Carlo Ancelotti [bezrobotny] (cz. 2)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 70, 71, 72, 73  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Byli piłkarze i trenerzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gero
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2017.09.28 17:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Milan prędzej czy później po niego jeszcze sięgnie.

Na to zwolnienie po części wpływ miał zapewne również jego temperament. W Bayernie, w którym włodarze klubu na czele z Hoenessem nie są skorzy do szastania pieniędzmi na stołku trenerskim potrzeba człowieka, który tupnie nogą i ich do naprawdę wartościowych wzmocnień zmusi, a Carlo będący od zawsze oazą spokoju nienawykłą do stawiania na swoim nie potrafił tego zrobić.

Niech spokojnie odpocznie, złapie nieco dystansu, a później wraca do calcio.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
panzerfaust
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2017.09.28 17:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie liczą na casus Zizou i to, że Sagnol ich pociągnie tak jak łysy po smutnym okresie z Bułkojadem Ptak

Powrót do góry
Cube.
Big Poppa Pump
Big Poppa Pump

PostWysłany: 2017.09.28 18:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pewno nie z żółwiami na obronie i dziadkami na skrzydłach. PSG podeszło do tego starcia bez zbędnego szacunku do marki przeciwnika i im się to opłaciło. Jeżeli Tuchel, czy jakikolwiek następca, jakimś cudem wypali to OK, posypię głowę popiołem, ale Bayern się chyba po prostu zapatrzył na rezultaty tej kadry z zespołami na poziomie Arsenalu. To że zapłacił za to Carlo to też po części jego wina, bo jest cipą i daje sobie wejść na głowę garniakom. Albo po prostu jest ślepy i nie zmienia podejścia. Wydaje się jasne, że poprosił o Jamesa by grać swoim diamentem i dziadom się mogło nie spodobać, ale czy w ogóle by się to przy tej kadrze opłaciło? Nie mają generała w pomocy. R&R wyrzucający po kolei Pepa i Carlo to trochę zbyt problematyczny scenariusz i jakoś nie wierzę by Niemcy słynący z profeski mieli coś przeciwko marginalizowaniu ich ról w zespole. Tak czy siak wydaje mi się, że Carlo też jako menedżer się starzeje.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
sicario
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2017.09.28 18:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja dla mnie zbyt pochopnie to zrobili. Ani nie było mega kryzysu, ani powodu do wielkich obaw. Mogli tego wyjść z nim. Bayern Monachium potrzebuje reformacji, brak następców dla RR, nie ma generala w środku pola i ze ŝlimakami na ŚO. Eh szkoda Carlo

pikus88
Gwiazda
Gwiazda

PostWysłany: 2017.09.28 18:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z Carlo to taki dobry dziadek co to poklepie po pleckach gdy zamiast tego potrzebne jest porządnie jebnięcie w pysk. Fajny gość, nieco flegmatyczny, dla część piłkarzy idealny bo dużo nie wymaga a i tak zagrasz mając markę. Jego styl jest skuteczny gdy większość topowych przeciwników przechodzi kryzys, gdy trafia na zespoły nie grające typowo, zaczynają się schody.

Szacunek z Decimę się należy, niemniej nie byłem nigdy jego sympatykiem gdy siedział na naszej ławce a jego odejście przyjąłem z ulgą.

Powrót do góry
Gero
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2017.09.28 18:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

panzerfaust napisał:
Pewnie liczą na casus Zizou i to, że Sagnol ich pociągnie tak jak łysy po smutnym okresie z Bułkojadem Ptak

Tuchel był już ponoć dogadany z West Hamem, ale zrezygnował, więc Sagnol niczym innym jak opcją doraźną nie będzie.

Ancelotti na pewno widział potrzebę zmian w kadrze, co potwierdzają doniesienia transferowe z lata, gdzie oprócz dokonanego ostatecznie zaklepania Jamesa, Bayern interesował się też mocno Sanchezem. Nie wszyło, niemniej kierunek poszukiwań sygnalizuje, że Włoch zdawał sobie sprawę z tego, że drużynie potrzeba nowych graczy z topu. Hoeness poskąpił grosza, przegapił również inne okazje (choćby zbędnego PSG Draxlera), no i Włochowi przyszło grać nieco leciwymi już gwiazdkami, których w Monachium traktowane są jednak jak pączki w maśle.

Powrót do góry
Zedd.
Antonio Conte
Antonio Conte

PostWysłany: 2017.09.28 19:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak w Bayernie nie zaczną w końcu wydawać większych sum na transfery to ta degradacja będzie następować, powoli, ale jednak. Za czasów Juppa wszystko działało jak w zegarku, teraz kiedy duet Robben-Ribery są starsi o 4 lata ciężko wymagać od nich, aby co mecz ciągnęli sami z Lewandowskim ten wózek.
Szacunek za takie transfery jak Tolisso za 40 mln, przy dobrym prowadzeniu Francuz może być za kilka lat czołowym pomocnikiem Europy, Sule czy James też wyglądają sensownie, ale pokpiono sprawę głównie ze skrzydłami. Coman nie przekonuje mnie do siebie. Taki Sanchez byłby tam idealny, bo przy założeniu, że Lewy zostanie to mógłby też czasami odciążyć Polaka (ale o tym później). Jeśli FCB naprawdę chce dalej oszczędzać to lepszej opcji niż Chilijczyk nie będzie, Doświadczony w dwóch mocnych ligach, wykręcający rewelacyjne liczby w poprzednim sezonie lider Arsenalu, który jako jeden z nielicznych trzymał poziom, w aklimatyzacji pomogliby mu Vidal czy inni hiszpańskojęzyczni zawodnicy. Jak nie Alexis to Julian Brandt wygląda sensownie na lewą stronę. Jest też przecież Draxler. Bayern ma w czym wybierać, ale nie mogą się ograniczać do wydawania maksymalnie 40 milionów na zawodnika.
Dalej zmiennik dla Lewego. Wiem, że Polak nie łapie kontuzji, jest bardzo wytrzymały, ale przy takim natłoku meczów dla dobra Roberta przydałby się nawet ktoś w stylu Mayorala u nas kto wejdzie na końcówkę czy zagra u siebie z najsłabszymi drużynami w lidze.
I na miejscu Tuchela/nowego trenera spróbowałbym wrócić do gry z Martinezem w środku pola, kilka lat temu wymiatał na DM'ie, teraz nękany przez kontuzje i rzucany na środek obrony, ale naprawdę nie zastanawiałbym się długo na miejscu osoby, która poprowadzi FCB i spróbował tam ustawić Hiszpana.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
El Goral
Gerwazy
Gerwazy

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2017.09.28 20:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bayern ma chyba pewien problem, muszą zrozumieć, że nikt już nie będzie działać w Niemczech na zasadzie, mamy świetnego gracza i jak Bayern przyleci z kasą to go tam puścimy, bo on i tak nie będzie chciał iść gdzie indziej. Nie będzie tak, bo o ile kiedyś Bayern był absolutnym topem płacowym i prestiżowym, to dzisiaj klubów, które są zapłacić worek euro nawet dla wyłącznie perspektywicznego gościa jest masa. I to pieniądze, których Bayern nie da nigdy, bo to przesada, ale dla klubów na dorobku w typie City czy PSG to warunek konieczny do zaistnienia. IMO, latem będą musieli wydać sporo pieniędzy, choć nie ukrywam, że jeśli weźmie ich ktoś rozgarnięty to mogą jeszcze nawet ten sezon uratować. Na dłuższą metę tam trzeba trochę zmiany pokoleniowej i częściowego wietrzenia szatni.
No i nie zawsze trafi się z transferami za gruby hajs i o ile inni traktują to jako część biznesu i wzruszają ramionami o tyle, dla uporządkowanych Niemców to jednak trochę dramat (vide transfer Sanchesa).

A Carlo, no cóż, miałbyć postrachem w Europie, okazał się troszkę papierowym tygrysem, choć trzeba mu oddać, że to Bayern na naszej drodze po 12. był najsilniejszym rywalem.

Milan? Chciałbym to zobaczyć, będą mieli środki, więc jest szansa, że będzie mogło urodzić się tam coś ciekawego.

M i k e
Juvenil
Juvenil

PostWysłany: 2017.09.28 20:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaskoczyło mnie to, sytuacja, wydaje się, zupełnie nie w stylu Bayernu. Ja też uważam, że Włoch musiał stracić szatnię, tutaj nie o wyniki chodzi. A może jakieś zwarcie z zarządem? Mniejsza... Ciekawe co dalej, myślę, że długo na bezrobociu nie pozostanie, to wciąż trenerski top.

Powrót do góry
Gero
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2017.09.28 20:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zedd. napisał:
Jak w Bayernie nie zaczną w końcu wydawać większych sum na transfery to ta degradacja będzie następować, powoli, ale jednak. Za czasów Juppa wszystko działało jak w zegarku, teraz kiedy duet Robben-Ribery są starsi o 4 lata ciężko wymagać od nich, aby co mecz ciągnęli sami z Lewandowskim ten wózek.
Szacunek za takie transfery jak Tolisso za 40 mln, przy dobrym prowadzeniu Francuz może być za kilka lat czołowym pomocnikiem Europy, Sule czy James też wyglądają sensownie, ale pokpiono sprawę głównie ze skrzydłami. Coman nie przekonuje mnie do siebie. Taki Sanchez byłby tam idealny, bo przy założeniu, że Lewy zostanie to mógłby też czasami odciążyć Polaka (ale o tym później). Jeśli FCB naprawdę chce dalej oszczędzać to lepszej opcji niż Chilijczyk nie będzie, Doświadczony w dwóch mocnych ligach, wykręcający rewelacyjne liczby w poprzednim sezonie lider Arsenalu, który jako jeden z nielicznych trzymał poziom, w aklimatyzacji pomogliby mu Vidal czy inni hiszpańskojęzyczni zawodnicy. Jak nie Alexis to Julian Brandt wygląda sensownie na lewą stronę. Jest też przecież Draxler. Bayern ma w czym wybierać, ale nie mogą się ograniczać do wydawania maksymalnie 40 milionów na zawodnika.
Dalej zmiennik dla Lewego. Wiem, że Polak nie łapie kontuzji, jest bardzo wytrzymały, ale przy takim natłoku meczów dla dobra Roberta przydałby się nawet ktoś w stylu Mayorala u nas kto wejdzie na końcówkę czy zagra u siebie z najsłabszymi drużynami w lidze.
I na miejscu Tuchela/nowego trenera spróbowałbym wrócić do gry z Martinezem w środku pola, kilka lat temu wymiatał na DM'ie, teraz nękany przez kontuzje i rzucany na środek obrony, ale naprawdę nie zastanawiałbym się długo na miejscu osoby, która poprowadzi FCB i spróbował tam ustawić Hiszpana.

Mnie się wydaje, że to nawet nie tyle kasa jest problemem co niezdecydowanie czy złe wybory zarządu jeśli idzie o konkretnych graczy. Trzeba pamiętać, że Bayern budując potęgę z początku obecnego dziesięciolecia nie wydawał jakichś nadzwyczajnych sum na transfery - owszem, Ribery za 20 kilka milionów w 2007r. to była znacząca inwestycja, ale w realiach europejskich takie pieniądze oferowało już wówczas bardzo dużo klubów, podobnie sprawa miała się zresztą z Robbenem kilka lat później. Bawarczycy mieli bowiem nosa do kupowania zawodników, którym z takich lub innych powodów nie było po drodze z dotychczasowymi klubami i dzisiaj, zachowując odpowiednie proporcje, wciąż na tym mogliby bazować bo przecież Draxlera, w którym jest tona potencjału mogliby od Paryża wyciągnąć za +/- 60 mln euro moim zdaniem.

Powrót do góry
Gehu89
Master of Drilling

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: 2017.09.28 20:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja się zastanawiam po co oddali Coste do Juve? Przecież on im tam robił niesamowitą robotę na lewym skrzydle..

Cube.
Big Poppa Pump
Big Poppa Pump

PostWysłany: 2017.09.28 21:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Gehu
Carlo przestawiał drużynę na diament. Gdzie dla skrzydłowych jak Costa i weteranów nie ma miejsca. Nawet Kimmicha przerabiał na wahadłowego.

E: Być może. W każdym razie nic dziwnego, że od początku w tym sezonie nie szło skoro wypaleni skrzydłowi wciąż jęczeli pewnie o minuty, przez co James i Muller też byli wystawiani po bokach poza swoimi nominalnymi pozycjami. Tylko przejście na to z czego był znany w Milanie tłumaczy takie ruchy transferowe, lub ich relatywny brak. A że zarząd nie miał cierpliwości do próbowania nowego ustawienia w zespole, którego dla mnie dość wątpliwym generałem ma być Thiago, to już jednak ich problem. A łatwiej pozbyć się trenera niż męczyć się z wyjebaniem dwóch weteranów i dokupywaniem pozostałych klocków o czym trochę napisał Góral.

Ostatnio zmieniony przez Cube. dnia 2017.09.28 21:47, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Gehu89
Master of Drilling

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: 2017.09.28 21:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Diament, wahadłowi z przypadku miliony wrzutek bez ikry na skrzydłach.. Dla mnie to wygląda jak samopodjebanie się :>

Carlo osiągnął na prawdę wiele w piłce, ale wydaje mi się, że na pewnym etapie się zatrzymał, gdzieś to nie poszło dalej i to widać. Ewolucja jest ważna, a tego zabrakło.

lukexpl
Trener
Trener

PostWysłany: 2017.09.28 22:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przecież to zwolnienie jest śmieszne. To nawet u nas Floro nie wyje... Beniteza po 0-4 z Barceloną, a tutaj 3-0 z PSG na wyjeździe i żegnamy.

Carlo się ewidentnie pogubił. Nie rozumiem też sadzania na ławce takiego Hummelsa. W pomocy granie praktycznie bez DM'a. Dopiero w drugiej połowie wszedł Rudy. IMO tam powinien grać Martinez. Mało doświadczony Sule na taki atak PSG, to też mimo wszystko wtopa, chociaż nie wiem w jakiej dyspozycji obecnie jest Boateng.

Cały Bayern jest w rozsypce i tutaj potrzeba cudotwórcy, aby to uratować z polityką transferową Niemców.

Carlo myślę, że sobie zrobi przerwę i po sezonie wróci do Milanu. Nie zdziwiłbym się też jakby wrócił do PSG, jeżeli im Emery teraz LM nie wygra.

Powrót do góry
RMGalacticos
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2017.10.01 09:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Logika Bayernu - nie rób wzmocnień i miej pretensje do trenera - sorry, ale Sule czy inny Rudy to są transfery na Bundesligę, gdzie rywalizacja ogranicza się do tej Borussia-Bayern, ale na LM to zdecydowanie za mało. Czego oni się spodziewali, grając przeciwko trio Cavani-Mbappe-Neymar, gdzie na drugiej stronie biegał osamotniony Lewandowski, któremu nie miał nawet kto podać, obrona kompletnie nie ogarniała, a kontry PSG wchodziły jak nóż w masło :-)
Po tej porażce już śmiało można powiedzieć, że Bayern kisi się we własnym "sosie" zwanym Bundesligą, przez ostatnie dwa sezony brak pretendenta do tytułu utwierdził włodarzy, że porządne wzmocnienia nie są potrzebna, a kadra jest kompletna. I zwolnienie bardzo dobrego trenera nic nie pomoże, kadra się starzeje, jest coraz słabsza, już w zeszłym sezonie nie przeskoczyli ćwierćfinałów LM.

Zwalniają trenera, który jako jedyny wygrał 3 razy LM i kogo mają wziąć? Wszyscy wartościowi są pozajmowani. To zwolnienie to imo strzał w stopę i nie wyjdzie to na dobre Bayernowi.

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Byli piłkarze i trenerzy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 70, 71, 72, 73  Następny
Strona 71 z 73
Skocz do: