Paul Pogba [Manchester United]
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 76, 77, 78 ... 83, 84, 85  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Archiwum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
vini639
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2019.06.16 23:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Casemiro i Llorente to akurat całkiem inne pozycje, a przede wszystkim zadania na boisku, od Pogby. Francuza można jednak zestawić z Modriciem czy Kroosem i tu jest duza przewaga, jeśli chodzi o statystyki. Myślę, że będzie przewaga na jego korzyść nawet w przypadku, gdy Luka albo Toni pójdą w ofensywę kosztem defensywy.

Reggie
ja tu tylko sprzątam

Ostrzeżeń: 4294967294

PostWysłany: 2019.06.16 23:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli Kroos i Modrić to ta sama rola/pozycja na boisku co Pogba, skoro ich można z Paulem zestawić, a Casemiro/Llorente już nie?

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
BigDaddy.
Trener
Trener

PostWysłany: 2019.06.16 23:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Och, geniusz Reggie poczuł się urażony.

To w ilu meczach widziałeś Ndombele? W ilu Thiago? W ilu Saula, w ilu Pogbę? Wątpię, żebyś znalazł czas ich naprawdę "śledzić", ale jeśli tak, to gratuluję. Pierdolenie dla pierdolenia.

Tak samo jak to porównanie z Casemiro i Llorente <hahaha> Nic o nich nie napisałem, absolutnie nic, ale jak widać stworzyłeś już swój headcanon, w którym wygrywasz ze mną dyskusję, bo przecież muszę być kompletnym osłem, żeby bronić tego chujowego Francuzika. Przecież to chyba jasne, że Pogba ma inne zadania od nich, a z tego co pamiętam, sam w jakimś temacie pisałeś, że teraz "pozycje" nie są najważniejsze, tylko role na boisku. I tak, w tym kontekście szybciej można porównać Paula do Modricia czy Kroosa, niż do Casemiro lub Llorente. Serio to jest takie dziwne?

vini639
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2019.06.16 23:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, zdecydowanie. To ta sama pozycja i możesz im dać takie same zadania - i Pogba pewnie w defensywie nie da tyle, co Modric, ale za to do ofensywy wniesie więcej. Analogicznie z Kroosem.

Llorente i Casemiro to defensywni pomocnicy, oni powinni zabezpieczac tyły - ofensywa nie musi ich zbytnio obchodzić, nie są od kreowania, od asystowania, ani od strzelania. Mogą podawać do najbliższego i grać asekuracyjnie - więc podawanie tutaj statystyk z ofensywy mija się z celem.

CKM jest cholernie defensywne, czas na zmiany.

Reggie
ja tu tylko sprzątam

Ostrzeżeń: 4294967294

PostWysłany: 2019.06.17 01:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BigDaddy. napisał:
Och, geniusz Reggie poczuł się urażony.

Nie czuję się urażony, wręcz przeciwnie, jest mi bardzo miło obalać takie bzdury jak ta o "moich statystykach" i potrzebie kupienia Pogby, bo ma dobre cyferki. W końcu nie istnieją żadne inne kryteria oceny przydatności zawodnika, a pomocnicy są w pierwszej kolejności od strzelania bramek

BigDaddy. napisał:
To w ilu meczach widziałeś Ndombele? W ilu Thiago? W ilu Saula, w ilu Pogbę? Wątpię, żebyś znalazł czas ich naprawdę "śledzić", ale jeśli tak, to gratuluję. Pierdolenie dla pierdolenia.

Zakładam z dużym prawdopodobieństwem, że widziałem w/w pomocników w większej ilości meczów niż ty. Dokładnej liczby co jasne nie dostaniesz, bo rejestru takich rzeczy nie prowadzę, więc z tym pierdoleniem dla pierdolenia to chyba pisałeś o sobie, skoro w ogóle zadajesz takie pytanie xD

BigDaddy. napisał:
Tak samo jak to porównanie z Casemiro i Llorente <hahaha> Nic o nich nie napisałem, absolutnie nic, ale jak widać stworzyłeś już swój headcanon, w którym wygrywasz ze mną dyskusję, bo przecież muszę być kompletnym osłem, żeby bronić tego chujowego Francuzika. Przecież to chyba jasne, że Pogba ma inne zadania od nich, a z tego co pamiętam, sam w jakimś temacie pisałeś, że teraz "pozycje" nie są najważniejsze, tylko role na boisku. I tak, w tym kontekście szybciej można porównać Paula do Modricia czy Kroosa, niż do Casemiro lub Llorente. Serio to jest takie dziwne?

Skoro rozumiesz, że Llorente i Casemiro to tak samo pomocnicy, tylko z innym zestawem skilli i rolą na boisku, to po chuj rzucasz argument o słabych cyferkach Thiago czy Saula, skoro obaj są zdecydowanie bardziej wszechstronni od Pogby? Boli cię to, że dostałeś przykład zwrotny jak bardzo gole i asysty są gówno warte, jeśli mówimy o zawodnikach pracujących na całej szerokości boiska, nie tylko pod bramką rywala? Z jak różnymi pod względem profilu zawodnikami mamy tutaj do czynienia? To na przyszłość przemyśl jakiego argumentu zamierzasz użyć w dyskusji.

vini639 napisał:
Tak, zdecydowanie. To ta sama pozycja i możesz im dać takie same zadania - i Pogba pewnie w defensywie nie da tyle, co Modric, ale za to do ofensywy wniesie więcej. Analogicznie z Kroosem.

Llorente i Casemiro to defensywni pomocnicy, oni powinni zabezpieczac tyły - ofensywa nie musi ich zbytnio obchodzić, nie są od kreowania, od asystowania, ani od strzelania. Mogą podawać do najbliższego i grać asekuracyjnie - więc podawanie tutaj statystyk z ofensywy mija się z celem.

CKM jest cholernie defensywne, czas na zmiany.

Pozycje wszyscy mają tę samą - jest nią środkowy pomocnik. To rola na boisku ma tutaj znaczenie. Tak czy inaczej, Kroos i Modrić to naturalni rozgrywający, a Pogba profilem najbliżej ma do box-to-box'a, być może nawet ofensywnego pomocnika. Pogba nie gra też na tej samej wysokości co Kroos i Modrić, gra wyżej i zdecydowanie częściej podłącza się do ataku, więc nie powiedziałbym, że ich zadania na boisku są zbliżone. Więc skoro idziemy tą logiką, to również nie powinniśmy móc ich ze sobą porównywać.

Piszę o tym tylko i wyłącznie dlatego, że profile pomocników są tak różne, że nie ma sensu sprowadzać tego tylko i wyłącznie do "ooo gole, ooo asysty". Każdy zawodnik jest częścią układanki i trzeba tu myśleć bardziej o pomocy jako całości, a nie poszczególnej jednostce. Nie ma wymogu gry z defensywnym pomocnikiem, tak samo jak nie ma wymogu gry z rozgrywającym. Jeśli trener ma takie życzenie, może do 3-osobowej pomocy wpierdolić 3 mediapunty, bo czemu nie. Ale naturalnie chodzi o zachowanie równowagi i tego, żeby uzyskać jak najlepszy bilans pomiędzy obroną a atakiem. I bilans ten Pogba absolutnie rozpierdala. Dlaczego? Bo z marszu trzeba go obudować zawodnikami bardziej defensywnymi, aby zatuszować jego braki w powrotach do obrony, pressingu czy ogólnej pracy na boisku, zmniejszyć ryzyko, że jedna z jego głupich strat zakończy się utratą bramki, jeżeli ktoś tego w porę nie naprawi.

Piszesz, że CKM jest za bardzo defensywne, co nie jest do końca prawdą, bo byliśmy w tym sezonie dominowani przez gorsze zespoły nie tylko dlatego, że graliśmy źle z przodu, ale właśnie często przez problemy w defensywie i głupio tracone gole na początku spotkań, które umożliwiały rywalom murowanie swojej bramki. CKM jest po prostu zbyt statyczne i asekuracyjne, natomiast pod względem czysto defensywnym od takiego Kroosa czy Modricia trzeba wymagać zdecydowanie więcej niż miało to miejsce w tym sezonie. Dlatego nie widzę tu Pogby, bo nie ma go po prostu kim obudować, a nie możemy sobie pozwolić na jego nonszalancję w środku pola. Weź taką stratę Kroosa z CSKA i pomnóż razy pięć, bo tyle razy częściej Pogba traci od niego piłkę (dodam, że nie licząc niecelnych podań). To jest obraz nędzy i rozpaczy.

Dlatego właśnie wolałbym Ndombele, Saula albo Thiago. Każdy jest wartością dodaną w stosunku do Kroosa czy Modricia w defensywie, ale mają też walory ofensywne, każdy z nich dysponuje fajnym dryblingiem, Thiago genialnie dyktuje tempo gry, Ndombele i Saul to z kolei zajebiści pracusie. Takich graczy łatwiej jest wkomponować w zespół, dają większy komfort gry. I jak masz tych 3 solidnych, zrównoważonych pomocników w składzie to możesz sobie pozwolić nawet na grę bez defensywnego pomocnika, jeżeli każdy może kogoś asekurować. Z Pogbą tego nie ma i nie będzie.

Powrót do góry
kabanog
Just relax

PostWysłany: 2019.06.17 08:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Statystyki nie grają, ale ludzie to co wrzuca tutaj Reggie pokazuje prawie na wskroś jakim piłkarzem jest Pogba i jak się zachowuje w trakcie meczu. Zdecydowanie wolę te jego statystki, które wprowadzają argumenty do dyskusji niż przypierdalanie się typu "Kim ty jesteś?" lub "O kurwa patrz to nie statystyka a twoja opinie, spadaj na drzewo ty subiektywny kmiocie"

Pobga to nie Ronaldo, który był praktycznie gwarantem jakości za 100 mln. Tutaj jest pełno wątpliwości przez jego styl gry i zaangażowanie w trakcie meczu.

Powrót do góry
vini639
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2019.06.17 08:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, statyczny środek, to dobre słowo. Sam nie jestem fanem Pogby, raczej grając z nim skazujemy się od razu na grę z defensywnym pomocnikiem, no ale jeśli Zizou tak to widzi... wydaje mi się, że wiem, co chce osiągnąć. Szuka błysku, przebojowości w środku pola, więcej ruchu - Pogba to daje, kosztem defensywy, ale trzeba pamiętać o jeszcze jednym - do tej pory gościem, który dawał tę nieszablonowość w ataku kosztem marnego wsparcia w obronie był Marcelo, którego rola w przyszłości będzie zapewne mocno ograniczona. Grając Mendym, który zapewne będzie miał nakaz skupiania się głównie na obronie i zapierdalaniu przez cały mecz wzdłuż boiska, możesz pozwolić sobie, by jeden ze środkowych pomocników skupiał się bardziej na ofensywie. W ten sposób poradzimy sobie z marnym zaangażowaniem Pogby w defensywę. Mówisz o rozpierdoleniu balansu, zgadzam się, nie można do tego dopuścić, ale ja w zestawieniu Mendy-Varane-Ramos-Carvajal-Pogba-Casemiro-Modrić/Kroos widzę odpowiedni balans. Wyjmiemy Mendy'ego - damy Marcelo - i wyjdziemy tak na Barcę - tutaj już widzę problem, ale nie ma co się martwić na zapas.

Druga sprawa - nie pisałem, że Modrić czy Kroos mają takie same zadania jak Pogba - tylko, że jako trener możesz im dać takie same zadania - pytanie, jak się z tego wywiążą - to jest klucz. Wierzę, że Zizou wie dokładnie, czego chce, i wie, że Pogba mu to zagwarantuje. I mi to wystarczy.

BigDaddy.
Trener
Trener

PostWysłany: 2019.06.17 10:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie martw się Reggie, nic mnie nie boli, a o Twoim "założeniu z dużym prawdopobieństwem" nie musiałeś nawet pisać, bije to z każdego Twojego posta.

Znowu piszesz o oczywistościach, których nie kwestionuję, w zasadzie nie wiem po co. Jak już się zgadzamy, że ich role na boisku są inne, to chyba możemy też się zgodzić, że taki Llorente w "roli" Pogby nie spisywałby się tak jak Francuz? A najprawdopodbniej Zizou nie przeszkadza to, że nie będziemy mieli tego "zrównoważonego" środka i zakłada, że można asekurować defensywne niechlujstwo Pogby jakimś DMem, jeśli Paul dawałby iskierkę nieprzewidywalności w ataku.

To nie jest tak, że jestem zachwycony perspektywą sprowadzenia tego gościa, ale nie widzę też tego transferu wyłącznie w czarnych barwach, chociażby dopóki nie przetestuje go nasze boisko. Też najchętniej widziałbym u nas Ndombele, ale z drugiej strony, jeśli jego cena podejdzie pod jakieś 100mln euro przez to, że Anglicy włączą się do negocjacji... Nie miałbym za złe Florentino, gdyby nie chciał ryzykować taką kasą. Tak, Pogba byłby droższy i może być "gorszy", ale czy tego chcemy, czy nie, przez względy marketingowe łatwiej uzasadnić taki wydatek na niego.

Z mojej EOT.

emo7
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2019.06.17 10:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja do jego transferu nic nie mam, o ile nie przyjdzie za więcej niż 100mln. Każdy cent więcej to grube przepłacenie.

Down: wiem, dlatego mała szansa, że ten transfer będzie dla mnie satysfakcjonujący.

Ostatnio zmieniony przez emo7 dnia 2019.06.17 11:46, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
MarcinS
psychoTata

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2019.06.17 11:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O 100 mln i mniej to mozna smialo zapomnieć.

Sarcasm
A U T O R Y T E T

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: 2019.06.17 12:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

100 mln Shocked :lol2:

madridcampeon
Busquemos soluciones
Busquemos soluciones

PostWysłany: 2019.06.17 15:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

United mówi, że nie na sprzedaż.
Czyli kolejnym krokiem pewnie transfer request.

Trochę przepychanki pewnie będzie.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
panzerfaust
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2019.06.17 16:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdyby tak jakoś włączyć w tę operację Księcia.. Marzenia, skoro i tak Pogbiak tutaj trafi, o ile rzutem na taśmę ofensywy nie uruchomi PSG. W opcję Juventusową nie wierzę.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Sarcasm
A U T O R Y T E T

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: 2019.06.18 10:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

8 sierpnia graniczną datą dla transferu Pogby

Nawet takiego scenariusza nie zakładam

Mam nadzieje, że zarząd już wie, że lepiej przepłacić o 20 mln na początku okienka, niż kupić taniej i mieć gówno pozytek i niewypał.

vini639
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2019.06.18 11:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie masz czasem jakichś wieści od znajomych z Hiszpanii?

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Archiwum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 76, 77, 78 ... 83, 84, 85  Następny
Strona 77 z 85
Skocz do: