Championship & Football Manager [cz. 5]
Idź do strony 1, 2, 3 ... 114, 115, 116  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Różne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lukecik
Hala Madrid y nada más
Hala Madrid y nada más

PostWysłany: 2013.11.07 12:14    Temat postu: Championship & Football Manager [cz. 5] Odpowiedz z cytatem

Część czwarta zakończona tu:

http://forum.realmadrid.pl/viewtopic.php?t=11000&postdays=0&postorder=asc&start=4485

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Bonk
Trener
Trener

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2013.11.07 12:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale cieżko mi sie po menu chodzi w 14 :|
Gdzie zmienić żeby asystent nie grał sparingów? bo w rozmowie z asystentem dałem zeby grał, ale jednak chce zagrać jeden sparing:(

e. i gdzie w taktyce są suwaki dla całego zespoły, a nie dla jednego piłkarza ? :|

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
chinczol
Kibic
Kibic

PostWysłany: 2013.11.08 18:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lakier10 napisał:
ale cieżko mi sie po menu chodzi w 14 :|
Gdzie zmienić żeby asystent nie grał sparingów? bo w rozmowie z asystentem dałem zeby grał, ale jednak chce zagrać jeden sparing:(

e. i gdzie w taktyce są suwaki dla całego zespoły, a nie dla jednego piłkarza ? :|

Zadania współpracowników - tam jest zakładka dla każdej z drużyn - pierwszej, rezerw i juniorów.

W FM14 model taktyczny został całkowicie zmieniony. Nie ma już suwaków. Zamiast tego są polecenia - coś ala polecenia z ławki - z poprzednich edycji. Polecenia dla drużyny - tam znajduje się cała plejada owych poleceń. Jak narazie trudno ocenić czy ta diametralna zmiana jest in plus czy minus. Napewno obecny system taktyki jest bardziej realistyczny - bo jaki trener na świecie daje polecenia taktyczne swoim piłkarzom w postaci przesuwania suwaków ;) Z drugiej strony - mamy tak jakby mniejszą kontrole, a raczej wiedze na temat tego co robimy. Niby wszystko jest opisane, objaśnione, ale jednak suwakami mogliśmy konkretniej ustawić drużyne i/lub piłkarza. Druga sprawa to fakt iż póki co, bez sensu jest szczegółowe ustawiania taktyki i kariera na poważnie... Silnik meczowy.. No właśnie. Silnik meczowy obecnie jest skopany. Podobnie jak po premierze FM13. Trzeba niestety ponownie czekać na łatanie. Ponownie SI dało dupy i popełniło te same błędy. Gra obrońców, sczególnie bocznych obrońców jest karygodna. Gra środkiem pola jest obecnie nie wykonalna. Nie ma praktycznie prostopadłych podań, otwierających droge do brami, nie ma rozgrywania środkiem. O ile (w zależności od taktyki) para środkowych pomocników (w dowolnej konfiguracji) wygląda przyzwoicie, o tyle gra mediapunty to tragednia. Równie dobrze można grać bez środka pola. Widziałem gdzieś taktyke w której koleś ustawił drużyne bez środka. Para bocznych obrońców + Para ofensywnych bocznych obrońców. Efekt? Grał i wygrywał normalnie. To pokazuje, jak bardzo skopany jest silnik meczowy. Wszystkie drużyny AI grają skrzydłami. Gra skrzydłami jest obecnie najbardziej efektywna.

Obecnie gram testowo - oczywiście Realem :-) idzie dobrze. po 26 kolejkach, bilans 21-3-2. Lecz nie czuje satysfakcji, gdyż odnosze wrażenie, że moje wyniki to spora doza szczęścia i przypadku losowego + skill poszczególnych piłkarzy. Nie widać efektów naszej taktyki. Czy ustawimy zespół ofensywnie czy też defensywnie - nie widać różnicy - gra się podobnie.

Inna sprawa - Barcelona. Już w FM13 przez pierwsze 2-3 sezony była bardzo mocna i trzeba było się pilnować, aby nie notować wpadek, gdyż katalońce rzadko tracili punkty. Obecnie - przynajmniej w mojej karierze - niszczą. Wygrywają prawie wszystko. Nawet na wyjazdach pakują po 3-4 bramki - co nigdy się nie zdarzyło w FM13. Messi w FM14 to jakiś turbo kozak. Ważne mecze - 20 - max. Stabilność formy - 18. Wali bramy jak szalony, nie notuje kontuzji i praktycznie sam wygrywa Barcelonie mecze <ściana> Niestety CR7 jest dużo słabszy. Evil

Jak narazie IMO nie warto angażować się w dłuższą i poważniejszą kariere w FM14. Podobnie było rok temu. Trzeba czekać na łatke/łatki. Zawsze sobie powtarzam że nie kupie FM w dniu premiery, bo grywalny bedzie dopiero w styczniu/lutym. Jednak zawsze kupuje i później czekam na poprawki :-)

Powrót do góry
Onyx.
Galácticos 2.0

PostWysłany: 2013.11.08 23:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam problem w FM 11. Otóż jak wiecie gram Arsenalem i wszystko jest cacy, prawie. Gram 4-2-3-1 ze schodzącymi napastnikami, moje lewe skrzydło funkcjonuje znakomicie, ale prawe to dramat. Gra tam najczęściej Hazard. Musiałem go tam ustawić, bo kupiłem w promocji Canalesa, a ten wymiata na K10. Nie wiem jak go ustawić. Nie notuje asyst, nie strzela bramek, nawet rzadko kiedy ma piłkę (czasem ma 4 podania przez 90 minut i 3 niecelne :| ) Jak skrzydłowy to samo, trochę lepiej gra jak daje, żeby był rozgrywającym, ale szału nie ma. Przez kilka sezonów dawał tam radę, ale poprzedni i początek tego to jakiś dramat, ustawień nie zmieniałem, pomóżcie, bo jestem bliski rzucenia tej kariery w cholerę :]

Powrót do góry
Gehu89
Master of Drilling

PostWysłany: 2013.11.09 00:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mając podobne problemy po prostu w końcu układam taktykę od początku. Ustawiam to raz jeszcze, tak aby miało ręce i nogi. Czasem zaskoczy. Może gdzieś sobie zaznaczyłeś żeby np grali lewą stroną/środkiem? Było takie coś gdzieś. Ostatnio mając problemy z Muniainem na lewym skrzydle (ustawałem go jako SN), zmieniłem na WR, pobawiłem się suwakami i śmigał aż miło (w 12stce).

Czasem zmiana taktyki nic nie da - Belhada na prawym skrzydle początek sezonu miał przejebanie dobry. Gość zanotował w pierwszej połowie sezonu średnią ocenę powyżej 7,58. Później taki zjazd formy, że na koniec chyba nawet 7 nie miał.

Powrót do góry
KarBar
¡Hala madrid! Y nada más

PostWysłany: 2013.11.09 10:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj grałem i było wszystko ok, a dzisiaj wyskakuje mi coś takiego:

"Napotkano poważny błąd i aplikacja zostanie zamknięta. Plik z informacjami o błędzie został utworzony w: C:\Documents and Settings\user\moje dokumenty]Sports Interactive\Football Manager 2013\crash dumps\FM 2013 v13.3.3.359652 (2013.11.09 10.14.39).dmp"

Spotkał się ktoś z czymś takim? Błąd wyskakuje z dnia 2 na 3 września. Drugi sezon gry.

Dodam, że FM oryginalny, czego chyba zaczynam żałować bo non stop jakieś problemy ;/

Powrót do góry
Bonk
Trener
Trener

PostWysłany: 2013.11.09 10:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

urlop próbowałeś dać na te dni ?

ja tak miałem przed formatem w FM 12, w połowie 3 sezonu wyskakiwał błąd i lipa... :(

Powrót do góry
KarBar
¡Hala madrid! Y nada más

PostWysłany: 2013.11.09 10:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Próbowałem i urlop i nowe savy robić i nic...

Sprawdzę zaraz na innym savie czy gra hula czy wszędzie błąd wywalać będzie.

E. Na innej grze działa...
Wkurzę się jak będę musiał od nowa zaczynać ;/

E.2. Jak mi się gra wyłącza po błędzie i chcę ją włączyć normalnie drugi raz to wyskakuje mi finalizowanie instalacji, a zaraz po tym info, że serwery są zbyt zajęte by naprawić błąd i kod błędu 3.

E.3. Chyba obszedłem problem. Skasowałem te pliki, które się porobiły w crush dumps, wszedłem w grę zrobiłem urlop do następnego meczu (a to było 14 dni) i wyszedłem do windowsa, tak że gra rozgrywała się w tle. Teraz wszedłem w grę i wszystko wygląda ok. Zobaczymy jak będzie dalej Smile Oby się udało Very Happy

Powrót do góry
Rossonero.
Castilla
Castilla

PostWysłany: 2013.11.11 13:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ogarnął ktoś Balotellego w 13-stce? właśnie skończyłem sezon Milanem i w około 30 meczach zdołał zaledwie 9 razy trafić do siatki i 9 razy asystować, w poprzedniej wersji zrobiłem z niego maszynę do zabijania, był najlepszym piłkarzem ligi i ligi mistrzów, strzelał i asystował na zawołanie a teraz nic. A szkoda mi go sprzedawać bo robię rewolucję w kadrze a on ma umiejętności i mega potencjał więc jeszcze by mi się przydał.

Powrót do góry
Crawler
Reboot

PostWysłany: 2013.11.12 14:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurwa mać, jak się gra w tę czternastkę? o_O

Romek_
Culé
Culé

PostWysłany: 2013.11.12 17:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Głównie skrzydłami. Miałem taktykę z wieloma srodkowymi pomocnikami i o mało mnie nie zwolnili. Musiałem ugrac 9 pkt w 5 meczach a na rozkladzie Lpool, Chelsea, MC itp. W trakcie sezonu zmieniłem na taktykę ze szkrzydłowymi i dzwignąłem sie na 6 miejsce. Gram Newcastle.

Powrót do góry
WylęgarniaWęży
Gwiazda
Gwiazda

PostWysłany: 2013.11.12 19:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na dniach ma wyjść łatka do FM'a , miejmy nadzieję że będzie lepiej.

Powrót do góry
Crawler
Reboot

PostWysłany: 2013.11.13 13:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale ja ni cholery nie ogarniam tych nowych taktyk. Nie powiem, żebym był fanem klasycznych suwaczków, ale to co jest teraz mnie przeraża.

tayron36
kibic w kapciach

PostWysłany: 2013.11.15 20:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W football manager 13 miał ktoś Suareza? Jak się spisywał? Jest u mnie do wzięcia za 25 milionów i chyba zamierzam się skusić za taką cenę.

Kobe Bryant #24

"Wyimaginowany Beckham, czyli nadęty gwiazdor, nie istnieje, istnieje natomiast Beckham profesjonalista"
Powrót do góry
Gregory House
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2013.11.18 14:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaczynałem już dwa razy grać w FM14 i nie mogę się wciągnąć. Ekstraklasa mnie szybko znudziła, Real nudny. Muszę znaleźć idealny klub, żeby zagrać chociaż te kilka meczów i odnaleźć przyjemność.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Różne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 114, 115, 116  Następny
Strona 1 z 116
Skocz do: