Wojsko
Idź do strony 1, 2, 3 ... 21, 22, 23  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Różne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bart.
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2007.04.25 16:44    Temat postu: Wojsko Odpowiedz z cytatem

Ktoś był albo zamierza pójść, a może ktoś dostał powołanie lecz chce się wymigać?

Ja osobiście zastanawiam się czy pójść, z jednej strony nabiorę krzepy, sprawności fizycznej, dyscypliny, a poza tym mówią że ci co byli w wojsku mają łatwiej przy zdobywaniu pracy, z drugiej strony harować przez kilkanaście miesięcy, ćwiczyć do granic możliwości to chyba nie dla mnie.

Jeżeli ktoś był w wojsku to niech opisze jak tam jest i czy nadal "kocą", a jeżeli ktoś się wymigał do woja, to w jaki sposób?

Kamior
Joker

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2007.04.25 16:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam A, ale mnie to rybka bo idę na studia :]
Jak będą mnie chcieli wziąć to zrobię sobie dziarę lub stanę się alkoholikiem - i tak mnie w koszarach nie zobaczą :]

Bart.
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2007.04.25 16:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio słyszałem że mają wziąć WSZYTKICH 19latków, nie ważne czy idą na studia czy nie, i mają służyć chyba 6 miesięcy. Szczerze mówiąc wolałbym takie rozwiązanie niż obecnie z 9 miesiącami służby.

A na razie mi wojsko nie grozi ponieważ mam zbyt wysokie ciśnienie (na szczęście :])

A alkoholizm u mnie odpada bo nie lubię pić, chyba że piwo, ale upijać się piwami..., okaleczać się również nie lubię Smile]

Bonso
Por décima vez...
Por décima vez...

PostWysłany: 2007.04.25 17:01    Temat postu: Re: Wojsko Odpowiedz z cytatem

Smilw napisał:
z drugiej strony harować przez kilkanaście miesięcy, ćwiczyć do granic możliwości to chyba nie dla mnie.

To zależy do jakiej jednostki trafisz. Mój prawie szwagier był 9 miesiecy i ten okres wspomina bardzo dobrze. Praktycznie co 2 tygodnie przepustki, cięższą pracę przy której musieli sie wysilić, mieli zaledwie kilka razy, a tak głównie siedzieli w koszarach i robili jakieś tam mniej znaczące robótki, bądź po prostu się nudzili.
Teraz poborowi mają luzy w wojsku, posiedza 9 miesiecy, nie zmęczą się nawet i wychodzą. Kocenia, czy fali też już nie ma. Żyć nie umierać.... ja tymczasem swego czasu zastanawiałem się nad wojskiem zawodowym, ale to chyba jednak nie dla mnie :P

Bart.
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2007.04.25 17:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli jest tak jak mówisz to już jestem szeregowym :]

Ale chyba wczesne wstawanie, wypolerowane buty i czysty mundur trzeba mieć, oczywiście to się da przeżyć choć najgorzej będzie ze wstawaniem, przyjdzie jakiś dowódca i zacznie grać na trąbce o 5 rano <ściana>

Anonim
Gość

PostWysłany: 2007.04.25 17:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam negatywny stosunek do wojska, bo jakby nie patrzyć - to jest dziewięć miesięcy pozbawienia wolności. Średniowiecze już dawno za nami, nie wiem jakim prawem ktoś ma za mnie decydować co, kiedy i jak długo mam robić? Jakim prawem ktoś ma zabrać prawie rok z najpiękniejszych lat w moim życiu, oderwać mnie od dziewczyny którą kocham, zabronić robić to co lubię i przede wszystkim kazać mi schylać się po mydło?

Podobno żyjemy w wolnym kraju, podobno każdy ma prawo do własnych poglądów, podobno każdy ma prawo sam decydować o swoim życiu. Podobno. Wojsko rozumiem jako karę, pytanie tylko za co? To powinna być forma resocjalizacji dla kryminalistów, ja nie popełniłem żadnej zbrodni i nie rozumiem za co mam być karany pozbawieniem wolności. Tak, wiem, jestem ciapa. Teoretycznie mam do tego prawo...

Powrót do góry

Bart.
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2007.04.25 17:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak, 9 miesięcy wyrwanych z życia - to mi się bardo nie podoba, lecz nasi dziadkowie oddawali życie za ten kraj, a ja dla niego nic nie zrobiłem, więc uważam że pójściem do wojska w malutkim stopniu spłacę dług, wiem że gadam bez sensu i jestem zbyt sentymentalny ale tak uważam.

Generalnie od wojska zawsze mnie odpychała ciężka praca i kocenie ale jeśli to się naprawdę zmieniło to zaczynam się przekonywać.

Anonim
Gość

PostWysłany: 2007.04.25 18:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chcesz spłacić dług ojczyźnie, a jednocześnie odpycha Cie ciężka praca? :> to znaczy że chcesz tam po prostu odbębnić 9 miesięcy, tracąc wolność. Ojczyzna na tym nie skorzysta.

Powrót do góry

imerr
Culé
Culé

PostWysłany: 2007.04.25 18:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Freelover napisał:
(...) i przede wszystkim kazać mi schylać się po mydło?

?? Shocked

Freelover, jeśli wojsko się po Ciebie zgłosi, to możesz przecież wybrać służbę zastępczą :]

Czasy się zmieniły i dziś ludzie kombinują jak się do wojska dostać, a nie wymigać.

Bart.
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2007.04.25 18:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sumie to masz rację ale lepiej odbębnić dla ojczyzny 9 miesięcy w wojsku niż w cywilu.

Para Siempre
Real Madrid

PostWysłany: 2007.04.25 18:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smilw napisał:
No tak, 9 miesięcy wyrwanych z życia - to mi się bardo nie podoba, lecz nasi dziadkowie oddawali życie za ten kraj, a ja dla niego nic nie zrobiłem, więc uważam że pójściem do wojska w malutkim stopniu spłacę dług, wiem że gadam bez sensu i jestem zbyt sentymentalny ale tak uważam.

Myślisz dokładnie tak, jak chcą, żebyś myślał :]

Poto Twoi dziadkowie oddawali krew za Polskę, żeby ich synowie i wnuki mogli cieszyć się wolnością..

Jak po liceum, czy studiach będą mnie chcieli wziąść do wojska, to się przeprowadzam :]

Nie dlatego, że biegać nie lubie, bo wysiłek czasem i ciężki poprawia mi humor, ale dlatego, że szkoda mi choćby tygodnia przejebanego w taki sposób :]

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Kicior
wybitny znawca kinematografii

PostWysłany: 2007.04.25 18:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja za to chciałbym iść do wojska, bo takie coś mi się podoba, i tyle. :]

Jednak opierdalania się bym nie chciał podczas tej służby.

Anonim
Gość

PostWysłany: 2007.04.25 18:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

imerr napisał:
Freelover napisał:
(...) i przede wszystkim kazać mi schylać się po mydło?

?? Shocked

Freelover, jeśli wojsko się po Ciebie zgłosi, to możesz przecież wybrać służbę zastępczą :]

Czasy się zmieniły i dziś ludzie kombinują jak się do wojska dostać, a nie wymigać.

Otóż to. Dziś do woja zgłasza się wielu ochotników. Powody są proste - zajęcie i żołd. Dla wielu ludzi bez perspektyw może być do szkoła życia,
dzięki której w przyszłości będą mogli sobie radzić w cięższych sytuacjach nie tyle fizycznych, co psychicznych.

Powrót do góry

Bart.
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2007.04.25 18:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak ale pójście do woja to nie tylko spłata długo ojczyźnie i wysiłek fizyczny ale także poznanie nowych ludzi, poznanie przyjaciela z wojska i chyba w wojsku zarabia się pieniądze, chyba. Są plusy i są minusy :]

Anonim
Gość

PostWysłany: 2007.04.25 18:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

imerr napisał:

ludzie kombinują, a ja nie kombinuję. Więc albo nie jestem człowiekiem, albo po prostu nie można mierzyć wszystkich ludzi jedną miarą. Ja na przykład jestem pacyfistą, ale nie objawia się to w tym że latam po mieście w jakichś happeningach machajac chorągiewkami, tylko po prostu gdyby ktoś dał mi w ręke karabin i kazał strzelać do ludzi, wolałbym strzelić w łeb samemu sobie.

Obowiązkową służbę wojskową wprowadził jakiś wojskowy, generał (za przeproszeniem, imerr) czy coś takiego, w każdym razie pasjonat armii, wojska, musztry itp. Wprowadził to bo miał władzę i nie liczył się z tym, że są tacy, którzy takie wartości mają głęboko w dupie (kłaniam się nisko). Dopóki ktoś będzie mógł rządzić moim życiem, nie mam podstaw by sądzić, że żyję w demokratycznym kraju.

Są kraje, w których nie ma takiej bzdury jak obowiązkowa służba wojskowa. Tam armia jest dla chętnych, pasjonatów albo po prostu dla tych, którzy chcą zarobić sporą kase. Pare miesięcy temu głośno bło o tym, że i w Polsce planują wprowadzić wyłącznie armię zawodową, ale prawdopodobnie prędzej doczekam się powrotu niewolnictwa.

Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Różne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 21, 22, 23  Następny
Strona 1 z 23
Skocz do: