Gra o Tron (UWAGA! Rozmawiamy o 5. serii serialu!)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 34, 35, 36  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Różne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Goldschmidt
Captain Banhammer
Captain Banhammer

PostWysłany: 2017.08.28 15:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobry sezon. Po trochu dla każdego, dla fanów serialu i książek.
Kliknij, aby zobaczyć ukrytą wiadomość (Uwaga! Treść może zawierać spoilery)

Na wiele można narzekać w tym sezonie, ale zakończenie, ponowne spotkania, powroty, ostateczny climax. Mamy endgame i chociaż wolałbym, żeby pewne rzeczy zostały rozwiązane inaczej (odcinki 5 & 6), to przynajmniej jest uczucie że dostajemy coś nowego i koniec końców jestem usatysfakcjonowany :]

@Tomek, ws. Jaimiego

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Zedd.
Soy Celeste
Soy Celeste

PostWysłany: 2017.08.28 16:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Cube
Ja za Danką na początku nie przepadałem, a teraz bardzo ją lubię.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Gondola.
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2017.08.28 20:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj wreszcie zakończyłem 7 sezon Gry o Tron, równocześnie z światową premierą, wczoraj pochłaniając jeszcze pierwsze 6 odcinków 7 sezonu. Obejrzałem wszystkie 7 sezonów w 10 dni (binge-watching here - bardzo lubię oglądać po 5-7 odcinków z rzędu). Dlaczego? Uznałem, że skoro Gra o Tron jest powszechnie uważana za serial który zrewolucjonizował telewizję i stał się fenomenem popkulturowym, w dodatku jego tematyka jest mi bliska (lubię te klimaty), to czemu nie dać mu szansy? Poniższy wpis może być trochę chaotyczny (tl;dr - ostrzegam), ale jako osoba na świeżo z serialem chciałem gdzieś luźno przelać moje spostrzeżenia i skonfrontować je z Waszymi.

Pewnie zastanawiacie się czy uniknąłem spoilerów - w 90% tak.Oczywiście, nie od wszystkiego można było się uchronić, zwłaszcza, jak sam serial ma już kilka lat i spora część internautów się z nim zapoznała - czasami dostawałem spoilerem po oczach, ale olewałem go. Z drugiej strony w mediach społecznościowych nie obserwowałem/lajkowałem żadnej fanowskiej czy też oficjalnej strony, więc spora część mnie omijała. Nie bałem się panicznie spoilerów i i tak zawsze oglądałem odcinek, nawet jak wiedziałem 10% fabuły jaka się w nim wydarzy.

Kilka zdań o samym serialu. Po pierwsze, jeszcze żaden mnie tak nie wciągnął. Według mnie to dzieło prawie doskonałe, bo właściwie w ogóle się nie nudziłem. Niezwykle barwny, wielowątkowy, pełny spisków, knowań i intryg, z FANTASTYCZNIE napisanymi i zagranymi postaciami. Każda wyjątkowa, indywidualna, walcząca o własne cele, ale wszystkie w jakiś sposób się splatają, są ze sobą połączone. Po drugie niezwykły świat - Westeros, wyśmienicie pokazany od mroźnej północy aż po słoneczne Dorne. Fabuła oparta na dochodzeniu do władzy i próbie jej utrzymania. Mnóstwo zwrotów akcji, błyskotliwe i cięte dialogi, dowcip. Wspaniały świat fantasy przeplatający się ze średniowiecznymi realiami (Biali Wędrowcy <wow> ). Kostiumy the best of the best, podobnie CGI oraz scenerie (kręcone w wielu zakątkach świata). Wizualnie bajka. Dla mnie najlepszy serial jaki oglądałem, przed Kompanią Braci i Sherlockiem/Twin Peaks.

Chwilę o postaciach. Łatwiej będzie wymienić te, które mnie irytowały/drażniły, lub te których nienawidziłem z całego serca niż te, którym kibicowałem. Ci pierwsi to np: Melisandre (kobieta w czerwieni, która omamiła Stannisa, zamordowała mu córkę i poniekąd żonę, by potem, po jego porażce uciec), Joffrey (aktorowi za swoją rolę chapeau bas, ale ta postać jest jedną z dwóch, których autentycznie miałbym ochotę zabić za wszelką cenę. Grał na negatywnych emocjach piekielnie ostro.), Walder Frey (krwawe gody <płacze> , podły, obrzydliwy pozbawiony empatii starzec), Ramsay Bolton (drugi - sadystyczny, najgorszy potwór. JMoim zdaniem jeszcze bardziej okrutny i odrażający od Joffreya. Jego śmierci oczekiwałem od dawna), Bran (głównie za nudę towarzyszącą jego obecności, 6 sezonów nie robi nic, przyjaciele wożą go po Westeros, a ten uczy się jak stać się trójoką wroną Tongue, miałka postać), Wielki Wróbel (a panie, religijny ekstremizm to najgorsze, co może się wydarzyć, pojawił się znikąd i zaczął indoktrynować całą Królewską Przystań. Zabija mieszkańców, upokarza ich, pieprzony fanatyk. Jego śmierć, jak i całej Wiary Wojującej to była dla mnie ogromna ulga.).
Poniekąd nieco irytujący (ale tylko momentami) dla mnie byli Sansa i Arya (głównie w momentach, gdy pojawiają się razem na ekranie), Daenerys (zawsze ma niesamowite szczęście, w dodatku z 3 smokami to nie jest zabawa...).

Jakie postacie był dla mnie absolutnie najlepsze?
Tywin Lannister - potężna postać, jego pojawienie się zawsze miało tą lodowatą otoczkę, pełną autorytetu i poważania. Co z tym, że zadłużył Lannisterów - był faktycznym królem Westeros, potężniejszy od swojego wnuka, potrafiący manipulować każdym. Mega geniusz polityczny, wojskowy mistrz (jego szarża z odsieczą w bitwie nad Czarnym Nurtem - cudo!). Najmądrzejszy człowiek w Westeros, posiadający pełnię władzy, doświadczony i właściwie pozbawiony wad (choć jego nienawiści do Tyriona nie mogłem przeboleć). Przypomina mi aparycją i stylem Hrabiego Dooku z SW, też jedne z moich ulubionych postaci z gwiezdnej sagi.
Littlefinger - on, nie przeciętny Varys. symbol przebiegłości, kłamstw, machinacji i sprytu. Wybitny manipulator, wg mnie jedyna osoba godna do Żelaznego Tronu po Stannisie. Jego śmierć z rozkazu Sansy...masakra. Wielka szkoda.
Stannis Baratheon - prawowity dziedzic Tronu, wyśmienity dowódzca i jedyny godny król. Szkoda tego otumanienia przez Melisandre, no i jego śmierci. On powinien władać Westeros. Honorowy i sprawiedliwy.
Cersei Lannister i Jaimie Lannister wraz z Tyrionem Lannisterem - cała trójka, tak różna, ale pochodząca z jednego wspaniałego rodu. Zdziwiony jestem, jak różny stosunek mam teraz do Cersei - od nienawiści (1 sezon, gdy najbardziej pozytywny Ned został pozbawiony korony i zamordowany przez osadzonego na tronie przez matkę Joffreya) aż po coś w rodzaju sympatii i współczucie, gdy upokorzona przez pieprzonych fanatyków musiała odbyć marsz pokutny ulicami Królewskiej Przystani. Chłodna, ale kochająca, wyrachowana, ale zarazem gdzieś tam empatyczna, mimo, że skrzywdzona śmiercią dzieci i ojca. Piękna, bezwzględna i silna. Jej uśmiech zapada w pamięć.
Oczywiście jest jeszcze wielu - Bronn, Robb, Ned, Davos, Catelyn, Jon Snow... można wymieniać długo.

To tak pokrótce, od osoby, która dopiero co obejrzała GoT i przelała kilka subiektywnych opinii. Nie wiem, z kim sympatyzowaliście, z kim "trzymaliście" i martwiliście się o jego losy. A kogo nienawidziliście i życzyliście mu długiej, bolesnej śmierci. Możecie napisać, zawsze lepiej podyskutować w szerszym gronie.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
oraju
Trener
Trener

PostWysłany: 2017.08.28 21:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Zedd.
Soy Celeste
Soy Celeste

PostWysłany: 2017.08.28 21:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moje ulubione postaci?
Na pewno Baelish, od początku go polubiłem i tak został bohaterem, którego darzę największą sympatią. Potem Tyrion i Jaimie, którzy razem z Littlefingerem tworzą TOP3. Jak pisałem wyżej od 5 sezonu jeszcze Daenerys. Z innych lubię także Stannisa, Tywina, Bronna (który jest przekozakiem).
Nie przepadam za Cersei, nie lubię Joffreya (w tym wypadku się zgadzam z Tobą, postać zagrana bardzo dobrze i jak z reguły "wspieram" takie czarne charaktery tak osoba JB mnie irytuje), nienawidzę Aryi. Dodatkowo jeszcze takie osoby jak Bran czy Sansa.

Powrót do góry
miXUE
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2017.08.28 21:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obejrzałem ten odcinek w kinie, Helios dawał taką opcję i wrażenia świetne - jak teraz o tym myślę to chętnie bym obejrzał na dużym ekranie Harrenhal i debiutową bitwę smoczków.

Ogólnie efekt tłumu się udzielił, kilka scen przy których oglądając samemu/z dziewczyną bym poczuł co najwyżej zażenowanie - wraz z ludźmi rozbawiał, przykładowo:
.

@Zedd

@Tomek

@Cube

Kilka moich przemyśleń.
@LF

A siłą tego sezonu są interakcje między dawno niewidzianymi postaciami, które do tej pory zmierzały w kompletnie inne rejony świata. I tak oto

@Lannisterowie. Tu ostrzegam na pewną teorię książkową, której jestem na 100% pewny.

@No i Jon.

Jedna rzecz niepokoi - będą zapierdalać z tematem i "Wielką Wojną". I obawiam się, że może kilka(naście) wątków na tym oberwać albo mogą pójść na łatwiznę i wymordować za szybko pewne ciekawe osoby.

Powrót do góry
Goldschmidt
Captain Banhammer
Captain Banhammer

PostWysłany: 2017.08.30 19:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do LF.
http://screenrant.com/game-thrones-bran-sansa-deleted-scene/

Czyli wybrali dramaturgię :]

Powrót do góry
Zedd.
Soy Celeste
Soy Celeste

PostWysłany: 2017.08.30 21:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

0:32-1:35

Link

O kant dupy można potłuc większość tych teorii, ale ta mnie zaciekawiła.

No ale wszystko to tylko fanowskie teorie.

Powrót do góry
Tom3k
Acidofilia.

PostWysłany: 2017.08.31 12:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odpowiedzi co do Jaime'a. No cóż, liczę na jakiś prequel, w którym będzie dużo jego, Barristana, czy bieg Thorosa.

Postanowiłem sobie obejrzeć serial od nowa i naprawdę jest wiele, wiele momentów gdy jakieś detale decydowały o przyszłych, poważnych konsekwencjach. Jest też sporo "spoilerów" i od groma easter eggs rozsianych wszędzie. Cud, miód, orzeszki.
Ale to dopiero teraz, bo próbowałem gdzieś po 4-5 sezonie zrobić taki rewatch to się zbytnio nie dało jeszcze. Zazębienie wszystkich wątków spowodowało chyba ten fajny efekt.

Zedd

Powrót do góry
Nemoris
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2017.08.31 15:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomek możesz podać przykłady jakiś easter eggów albo spoilerów? Bo aż ciekawy jestem.

Powrót do góry
Gondola.
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2017.08.31 15:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.digitalspy.com/tv/game-of-thrones/feature/a795227/game-of-thrones-incredible-easter-eggs-you-might-have-missed/

http://www.ranker.com/list/game-of-thrones-easter-eggs/robert-desalvo

Kilka naprawdę szokujących Shocked

Powrót do góry
Tom3k
Acidofilia.

PostWysłany: 2017.08.31 18:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nemoris napisał:
Tomek możesz podać przykłady jakiś easter eggów albo spoilerów? Bo aż ciekawy jestem.

Te powyższe są pewnie znacznie ciekawsze i bardziej robiące wrażenie, a ja mam na myśli tylko jakieś zdania czy zachowania widoczne od razu, bez przeglądania klatki po klatce. Dopiero skończyłem sezon 1 więc tak na szybko, co mi się rzuciło w oczy to

Powrót do góry
Nemoris
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2017.08.31 18:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nice, dzięki :]

Ja właśnie zastanawiam się czy nie obejrzeć sobie chociażby samych finałów każdego sezonu jeszcze raz.

Powrót do góry
Demon Ognia
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2017.08.31 21:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do zapowiedzi:

Powrót do góry
KarBar
¡Hala madrid! Y nada más

PostWysłany: 2017.09.03 01:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda, że następny sezon ma być tym ostatnim, rozdmuchane jest bardzo dużo historii które obawiam się, że zostaną zamknięte tak o!

Spokojnie moglibu dobić do dychy. Plusem jest tylko to że maks za dwa lata dowiemy się jak to się kończy :p

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Różne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 34, 35, 36  Następny
Strona 35 z 36
Skocz do: