Podróże
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Różne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
piotrekwyp
Kibic
Kibic

Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: 2013.06.14 22:32    Temat postu: Podróże Odpowiedz z cytatem

Od dziecka fascynowałem się podróżami, zwiedzaniem świata. Mam zamiar (wraz z dziewczyną) odwiedzić wszystkie stolice Europy i udać się na każdy kontynent. Nawet chcemy to opisywać, a zaczęliśmy od naszej rodzimej Wielkopolski na blogu (www.pocztowka-z.blogspot.com) Marzenia warto miećSmile Macie jakieś miejsca na świecie, do których chcielibyście się szczególnie udać?

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Alternative
Libertarianin
Libertarianin

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2013.06.14 23:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolumbia Brytyjska

http://mises.pl/blog/2003/12/02/62/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
kleyo
Bryniok

PostWysłany: 2013.06.14 23:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Rzymie już byłem, ale chce tam wrócić.

Wiadomo Madryt, ale fascynuje mnie ostatnio Tajlandia i Kenia. Wiem że tam pojadę tylko jeszcze nie wiem kiedy.

Hmm a z europejskich stolic to trochę tego już mam, ale jeszcze wiele przedemną. Chociażby najbliższa mojego domu europejska stolica czyli Wiedeń, Polski Bus jeździ tam nawet i za 20 zł, więc za 100 zł można mieć jednodniowe zwiedzanie z jedzonkiem.

Jak dotąd ze stolic mam zaliczone: Rzym, Paryż, Budapeszt, Bukareszt, Sofia, Belgrad.

Fajna opcja to robienie sobie mapek miejsc już odwiedzonych, moja dość uboga jeszcze, wygląda tak: https://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&msa=0&msid=202911418307777247202.0004bdf5651d5407085d2

No i najładniejsze zdjęcie jak dotąd:
Kliknij, aby zobaczyć ukrytą wiadomość (Uwaga! Treść może zawierać spoilery)

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Daedalus.
Echelon IV

PostWysłany: 2013.06.14 23:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czuję się niepewnie gdy muszę iść kupić bułki lub wynieść śmieci, więc podróże odpadają, zakładajac jednak, że magicznie jestem w stanie je znosić i mam na nie kasę to pewnie Japonia. Zwiedzanie Europy odpada ze względu na trwającą inwazję z Afryki i Bliskiego Wschodu.

Goldschmidt
Captain Banhammer
Captain Banhammer

PostWysłany: 2013.06.14 23:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przejazdem po drodze do UK (no już nie wspominam o Londynie i innych takich miejscówkach) parę miejsc już w Belgii, Holandii i w Niemczech odwiedziłem, ale nic specjalnego. Więcej czasu spędziłem w Paryżu i francuskich Alpach, a także na Teneryfie i na Słowacji.

Największa moja życiowa wycieczka do tej pory to Nepal w zeszłe lato, głównie Park Narodowy Annapurna i mieściny po drodze. Piękna sprawa dla kogoś kto uwielbia górskie wycieczka tak jak ja. Trzeba co prawda trochę zaosczędzić na same bilety, ale jak już się zorganizujesz i grupowo pojedziesz to przeżycia potencjalnie niezapomniane. No i trzeba wybrać odpowiedni sezon, bo jak łupnie ci monsunem przez tydzień a pijawki poprzyklejają do nóg to miło aż tak nie będzie Very Happy

A co do przyszłości to w następne lato zaliczę pewnie Wielki Kanion i pustynne części USA. Moim kolejnym celem potem będzie zapewne Kanada Smile

Powrót do góry
Cover
Obersturmbannführer
Obersturmbannführer

Ostrzeżeń: 4294967295

PostWysłany: 2013.06.15 00:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Crawler trafił - Kamczatka.

W przyszłym roku chciałbym zobaczyć Prypeć.

Gehu89
Master of Drilling

PostWysłany: 2013.06.15 10:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to ja mogę polecić od siebie Norwegię - piękne krajobrazy. Byłem w górach (okolice Stavanger) Preikestolen i Kjerag. W przyszłości chciałbym wybrać się wyżej na północ i zobaczyć Trollstigen.

A tak wygląda Preikestolen:

I Kjerag:

Gdzie chciałbym się wybrać? Wiele jest takich miejsc. Madryt już odwiedziłem, ale chętnie wrócę tam na jakiś mecz LM. Na wakacjach (sierpień) prawdopodobnie udam się do Chorwacji. Moim odległym marzeniem jest Meksyk no i jakieś kraje Azjatyckie.

Powrót do góry
piotrekwyp
Kibic
Kibic

PostWysłany: 2013.06.15 10:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Kleyo: nie aż tak uboga, jak mogłoby się wydawać ;) Ja w sumie pierwszy post trochę ogólnikowo napisałem, więc może się trochę rozpiszę. Z zwiedzonych stolic Europy mam Londyn, Pragę, Berlin, Rzym, no i Watykan, o którym często się zapomina, a bądź co bądź osobne państwo to jest. Cel numer jeden z pozostałych to oczywiście Madryt, a w te wakacje chciałbym zaliczyć Warszawę, bo głupio tak jeździć po świecie, a swojego państwa nie znać :p
Spoza naszego kontynentu marzy mi się wycieczka do Brazylii - obowiązkowo Rio de Janeiro, na Brasilię też pewnie bym się nie obraził. Fajnie by było też się wybrać do Stanów - Nowy Jork, Waszyngton, Sacramento, Miami - takie zwiedzenie najciekawszych, porozrzucanych w sumie po całej mapie miast. Zachwyca mnie karaibska wyspa Curacao, która wygląda, jak wyjęta z raju. Oprócz tego Australia, Izrael (szczególnie Jerozolima). Z Afryki... Może Mauritius?
Poza tym zdjęcie Koloseum w nocy, które udało Ci się pstryknąć - cud, miód i orzeszki Smile

Powrót do góry
kleyo
Bryniok

PostWysłany: 2013.06.15 12:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gehu89 napisał:
Preikestolen i Kjerag.

Ile dni Ci zeszło na zobaczenie tych dwóch atrakcji? Spałeś pod namiotem czy jakoś inaczej?

A w sumie w Warszawie też byłem ze stolic, ale tylko przejazdem, więc też wypadałoby się wybrać, no ale do Wiednia mam bliżej Very Happy

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Gehu89
Master of Drilling

PostWysłany: 2013.06.15 12:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@ Kleyo

Zarówno Preikestolen jak i Kjerag były wyprawami całodniowymi. Nie zwiedzilem tego za jednym razem. Najpierw bylem na Kjeragu (bodaj 2010 rok) później na Preikestolen (2011). 5 rano wyjazd autem z Kristiansand 4-5 godzin samochodem, na miejscu ok 10-11 (po drodze krajobrazy nie z tej Ziemi - jechaliśmy trasą górską). Następnie wyjście na szlak +/- 2-3 godziny wychodzenia w jedną stronę, na górze wiadomo z godzinka na fotki i podziwianie widoków (a jest co - wrażenia przeogromne - szczególnie ten kamień), powrót do bazy parkingowej i odjazd. Tak więc jedno miejsce w ciągu jednego dnia jesteś w stanie zwiedzić. Byłem też na Lysobotn:

foto poglądowe bo niestety gdzieś zapodziałem foty z tego wyjazdu:

Zjechaliśmy tymi serpentynami na dół, następnie wsiedliśmy na prom i przepłynęliśmy między innymi pod Kjeragiem i Preikestolen. Cała trasa promu to jakieś 3h. Wrażenia też ekstra - płynąć pośród takich skał, gdzieniegdzie po prostu mgła - ekstra widoki.

Jak ktoś się zastanawia nad takim kierunkiem to zdecydowanie zachęcam. Ja mam to szczęście, że po prostu tam pracuję na wakacjach i tyle taniej mnie wyszło. Bo zebrać auto, chętnych i dzień wolny od pracy to już połowa sukcesu. Inaczej jest z tym Trollsigen - bo to 800 km od Kristiansand więc w jeden dzień nie ma szans. Minimum 2-3 dni musiałbym liczyć.

Powrót do góry
Mourinhista
Trener
Trener

Użytkownik zbanowany

PostWysłany: 2013.06.15 13:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to ja z europejskich stolic zaliczyłem: Brukselę, Amsterdam, Madryt, Rzym, Paryż, Londyn. Poza tym ogólnie wiele razy byłem we Włoszech czy to w lecie czy to w zimie na nartach, zwiedziłem też Nowy Jork, Waszyngton, Wielki Kanion w Arizonie czy Las Vegas. W lato jadę do Portugalii oraz do Szkocji. Z jakiś dalszych planów, to w zasadzie od paru lat marzy mi się Australia, ale ostatnio trochę mi przeszła zajawka na to państwo. Poza tym mam nadzieję na zobaczenie Kenii(a w zasadzie tamtejszych zwierząt) czy Meksyku. A z jakiś bliższych państw, to też od dłuższego czasu planuję wybrać się do Norwegii i na Islandię, ale jakoś dojechać tam nie mogę.

Powrót do góry
Daedalus.
Echelon IV

PostWysłany: 2013.06.15 13:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

piotrekwyp napisał:
Izrael

Czemu? Jak cywilizowany europejczyk może tam z własnej woli jechać? Nawet jak jesteś katolem i chcesz coś tam zwiedzić to wiedza o tym, że ten cały biznes jest nakręcany tylko po to, żeby żydzi sobie nabijali kasę na katolstwie powinna cię odstraszać. Ogólnie żaden człowiek z zasadami nie pojechałby zwiedzać i płacić pieniędzy w kraju, który jest światowym liderem białego niewolnictwa i zbrodni przeciwko ludzkości.

Onyx.
Galácticos 2.0

PostWysłany: 2013.06.15 13:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może dlatego, że Izrael ma bardzo dużo miejsc związanych z chrześcijaństwem?

Ja na razie byłem tylko w Pradze z Europejskich stolic. Naprawdę fajne miasto. No i byłem w różnych częściach Ukrainy. W przyszłości planuję pojechać do Australii Very Happy i na Tasmanię i wybrać się do krajów skandynawskich.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
piotrekwyp
Kibic
Kibic

PostWysłany: 2013.06.15 13:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Daedalus. napisał:
piotrekwyp napisał:
Izrael

Czemu? Jak cywilizowany europejczyk może tam z własnej woli jechać? Nawet jak jesteś katolem i chcesz coś tam zwiedzić to wiedza o tym, że ten cały biznes jest nakręcany tylko po to, żeby żydzi sobie nabijali kasę na katolstwie powinna cię odstraszać. Ogólnie żaden człowiek z zasadami nie pojechałby zwiedzać i płacić pieniędzy w kraju, który jest światowym liderem białego niewolnictwa i zbrodni przeciwko ludzkości.

Katol, katolstwo - niezłe plucie jadu na wiarę innych ludzi :p

Czemu w sumie nie zwróciłeś uwagi też na Stany Zjednoczone? Moja wizyta tam też by spowodowała wydanie pieniędzy w państwie, które powoduje tyle wojen na świecie.. Planuję zwiedzić Jerozolimę ze względu na historyczność tego miejsca, niezależnie od tego, kto tam teraz rządzi.

Powrót do góry
Cover
Obersturmbannführer
Obersturmbannführer

Ostrzeżeń: 4294967295

PostWysłany: 2013.06.15 13:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Didi, nie chciałbyś zobaczyć niebezpiecznych miejsc? W sumie taką Mekkę albo Medynę, zabytki Islamu w Afryce, większość rzeczy z UNESCO, chętnie bym ujrzał.

Ale ogólnie mam to co ty. Nie ciągnie mnie na Zachód prawie wcale, w Europie takie mustbe na kiedyś to tylko Piotrogród.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Różne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 1 z 6
Skocz do: