Asier Illarramendi [Real Sociedad]
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 113, 114, 115  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Byli piłkarze i trenerzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Karim123
Trener
Trener

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: 2013.07.02 12:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A tak w ogóle, co z Jose Rodriguezem?

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
galaktyczny.
Maestro

PostWysłany: 2013.07.02 12:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ten Kondogbia to bardziej mi na kogoś zbliżonego do Vieiry wyglądał w meczach. Tym bardziej wolę Hiszpana. Pozycja Alonso jest bardzo kluczowa. Widać to było też w finale Pucharu Konfederacji. Bez Xabiego Busquets w środku pola wyglądał jakby pierwszy raz grał w piłkę. My bez Alonso, z lepszym rywalem też leżymy, dlatego potrzebny jest ktoś w tym stylu grający.

hugh hefner
forumowy ekspert

PostWysłany: 2013.07.02 12:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wcale nie jestem przekonany, co do tego że musimy szukać następcy Xabiego. Większość zespołów gra obecnie bez typowego cofniętego rozgrywającego i jakoś sobie radzą. Kwestia ustawienia drużyny. Nie wiemy jeszcze, jaki system stosować będzie Carlo, ale można się domyślić, że z reguły środek oparty będzie na trójce pomocników ustawionych w różnej konfiguracji. Mając w składzie Modricia, a także Khedire, który może bogiem techniki nie jest, ale co raz śmielej zapędza się do przodu, imho dużo bardziej potrzebujemy typowego przecinaka, aniżeli kolejnego rozgrywającego, tym bardziej że niektóre kandydatury wyciągane są trochę na siłę, a graczy o specyfice Xabiego/Pirlo jest jak na lekarstwo. Lepiej chyba kupić walczaka, którego piłka nie parzy i czasem będzie potrafił coś z nią zrobić, ale takiego który przede wszystkim skupi się na pracy w odbiorze i zabezpieczaniu Modricia. Chorwata nie sprowadzaliśmy bez powodu, w drugiej części sezonu zdążył pokazać jaką jakość jest w stanie wprowadzić do drużyny i w mojej opinii środek powinniśmy ustawić pod niego.

Generalnie te kandydatury na wzmocnienie pomocy przedstawiane przez prasę nie trzymają się kupy, bo w jednej linii wymieniani są zawodnicy o zupełnie innej charakterystyce. Nie ogarniam jak np. taki Kondogbia miałby być alternatywą dla Verrattiego, czy Illarramendi dla Vidala. Przecież to są wszystko totalnie inni zawodnicy, piastujący inne funkcje na boisku.

gregsoon
Real Madryt A
Real Madryt A

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2013.07.02 12:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odnoszę wrażenie że to połączenie Xabiego z Xavim, na chwilę obecną nie jest wart wspomnianych 30 mln odstępnego, biorąc pod uwagę podatki za wpłacenie klauzuli będzie ok 40. Za kilka lat to już inna bajka, może być wspaniały. Dla mnie to inwestycja, nie wzmocnienie drużyny w walce o Decime.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Ricardo 7
Prezes
Prezes

Użytkownik zbanowany

Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: 2013.07.02 15:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na ten moment nie jest wart, ale za kilka lat może być jeszcze droższy, a lepiej działać zawczasu.

Generalnie ja podzielam i opinię Covera i hugh. Cover ma o tyle rację, że faktycznie jeżeli Carlo go chce, to trzeba brać i się nie zastanawiać, bo dla Włocha pomocnik o takiej charakterystyce (sam widziałem go może ze 2 razy, ale opieram się na innych) zawsze będzie niezbędny i dobrze, że Zizou z Florentino dbają o to już dzisiaj, bo wprowadzenie takiego zawodnika do drużyny powinno trochę potrwać, a nadchodzący sezon powinien być do tego idealny.
Ze zdaniem hugh zgadzam się o tyle, że rzeczywiście tego rodzaju graczy jest jak na lekarstwo, a jednak inne drużyny potrafią sobie radzić bez nich i odnosić sukcesy. Nie wiadomo też ile czasu spędzi u nas sam Carlo, więc równie dobrze możemy pozostać z Modriciem i Xabim i nie śpieszyć się aż tak bardzo, a wolne pieniążki przeznaczyć na przecinaka, który też jest nam potrzebny, bo Khedira lubi złapać kontuzję, a Pepe niekoniecznie nadaje się na tę pozycję w meczach ze słabszymi rywalami.

Zobaczymy, jak będzie grał Carlo, który system ostatecznie obierze. Pomocnik jest konieczny, ale bardziej do rotacji, konieczną podstawę już mamy w postaci Baska i Chorwata.

Powrót do góry
emo7
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2013.07.02 16:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale po co szukac nastepny Xabiego? Kto powiedział, że mamy grać tak jak grał Mourinho? Dla mnie taka pozycja jest zbędna. Dwóch środkowych kreatywnych, jeden przecinaka i gitara.

Pozycja Xabiego jest bezsensowna, gdyż jedyne co robi to rzuca piłki ze swojej połowy praktycznie, zero podłączania się do ataku, zero dynamiki. Jeśli mamy grać szybko i ładnie to ta pozycja jest niepotrzebna.

Powrót do góry
Ricardo 7
Prezes
Prezes

Użytkownik zbanowany

Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: 2013.07.02 17:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szukać musimy bo:
1. Trenerem został Carlo, a on kształtuje system właśnie wokół gracza o takiej charakterystyce. Oczywiście to nie musi być stricte taki sam gracz jak Xabi, ale ktoś, kto również operuje w okolicach środka pola i stamtąd rozprowadza ataki.
2. Taki zawodnik praktycznie nigdy, w żadnym systemie nie wadzi, a jedynie go upłynnia.

Powrót do góry
ogor3
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2013.07.02 19:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie pojawił się news na Marce, jakoby Ancelotti dał zgodę na jego transfer. Jest kolejna beznadziejna kompilacja o nim, znów podania do tyłu w meczu z Rosją :lol2: jakieś liche strzały :| Oj nie wiem... Co on potrafi że nawet w kompilacji jest słaby? żadnych ciekawych czy błyskotliwych podań nie mogli wyciąć? nawet jednego? Nie traćmy głowy dla tej Hiszpanizacji, bo za rok znów będzie przemeblowanie, zresztą nic nowego.

Ostatnio zmieniony przez ogor3 dnia 2013.07.02 19:04, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ksabi
Haters gonna hate

PostWysłany: 2013.07.02 19:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do kompilacji z zagraniami Illarramendiego to może ktoś z Wisły Kraków się wypowie na ten temat?

Powrót do góry
Cover
Obersturmbannführer
Obersturmbannführer

Ostrzeżeń: 4294967295

PostWysłany: 2013.07.02 19:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ogor3 napisał:
Właśnie pojawił się news na Marce, jakoby Ancelotti dał zgodę na jego transfer. Jest kolejna beznadziejna kompilacja o nim, znów podania do tyłu w meczu z Rosją :lol2: jakieś liche strzały :| Oj nie wiem... Co on potrafi że nawet w kompilacji jest słaby? żadnych ciekawych czy błyskotliwych podań nie mogli wyciąć? nawet jednego? Nie traćmy głowy dla tej Hiszpanizacji, bo za rok znów będzie przemeblowanie, zresztą nic nowego.

Byłbyś na tak, gdyby jego agentem był Mendes?

Tak, Ricardo dobrze mówi, Carlo szuka registy. Nie musi to być gość pokroju Xabiego, ale dobry rozdzielacz na dystans i nie tylko. W Chelsea strasznie brakowało mu takiego grajka i musiał kombinować, u nas na razie nie ma tej sytuacji i jest solidnie zabezpieczony. Racja, że może chcieć przesunąć ciężar dalej, ale skoro chce tego gościa, to widzi go tutaj i tyle.

ogor3
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2013.07.02 19:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie obchodzi mnie kto jest jego agentem, nie mogę też o nim się wypowiadać bo nie zwracałem uwagi na jego grę w żadnym meczu z Realem. Tylko, zdziwiło mnie to że nawet w kompilacji niczym się nie wyróżnia, podania 5 metrowe do tyłu czy do przodu, kto tego nie umie? To Real Madryt, gość ma obsługiwać Ronaldo i resztę. Mimo to jestem spokojny, jest Modrić , Khedira a Alonso to profesjonalista, da z siebie wszystko i pewnie wróci na mecze LM. O Casimiro mogę tyle się wypowiedzieć co o Illarze, więc o nim na razie nie wspominam.

Powrót do góry
Bury Zenek
Caballero del Honor

Ostrzeżeń: 4294967292

PostWysłany: 2013.07.02 20:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro o nikim się nie możesz wypowiedzieć to dobrze ze nam o tym powiedziałeś.

Powrót do góry
ogor3
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2013.07.02 20:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I co już dumny jesteś?

Powrót do góry
Leszczu
Bitches love Benzy
Bitches love Benzy

PostWysłany: 2013.07.02 20:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie, powagi trochę.

El Mou
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2013.07.02 22:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

emo7 napisał:
Ale po co szukac nastepny Xabiego? Kto powiedział, że mamy grać tak jak grał Mourinho? Dla mnie taka pozycja jest zbędna. Dwóch środkowych kreatywnych, jeden przecinaka i gitara.

Pozycja Xabiego jest bezsensowna, gdyż jedyne co robi to rzuca piłki ze swojej połowy praktycznie, zero podłączania się do ataku, zero dynamiki. Jeśli mamy grać szybko i ładnie to ta pozycja jest niepotrzebna.

:lol2: :lol2:

No faktycznie jest tak bezsensowna, że Xabi ma najwięcej odbiorów z całej linii pomocy(może i nawet drużyny). Do tego ma zejbistą technikę, jest w stanie pograć piłką od tyłu, dysponuje doskonałym corssem, ale ty zamiast tego wolałbyś widzieć na jego pozycji drugiego Khedirę :lol2:

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Byli piłkarze i trenerzy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 113, 114, 115  Następny
Strona 3 z 115
Skocz do: