Barclays Premier League 2012/2013
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 102, 103, 104  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Archiwum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Kto zostanie mistrzem Anglii w sezonie 2012/2013?
Manchester United
37%
 37%  [ 53 ]
Manchester City
30%
 30%  [ 43 ]
Chelsea F.C.
17%
 17%  [ 25 ]
Liverpool F.C.
4%
 4%  [ 7 ]
Arsenal F.C.
3%
 3%  [ 5 ]
Tottenham Hotspur
2%
 2%  [ 3 ]
Everton F.C.
2%
 2%  [ 3 ]
Inny
1%
 1%  [ 2 ]
Newcastle United
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowało Użytkowników : 141
Wszystkich Głosów : 141
Szczegółowe rezulataty

Autor Wiadomość
IVAN_ZAMORANO
Eu adoro ser quem sou!

PostWysłany: 2012.07.02 11:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja się zgadzam z Alterem. Nie wiem co wy chcecie udowodnić przez to, że BBVA jest silniejsza od Premier League. Ja np. wolę obejrzeć mecz Arsenal - Liverpool niż Valencia - Sevilla. Wiem, wiem, zaraz zostanę posądzony o herezję. Mam wrażenie, iż dla niektórych oglądanie ligi angielskiej podchodzi pod grzech... No cóż.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Sondokan
Because fuck you, that's why.

PostWysłany: 2012.07.02 11:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alternative napisał:
Alternative o 10:57 napisał:
Ok, ok, niech będzie - najwięcej punktów w rankingu ma PD.

Sondokan o 11:03 napisał:
Najlepsza? Dziwne, rankingi UEFA współczynników sezonu 2011/12 mówią co innego.

Wiedziałem, że na Ciebie można liczyć. :lol2:
Idź okulisty albo do szkoły. I to nie na wycieczkę.

Odpowiadałem Xrasowi; kliknąłem odpowiedź zanim zrobiłeś dopisek do posta bo chciałem się upewnić na stronie uefy... Niestety zdolności logicznego myślenia nie zyskasz u okulisty, w szkole też może być ciężko. Tak lubisz syntetyczne, obiektywne wskaźniki a już w pierwszym poście ujawniłeś, że oceniasz na ich podstawie wtedy kiedy Ci wygodnie :]

BTW, w UEFA Country Ranking, gdzie liczy się zdobycze punktowe z ostatnich pierwszych sezonów, Anglia jest minimalnie przed Hiszpanią, dlatego też zaznaczyłem w moim poście o współczynniku sezonu 2011/12.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Alternative
Libertarianin
Libertarianin

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2012.07.02 12:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie, zaznaczyłeś o współczynniku sezonu 11/12, a ten Hiszpania ma dużo lepszy. Anglia ma lepszą pięciolatkę DO sezonu 11/12 włącznie.
Xras niejako przytaknął, że PL jest najlepsza. Twoja wypowiedź, jeśli już, to jest jedynie zaprzeczeniem jego tezy i tak zresztą to wygląda.

I nie, nie oceniam na podstawie wskaźników wtedy kiedy mi wygodnie, jak przyjmę jakieś kryteria, to się ich trzymam, a jeżeli zmienię metodologię, to w całej analizie. Zresztą wiele razy podkreślałem, że ten ranking nie jest idealny, ale ciężko o coś bardziej miarodajnego. Wygląda jednak na to, że miśki hejtujące PL tak robią - 2 lata temu było: "chuj z rankingiem, jak wszyscy z PL dostają wpierdol od Barcy". Wtedy się nie liczył ranking, ale jak tylko PD została w tym rankingu pierwsza, to nagle okazał się on super narzędziem, w którym widać wszystko, a zwycięzca LM okazał się nagle mało istotny.
Cytat:
Niestety zdolności logicznego myślenia nie zyskasz u okulisty, w szkole też może być ciężko.

Niestety, nie wejdę do czyjejś pustej głowy, aby się przekonać czy miał coś innego na myśli, skoro pozornie napisał jednoznacznie.

I nie, nie kliknąłeś odpowiedzi, zanim dodałem dopisek, bo dopisek był o 10:57, a Twój post o 11:03. Jakby było inaczej, to w moim poście byłaby notka, że był edytowany.

Ostatnio zmieniony przez Alternative dnia 2012.07.02 12:19, w całości zmieniany 1 raz

http://mises.pl/blog/2003/12/02/62/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Niedziel08
Fanatyk
Fanatyk

PostWysłany: 2012.07.02 12:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To pytanie kieruję głównie do Altera:

Z tego co się orientuję, to Cywka gra w Reading. O ile w Derby County radził sobie nieźle, to po jego odejściu aż tak nie śledziłem jego poczynań. Jak radzi sobie w tym zespole? No i jak wyglądają jego szanse na grę? Miło byłoby zobaczyć jakiegoś Polaka grającego w polu w Premier League.

Powrót do góry
Alternative
Libertarianin
Libertarianin

PostWysłany: 2012.07.02 12:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie śledziłem specjalnie jego poczynań, ale też musiał się zbyt wiele nie nagrać, bo go nie kojarzę chyba z żadnego meczu. :|
Za to widziałem jakiś miesiąc temu, może dwa, newsa, że w związku ze zmianą właściciela i planowanymi inwestycjami, Cywka prawdopodobnie pożegna się z Reading. Chyba nawet kontrakt mu wygasł/wygasa.

Powrót do góry
Sondokan
Because fuck you, that's why.

PostWysłany: 2012.07.02 12:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alternative napisał:
Niestety, nie wejdę do czyjejś pustej głowy, aby się przekonać czy miał coś innego na myśli, skoro pozornie napisał jednoznacznie.

I nie, nie kliknąłeś odpowiedzi, zanim dodałem dopisek, bo dopisek był o 10:57, a Twój post o 11:03. Jakby było inaczej, to w moim poście byłaby notka, że był edytowany.

Okej. Okulista, wycieczka do szkoły, pusta głowa. W taki razie specjalnie dla ciebie oś czasu:

10:54, twój post -> klikam "odpowiedz", sprawdzam ranking w innej zakładce -> 10:57, robisz dopiskę do posta -> 11:03, klikam "wyślij". Jak by było inaczej, geniuszu, to twoja dopiska byłaby kolejnym postem a nie "edycją".

Powrót do góry
Alternative
Libertarianin
Libertarianin

PostWysłany: 2012.07.02 12:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A skąd ktoś ma wiedzieć, co Ty robisz między "odpowiedz", a "wyślij" oraz ile to trwa przy konstruowaniu odpowiedzi złożonej z kilku słów?

No i co to zmienia, skoro Twój post był w sumie z dupy, bo bez żadnego odniesienia (a jeśli był odpowiedzią dla Xrasa to już całkiem WTF)? W dodatku, był także błędnie sformułowany, bo "współczynnik sezonu 11/12" to tak na logikę współczynnik punktowy za jeden sezon, a nie za pięć. To jednak nie jest to samo, co "współczynnik po sezonie 11/12" zważywszy, że współczynnik w rankingu jest sumą współczynników z pięciu ostatnich sezonów. EOT.

Powrót do góry
Necro
Castilla
Castilla

PostWysłany: 2012.07.02 18:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja może zmienię temat.

Alternative- jak zapatrujesz się na sezon Aston Villi? Czy pod wodzą Lamberta są jakieś nadzieję na znacznie lepsze wyniki?

Powrót do góry
Alternative
Libertarianin
Libertarianin

PostWysłany: 2012.07.02 19:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To zależy. Generalnie, Aston Villa przechodzi "odszrotowianie" - odeszli już McLeish, Heksey i Cuellar (choć on był zawsze dość solidny), z wypożyczenia wrócił Makoun, sprowadzono Holmana i El Ahmadiego, ja tych dwóch jednak nie znam.
Następni do odstrzału są ponoć Ireland i Given, którzy mają wysokie pensje (mam pewne wątpliwości, czy to jest prawda), AV ma od lat świetną szkółkę i generalnie to powinna być podstawa budowy drużyny + tanie wzmocnienia z mniejszych klubów typu Rudy, Holt czy Brahimi o których krąży najwięcej plotek. Przebudowę miał zrobić już McLeish, ale zbyt kurczowo trzymał się tych starych i częściowo wypalonych kopaczy, a tacy Bannan, Albrighton, Clark i przede wszystkim Weimann mają wielki potencjał, tylko trzeba im dać szansę. Oczywiście, póki co trzeba się pogodzić, że AV raczej nie nawiąże do tej z czasów O'Neila, gdy grali Barry, Milner, Young czy Downing, a na Villa Park bał się przyjechać każdy, ale widać, że w klubie myślą raczej w dłuższej perspektywie - odchudzić kadrę, zbilansować budżet i metodyczna budowa nowej Aston Villi. Tak to przynajmniej wygląda z boku. A skoro Lerner nie chce więcej inwestować własnych pieniędzy, to jest to jedyne sensowne i realne rozwiązanie. I takie zadanie stoi przed Lambertem - otrzymał swobodę budowania drużyny i zapewne otrzyma też wystarczająco wiele czasu (o ile nie wyjdzie z tego jakaś kpina a'la McLeish), Lerner jest cierpliwy i nie lubi wydawać niepotrzebnie pieniędzy, na przykład na odszkodowania za zerwanie kontraktu, o ile to nie jest konieczne (patrz McLeish). Very Happy

Ale odpowiadając na pytanie wprost: McLeish położył po prostu poprzeczkę na ziemi, więc ciężko będzie nie poprawić znacząco wyników. :] Okolice 10-12 miejsca są jak najbardziej realne. A czy coś więcej? Kto wie, Lambert zna się na robocie. ;)

Na marginesie, przebudowie ma ulec nie tylko pierwsza drużyna, ale zmiany dotkną także sztab szkoleniowy i system scoutingu (może coś jeszcze, ale mi wiadomo obecnie tylko tych zmianach). Zapowiada się na to, że w ciągu 2-3 lat zobaczymy zupełnie nowy klub (zmiany będą teraz, ale wiadomo - trochę minie zanim obserwatorzy z zewnątrz dostrzegą efekty).

Powrót do góry
NotYet
Gwiazda
Gwiazda

PostWysłany: 2012.07.03 08:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Optymistycznie postawiłem na Tottenham jako mistrza. Very Happy Podpisanie kontraktu z AVB jest już praktycznie 100%. Lubię go i wierzę w to, że jednak coś potrafi i da radę o coś powalczyć. Według plotek szykuje się kilka fajnych transferów.

Powrót do góry
zajac1211
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 4

PostWysłany: 2012.07.03 09:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę że w sondzie większość głosuje tak jak ja czyli na City. Jak dla mnie zapowiada się sezon w którym miliarderzy odskoczą reszcie dość wyraźnie i liga nie będzie emocjonująca. Walka potoczy się o 2 miejsce między Arsenalem, Chelsea i Man United.

Chelsea jest mocna personalnie ale będą musieli się zgrać po przyjściu nowych zawodników i o mistrza powalczą może za rok.

Powrót do góry
czejenus
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: 2012.07.03 09:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja bym sie szału z ich strony nie spodziewał. Mają mankamentów sporo które im się ukazały pod koniec sezonu gdzie dosyć szczęśliwie zostali mistrzami. W lidze mistrzów polegli z kretesem to jest trochę jeszcze nieobliczalna drużyna wszystko zależy kto też do nich dojdzie. Jak będzie to jeden dwóch zawodników klasy światowej to w lidze mistrzów mogą coś zwojować bo jednak w lidze angielskiej liczy się regularność i trochę rotacji trzeba wprowadzać a City prócz żelaznej jedenastki resztę piłkarzy ma dosyć nieregularnych.
Faworyta jednoznacznie nie ma co teraz typować bo Chelsea solidnie się wzmocniła (pewnie to nie koniec) United się uzupełnia a Tottenham ma szansę wypchnąć w końcu Arsenal z TOP4 który z sezonu na sezon coraz gorzej wygląda. QPR i Reading(beniaminek) to moim zdaniem mogą być spore niespodzianki w przyszłym sezonie.

Powrót do góry
Chain
Real Madryt A
Real Madryt A

PostWysłany: 2012.07.03 11:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alternative.

Znajome są Ci jakieś publikacje, większa historia zmian w strukturach angielskiej piłki które doprowadziły do obecnej sytuacji? Podział praw za transmisję, system lig, od tych najniższych etc.

Dla śmiałków muszę dopisać. Tak, patrzyłem w google, nie znalazłem. Jestem słaby. n00b.

Powrót do góry
Alternative
Libertarianin
Libertarianin

PostWysłany: 2012.07.03 15:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Owszem, ale... ja ich nigdy nie zapisywałem, bo nie miałem takiej potrzeby. Ot, trafiałem na artykuł w internecie, czytałem, czasem wrzucałem tutaj link, jeżeli był ciekawy i można było liczyć na jakąś dyskusję i tyle.
Łap to:
KLIK
KLIK
KLIK (tutaj najciekawsze w sumie, to struktura podziału pieniędzy w Anglii za sezon 10/11, za 11/12 nie widziałem, jedynie tabelkę z całkowitymi przychodami klubów z tytułu praw TV, ale można przypuszczać, że nawet jeśli wartości są inne, to mechanizm podziału jest ten sam/podobny)
KLIK (to tylko licencja na transmisje na terenie Wielkiej Brytanii, osobno są przetargi dla innych krajów, tylko dzięki temu kontraktowi od sezonu 13/14 każdy klub z PL dostanie średnio ok. 20-25 mln funtów więcej, rocznie rzecz jasna).
KLIK (to o bieżących kontraktach, w nowych kwoty pewnie wyższe, ale daje jakiś pogląd o tym, jak wygląda sprzedaż praw telewizyjnych)
KLIK

Jak mi się jeszcze jakiś przypomni i uda mi się to znaleźć, to wrzucę. Tymczasem, musi Ci wystarczyć to, albo szukać, szukać, szukać - wbrew pozorom, trochę tego jest. Tongue

Jeszcze możesz sobie poczytać o parachute payments, czyli wsparciu dla spadkowiczów z Premier League. Klub taki jest wspierany przez 4 lata - przez pierwsze 2 lata dostaje po 16 mln funtów rocznie, a przez kolejne 2 po 8 mln. Oczywiście, jak wcześniej awansuje z powrotem do ekstraklasy, to ta pomoc jest wstrzymana. Warto zauważyć, że wartość tej pomocy dla spadkowiczów, tj. 48 milionów funtów w sumie (ok. 58 mln euro) przekracza przychody z praw TV drużyn z dolnej części tabeli w Primera Division w analogicznym okresie, czyli tak brutalnie to ujmując - z finansowego punktu widzenia, bardziej opłaca się zagrać i spaść z Premier League, niż utrzymać tuż nad przepaścią w Hiszpanii... :|

Powrót do góry
Monsieur
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2012.07.04 03:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Qras napisał:
Alternative ma swe 5 sekund.

najlepsza liga. :]

Generalnie, to post jakich masz wiele, czyli chujowy jak twoje włosy

Proponuję w końcu niektórym pozamykać mordy i udzielać się w tym temacie bez ciągłego płakania i pretensji do świata, że ludzie wolą PL.

Może zacznę: AVB w Tottkach, comunicado oficial. Życzę mu jak najlepiej, bo zaczyna brakować dobrych menadżerów z klasą (nie mylić z Mourinho), a w przypadku niepowodzenia koleś może mieć problemy ze znalezieniem kolejnego topowego pracodawcy.

Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Archiwum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 102, 103, 104  Następny
Strona 2 z 104
Skocz do: