Isco
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 240, 241, 242  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Kadra
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lol1def
Castilla
Castilla

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2019.01.18 12:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Delektować piłką? Przecież jak ja widzę tego gościa i jego ograniczenie wizji, pewne przestoje z piłką dostaje jakiegoś pierdolca i zjazdu. On pewnego poziomu nigdy nie przeskoczy. Niech już stąd wywala.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Behappy
be humble

PostWysłany: 2019.01.18 12:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też mnie zawsze wkurwiał, razem ze swoim psem Messim i życiem prywatnym oraz głupim uśmieszkiem. Gość idealnie skrojony pod Barcelonę, szkoda, że tam nie poszedł.

bathlord
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: 2019.01.18 13:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Genialna technika, ale i zdecydowany przerost formy nad treścią.
Bez mrugnięcia okiem wymieniłbym go na piłkarza o charakterystyce bardziej zbliżonej do Ozila. Swoją drogą. Niemiec w formie >>>> Isco w formie.

Powrót do góry
Rokoko
i’m sooooo changeable!

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: 2019.01.18 13:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rasiak w formie >>>> Messi bez formy.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Reggie
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 4294967294

PostWysłany: 2019.01.18 13:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tayron36 napisał:
Można gadać o ustawieniu, że to ono było kluczem, tak jak Kroos zresztą powiedział, że dodanie pomocnika było kluczowe, tak jednak Isco idealnie dopełnił tę pomoc. I po prostu wiosnę 16/17 miał zajebistą i to był jego najlepszy moment u nas. James też dopełniał romb, kręcił lepsze cyferki, ale IMO po prostu grał gorzej i to wyglądało gorzej z nim niż z Isco. To Isco był najlepszym uzupełnieniem i to było kluczowe, dopiero potem formacja. No i nie zgodzę się, że nie urósł do rangi pierwszego składu. Za Zizou w najważniejszych meczach praktycznie grał regularnie.

James nie odnalazł się w wizji Zidane'a, natomiast pomocnikiem był bez wątpienia lepszym od Isco, bo regularnie dostarczał po 3-4 kluczowe podania na mecz i był stałym zagrożeniem bramki przeciwnika, kiedy stał za szesnastką. Dodatkowo miał genialną wizję i idealnie ułożoną nogę czy to do strzałów, podań w poprzek boiska czy dośrodkowań, do poziomu których Isco nigdy się nie zbliżył, bo nigdy nie miał tak dzikiego pokrętła w nodze. Isco dawał więcej magii stąd bardziej przypadł do gustu zarówno Zidane'owi jak i kibicom na Bernabeu, potrafił dryblować, świetnie utrzymywał się przy piłce, rzadziej też ją tracił, niemniej ja zawsze wolałem Jamesa, bo z nim w składzie po prostu czuło się, że Real stwarza więcej dogodnych sytuacji bramkowych i zawsze ceniłem to bardziej niż kolejny udany drybling Isco w środku pola, po którym i tak najczęściej zwalniał grę i kierował piłkę do boku.

tayron36 napisał:
No i miejsce Isco jest w środku pola. Potrafi zapierdalać, już to udowodnił nieraz. Zgodzę się, że Di Maria był z tej trójki najlepszym dopełnieniem w środku (notabene Xabi Modric Di Maria to był nasz najfajnieszy środek jaki pamiętam). Tak jak Isco jednak nie oferował cyferek jak Angel czy James, to jednak oferuje większą kontrolę w środku. Tego nie zmierzysz cyferkami. Z przeglądem się nie zgodzę. Isco holuje, ale przegląd pola ma naprawdę świetny. No i jeszcze raz, wstaw Jamesa lub Angela na pivota w meczu z Barceloną czy Juventusem. Zaryzykowałbyś? Isco tam podołał. Isco z całej trójki jest najbardziej zdyscyplinowany taktycznie. A to naprawdę dużo jeżeli chodzi o pomoc.

Nie wiem skąd ten argument, bo zarówno James jak i Di Maria kiedy grali w środku pola zapierdalali wcale nie gorzej od Isco, a statystyki odbiorów mieli zazwyczaj lepsze. W ogóle Di Maria w swoim ostatnim sezonie w Realu był absolutnym pojebem z żelaznymi płucami. Przegląd pola nie podlega nawet dyskusji, Angel i James deklasują tutaj Isco bez dwóch zdań, nie wiem jak można się o to spierać mając w pamięci jak jeden i drugi rzucali piły na wolne pole przez pół boiska, czego w wykonaniu Isco nawet nie jestem sobie w stanie przypomnieć. I podstawowa różnica - zarówno z Jamesem jak i z Di Marią, nasza gra zyskiwała na szybkości, Angel napędzał ataki dzięki swojej genialnej motoryce, James szukał większej szerokości, zdobywał miejsce na boisku dzięki dalekim podaniom w poprzek i na wolne pole. To, co doprowadza mnie do szewskiej pasji u Isco, to właśnie jego maniera do zagrywania piłek lekkich, jakby uderzonych z dużego palca, bez przekonania. Potem patrzysz jak ta piłka dosłownie czołga się w kierunku adresata przez następnych kilka sekund i szlag cię trafia, widząc jak prawie każdy z graczy drużyny przeciwnej zdążył się już w tym czasie wrócić i ustawić. Właśnie takie niechlujstwo, połączone z tym jego holowaniem, kółeczkami i inną sztuką dla sztuki wkurwia mnie w nim najbardziej.

Czy wystawiłbym Di Marię na pivocie w meczu z Barcą zamiast Isco? Bez wątpienia.

Kliknij, aby zobaczyć ukrytą wiadomość (Uwaga! Treść może zawierać spoilery)

tayron36 napisał:
W lato trzeba usiąść i przemyśleć jego pozycję. Obecna sytuacja jest po prostu słaba. Trzeba przemyśleć podstawowe ustawienie, zobaczyć czy gramy czterema pomocnikami, czy gramy 4-3-3 i po prostu przemyśleć czy jest tam miejsce dla Franciszka. Dajmy kupujemy Eriksena, sprzedajemy Lukę i gramy 4-3-3 i Eriksen walczy z Isco o miejsce. Obecnie nawet nie wiem o jaką pozycję w składzie walczy. Jak nie Eriksen, to James i niech walczy z Isco o miejsce w trójce.

Osobiście wolałbym powrót Jamesa, pożegnanie Isco i transfer mediocentro/box-to-box'a w miejsce Modricia.

tayron36 napisał:
Nikt Casemiro nie wypierdala z klubu, ze składu kosztem Marcosa owszem (no ale już offtopowo Marcos to mój typ DMa, a nie Case).

No nie wiem, looknij na ostatni post w jego temacie + lamenty na głównej. Imho lincz na Kazku przyjął większy obrót, niż ten na Isco.

Rokoko napisał:
Takie małe wtrącenie przeze mnie, ale Casemiro nie było w kadrze Realu na finał w Lizbonie.

Racja, pomyliły mi się finały z Atleti, naturalnie chodziło mi o mecz w Mediolanie.

Powrót do góry
tayron36
kibic w kapciach

PostWysłany: 2019.01.18 14:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W meczu, który przywołałeś Di Maria miał wsparcie Xabiego i Modricia i w zasadzie w obronie grał na boku, a nie na pivocie. Jak Isco w finale CDR, do którego się odnoszę również miał takie wsparcie, tak z Juve 14/15 Isco grał w środku z Kroosem i w zasadzie odwalał całą robotę w obronie. U Di Marii i Jamesa jakoś mam wątpliwości by tak podołali. Zresztą masz odpowiedź też w tym meczu kogo Carlo uważał za bardziej zdyscyplinowanego gracza do grania pivota: Jamesa czy Isco. Grali obaj w tym meczu, ale to Isco grał na środku pomocy w obronie. Di Maria i James operowali w ataku na środku, w obronie już nie. I bałbym się któregoś z nich zostawić w 4-4-2 w obronie na środku.

No i dla mnie Isco>James jeżeli chodzi o grę na własnej połowie. Dla mnie u pomocnika liczy się kontrola. Isco jest jej większym gwarantem niż James. To już indywidualne podejście czego oczekujesz. Mam wrażenie, że im bliżej bramki rywala, tym bardziej wolałbym Jamesa, jednak w operowaniu na własnej połowie wolę Isco. Ot, lepsza kontrola piłki i lepsze przyjęcie piłki. Zależy od ustawienia trenera, pewnie do trójki Marcos Kroos X, jeżeli gracz X miałby grać w strefach Modricia to wolałbym Isco, jak w strefach Di Marii to wolałbym Jamesa.

Kobe Bryant #24

"Wyimaginowany Beckham, czyli nadęty gwiazdor, nie istnieje, istnieje natomiast Beckham profesjonalista"
Powrót do góry
Behappy
be humble

PostWysłany: 2019.01.18 14:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Serio nie wiem z czym tu kombinować, Kroos i Casemiro, to najlepsi pomocnicy na świecie, absolutnie niezbędne profile, a do tego młodzi, rzekłbym odważnie prime przed nimi. Może szukają obecnie formy, ale kto w Realu jej nie szuka? Dorzucamy do nich Eriksena, kupujemy Hazarda i napastnika i jesteśmy niezniszczalni. Jedyną słabą stroną Kroosa jest asekurowanie Marcelo, który chyba zmierza w kierunku ławki, jak tam zagra wydolny obrońca, a zbilansuje to z przodu Hazard, to jest bajlando. Wbrew pozorom za wiele nam nie potrzeba, żeby wrócić, do tego los nam sprzyja, bo dwie oczywiste korekty mają rok do końca kontraktu, jedyne czego nam brakuje, to chęć kupna, bo ich kluby muszą sprzedać i to zrobią.

miXUE
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2019.01.18 14:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak abstrahując od Waszej dyskusji, Panowie - do tej pory nie umiem zrozumieć dlaczego po 13/14 DiMa w swoich nowych klubach nie zadomowił się w środku pomocy. On był genialny, był idealnym dopełnieniem środka pola. Modrić - kontrola w środku pola o której pisze tayron, Xabi - rozgrywanie od obrony, przerzuty, ale i gra w defensywie, DiMa - dodanie fizyczności do środka pola, zapierdalanie od bramki do bramki i branie udziału w każdej fazie gry no i skłonność do ryzyka i penetrujących podań/ogólnie ten błysk. Eh.

Tak się mówi o 442 z Carlo i Jamesem/Isco na bokach, znacznie rzadziej przywołując 13/14. Pewnie z powodu tej serii wygranych. A jak dla mnie my byliśmy mega w tym sezonie, zdecydowanie najlepsi.

Powrót do góry
Goldschmidt
Captain Banhammer
Captain Banhammer

PostWysłany: 2019.01.18 15:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

^
Zgredek był za brzydki. Nikt nie chciał koszulek kupować.

Powrót do góry
Gero
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2019.01.18 19:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Reggie, James w trójce środkowych pomocników i systemie bez mediapunty sprawdzał się gorzej od Isco i to nie przypadek, że Zizou akurat z Kolumbijczykiem było nie po drodze.

Przede wszystkim panowanie nad piłką jednego i drugiego - Isco w wielu spotkaniach pokazywał, że mimo wysokiego pressingu jest w stanie przyjąć i przytrzymać piłkę, gdy James pod tym względem bywał bardzo niechlujny, m.in. ze względu na to, jak wybitnie jednonożnym piłkarzem w Realu był. Kolejna sprawa to motoryka - o ile Isco może brakować jej do gry na boku ataku, o tyle w roli pomocnika nie da mu się pod tym kątem wiele zarzucić, Rodriguez natomiast miewał spotkania gdzie poruszał się jak wóz z węglem, co przeciętne w porównaniu do Isco prowadzenie piłki jeszcze uwydatniało.

Odnośnie przeglądu pola nie będę się kłócił bo podającym Kolumbijczyk był lepszym choć i w tej materii mam wrażenie, że jego atuty wyolbrzymiasz - spoglądając na liczbę asyst obu Panów w tych sezonach gdzie grali razem w Madrycie jakiejś deklasacji po stronie Jamesa, mimo jego lepszego skilla nie widać.

Swoją drogą jeśli oceniać peak formy jednego i drugiego w Realu to moim zdaniem te kilka tygodni Isco z wiosny 2017r. gdzie czarował były lepsze niż to co dane było pokazać Jamesowi w koszulce Królewskich.

Powrót do góry
Kakamilus
Trener
Trener

PostWysłany: 2019.01.18 22:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko fajnie tylko ty masz Isco na avku a Realowi brakuje bramek których James strzelał więcej.

Powrót do góry
Rokoko
i’m sooooo changeable!

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: 2019.01.18 22:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ty masz herb Realu - czy to nie dyskredytuje praktycznie każdą Twoją opinię na tym forum? Temat do przemyślenia na nadciągającą noc.

Propos - wszedł dzisiaj z ławki i wyczarował piękną bramkę. <serce>

Powrót do góry
Kakamilus
Trener
Trener

PostWysłany: 2019.01.18 23:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rokoko

Chodzi o brak chłodnej analizy. James w tym sezonie byłby w porównaniu do Isco bogiem. Dla mnie Solarii się nie myli. Isco gra fatalnie, tak samo Marcelo i jeszcze kilku zawodników. Czekam na oficjalke ze zrobiliśmy na grubciu 75 mln przynajmniej i że przychodzi Eriksen albo Hazard juz teraz.

Powrót do góry
Gero
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2019.01.19 11:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

James w słabszej od La Ligi Bundeslidze nie strzelał w tym sezonie jak na zawołanie, więc nie wiem w oparciu o co formułujesz tak jednoznaczne sądy. Z chłodną analizą wiele wspólnego to Twoje gdybanie nie ma.

Powrót do góry
sajdak
Treneiro

PostWysłany: 2019.01.19 13:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Isco jest lepszy tylko pod określonym system (Zidane 2016)
W każdym innym ustawieniu i aspekcie lepszy jest James (no oprócz jeszcze holowania) <hahaha>

Ostatnio zmieniony przez sajdak dnia 2019.01.19 15:11, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Kadra Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 240, 241, 242  Następny
Strona 241 z 242
Skocz do: