Temat dla bezrobotnych no-life'ów (cz. 3)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 219, 220, 221, 222, 223  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Licznik OFF
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Crawler
Pawełek Barokoko

PostWysłany: 2018.11.10 23:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na siłę starasz się łapać innych za słówka, jak gdyby miało to wykazać, że wszyscy się mylą, bo "akurat tego nie napisałem". Natrętne to u Ciebie.

Przykład pół żartem, pół serio - Messi jest porządnym piłkarzem, a sterydy wspomogły jego rozwój. Czy byłby równie dobry bez nich?
Zamiast Messiego można podstawić Guardiolę czy kogoś mniej "prowokacyjnego" Very Happy

Jestem zdania, że jeśli ktoś potrzebuje jakichkolwiek używek, aby wspomóc się/przełamać/zainspirować - to jest w swej "zwykłej", niewspomaganej osobie nudny, nijaki... A to jest niebezpieczna droga, bo ktoś taki może uznać, że zawsze potrzebuje tego wsparcia. Moim zdaniem prawdziwa siła człowieka tkwi w tym, aby bez tych różnych używek pokazać swą wartość.

Rokoko
i’m sooooo changeable!

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: 2018.11.10 23:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale ja Cię nie łapię za słówka - po prostu uznałem, że to co napisałeś różniło się od tego, to co ja napisałem. A że była to różnica jednego słowa, to już Twoja wina.

To zależy. To, że ktoś osiąga wyższy poziom kreatywności przy użyciu alkoholu, nie znaczy od razu, że bez niego nie jest jakkolwiek kreatywny. Wtedy może chcieć spróbować pisać z niecodziennej perspektywy. Nie ma tu żadnej kwestii siły - człowiek po alkoholu niekoniecznie musi być lepszy lub gorszy. Może być po prostu inny.

I w sumie nienawidzę alkoholu, więc nie zamierzam się tu na siłę sprzeczać (no chyba, że Ty chcesz). Odpowiedz mi lepiej o BB.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Zidanka5

PostWysłany: 2018.11.11 14:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sondokan napisał:
Ja radziłbym się jednak przejmować zdaniem innych, np. promotora xD

Gdybyś był moim promotorem Sondokan, to z całą pewnością byłabym pełna niepokoju... Smile

Goldschmidt
Captain Banhammer
Captain Banhammer

PostWysłany: 2018.11.11 14:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miXUE napisał:
Poważne pytanie, poważne odpowiedzi. Jak zacząć pisać magisterkę :( Mam wykaz ciekawych tematów, które znalazłem w necie, chcę z tego ukształtować coś swojego - ale, gdy już myślę, że siadam do biurka i kompa to włączam sobie cokolwiek innego. Zdążyłem dzisiaj umyć mieszkanie, skoczyć na trening, zrobić zakupy, bo najbliższe dwa dni będzie ciężko i nawet sobie kupiłem - po raz pierwszy w życiu nie do imprezy - jakieś alkohole smakowe. Wiem, Crawler, nie wygram kilku najbliższych meczy w Zabawie w Prezesa.

I nic nie pomaga.

Do kiedy masz czas na zdecydowanie się w kwestii tematu?

Nie wiem jakie są konstrukcje prac magisterskich na FiR, tym bardziej w Polsce, ale ja pisanie magisterki zaczynałem od wersji roboczych przeglądu literatury. Czytasz to co cię interesuje w kontekście tematu i podsumowujesz dane/pomysły z artykułu czy książki w dwóch trzech zdaniach. I tak w kółko aż wszystko złoży się w logiczną całość. Sama struktura przyjdzie z czasem, szczególnie jak dasz promotorowi kawałek pracy na stół do sprawdzenia. Ważne jest, tak jak mówi Crawler, by się przemóc i zmusić do napisania tych pierwszych paru stron. Później zaczyna iść z górki w miare czasu, gdy człowiek widzi efekty swojej pracy. Mi napisanie 2800 słów zajęło niecałe półtora miesiąca, praca takiej dość średniej jakości. Wprowadzenie poprawek kolejne kilka tygodni.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
miXUE
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2018.11.13 10:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odpowiedź Panie i Panowie Smile

Generalnei ruszyłem. Pierwsze strony są ciężkie, bo co chwilę zmieniam koncept. I ciężko mi trochę się zdecydować wciąz na dokładny temat... więc zacząłem pisać oba :lol2: Promotor mi dzisiaj doradzi w co mam pójść, a drugą pracę zrobię sobie samemu dla siebie skrótowo po angielsku i może gdzieś opublikuję, żeby sobie wpisać do CV.

W sumie się rozpiszę, bo aktualnie i tak nic nie robię w pracy Very Happy

Temat pierwszy, wiodący: Porównanie struktury kapitału względem [kryterium]. Tutaj jest problem ciągłej zmiany koncepcji, bo pierwotnie chciałem porównać str kap w krajach o modelu anglosaskim vs niemiecko-japońskich(chodzi o system bankowy), potem w krajach wysoko rozwiniętych vs kraje rozwijające się, a teraz myślę o porównanie tego przez pryzmat ratingów np. AAA A++ etc vs te gorsze.

Ale kilka stron już jest.

Drugi temat; nie ukrywam, że ciekawszy, ale cięższy to model wyceny piłkarzy. Lub sprawdzenie wpływu transakcji piłkarzy na spółki, które są na giełdzie (ich notowania). Gdzie bardziej mi chodzi jednak o stworzenie modelu ich wyceny. Tutaj na razie zrobiłem wstępny konstrukt tej pracy i zobaczymy co promotor powie.

I porady były dobre - zmusić się do tych pierwszych dwoch stron. Jak porównam moją chęć na to by do tego przysiąść gdy nie miałem nic, a teraz, gdy chociaż już widzę ten kierunek w którym mam iść... ziemia i niebo. A jak już będę miał zdefiniowany koncept to już w ogóle żadnego problemu nie będzie.

@Cube
Do dzisiaj xd Ale spoko, ja robiłem bardziej tak, że czytałem ostatnie dwa-trzy miesiące bardzo różne magisterki szukając czegoś co mnie zainteresuje lub czegoś co może być fajną podstawą. Mam wyodrębnione w tym momencie kilka magisterek, po prostu łączę zakresy tematyki (mało to kreatywne, ale co poradzić) w coś swojego własnego. Więc tak jak Ty zrobiłeś tylko, że mniej ambitnie (bo nie ukrywam, że czasem czytanie takiej twardej, technicznej literatury to tragedia, po stokroć wolę 50-stronnicowe opracowania w necie z strukturą abstract, theoretical framework, data, empirical results niż książki).

Powrót do góry
Sondokan
Because fuck you, that's why.

PostWysłany: 2018.11.13 10:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy dobrze rozumiem, że zaczynasz pisać pracę bez ustalonego tematu i planu (czyt. spisu treści)? Very Happy

Powrót do góry
miXUE
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.11.13 10:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co więcej - zaczynam od badań xD Najbliższe dwa/trzy tygodnie będę siedział w Excelu budując model regresji i kilka innych rzeczy i wtedy zobaczę co mi wyjdzie ciekawego... i ewentualnie wtedy zacznę tak naprawdę pisać magisterkę, pisząc wprowadzenie, teoretyczne podstawy i spis treści oczywiście Smile

Ogólnie ten sam myk zrobiłem na licencjacie (badałem istnienie anomalii kalendarzowych na polskiej giełdzie; efekt poniedziałku, stycznia, rajd świętego mikołaja i jeszcze jakiś) i cholera - uwielbiam byłego promotora, który mi to doradził. Bo mój koncept pracy się błyskawicznie rozjebał, więc np. cały rozdział o opisie metody badania by się poszedł kochać (bo się okazał zbyt skomplikowany dla mnie). I byłaby to strata czasu niepotrzebna.

A tak to wiesz, na czilu sobie zrobię badania i potem zacznę do nich pisać teorię. Te pierwsze kilka stron to napisałem po to żeby chociaż mieć jakiś rys w swojej głowie tego w co mam iść.

Powrót do góry
Sondokan

PostWysłany: 2018.11.13 11:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to w sumie się nie dziwię, że nie wiesz jak zacząć skoro nie do końca wiesz o czym pisać xD Ja praktycznie cały jeden semestr męczyłem plan pracy (temat, rozdziały, podrozdziały) i ostatecznie było to dobre rozwiązanie chociaż wtedy tak nie myślałem. W tym czasie namierzałem też bibliografię, a jak miałem klepnięty spis treści to nie pozostawało nic innego jak jechać ze słownikiem synonimów Very Happy

Powrót do góry
Sarcasm
but still awesome...

PostWysłany: 2018.11.13 12:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mixue, spoko, ja jeszcze nie mam tematu pracy. Ba, ja jeszcze u promotora nie byłem xD

Crawler
Pawełek Barokoko

PostWysłany: 2018.11.13 13:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ba, on nawet jeszcze nie studiuje! Ba, nawet jeszcze nie ma matury! Ba, nawet się jeszcze nie urodził! Ba

miXUE
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.11.13 14:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sondokan napisał:
Ja praktycznie cały jeden semestr męczyłem plan pracy (temat, rozdziały, podrozdziały) i ostatecznie było to dobre rozwiązanie chociaż wtedy tak nie myślałem. W tym czasie namierzałem też bibliografię, a jak miałem klepnięty spis treści to nie pozostawało nic innego jak jechać ze słownikiem synonimów Very Happy

O czym pisałeś? Spodobałaby Ci się praca u mojego aktualnego promotora, on kocha takie 'ustrukturyzowanie' typu, że do "spotkania plenarnego" mam mieć konspekt, zarys teoretyczny i ramowy plan, do stycznia cały rozdział teoretyczny o strukturze kapitału bla bla.

Ja jestem raczej bardziej nieuporządkowaną osobą (jak widać wyżej) i wolę od razu zacząć jechać z badaniami, bo przecież teorię zawsze sobie dopiszę jak mi wyjdzie coś ciekawego w Excelu, a w drugą stronę to już nie zawsze tak idzie :P

No, ja oficjalnie po spotkaniu.
Temat na magisterkę: Porównanie struktury kapitału między krajami wysoko rozwiniętymi, a rozwijającymi się, na przykładzie Niemiec i Polski

Hipoteza jest taka (ale tu jeszcze zobaczymy), że w bogatszym kraju będzie przeważał kapitał własny i pochodzący z emisji akcji (bo to 'droższy' kapitał), w kraju biedniejszym - kredyt/pożyczki.

Ponadto dla obu krajów sprawdzę różnice między dużymi firmami, a małymi (będę musiał przyjąć jakieś ogólne założenie, bo wiadomo, że percepcja M/Ś/D przedsiębiorstwa się różni w zależności od kraju, pewnie z OECD/Unii) oraz w zależności od nowoczesności branży. Czyli 6 porównań, dwa między krajami i dwa po dwa wewnętrzne.

Praca po angielsku jeśli dziekan się zgodzi.

Dodatkowo, skoro się uparłem - napiszę ten temat (ale mam się zamknąć w 25 stronach) o wycenie piłkarzy. Ale to poboczny temat, bo się boi, że w połowie pracy ogarnę, że nie mam dostępu do danych i wszystko strzeli uj. A on pomoże mi go opublikować, jako, że jest w sumie szychą w tym świecie Very Happy Ot myślę, że ładnie to będzie kiedyś w CVce wyglądało.

No, to tyle. To nie pozostaje mi nic innego jak ruszać od dzisiaj Twisted Evil

Powrót do góry
Behappy
be humble

PostWysłany: 2018.11.13 14:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Daj sobie spokój człowieku, napisz byle co, aby łatwiej i odbębnić. Nikt się tym nie zainteresuje, ani do niczego Ci to niepotrzebne, nie wmawiaj też sobie, że robisz coś dla siebie, jak chcesz zrobić coś dla siebie, to idź już do roboty i rób hajs, chyba, że chcesz zostać na uczelni i tracić czas.

Crawler
Pawełek Barokoko

PostWysłany: 2018.11.13 15:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lol.

Nie słuchaj tej ameby, mixue.

Behappy
be humble

PostWysłany: 2018.11.13 16:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za miłe słowo ;)

Sondokan

PostWysłany: 2018.11.13 17:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miXUE napisał:
Sondokan napisał:
Ja praktycznie cały jeden semestr męczyłem plan pracy (temat, rozdziały, podrozdziały) i ostatecznie było to dobre rozwiązanie chociaż wtedy tak nie myślałem. W tym czasie namierzałem też bibliografię, a jak miałem klepnięty spis treści to nie pozostawało nic innego jak jechać ze słownikiem synonimów Very Happy

O czym pisałeś? Spodobałaby Ci się praca u mojego aktualnego promotora, on kocha takie 'ustrukturyzowanie' typu, że do "spotkania plenarnego" mam mieć konspekt, zarys teoretyczny i ramowy plan, do stycznia cały rozdział teoretyczny o strukturze kapitału bla bla.

Właściwie to nie pamiętam dokładnie. Coś o oddziaływaniu koncepcji zarządzania na efektywność ekonomiczną przedsiębiorstwa. Bardziej zarządzanie niż ekonomia, ale cóż; nie miałem za bardzo wolnej ręki w wyborze.

Tak sobie przypominam i właściwie częściowo muszę homofobowi przyznać rację. Pisanie tego gówna to była męczarnia i jak się okazało strata czasu (co za niespodzianka!). Więc jeśli tematyka magisterki nie jest jakimś twoim konikiem / nie pokrywa się z tym w czym pracujesz lub masz zamiar w przyszłości / nie planujesz tego ciągnąć to w formie doktoratu to faktycznie - zbędna rzecz, która niepotrzebnie angażuje zasoby. Lepiej zainwestować czas w coś przydatnego co ci się w życiu przyda, może jakieś kursy, szkolenia, praktyczna podyplomówka, język.

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Licznik OFF Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 219, 220, 221, 222, 223  Następny
Strona 220 z 223
Skocz do: