Thibaut Courtois
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 18, 19, 20, 21, 22  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Kadra
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Goldschmidt
Captain Banhammer
Captain Banhammer

PostWysłany: 2018.11.19 12:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dacie przykład?

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
saymen
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: 2018.11.19 13:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czego? Jakichś dobrych parad? Wpisz Dea Gea vs Valencia na YT np.

Powrót do góry
Goldschmidt
Captain Banhammer
Captain Banhammer

PostWysłany: 2018.11.19 13:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przykład bramki którą Courtois mógł wybronić, ale mu się "nie chciało". Bo to o to tu chodzi w końcu. Parady, te efektywne a nie efektowne, są definicją robienia czegoś ekstra ponad swoje normalne obowiązki.

No chyba że krytyka jest wyłącznie w stosunku do stylistyki i rzucania się pod publiczkę. W takim przypadku o gustach się nie dyskutuje.

Powrót do góry
saymen
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.11.19 13:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przecież nikt nie mówi, że nie obronił bo mu się nie chciało. Nie dodaje nic ekstra od siebie w taki sposób, że nie wybronił nam nigdy meczu. Wpuszcza co ma wpuścić. Oblak, De Gea, Ter Stegen potrafią wygrać mecze swoim drużynom, on nie.

Powrót do góry
masterlag
Trener
Trener

Ostrzeżeń: 6

PostWysłany: 2018.11.19 14:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli wyjęcie 2x sam na sam, jak to zrobił z Atleti, to taki bramkarski standard? Aha :lol2:

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
sicario
Manhunt

PostWysłany: 2018.11.19 14:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I też potrafią spierdzielić mecz jak niedawno der czy De Gea. Na siłę przypieprzacie się do niego. Nigdy to nie był bramkarz a'la Barthez, który jest efektowny przy tym co robi. On nie broni pod publiczkę, nie ten typ, to nie showman.

Powrót do góry
Sondokan
Because fuck you, that's why.

PostWysłany: 2018.11.19 15:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gość ma takie warunki że nie musi jakiś parad z cyklu "dejcie mi bluze to sie bede rzucał" robić, bo po prostu nie ma takiej potrzeby żeby pewne piłki wyciągać. W przeciwieństwie np. do Keylora, który lubi sobie pofrunąć (nawet gdy nie jest to do końca niezbędne).

Powrót do góry
Goldschmidt
Captain Banhammer
Captain Banhammer

PostWysłany: 2018.11.19 15:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

saymen napisał:
Nie dodaje nic ekstra od siebie w taki sposób, że nie wybronił nam nigdy meczu. Wpuszcza co ma wpuścić. Oblak, De Gea, Ter Stegen potrafią wygrać mecze swoim drużynom, on nie.

Dlatego pytam - podaj przykład bramki którą wpuścił, której brak potencjalnie uratowałby nam mecz i przy której mógł zachować się lepiej ale z jakiegoś powodu tego nie zrobił.

Tibo gwarantuje spokój w wielu sytuacjach, przy których obrony innych bramkarzy się wyróżniają. O wadach pisałem sam kilka razy przed jego przyjściem tutaj. Nie zmienia to faktu, że "wybranianie meczu" jest czymś zupełnie sytuacyjnym. Z tego co kojarzę dotychczas to naprawdę nie pamiętam sytuacji gdzie jego parada uratowałaby mecz. Przywołując np. takie interwencje:

Link

.. mówimy przede wszystkim o motywacji. Tu Pickford się wyciągnął jak struna i obronił coś co było na granicy jego możliwości. Obronił przede wszystkim bo się postarał, bo mu się chciało, a wielu bramkarzy o podobnych warunkach do niego by to puściło.

Ponawiam prośbę - podaj przykład analogicznej sytuacji z Tibo w tym sezonie, czy to w przypadku strzału po ziemi które są dla niego trudne, czy czego innego. Wtedy można rozmawiać, bo na razie odwołujecie się panowie do ogólników.

Powrót do góry
saymen
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.11.19 19:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z Alaves koncowka z rożnego(totalnie sie pogubił, myślał chyba że złapie piłke). Z Sevilla ich brama na 2:0 (dramat, wyplucie przed siebie, przy dobitce nawet nie próbował, a mógł)
Z Bilbao na 1:0. Keylor w takie pilki wchodzi z rozpędu lapami pod nogi zawodnika.

Jeszcze coś? Teraz zaczniesz mi pewnie wypominać, że lepiej nie mógł się zachować? No jednak inni jakoś mogą i bronią piłki które teoretycznie są nie do obrony.
Ter Stegen rok temu wygrał Barcelonie ligę. De Gea to w UTD ratuje dupsko od kilku lat. Oblak niedługo kolejna podwyżka i klauzula zwiększona.

Tak, każdemu zdarzają się błędy, nawet im. Z tym, że w większości jednak dają od siebie coś ekstra. Tibo w tym sezonie już 2 razy przyjął 5 bramek na klatę. A jak zaczniecie pierdolić że to oczywiście wina obrony to już ciul, nie dyskusja :lol2:

Powrót do góry
Goldschmidt
Captain Banhammer
Captain Banhammer

PostWysłany: 2018.11.19 19:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja pytałem o coś ponad normę, coś spektakularnie dobrego, a ty wspominasz błąd przy wyjściu do piłki z Alaves... To tak jakby porównywać u Varane'a odebranie piłki Messiemu w pełnym sprincie wślizgiem i utrzymanie się przy niej, z babolem który odjebał w Tallinnie przy pierwszym golu. Trochę uściślij kryteria krytyki, a nie podliczasz błędy jako wartości ujemne w rubryczce interwencji ratujących mecze...

Sevilla, ok niech będzie, jeden przykład.

I nikt nie zacznie "pierdolić" więc nie wiem o co się spinasz. Nie wiem też po co w ogóle popadasz przy tym ze skrajności w skrajność, gdzie twierdzisz że przyjmowanie 3-5 goli na klatę = chujowy mecz bramkarza bez przemyślenia każdej sytuacji z osobna. Bezsens. Po ludzku się pytałem gdzie wg Ciebie Courtois miał okazję zrobić więcej ale mu nie pykło. Dałeś na razie jedną sytuację w sezonie gdzie zagrał 11 spotkań. OK. I co dalej?

Powrót do góry
saymen
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.11.20 09:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dałem Ci 3 przykłady które znalazłem w 5 min. Prosiłeś o przykład bramki która uratowała by mecz, masz 3 przykłady, a Ty zmieniasz kontent, że pytałeś o coś " spektakularnie dobrego" ?
Zobacz jak De Gea wyciągnał z Valencia pewną bramkę z główki z 5m. Tibo nie zrobił tak ani razu i wątpie, że mu sie to przytrafi w tym sezonie. To jest po prosty dobry bramkarz, nie znakomity ani wybitny. Nie wybronił nam żadnego meczu, a jak to zrobi, to będę go tu chwalił.
I wydaje mi się, że obydwoje uważamy tak samo - jest solidny, wysoki i dobry w powietrzu, ma swoje wady. A ja bym chciał takiego magika jak Neuer sprzed 2 lat, który jedną ręką zatrzymuje petarde Ronaldo i nawet mu bark nie drgnie. Tyle. Nie doszukuj się w moich postach jakiejś nagonki na niego, bo nie uważam, że przez niego straciliśmy jakieś punkty. Uważam, że nie wybija się ponad, a mógłby.

Powrót do góry
miXUE
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2018.11.20 09:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

saymen napisał:
A ja bym chciał takiego magika jak Neuer sprzed 2 lat, który jedną ręką zatrzymuje petarde Ronaldo i nawet mu bark nie drgnie.

Pamiętałem jak wtedy oglądałem ten mecz w pubie, nie wiedząc czy czuć wtedy wkurwienie czy podziw. Ale przede wszystkim myślałem "jak to do ch*** jest możliwe?", dokładnie przy tamtej sytuacji.
To był chyba pierwszy mecz w Monachium, prawda? Z Asensio jako supersubem (w obydwu meczach w sumie).

Problem w tym o czym piszesz jest taki, że Neuer ma podejście do zostania zapamiętanym jako najlepszy bramkarz w historii i z tej perspektywy trochę szkoda mi tego, że ponoć opuścił ostatnio poziom (Rokoko, możesz zweryfikować). Przegenialny refleks, chwyt i styl gry jako libero (Ederson i Ter Stegen wygryzają go z bycia numerem jeden w tej kwestii, choć nikt z nich nie gra tak dobrze i prawą i lewą nogą). Dla mnie to najlepszy bramkarz jakiego mogłem regularnie oglądać, to "game-changer".

Pamiętam kilka fajnych parad Thibo, gdzie musiał się wyciągnąć jak struna w meczach ligowych, choć pamiętajmy że tam gdzie zachwycamy się paradami Keylora/Oblaka tam Thibo po prostu musi wyciągnąć ręce. Zresztą sam Belg w wywiadach podkreśla, np. "Musiałem szybko zejść na ziemię, co nie jest łatwe dla bramkarza o moim wzroście[...]".

To mówiąc - dla mnie Keylor i Thibo to ten sam poziom, ale pamiętajmy, że "prime" u bramkarza wygląda trochę inaczej. Refleksu już nie poprawi, ale cały czas dochodzi wyższe doświadczenie i wyczucie. Obydwoje mają trochę inną charakterystykę i np. przy Keylorze ostatnie 2 lata srałem w gacie przy stojącej piłce. U Thibo? Znacznie mniej (choć jeden mecz nam zawalił przy rożnym, bramka chyba w ostatniej minucie).

I jeszcze jedna kwestia - szybkie wznawianie piłki. U Julena to może nie było tak widoczne, bo posiadanie dla posiadania, ale zauważcie, że jak dostaje piłkę - od razu szuka możliwości podania i szybkiego wznowienia gry. O dziwo nie każdy bramkarz tak robi (zawsze to mnie dziwiło w sumie).

Od DDG jest gorszy, ale DDG to drugi/pierwszy bramkarz świata, przynajmniej na ligę, na spółę z Ter Stegenem. Oblaka w tym roku nie oglądam, ale specyfika Atleti jest jaka jest. Alisson? Nie ukrywam - chciałem go w Realu (choć nie za te 70 baniek, za które poszedł), ale nie uważam go za wyższy poziom niż Thibo, choć na pewno jest efektowny w tym co robi, wzrost też ma dobry.

Niemniej mamy bramkarza z top5 na pozycji, gdzie często ludzie muszą się rok aklimatyzować (choćby DDG) w drużynie, któa gra KOMPLETNIE INACZEJ niż jego Chelsea - bramkarza z top5 w wieku 26 lat. Spokojnie, będzie tylko lepiej.

Powrót do góry
Kakamilus
Trener
Trener

PostWysłany: 2018.11.20 10:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ter Stegen, DDG, Oblak, Neuer, Lloris. Dla mnie to jest top5 na świecie. Zaraz za nimi Ederson Alisson i nasi Portero. Taka jest prawda czy tego chcecie czy nie.

Powrót do góry
miXUE
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2018.11.20 10:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Można się rozejść, Panowie, ogłoszono koniec dyskusji, mamy obiektywną listę :/

Nie wiem czy oglądasz często Llorisa, ale bywa bardzo krytykowany za babole i to w najważniejszych momentach, na mnie zresztą nigdy wrażenia wielkiego nie zrobił i tak, oglądałem skrót meczu Holandia-Francja. Ederson przed Alissonem? Tite to widzi inaczej. Neuer aktualnie jest ponoć w przeciętnej dyspozycji.

Powrót do góry
Kakamilus
Trener
Trener

PostWysłany: 2018.11.20 11:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lloris owszem wpuszcza babole tak samo jak każdy bramkarz. Daj mi bramkarza który ich nie wpuszcza. Lloris jest 2 najlepszym bramkarzem PL. Od paru sezonów prezentuje ten sam równy poziom i praktycznie co sezon jest blisko granicy 40% spotkań z czystym kontem co w Anglii jest dużym osiągnięciem jesli oczywiscie nie grasz dla City. Brazylijczykow i naszych bramkarzy ustawiłem bardziej na równym poziomie niż według umiejętności. Po prostu każdy z nich ma według mnie umiejętności pol poziomu mniejsze od topki. Co do Neuera to wystarczy poczekać i znowu będzie świetny.

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Kadra Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 18, 19, 20, 21, 22  Następny
Strona 19 z 22
Skocz do: