Real Madryt - Juventus FC [1-1] [*]
Idź do strony 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Sezon 2014/15
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Loczeno
Ridens Moriar

PostWysłany: 2015.05.06 21:20    Temat postu: Real Madryt - Juventus FC [1-1] [*] Odpowiedz z cytatem

To będzie historyczny mecz. Co do tego nikt nie ma wątpliwości. Na pewno nie zabraknie walki, pięknych zagrań i emocji na najwyższym światowym poziomie. Do Madrytu przyjeżdża niesamowicie zmotywowany Juventus, który ma szansę na zagranie w finale LM pierwszy raz od dawien dawna. Pierwszy mecz, wygrany przez Turyńczyków 2:1, stawia ich w lepszej sytuacji przed rewanżem. Wynik ten jednak nie jest niesamowitą zaliczką - Realowi ‘wystarczy’ powtórzenie wyniku z ćwierćfinałowego meczu z Atletico czyli 1:0. Początek meczu nie musi być wielkim widowiskiem, ale wraz z upływającymi minutami Real na pewno będzie naciskał coraz mocniej, co oczywiście może mieć dwa różne zakończenia: Real tłamszący, atakujący, walczący i wreszcie strzelający jak w derbach Madrytu, albo bardzo groźne kontry Juventusu jak ta w Turynie przy rzucie karnym na 2-1.

Goście środowego spotkania wczoraj pokazali się z bardzo dobrej strony. Zagrali agresywnie i walczyli o każdą piłkę. Przyniosło to swoje efekty, choć niewielu ekspertów sądziło, że będą w stanie postawić się Realowi w walce o awans. Nas na pewno mecz ten nauczył tego, czego uczy kibicowanie Realu od kilka ładnych lat - pokory. Nie muszę chyba pisać jak na forum traktowany był jeszcze rok temu Alvaro Morata, a jak zagrał w półfinale. Mocną stroną Juventusu w meczu tym będzie także Paul Pogba, który zrobi wszystko aby zagrać i pomóc swojej drużynie osiągnąć awans.

Jeśli chodzi o pierwszy skład Realu, Carlo Ancelotti będzie miał niemały ból głowy. Krytykowany ostatnio na lewej obronie Marcelo powinien zostać zastąpiony przez Fabio Coentrao. Mimo, że Brazylijczyk wydaje się być lepszy do napierania na Juventus, każdy chyba pamięta zaangażowanie z jakim gra Portugalczyk, a i w ofensywie sam gra całkiem dobrze (rok temu asysta z Bayernem w półfinale). Pytań nadal mnóstwo. Czy zagra BBC? Kto parą stoperów? Na kilka z nich na pewno odpowie sobotni występ niektórych piłkarzy w meczu z Valencią. Ale wierzyć w naszych piłkarzy na pewno warto. Jeśli kibice Realu stworzą taką atmosferę jak podczas derbów z Atletico to i piłkarze mogą stanąć na wysokości zadania. Przypomnę, że rezultaty naszych ostatnich dwóch półfinałowych występów w LM dałby awans i tym razem: zeszłoroczne 1:0 z Bayernem oraz wcześniej 2:0 z Borussią.

Ja tylko proszę o jedno. Wyrozumiałość. Ligi Mistrzów nie obronił jeszcze nikt. Fajnie jest być tym, który zrobi to pierwszy, zgadza się. Ale ewentualne odpadnięcie trzeba przyjąć z szacunkiem. Przestańcie kurwić i zwalniać tych piłkarzy po każdym przegranym meczu. Wyobraźcie sobie, że co edycję faworyci, których zazwyczaj jest 4/5 zwalnialiby swoich trenerów i pół składu przez niepowodzenie w półfinale. Wygranie tego pucharu to jest przywilej, którego poczuć chce każda europejska drużyna, a może tylko jedna. Ziemia się nie wali. W lato trzeba zrobić kilka wzmocnień i walczyć a następnej edycji. Jeśli uda się awansować, w co osobiście głęboko wierzę, to znaczy, że klub zarządzany jest w prawidłowy sposób i przywilej oglądania piłkarzy w Realu na tak wysokim szczeblu będzie tego najlepszym dowodem.

Mecz transmitowany będzie w środę, 13 maja 2015 roku, na kanałach TVP1 oraz Canal+Sport od godziny 20:40. Zapiszmy historię!

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
IVAN_ZAMORANO
Eu adoro ser quem sou!

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2015.05.06 22:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Turynie zagraliśmy jak pizdy, przepraszam za wulgaryzm, ale chyba nie ma lepszego i trafniejszego określenia. Bardzo się obawiam nadchodzącego rewanżu, lecz szanse na awans do finału są i to całkiem spore. Problem w tym, że trzeba wejść na wyżyny swoich umiejętności, że tak powiem, na pełnej kurwie, aby starać się Juventus zgnieść, beż żadnego minimalizmu. Bianconeri na pewno się nie podłożą, rzekłbym, iż to dla nich życiowa szansa, nie wiem czy w przeciągu kolejnych 2-3 lat będą tak blisko awansu do finału. Mam nadzieję, iż Carlo zadba o odpowiednią dawkę motywacji, przygotowanie mentalne musi wyglądać jak w przypadku dwumeczu z Atletico. Barcelona jest już w finale, nie ma co do tego wątpliwości, jest okazja do stworzenia czegoś unikatowego, niepowtarzalnego, zjawiskowego. Czegoś, czego świat nie widział. Mam nadzieję, że piłkarze są tego świadomi.

"Noventa minuti en el Bernabeu son molto longo", ostrzegł piłkarzy Interu Juanito zmierzając do szatni po pierwszych 90. minutach na San Siro. Liczę, iż Bernabeu ponownie stanie na wysokości zadania, że mecz z Atleti to nie był odosobniony przypadek. W takich spotkaniach wsparcie trybun jest niesamowicie ważne, to kibice muszą nakręcać piłkarzy, Juventus wchodząc na murawę musi zobaczyć 75 tysięcy twarzy gotowych ich pożreć. Więcej agresywności, więcej ataków na pełnym kontakcie, presja wywierana na arbitrze od pierwszych minut, Stara Dama musi wiedzieć, że mecz na Juventus Stadium był jedynie wypadkiem przy pracy, a rewanż to nie są żarty.

Piłkarze Realu Madryt muszą być przekonani o awansie do finału. W ich oczach musi być widoczne zdecydowanie, nieustępliwość i brak skrupułów. Królewscy przebywając w tunelu przed wyjściem na murawę muszą być jak Mike Tyson, wzrokiem paraliżować rywali, pokazywać, iż chcą go pożreć. Wszystko rozegra się poprzez "zdecydowanie". Kto udowodni na boisku, że bardziej chce, że się nie boi - awansuje do finału. Do tego potrzebna jest agresja, dlatego mam nadzieję, iż nie zobaczę po raz drugi pizd z Turynu, a skonsolidowaną drużynę z dwumeczu z Atletico. Oby tylko Królewscy nie byli przekonani, że Bernabeu to Bernabeu, a bramka strzeli się sama.

Hasta el final, vamos Real.

(musiałem z siebie wyrzucić to już dziś Smile).

Powrót do góry
matys1910
Real Madryt A
Real Madryt A

PostWysłany: 2015.05.06 23:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytając forum odniosłem wrażenie, że nic się nie stało, jest luzik i w środę wychodzimy jak po swoje, a ja pierwszy raz od dawna jestem bardzo pesymistycznie nastawiony i czarno to widzę.

Mam nadzieję, że piłkarze zamkną mi mordę.

Uberaman
Trener
Trener

PostWysłany: 2015.05.07 07:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oby Ci zamknęli.

Powrót do góry
Schabu
Kibic
Kibic

Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: 2015.05.07 07:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.Nie wiem czy to odpowiednie miejsce,ale wczoraj co mi się wybitnie rzadko zdarza oglądałem mecz odwiecznego wroga
Barcelony.I należy wyciągnąć parę wniosków.Sprawa pierwsza to chciałbym zauważyć jak słabym bramkarzem jest Casillas albo inaczej brakuje mu już pasji,zaangażowania i słabo rządzi blokiem defensywnym.Bramkarz niemiecki miał niemal kopie sytuacji Suareza z Casillasem i pokazał Neuer jak należy bronić.Druga sprawa to jak gra Barcelona z kontry.To jest niesamowite że Barcelona się nauczyła i w ten sposób zabiła mecz po golu Neymara.Real niestety zapomniał jak się gra kontry.I trzecia sprawa trio Realu a trio Barcelony.Messi mózg gry robiący wszystko na boisku u nas CR7 w zasadzie już tylko egzekutor bo nie pamiętam kiedy od grudnia przedryblował zawodnika jakiegoś,a zwolnych powinien zostać już zwolniony.Suarez bije na głowę Benzeme.Ten drybling,wykończenie i skuteczność.No i Bale który zapomniał jak dryblował kiedyś wspaniale i nawet Neymar już go prześcignął.

Co do rewanżu nie mam wątpliwości,że najgrożniejszym rywalem dla Barcelony jesteśmy mimo wszystko my.Dlatego uważam,że Real po prostu musi wygrać i jechać do Berlina.Moim zdaniem najważniejsze że Real wbił gola na Juve.Ta bramka to bardzo dużo,a nie jak na Atletico zero goli.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Uberaman
Trener
Trener

PostWysłany: 2015.05.07 07:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj Barca zaczęła wściekle, dowodem jest chociażby atak z tyłu na nogi Messiego pod polem karnym Bayernu. Oni byłi przepompowani. Później już tak różowo z nimi nie było aż do 77 minuty gdzie wydawałoby się Bayern zaczyna przejmować kontrolę a Barca panikować Messi dał popis i 2:0. Gol Neymara to wynik zbyt ofensywnych poczynań Bayernu w nadziei na gola na wyjeździe.

Taktyka Barcy - wściekły pressing a jak nie wychodzi to "wycofka" i długie piłki na zwinnych Neymara czy Messiego, którzy z Suarezem kombinują z przodu. Dodać należy, że Bayern też zagrał super ofensywnie co pozwoliło pasiakom na takie "harce"..

Neuer..cóż za bramkarz, wzór! Masz rację kolego powyższy - Casillas dużo słabszy, bez tej pasji, pewności, determinacji. Byłem zachwycony jak Neymar wychodził przy bramce na 3:0 a Manuel niczym wojownik straszył, wyszedł walczyć. Przegrał ale widać było jak był pewny, odważny..."no to chodz tu kur.." Very Happy Wspaniały bramkarz.

Powrót do góry
ThatsRight
Kibic
Kibic

PostWysłany: 2015.05.07 09:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam nadzieję, że wygramy rewanż i rozwalimy Barcelonę w finale. ;)

Powrót do góry
minusek
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2015.05.07 10:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W zasadzie to proste krótkie zdanie podsumowuje w skrócie to, o czym wszyscy marzą.

Powrót do góry
saymen
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2015.05.07 10:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

matys1910
Myślę że to pozytywne wrażenie bierze się stąd, że zagraliśmy totalne gówno a i tak wynik jest spoko. Takie Atleti czy Barca by nas zjadło bez beknięcia. Jedyny czarny scenariusz to że znowu zagramy taka kaszanę i górne piłki Ramosa znów będą lądowały w aut. Bo jeżeli zagramy na swoim NORMALNYM poziomie, nawet nie wybitnym, to powinniśmy przejść. Wystarczy nie robić takich baboli, a z przodu James coś wymyśli Smile

Powrót do góry
Helem
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2015.05.07 11:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesli wroci 4-3-3 rzeczywiscie to w sumie bede sie cieszyl. Mam nadzieje, ze po prostu beda chcieli walczyc o ten awans, poza tym odrobienie straty, nawet tak "niskiej" daloby nam ogromne wsparcie psychiczne. Nie bycie postrzeganymi jako w faworyci w meczu tez dobrze na nas dziala(w kontekscie ewentualnego finalu).

Powrót do góry
RgroniM
Kibic
Kibic

PostWysłany: 2015.05.07 14:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zagrać na tym poziomie i z taką determinacją co z Atleti i można naprawdę wierzyć, że zagramy w Berlinie.
Myślę, że Bernabeu dorzuci też swoje i poniesie naszych.

El Clasico w finale LM to byłoby coś ;)

Powrót do góry
Tom3k
Acidofilia.

PostWysłany: 2015.05.07 15:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

matys1910 napisał:
Czytając forum odniosłem wrażenie, że nic się nie stało, jest luzik i w środę wychodzimy jak po swoje,

Pewnie dlatego, że w Turynie, jak już ktoś napisał, Real zagrał pizdowato. Mimo to stworzył sporo okazji, strzelił bramkę, a te dwie dla Juventusu były wynikami pojedynczych błędów (zwłaszcza ten idiotyczny faul Daniego). Gorzej nie będzie, jest Bernabeu, TRZEBA wyjść na 101% (nie wierzę, że w Turynie to było to, nie było). Więc dlaczego mielibyśmy nie awansować? Potrzeba tylko pełnego zaangażowania i Juventus nie powinien mieć nic do powiedzenia.

Powrót do góry
fnatic0
Fanatyk
Fanatyk

Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: 2015.05.07 16:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tom3k napisał:
matys1910 napisał:
Czytając forum odniosłem wrażenie, że nic się nie stało, jest luzik i w środę wychodzimy jak po swoje,

Pewnie dlatego, że w Turynie, jak już ktoś napisał, Real zagrał pizdowato. Mimo to stworzył sporo okazji, strzelił bramkę, a te dwie dla Juventusu były wynikami pojedynczych błędów (zwłaszcza ten idiotyczny faul Daniego). Gorzej nie będzie, jest Bernabeu, TRZEBA wyjść na 101% (nie wierzę, że w Turynie to było to, nie było). Więc dlaczego mielibyśmy nie awansować? Potrzeba tylko pełnego zaangażowania i Juventus nie powinien mieć nic do powiedzenia.

Ta sama ignorancja co przed meczem w Turynie...

Juventus na Bernabeu zawsze grał dobrze, a tu motywacja będzie ogromna. Wraca Pogba, który jest kilka poziomów wyżej od Sturaro. Jedna bramka dla Juve na początku meczu zamyka w zasadzie ten dwumecz.

Juventus NIGDY nie odpadł z fazy pucharowej wygrywając pierwszy mecz 2:1, a Real zawsze odpadał - taka statystyka.

Powrót do góry
Crawler
Madrid, banuj!

PostWysłany: 2015.05.07 17:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
W historii, z zasadą goli strzelonych na wyjeździe, Królewscy siedem razy przegrywali pierwszy mecz 1:2. W czterech przypadkach zdołali odrobić straty, trzykrotnie ta sztuka się nie udała.

hugh hefner
forumowy ekspert

PostWysłany: 2015.05.07 17:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozwól mu pajacować dalej, fajnie się to czyta.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Sezon 2014/15 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Następny
Strona 1 z 13
Skocz do: