Jürgen Klopp [Liverpool FC]
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Transfery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zedd.
Soy Celeste
Soy Celeste

PostWysłany: 2015.05.19 18:46    Temat postu: Jürgen Klopp [Liverpool FC] Odpowiedz z cytatem

Zakładam temat w związku z nasileniem się plotek o odejściu Carlo.

Jürgen Klopp urodził się w 16 czerwca 1967 roku w Stuttgarcie. Karierę piłkarską zaczynał w TuS Ergenzingen po czym trafił do znanego niemieckiego klubu, Eintrachtu Frankfurt. Po kilku latach osiadł w Mainz i tam grał już do końca swojej kariery. W tym samym roku, w którym zakończył karierę, w 2001 został mianowany na trenera drużyny z Moguncji i prowadził ją aż do 2008 roku. Potem został trenerem Borussii Dortmund. Już w debiutanckim sezonie zajął w lidze wysokie, szóste miejsce. W kolejnym sezonie poprawił lokatę o jedno miejsce, a dwa następne lata to mistrzostwa Niemiec. W sezonach 12/13 i 13/14 z BVB zdobywał wicemistrzostwa kraju. W pucharach, w pierwszych podejściach grał bez powodzenia, zarówno w Lidze Europejskiej jak i Champions League, ale genialny sezon zagrali dopiero w latach 2012/13, kiedy dotarli do finału Ligi Mistrzów.
Klopp miał już okazję rywalizować kilka razy z Realem, raz w meczu towarzyskim przegrał 5:0, w sezonie 12/13 w fazie grupowej LM jego Borussia zdobyła z nami aż cztery punkty, u siebie wygrała 2:1, a w Madrycie padł remis 2:2 po bramce Ozila w okolicach 90 minuty. Los skojarzył nasz klub z ekipą Kloppa ponownie w tym samym sezonie w półfinale. Wtedy na wyjeździe było jeszcze gorzej niż na jesieni, a mordercze pościgi w rewanżu nic nie dały i do awansu zabrakło tylko jednej bramki. W sezonie 13/14 zmierzyliśmy się z Borussią w ćwierćfinale. U siebie wygraliśmy łatwo i przyjemnie 3-0, ale w rewanżu dzięki niewykorzystanej jedenastce na początku spotkania było bardzo gorąco aż do końca.
W połowie kwietnia Klopp zadeklarował, że jest to jego ostatni sezon w klubie z Dortmundu. Jego następcą został Thomas Tuchel.

Co sądzicie o jego kandydaturze? Sporo rzeczy wskazuje, że faktycznie może to być ostatni sezon Carlo u nas. Jeżeli tak się stanie to nie ma lepszej opcji niż Klopp. Gadania o słabym CV nie kupuję, bo byle amator nie dochodzi do finału Ligi Mistrzów i zdobywa dwa razy z rzędu mistrzostwa Niemiec przed Bayernem. Opcja na pewno warta rozważenia, bo obecnie nie ma ciekawszej i odpowiedniejszej kandydatury na rynku.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Dexter.
Mr. Champions

PostWysłany: 2015.05.19 19:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja go tu nie widzę. Boję się, że taki gość nie będzie miał autorytetu w szatni Realu. On jednak kreował gwiazdy, a nie nimi zarządzał. A to wielka różnica. Osobiście wolę pozostanie Carlo, chociaż początkowo nie byłem jego zwolennikiem, jednak podoba mi się jego elegancja, wizerunek... Pasujący do Realu. Styl gry drużyny też nie jest zły, jest kilka elementów do poprawy (np. kontry czy zrównoważenie kadry), ale ogólnie gdy zespół jest na fali to gramy absolutnie najlepszy futbol na świecie. Klopp to taki radosny niemiaszek w czapeczce przy linii. Ale mniejsza o wizerunek, nie neguję tego co Klopp osiągnął, bo zrobił ze średniaka finalistę LM, ale sam nie wiem... Jego Borussia grała fajnie, efektownie, skutecznie. Ale gość może kompletnie u nas nie wypalić. Inaczej się pracuje z Schmelzerem czy GroBkreutzem, a inaczej z Ronaldo czy Ramosem.

Ja jestem za Carlo, koleś zasługuje na szansę.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
czejenus
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: 2015.05.19 19:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam nadzieję,że Carlo zostanie,ale jeśli przyjdzie Klopp to powinniśmy być optymistami.
Jurgen lubi 4-2-3-1 czyli system identyczny jaki stosował u nas Mourinho. W dodatku szybki atak to wizytówka Jurka co przy Bale'u,Cristiano i zmyśle do rozgrywania Jamesa może przynieść o wiele więcej korzyści niż gra do boku i wrzutki.

Generalnie piłkarzy mamy charakterystyką bardzo pasujących Niemcowi i jeśli by do tego rozsądnie uzupełnił kadrę to szansę na sukces są bardzo duże.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Emperor
Scandinavian Metal Maniac

PostWysłany: 2015.05.19 19:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jurgen ustawia drużynę bardzo ofensywnie przy okazji nie tracąc równowagi w środku pola. Świetne tempo, dynamika, takiej charakterystyki poszukujemy cały czas z Carlo i Jurgen też to gwarantuje.
A to co mi w nim najbardziej imponuje to niesamowita odwaga. Wie czym dysponuje i wychodzi po wszystko. I tej odwagi z Carlo nam brakuje.

A Ramos czy Cristiano to nie są debile żeby go nie słuchać bo prowadził tylko średniaki. To gość o uznanej marce i pokazał, że potrafi. I on też raczej zdawałby sobie sprawę z różnic z zarządzaniu szatnią.
Jeśli wniósłby swoje pomysły to nasza ofensywa mogłaby na tym tylko zyskać.
O ile faktycznie zarząd bierze pod uwagę jego i Rafę to ja wolę Niemca w czapce od tłuściutkiego Hiszpana rozgrywającego partię szachów żywymi pionkami.

Powrót do góry
Volverinbvb
Juvenil
Juvenil

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: 2015.05.19 20:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakby co, to radio, które rzekomo twierdzi, że Klopp jest dogadany z Realem, nie istnieje. Very Happy

https://twitter.com/honigstein/status/600693537961803776

Powrót do góry
Mic90
Real Madryt A
Real Madryt A

PostWysłany: 2015.05.19 20:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Radio Deutschland, które podało, że Juergen Klopp zaakceptował ofertę Realu Madryt, nie istnieje - napisał dziennikarz "Guardiana" Raphael Honigstein.

Volverin mnie ubiegł.

Ale pisze też o tym La Sexta, która jest jednym z bardziej wiarygodnych źródeł informacji dotyczących Realu. Tak czy siak jest coś na rzeczy. Po ostatnim meczu w lidze będzie wiadomo więcej.

Powrót do góry
hugibugi
Castilla
Castilla

PostWysłany: 2015.05.19 20:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem za, przypomina mi mojego mistrza Mourinho, wiec albo Carlo albo Klopp

Powrót do góry
Reggie
ja tu tylko sprzątam

Ostrzeżeń: 4294967294

PostWysłany: 2015.05.19 21:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam_To_Coś napisał:
Ja go tu nie widzę. Boję się, że taki gość nie będzie miał autorytetu w szatni Realu. On jednak kreował gwiazdy, a nie nimi zarządzał. A to wielka różnica. Osobiście wolę pozostanie Carlo, chociaż początkowo nie byłem jego zwolennikiem, jednak podoba mi się jego elegancja, wizerunek... Pasujący do Realu. Styl gry drużyny też nie jest zły, jest kilka elementów do poprawy (np. kontry czy zrównoważenie kadry), ale ogólnie gdy zespół jest na fali to gramy absolutnie najlepszy futbol na świecie. Klopp to taki radosny niemiaszek w czapeczce przy linii. Ale mniejsza o wizerunek, nie neguję tego co Klopp osiągnął, bo zrobił ze średniaka finalistę LM, ale sam nie wiem... Jego Borussia grała fajnie, efektownie, skutecznie. Ale gość może kompletnie u nas nie wypalić. Inaczej się pracuje z Schmelzerem czy GroBkreutzem, a inaczej z Ronaldo czy Ramosem.

Ja jestem za Carlo, koleś zasługuje na szansę.

A jaki autorytet miał Enrique kiedy przechodził do Barcy? Żaden. I na samym początku też można było usłyszeć o jego rzekomych zatargach z Messim, który niby nie chciał wykonywać jego poleceń. I co mamy teraz? Barcelona gra świetną piłkę, mają potrójną koronę na wyciągnięcie ręki, a o żadnym konflikcie nawet nie słychać. Wystarczyło trochę odwagi i zaufania do nowego szkoleniowca.

Klopp mimo wszystko od Enrique osiągnął znacznie więcej i nie sądzę, żeby nie miał posłuchu wśród piłkarzy, ma doświadczenie w rozgrywkach na wysokim szczeblu, a jego Borussia grała naprawdę fajną, zrównoważoną piłkę jak na jej możliwości i potencjał kadrowy. To gość z silnym charakterem, który potrafi zarządzać szatnią i odpowiednio zmotywować piłkarzy i nie ma przy tym problemu również z budowaniem fajnej, zawodowej relacji. No i co chyba najważniejsze - umie korzystać z zasobu ludzkiego w postaci zawodników - sprawdza nowych piłkarzy, ma odwagę na nich stawiać, rotuje kadrą, którą dobiera odpowiednio do swoich potrzeb.

I żeby nie było - ja również jestem za pozostaniem Carlo na następny sezon (o czym już w jego temacie napisałem), ale jeśli dojdzie do zmiany szkoleniowca to jestem absolutnie przeciwny wynalazkom porkoju Lopetegui'ego czy Beniteza i to właśnie Klopp pozostaje jedyną sensowną alternatywą dla Włocha. Uważam też, że Carlo przychodząc do Madrytu nie miał aż tyle do zaoferowania co na dzień dzisiejszy mógłby zaoferować Klopp, cechowało go duże doświadczenie i dobre relacje z piłkarzami, natomiast cały czas odnoszę nieodparte wrażenie, że Klopp ma wszystko, żeby odnieść w Madrycie sukces i pasuje mi do tego zespołu jak mało kto. Więc oby się tylko nie okazało, że za rok Carlo i tak się z nami pożegna, a Real nie będzie w stanie znaleźć nikogo na jego miejsce (Loew mnie kompletnie nie przekonuje), więc boję się tylko, że lepszej okazji na sprowadzenie nowego szkoleniowca, który by tutaj tak dobrze pasował już raczej nie będzie.

Link

Link

Link

jak tu go nie kochać? :]

Powrót do góry
Zedd.
Soy Celeste
Soy Celeste

PostWysłany: 2015.05.19 21:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgrałby się z Pepe, nie ma to jak bić swojego po ryju :/

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
sicario
Manhunt

PostWysłany: 2015.05.19 21:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Raczej z Ramosem, Pepe juz sie uspokoił, a ten koczkodan dalej swoje.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Uberaman
Trener
Trener

PostWysłany: 2015.05.20 07:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro jest taki temat to się wypowiem:
Jurgen Jurgen..wielka tak naprawdę niewiadoma. Nowa liga, nowa presja, nowi piłkarze. I to piłkarze nie będący pracusiami co się na nich ryknie jak będą się opierdzielać tylko stare wygi, cwaniaki do kwadratu. Jak sobie Niemiaszek z tym poradzi; Czy to aby nie za dużo jak na Kloppa? Dużo niewiadomych.

No dobra - plusy: coś czego tak zazdrościłem Borussi - przygotowanie fizyczne zespołu, kondycja iście żelazna, sił na 120 minut intensywnej gdy, wysoki pressing w środku pola.
Kolejna sprawa - kontry. błyskawiczne, agresywne, wręcz brutalne ataki silnych szybkich byków, którym w sezonie LM nie mógł praktycznie powstrzymać nikt. Rozmarzyć się można gdy w takich kontrach wyobrażamy sobie naszych atletów - Bale'a i Cristiano.

Dodatkowy plusik to "fory" przy transferach takich tuzów jak Lewy czy Reus a nawet Gundogan w razie fiasku związanego z pozyskaniem Verrattiego.
W Realu Niemiec miałby wsio co by tylko chciał, kase, sztab, możliwości. Nikt by mu kluczowych graczy nie podkupywał. Ba sam by grabił innych hehe z tych gwiazdek. Tylko jedno ALE..nieszczęsny piewszy akapit mojej wypowiedzi. :(

Tak czy siak coś jest na rzeczy, Floro rozważa taką opcję - to pewne. Zobaczymy jak zareagują piłkarze, kibice...

https://www.youtube.com/watch?v=Mh4OSBOUzqQ
takie coś wykopałem, chyba najlepsza Borussia Kloppa. jeszcze z kolektywem, przed wyprzedażą do Bayernu.

Powrót do góry
raq77
Prezes
Prezes

Użytkownik zbanowany

Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: 2015.05.20 19:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Idealne dla tego składu. Wpasowałby się w DNA Realu :]
Co do pracusiów. Mourinho jednak potrafił zmusić całą drużynę do zapierdalania. Myślę, że to kwestia odpowiednich argumentów ze strony trenera. Mam nadzieję, że sprzedadzą Casillasa, to liczba świętych krów się zmniejszy, właściwie do 3 gości. Chociaż Ronaldo potrafił grać z poświęceniem dla zespołu. Na Benzemie i Baleu widmo ławki mogłoby mocno pomóc w takim graniu :-)
Mógłby wbić do Realu: razem z Reusem i Lewym. Swoją drogą w Hiszpanii miałby problem ze spokojną pracą i ogarnięciem zespołu. No i niewiadoma jakby sobie poradził w lidze, chociaż bundesliga to również szybka i techniczna piłka, więc przeskok nie byłby taki ogromny. W sumie jestem za pozostaniem Carlo, niemniej jeśli już go mają zwalniać, byłaby to ciekawa opcja.
Chociaż i tak najbardziej od zawsze chciałem zobaczyć Beniteza w Madrycie. Liverpool za jego czasów to był potwór.

Powrót do góry
bombel22
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2015.05.20 22:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@ Mógłby wbić do Realu: razem z Reusem i Lewym.
Powiem Ci szczerze o tym samym pomyslalem gdy zaczeto spekulowac o Kloppie. Rojz z Lewym w miejsce Bejla :-)

Mimo wszystko mam nadzieje ze Carletto zostanie ale jak juz mialby go ktos zastapic to w takiej konfiguracji.

Chociaż i tak najbardziej od zawsze chciałem zobaczyć Beniteza w Madrycie.

To obejrzyj mecze jego Napoli, gosc to kopia Pellegriniego... tak samo zagubiony. Od czasow The Reds zaliczyl duzy regres, obecnie tylko rozpieprzylby to co Carletto budowal.

Powrót do góry
Zedd.
Soy Celeste
Soy Celeste

PostWysłany: 2015.05.20 22:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

raq77 napisał:
Chociaż i tak najbardziej od zawsze chciałem zobaczyć Beniteza w Madrycie. Liverpool za jego czasów to był potwór.

Wyjdź i nie wracaj. Obecnie jego Napoli gra żałosnie w lidze. Żałosnie, bo z taką kadra powinni miec co najmniej drugiej miejsce, a tu mistrz Benitez wali za sobą kolejny zespół.

Powrót do góry
tayron36
kibic w kapciach

PostWysłany: 2015.05.20 22:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ty kurwa umiesz zrozumieć, że ktoś może mieć inną opinię niż twoja? Jak nie to sam wyjdź i nie wracaj. Pomoże.

Kobe Bryant #24

"Wyimaginowany Beckham, czyli nadęty gwiazdor, nie istnieje, istnieje natomiast Beckham profesjonalista"
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Transfery Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 1 z 8
Skocz do: