Komentatorzy w TV (cz. 3)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 87, 88, 89, 90  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Piłka Nożna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
TWL64
Stefan

PostWysłany: 2017.09.13 19:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już chyba x 10 :/
Żenada...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
madridcampeon
Busquemos soluciones
Busquemos soluciones

PostWysłany: 2017.09.13 20:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żewłakow coś tam gadał przed początkiem meczu, że postaramy się powtórzyć wyczyn Bayernu z lat 70' i wygrać Puchar Europy 3 razy z rzędu. Wszystko spoko, tylko głupio to brzmi, gdy w latach 50' wygraliśmy go 5 razy pod rząd. Very Happy

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
kleyo
Bryniok

PostWysłany: 2017.09.13 20:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jezu, zaczynam żałować, że głosowałem na ten mecz, można było na streamie szukać po hiszpańsku i się nie stresować :lol2:

Swoją drogą mogłyby być niezłe jaja, gdyby co kolejkę musieli puszczać Real, albo Barcę. Choć oni tam mają jeszcze Manu do konkurencji, to może nie będzie tak monotonnie.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
sicario
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2017.09.13 20:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żewła pewnie jeszcze załamany wylotem z Legii.

Sondokan
Because fuck you, that's why.

PostWysłany: 2017.09.13 20:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale wiesz, że ich jest dwóch? Very Happy

E: o kurwix faktycznie

Ostatnio zmieniony przez Sondokan dnia 2017.09.13 21:54, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
madridcampeon
Busquemos soluciones
Busquemos soluciones

PostWysłany: 2017.09.13 21:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i drużyna mistrza Cypru bez szans.

Powrót do góry
El Dominik
Madridista

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2017.09.13 21:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sondokan napisał:
Ale wiesz, że ich jest dwóch? Very Happy

Obaj wylecieli.

Marcelo.
Powrót do góry
sicario
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2017.09.13 21:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A wiesz, że obu pracowało w Legii :] ? Ja dziś się o tym dowiedziałem, gdy potwierdzono zwolnienie Magiery Smile

ŻEWŁAKOW MARCIN

TWL64
Stefan

PostWysłany: 2017.09.14 20:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

madridcampeon napisał:
No i drużyna mistrza Cypru bez szans.

O co chodzi?

Powrót do góry
madridcampeon
Busquemos soluciones
Busquemos soluciones

PostWysłany: 2017.09.14 21:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O to, że zamiast APOEL mówił ciągle drużyna mistrza Cypru. Nie liczyłem ile razy, a szkoda, bo moim zdaniem co najmniej 30-krotnie użył tego sformułowania. Dla porównania, Realu - drużynę mistrza Hiszpanii/Europy, nie określono w ten sposób chyba ani razu. Very Happy

Powrót do góry
Cover
Obersturmbannführer
Obersturmbannführer

Ostrzeżeń: 4294967295

PostWysłany: 2017.09.21 02:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Keyser Soze napisał:
Komentatorzy to jednak bardzo specyficzny zawód. Gdzie indziej można pracować (zapewne za dużą kasę), gdy nie ma się w ogóle do tego predyspozycji? Jak to działa, że ktoś taki jak Hajto może komentować mecze? To tak jakby zatrudnili niewidomego maszynistę, niepełnosprawnego ochroniarza, czy niemego rzecznika prasowego. Gość wszystko robi źle. Źle wymawia nazwiska, myli piłkarzy, myli drużyny/kraje, tworzy sobie słowa, które nie istnieją, stosuje słowa, których najwyraźniej znaczenia nie rozumie, jest zarozumiałym bufonem, choć sam był miernym piłkarzem. Co jeszcze trzeba robić, żeby stracić tę posadę?

A na dokładkę jeszcze Borek, ekspert Kołtoń, itp... Trzeba będzie sobie ogarnąć zagraniczne transmisje, jak już wszystko przejdzie do Polsatu.

Ale wiesz, że predyspozycje do tego zawodu ma naprawdę mało osób? Jak popatrzę sobie na szkołę komentarza amerykańskiego czy brytyjskiego, to większość naszych - nawet tych lubianych - w ogóle nie miałaby tam podejścia. Powód? Głos. Ze Szpaka można cisnąć, tu w kontekście APOELu, ale prawda jest taka, co wielokrotnie podkreślałem, że technicznie na rynku ma do niego podjazd może z 3-4 innych komentatorów. I sam jak mam wybór między komentatorem z głosem, który robi błędy, a komentatorem bez głosu, który ma wiedzę, wybieram zawsze tę pierwszą opcję, bo komentarza przede wszystkim się słucha, a więc wokal to pierwszorzędna sprawa. Dlatego nigdy nie rozumiałem zachwytów np. Twarowskim. Stąd dla mnie nr 1 na teraz to Laskowski, który łączy obie te cechy.

W ogóle jak słucham różnych wersji językowej, to Amerykanie są najlepsi. Nie chodzi tylko o głosy, ale o sposób narracji, podbijanie emocji, rzadkie i delikatne dawkowanie ciekawostek/informacji i wtedy, gdy trzeba, do tego ten luz. Szkoda trochę, że teraz idzie to u nas w kompletnie inną stronę.
Ten gość np. jest BOGIEM

Link

Keyser Soze
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2017.09.21 09:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóż, nawet dorzucając to kryterium (głos), odbiór Hajty wcale się nie poprawia.

Co do zagranica vs Polska - fakt, nie mamy do nich podjazdu. Choć w piłce preferuję komentarz brytyjski, ale już w boksie amerykański. Pomijając fakt, że od dawna już nie jaram się tym sportem.

Szpakowskiego kiedyś broniłem, bo nikt nie robił takiego klimatu w meczach naszej reprezentacji jak on. Ale w końcu te wszystkie jego pomyłki przelały czarę goryczy. I tu też zgoda - obecnie do meczów repry najbardziej mi podchodzi Laskowski. A na EURO 2016 dostał chyba tylko jeden (?) mecz Polaków.

Ekipę z C+ do Premier League w sumie też w większości lubię. Mają taki trochę śmieszkowy styl i zdążyłem się już do tego przyzwyczaić. Tak jak i do La Ligi na Eleven coraz bardziej.

Powrót do góry
Cover
Obersturmbannführer
Obersturmbannführer

Ostrzeżeń: 4294967295

PostWysłany: 2017.09.21 12:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odbioru Hajty nic nie jest w stanie poprawić. Clou tamtej wypowiedzi było takie - gdyby Szpak przygotowywał się lepiej, nawet nie wybitnie, w kraju nie dojdzie go niemal nikt. Głos, dynamika, dykcja, te cechy ma naprawdę na światowym poziomie. To oczywiście się nie stanie, bo zbliża się powoli emerytura. Zresztą wiele bym dał, żeby usłyszeć, jak pracował kiedyś i np. jak dawał sobie radę w radio.

Ważne jest też słowo "przyzwyczaić". Jak idzie wielki turniej, to nikt nie będzie się przyzwyczajać. Wydaje mi się, że niedzielny widz musi od razu czuć, że słucha się dobrze i to jest ten priorytet, a wiedza? Choć równie istotna jest krok dalej. Inny odbiór i nastawienie ma cotygodniowy kibic (co widać tutaj), inne widz z doskoku, który tworzy większość widowni.

El Mou
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2017.09.21 14:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Serio Laskowski? Dla mnie on nijak nie ma dobrego głosu do komentowania. Wg mnie np Twaro zjada go na śniadanie. I ogólnie nie zgodzę się, że najważniejszy jest wokal. Jasne, dla Janusza, który ogląda reprę i Mundial i na tym się kończy tak, ale dla kogoś kto ma pojęcie o piłce, Szpakowski jest nie do strawienia. Bo on niestety o piłce wie niewiele, a jedyne co ma, to głos. Dla mnie chyba absolutnym topem jest Pełka, jego komentarz z Lizbony w meczu z Atleti w 2014 <serce> Ale Eleven też daje radę, lubię słuchać tego Mirosławskiego.

Powrót do góry
hugh hefner
forumowy ekspert

PostWysłany: 2017.09.21 14:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest akurat tylko i wyłącznie kwestia osobistych preferencji i podejścia. Z jednej strony, mając samemu jakąś wiedzę o piłce, można się irytować słuchając ciągłych błędów i głupot z ust Szpakowskiego, ale z drugiej strony gdy samemu ma się o piłce pojęcie, tak naprawdę podczas transmisji rzadko dowiadujesz się czegoś nowego, więc łatwiej jest olać treść i wtedy rzeczywiście można skupiać się na przekazywanych emocjach.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Piłka Nożna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 87, 88, 89, 90  Następny
Strona 88 z 90
Skocz do: