Real Madryt - FC Barcelona [3-1]
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Sezon 2014/15
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Loczeno
Ridens Moriar

PostWysłany: 2014.10.18 21:51    Temat postu: Real Madryt - FC Barcelona [3-1] Odpowiedz z cytatem

Równo za siedem dni o tej godzinie będziemy znali odpowiedź na jedno bardzo ważne pytanie – czy machina stworzona przez Ancelottiego w tym sezonie działa już na tyle poprawnie, żeby być w stanie wygrać z każdą drużyną na świecie? Test jaki przejść będą musieli piłkarze Realu w sobotę na pewno łatwy nie będzie. Do Madrytu przyjeżdża lider tabeli i największy wróg naszego klubu – FC Barcelona.

Gran Derbi rządzą się swoimi prawami. Ile byśmy nie napisali scenariuszów na ten mecz, zawsze zdarzyć się może coś innego, toteż nie ma co gdybać. Na pewno po długiej przerwie między ostatnimi meczami tych drużyn ochota na oglądanie tych dwóch potężnych klubów na jednym boisku urosła. Jeszcze dwa lata temu pojedynki te oglądać mogliśmy co kilka tygodni, więc być może trochę się przejadły. Teraz sytuacja jest inna. Ostatnie Gran Derbi odbyły się 16 kwietnia, czyli minęło ponad pól roku i ciśnienie na ten mecz, przynajmniej u mnie, jest bardzo wysokie.

Ależ smaczków będzie miał ten mecz! Na pewno głośno będzie o powrocie do gry Suareza i debiucie w barwach gości. Messiemu brakuje już tylko jednej bramki do wyrównania osiągnięcia Telmo Zarry, który lideruje klasyfikacji strzelców wszech czasów hiszpańskiej ekstraklasy. Chyba nie trzeba przypominać, że Leo na Santiago Bernabeu grać lubi. Strzelać również. Trzeci ważny fakt odnośnie Barcy to pogoń za kolejnym rekordem. Jak na razie w ośmiu kolejkach drużyna ta nie puściła ani jednej bramki, co jest na pewno niełatwym wyczynem.

Ale po drugiej strony barykady stoi nie kto inny, jak przyszły zdobywca Złotej Piłki – Cristiano Ronaldo. W siedmiu ligowych meczach, w których miał szansę zagrać w tym sezonie, zdobył on 15 bramek. Statystyka mówiąca sama za siebie. Fakt nr 2 – Real jest najskuteczniejszą drużyną ze wszystkich poważnych lig europejskich z 30 bramkami na koncie. W bramce naszej, w przypadku braku kontuzji, stanie Iker Casillas, dla którego będzie to osobisty pojedynek, w którym udowodnić musi , że potrafi wyczyniać w naszej bramce to, co wyczyniał na w Gran Derbi na przestrzenii sezonów 2004-2012.

Mecz zaplanowany jest na godzinę 18:00. Transmitowany będzie na kanale Canal+SportHD, gdzie zapewne już długo przed meczem powinno być odpowiednie studio i omawianie taktyk obu drużyn. Oby piłkarze Realu kolejny raz dali wielkie show i pozwolili swoim kibicom na drugi dzień dzielnie maszerować z białymi koszulkami na piersiach na całym świecie.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Szjk
Intelektualna elita forum.

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: 2014.10.19 00:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cóż to będzie za mecz. Stawka ogromna, jak praktycznie przy każdym klasyku. Przy takim meczu nawet hit z Liverpoolem wydaje się dla mnie mało ekscytującą przystawką. Real wali bramy, Barca ich nie traci, kogoś passa się skończy. Porażka dla nas będzie tragedią, bo zrobi się 7 punktów do lidera, choć w przegraną zupełnie nie wierzę i jestem pewien, że poradzimy sobie przynajmniej przyzwoicie. Ciekawe jak Carlo rozegra to spotkanie. Karim jest świetny ostatnio, ale mimo tego co wcześniej mówiłem, teraz chyba bardziej skłaniam się ku opcji 4-4-2, z Ronaldo i Garethem w ataku i z Isco w pomocy, choć znając życie trener zdecyduje się jednak na Benzemę. Barca jest średnio solidna w pomocy i obronie, więc nasi powinni mieć sporo miejsca i okazji do szybkich ataków. Messi i Neymar za to ostatnio wymiatają, do tego może dojdzie Suarez, dlatego wszyscy będą musieli pracować na 110% w defensywie. Będzie się działo, ciśnienie mam niesamowite.

greex
Gwiazda
Gwiazda

PostWysłany: 2014.10.19 10:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jeżeli mam mówić szczerze, bardzo boje się tego ustawienia Barcelony. Messi jako rozgrywający potrafi słać naprawdę świetne piły, a do tego jeszcze wspomaganie Rakiticiem, Iniestą oraz Neymarem i Suarezem z przodu może być naprawdę ciężkie do zatrzymania.

Choć z drugiej strony przy tej formacji powinno kosztem zagęszczenia środka pola być trochę więcej miejsca na skrzydłach.

Powrót do góry
tayron36
kibic w kapciach

PostWysłany: 2014.10.19 10:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja jestem ciekaw, bo pozycja Messiego jako rozgrywającego będzie wymagała od niego wysiłku przy pressingu na Kroosie lub Modriciu, a średnio z tym u niego. Jednak u nas to samo w drugą stronę. Ktoś będzie musiał pokazać talent w defensywie. Na razie wygląda to tak, że jak ktoś przejmie kontrolę to IMO zgniecie rywala.

Kobe Bryant #24

"Wyimaginowany Beckham, czyli nadęty gwiazdor, nie istnieje, istnieje natomiast Beckham profesjonalista"
Powrót do góry
Loczeno
Ridens Moriar

PostWysłany: 2014.10.19 10:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ogólnie jestem dobrej myśli, ostatnio wszystko idzie nam pięknie. Z drugiej strony przypominam sobie jak rok temu podchodziliśmy do GD, podłamana Barca, my jako lider i masa punktów przed nimi, przyszedł mecz i...

Simi.
Nintendo

PostWysłany: 2014.10.19 11:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obawiam się jedynie wyjścia na mecz systemem 4-3-3 z JKM i BBC.

Gehu89
Master of Drilling

PostWysłany: 2014.10.19 12:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mnie nie podoba się pora meczu. Kto to widział, żeby taki mecz rozgrywać o 18? o_O To jakaś parodia. Szkoda, że nie dali o 12 w południe. Odnośnie meczu, to jakoś strasznie bym się nie napalał. Cris coś trafi, ale musimy zagrać dobrze jako zespół. Nie ma się co napalać. Sporo będzie zależało od dyspozycji naszego środka pola. Kroos i Modrić muszą być w najwyższej możliwej formie.

greex
Gwiazda
Gwiazda

PostWysłany: 2014.10.19 12:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja liczę na skład:

Casillas
Carvajal Ramos Varane Coentrao
James Modrić Kroos Isco
Bale Ronaldo

Przy niekorzystnym wyniku wejście Marcelo, Benzemy i/lub Chicharito. Przy korzystnym Khedira i/lub Illaramendi.

Powrót do góry
Szjk
Intelektualna elita forum.

PostWysłany: 2014.10.19 12:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gehu89 napisał:
A mnie nie podoba się pora meczu. Kto to widział, żeby taki mecz rozgrywać o 18? o_O To jakaś parodia. Szkoda, że nie dali o 12 w południe.

A mi akurat pora bardzo się podoba. Po takich meczach emocje u mnie tak długo się utrzymują, że jak są rozgrywane później, to do 3 w nocy nie chce mi się spać, więc ta 18 to dla mnie godzina idealna.

Zedd.
Soy Celeste
Soy Celeste

PostWysłany: 2014.10.19 12:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja tesknie za naszymi meczami o 22, no ale 16 lepsza... Ale akurat na Gran Derbi godzina dobra. Moze jeszcze 20 jest okej, ale pzniej juz nie za bardzo. I tak lepiej o 18 niz o 16.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
krzyjas
Juvenil
Juvenil

PostWysłany: 2014.10.19 12:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a mi odpowiada ta godzina, bo potem idę na urodziny kolegi więc będzie gdzie świętować Smile

Zapowiada się świetny mecz, ale przecież przed nami jeszcze bardzo ważny sprawdzian czyli pojedynek z Liverpoolem.

Powrót do góry
Gehu89
Master of Drilling

PostWysłany: 2014.10.19 12:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

20:45 jest porą wręcz idealną. mógłbym przystać ewentualnie na 20.. ale 18? Moim zdaniem zbyt wcześnie, aby taki mecz kończył się o 20. W dzień meczu żyję meczem. Very Happy Mecze o 22 to już ciut za późno. Jak mówię LM czyli 20:45 idealnie pasuje na tak ważne mecze.

chamartin7
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: 2014.10.19 13:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Simi. napisał:
Obawiam się jedynie wyjścia na mecz systemem 4-3-3 z JKM i BBC.

Takie zestawienie to akurat pewnik. Jedynie kontuzje mogą coś namieszać, ale oby ich nie było.

Wkurza mnie tylko fakt, że mamy tylko dwa dni odpoczynku i cięższy mecz w LM od naszego sobotniego rywala. Zaryzykowałbym i mocno porotował w środę. Przynajmniej dwóch zawodników z naszej trójki w pomocy, powinno odpocząć.

http://www.youtube.com/watch?v=-3NueCAYcHk Siempre me quedara la frase de Manolo Lama "Raul, El que nunca hace nada". Gracias "7"!
Powrót do góry
KubaPP
Killer Elite

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2014.10.19 13:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystkie spotkania o wyższej randze rozgrywane przed 20:00 to zły pomysł, ale biznes to biznes.

Boję się tego spotkania cholernie, bo mamy wszystko by ich puknąć za tydzień, ale test cholernie ciężki. Jakbyśmy zwyciężyli to zakończymy ten wielki śpiew na temat tej Barcelony, bo teraz wszyscy pompują, że wraca kolosalna Barcelona, co jest dla mnie dość zabawne.

Chciałbym ujrzeć 4-4-2 i spokojne granie, bez jakiś wielki zrywów, abyśmy nie powtórzyli tego szalonego meczu z zeszłego sezonu.

No i dobrze by było w końcu wygrać w lidze u siebie z ekipą z top3. Carlo masz szansę przełamać tę passę.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
ogor3
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2014.10.19 13:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najbardziej trzeb żałować meczu przegranego w San Sebastian, gdyby taka paradia się nie trafiła, gralibyśmy w sobotę o lidera. Teraz jak przegramy to jesteśmy w dupie, przy tak zbierającej pkt Barcelonia do której dołączy Suarez, to te 7 pkt będzie sporą różnicą. Także ten mecz to finał, ostatni na SB 3-4 też nim był i źle nie było do czerwonej kartki Ramosa...

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Sezon 2014/15 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 1 z 10
Skocz do: