (cz. 3) Odpowiedz z cytatem

Część druga zakończona tu:

http://forum.realmadrid.pl/viewtopic.php?t=8812&postdays=0&postorder=asc&start=3750

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
el maravilloso
Gwiazda
Gwiazda

PostWysłany: 2012.05.11 12:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koniec pisemnych.

Wczoraj angielski z rozszerzeniem. Podstawka bardzo prosta. Mam chyba dwa błędy w części, przed ostatnimi dwoma pisemnymi zadaniami. List pisałem półformalny, bo Anglik uczący języka skojarzył mi się od razu z native-speakerem, z którymi mieliśmy dodatkowe zajęcia. Z nimi to się nawet chlało, więc pisałem Dear Mr X i pełne formy, ale treść jakbym do kumpla nawijał.
Rozszerzenie trudniejsze do ogarnięcia. Gdzieś widziałem klucz odpowiedzi, z którego wynika, że mam 50% przed rozprawką, więc o pęknięcie 60% będzie trudno (na próbnej miałem 55%). To rozłożenie na dwie części i przerwę, faktycznie jest do bani. U nas po 90 minutach ostatnia osoba skończyła pierwszą część i musieliśmy godzinę czekać na ustawowe rozpoczęcie kolejnej o 16.30. Za to w drugiej 25 minut zostaje zapierdolone na rozumienie ze słuchu i potem człowiek ma mało czasu na ogarnięcie trudnych tekstów.

Dziś jeszcze wylądowałem na podstawowym WOSie, zupełnie nie mając pojęcia jak wyglądają lekcje z tego przedmiotu w liceum, bo nie uczęszczałem. Mi się wydawało trudne, no ale ja freestylowałem nie mając żadnego przygotowania. Dużo rzeczy można było wywnioskować z tekstów lub podanych przykładów, ale nie zdziwię się jak tego nie zdam. Tyle, że for fun tam poszedłem, żeby nie mieć 0/100 % na świadectwie maturalnym.

Podsumowując: matma na podstawie i polski na rozszerzeniu - komedia. A to były dla mnie dwa najważniejsze egzaminy, także luz. W przyszłym tygodniu ustne. Wakacje.

Jeśli chcą na mnie gwizdać, będę tam, 21:20. Dokładnie o tej godzinie. Będę sam. (...)
Jednak potem, w czasie meczu, niech ludzie wspierają drużynę, swój Real Madryt, żeby zespół osiągnąć cel, którym jest wygranie meczu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Crawler
Madrid, banuj!

PostWysłany: 2012.05.11 13:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie czeka jeszcze rozszerzona historia, na której najbardziej mi zależy, a z której najmniej pewnie się czuję. Cover dopomóż. <płacze>

John_Doe
To Live & Ride In LA

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2012.05.11 14:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi została podstawa z biologii i ustny z angielskiego.
Ciekawe co dadzą na biologii. Zdać podstawy ciężko nie jest, ale nigdy nie wiadomo. Tym bardziej, że na fakultetach mało co się nauczyłem. Skończę pewnie ustną we wtorek dopiero koło 16 :| .

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Cover
Obersturmbannführer
Obersturmbannführer

Ostrzeżeń: 4294967295

PostWysłany: 2012.05.11 15:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Crawler, też nie czuję się pewnie. Lepiej? Dajcie mi jeden fajny temat, proszę. Dajcie mi temat o piastowskiej Polsce, o. Powinno być z dziesięć do wyboru. :(

Jak chcesz mieć fajne punkty z porównań, bo coś tam dają za przyrównanie jednej epoki do drugiej, czy też jakichś zjawisk, które występowały w przeszłości. To porównuj do Rzymu, tam jest prawie wszystko, co było potem.

A jak chcesz poczuć się pewniej, to złap grypę. If you know what I mean. Startuję dopiero w poniedziałek, finiszuję w czerwcu.

Jabol.
Nawigator

PostWysłany: 2012.05.11 16:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak tam dziś fiza? Słyszałem, że łatwa nie była.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
past7th
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2012.05.11 16:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dojebali konkretnie na rozszerzeniu Very Happy
Co najmniej 80% powinienem wyciągnąć, może coś więcej. Ogólnie to miałem wrażenie, że CKE brakło pomysłów na zadania. No i faktycznie chyba tak było. Sporo tych matur już wymyślili i wiele tradycyjnych przypadków wyczerpali. To co było dziś, miało inną formę niż arkusze sprzed ostatnich lat.

Ogólnie jak skończyłem - nie było z kim pogadać. Wszyscy pouciekali do domu. To najlepiej obrazuje jak wysoki był poziom.

Powrót do góry
NatanD.
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2012.05.11 20:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bez przesady z tym superpoziomem. Nie wiem, czy na jakiejkolwiek innej maturze jest wymagana mniejsza wiedza z przedmiotu.

Powrót do góry
Xandir
Inżynier

PostWysłany: 2012.05.11 23:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tegoroczna mata.
Widzę, że wszyscy kończą, a ja dopiero zaczynam ['] Poniedziałek biola, potem chemia i niemiec w środe. No i ustny w pt.....

Powrót do góry
SGF
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2012.05.14 00:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://i47.tinypic.com/4u87qb.jpg

Pomoże mi ktoś z tym zadankiem?

Powrót do góry
szkuta21
Kibic
Kibic

PostWysłany: 2012.05.14 13:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś z Was "bawił" się kiedyś w tworzenie modeli ekonometrycznych i byłby skłonny udostępnić mi taki?
Ćwiczeniowiec wymyślił sobie nagle, że na zaliczenie, poza kolokwium mamy oddać mu właśnie samemu sporządzony model :/ czas goni...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Grajcz
Juvenil
Juvenil

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2012.05.14 15:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Matura rozszerzona z historii jest zdecydowania przeceniana...

Napisałem w 1,5 h (tak swoją drogą to egzamin wciąż trwa, co można robić przez 180 minut?), odpowiedzi nie udzieliłem tylko w dwóch zadaniach które muszę przyznać - zagięły mnie.
Ale tylko ze względu na moją słabą znajomość mitologii oraz średniowiecza.

Tematy wypracowań bardzo przyjemne - Oceń Aleksandra Wielkiego i jego wpływ na historię lub porównanie bodajże Piłsudskiego i Dmowskiego w kontekście ich wpływu na niepodległość.
Ja w każdym razie pisałem o Aleksandrze Wielkim, temat naprawdę mi podszedł.

Typowania wyniku się nie podejmę bo kluczową rolę odgrywa moje pismo i schemat oceniania także mogę mieć zarówno 5 jak i 50%.
Po 2 dniach przygotowań, jak widać nawet rozszerzona matura nie jest poważna.

Powrót do góry
Crawler
Madrid, banuj!

PostWysłany: 2012.05.14 16:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kończ waść, wstydu oszczędź.

Cover
Obersturmbannführer
Obersturmbannführer

Ostrzeżeń: 4294967295

PostWysłany: 2012.05.14 17:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co ci tam ze źródłowych nie podeszło Grajcz? :lol2:
Chodziło pewnie o Ateną (sowa-mądrość-Atena) i o pukanko Zeusa z matką Minotaura.

Akurat w tamtym tygodniu sobie pomyślałem "poczytam sobie Krawczuka, chuj tam, przynajmniej fajne" i o roli w starożytnym świecie Aleksandra mogłem rozbijać o Karakallę, Trajanów, Cezarów, kogo chciałem. Nie wiem, ile dostanę, ale fatalnie raczej nie będzie. Piznąłem na prawie cały arkusz, pół strony mi zostało, a mogłem dłużej, ale nie chciałem, żeby to na specjalne ucinanie wyglądało.

Tematy genialne. Jeszcze tyle pytań o Tadziu Kościuszce.

Crawler
Madrid, banuj!

PostWysłany: 2012.05.14 17:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Akurat tematy wypracowań w ogóle mi nie podeszły. Tak, nie były zbyt trudne, ba, nawet dość oklepane, ale... zupełnie nie mój konik. :(

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Różne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 100, 101, 102  Następny
Strona 1 z 102
Skocz do: