Bundesliga
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Piłka Nożna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
miXUE
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2018.11.09 20:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rokokuś, obiło mi się o uszy kilka lat temu(a może rok temu, a może niedawno), że Bayern wspomógł finansowo Borussie, by 'mieć rywala w lidze', gdy ta była na skraju upadłości. Prawda to? Nie jest Watzke zbyt dumnym człowiekiem na coś takiego?

I jeszcze jedna sprawa, nie chcę pisać linjkowego postu, a temat wciąż całkiem trafny - a Ty jak się zapatrujesz na kwestię Jamesową? Przyznam, że z opisu jego zachowania w temacie samego zawodnika - no nie spodobało mi się w chuj to co napisałeś, jak dla mnie karygodne zachowanie.

O, i co sądzą kibice Bayernu o tym co powiedział Ulli o Bernacie? Szczególnie, że chwilę wcześniej wspomniał coś o staniu murem za zawodnikami i była tam jakaś mowa(mowa-trawa jak widać) o szacunku etc.

vini napisał:
Co innego słowo Derby, które powinno być zarezerwowane dla meczu drużyn z tego samego miasta.

Zgadzam się, odkąd poznałem znaczenie tego słowa to nie umiałbym tego zastosować do meczu Realu i Barcy... z drugiej strony skrót GD jest taki jakiś... intuicyjny, logiczny, pisanie EC brzmi dennie.

Rokoko napisał:
Ale żeby coś było klasykiem, to pojedynki między danymi zespołami muszą mieć jakieś tło, historię, musi skądś się wywodzić, a nie "o, chuj - nazwijmy sobie ten mecz klasykiem"

I tu się również zgadzam, choć nie ukrywam, że zaskoczyło mnie to, tj. założyłbym, że batalia między tymi dwoma drużynami sięga trochę głębiej niż czysto sportowo.
Największym w takim razie pojedynkiem jest Gelsenkirchen vs Borussia pewnie, co? Sam Bayern ma z kimś wybitnie na pieńku, pomijając już kwestie stricte sportowe i pomijając to, że zgodnie z maksymą 'bij mistrza' zapewne ogólnie nie jest lubiany w Niemczech?

I jeszcze jedno - jak Wy się zapatrujecie na Kloppa w Bayernie? Przed tym postem pomyślałbym, że jesteście na 'nie' tak samo jak 90% kibiców Realu by była na 'nie' w stosunku do Pepa - mimo tego, że zapewne spora część uważa go za top2 trenerskie na świecie (np. ja, ale nie umiałbym się pogodzić z tym człowiekiem na ławce Realu, przynajmniej teraz sobie tego nie wyobrażam).
Z drugiej trony podejrzewam, że sam rzeczony Jurgen byłby na nie, bo Bayern/Barca/Real to raczej kluby, które pewnie by chciała uniknąć ta romantyczna dusza. Nie było podejść pod Tuchela może? Wyobrażam sobie, że Ulli/Karl by chcieli niemieckiego topa na ławce trenerskiej.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Dimhil
'75 Raúl

PostWysłany: 2018.11.09 22:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy Klopp ma jakies osobste zatargi z Bayernem? Bo przeciez ani tam nie gral jako pilkarz, ani jakims Dortmundowcem od urodzenia tez nie jest, bo o ile pamiec mnie nie myli to klepal wiekszosc kariery w Mainz. To dlaczego mialby nie prowadzic Bayernu, bo pare lat byl trenerem Borussi? Porownanie do Guarioli, katalonczyka z krwi i lysej glacy nie ma sensu.

vini639
Gwiazda
Gwiazda

Użytkownik zbanowany

Ostrzeżeń: 5

PostWysłany: 2018.11.10 11:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok, kupuję to, bo faktycznie Borussia w Bundeslidze nie ma jakichś wielkich osiągnięć, a ich najlepsze lata to te ostatnie.

A co do Guardioli to ja bym go tutaj widział, bo niby dlaczego nie? Jeśli sam by tego chciał, to fakt, że jest Katalończykiem, nie miałby żadnego znaczenia.

A tak w ogóle to jaram się tym meczem bardziej niż derbami Manchesteru, no ale jak Bayern wygra to... ehh.

Powrót do góry
miXUE
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.11.10 12:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dimhil napisał:
A czy Klopp ma jakies osobste zatargi z Bayernem? Bo przeciez ani tam nie gral jako pilkarz, ani jakims Dortmundowcem od urodzenia tez nie jest, bo o ile pamiec mnie nie myli to klepal wiekszosc kariery w Mainz. To dlaczego mialby nie prowadzic Bayernu, bo pare lat byl trenerem Borussi? Porownanie do Guarioli, katalonczyka z krwi i lysej glacy nie ma sensu.

Masz rację, to było złe porównanie, po prostu zaskoczyło mnie to, że Bayern-Borussia nie ma głębszych korzeni. Ale nawet jeśli - fakt, Klopp i grał i zaczynał trenerkę w Mainz, więc w sumie nie jest zobligowany do odrzucenia oferty Bayernu, choć ciekawiłoby mnie jego zapatrywanie się na ten temat. W mojej wyobraźni to jednak typ, któremu te kilka lat w Dortmundzie wystarcza, by się nie podjąć pracy w Monachium. Ale to tylko moje osobiste wyobrażenie Kloppa.

Powrót do góry
lol1def
Castilla
Castilla

PostWysłany: 2018.11.10 19:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szlagier w Bundeslidze, a ilość niedokładnych podań i błędów obrońców to kurwa jakaś parodia. Aż dziw bierze, że niektórzy (z Hajto na czele) stawiają tą ligę wyżej od Serie A.

Powrót do góry
vini639
Gwiazda
Gwiazda

Użytkownik zbanowany

PostWysłany: 2018.11.10 19:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To mój pierwszy mecz Borussi w tym sezonie, na jego podstawie, na podstawie pierwszej połowy - na ogórki w lidze niemieckiej może i to wystarcza, przy Bayernie sami wyglądają jak ogórki, i jest to idealne podsumowanie tejże ligi. Po dzisiejszym meczu można odpuścić sobie dalsze oglądanie i śledzenie - Bayern jeszcze przed końcem roku (i jest to optymistyczna dla BVB data) będzie na czele, a od stycznia będzie już tylko budowanie przewagi, czyli powtórka z rozrywki.

Bez względu na wynik dzisiejszego meczu, który raczej i tak się na korzyść BVB nie zmieni. Proponuję przełączyć się na Atleti.

Powrót do góry
lol1def
Castilla
Castilla

PostWysłany: 2018.11.10 19:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Druga połowa jeszcze bardziej utwierdza to co napisałem. Żenujący poziom.

Powrót do góry
vini639
Gwiazda
Gwiazda

Użytkownik zbanowany

PostWysłany: 2018.11.10 20:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajny mecz do oglądania, jednak poziom słaby. Wynik mi się podoba, a gra Hummelsa jeszcze bardziej.

Powrót do góry
miXUE
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.11.10 20:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

E narzekacie, włączyłem w drugiej połowie i nie narzekam, aż mi się udzieliły te emocje (byłem za Dortmundem). Otwarta gra, od pola karnego do pola karnego, dużo akcji ofensywnych i popisy indywidualne zawodników - czego chcieć więcej? Na Europę to zabraknie, ale dla mnie to było fajne 50 minut.

Sancho - do tej pory tylko o nim słyszałem, ale tak to mogę przyznać, że bardzo ciekawy zawodnik.

Powrót do góry
lol1def
Castilla
Castilla

PostWysłany: 2018.11.10 20:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do oglądania to prawda ok, ale podobnie działa to w Premier League. Taka kopanina, że momentami czułem ogromne zażenowanie.

Powrót do góry
Rokoko
i’m sooooo changeable!

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: 2018.11.10 21:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miXUE napisał:
1.Rokokuś, obiło mi się o uszy kilka lat temu(a może rok temu, a może niedawno), że Bayern wspomógł finansowo Borussie, by 'mieć rywala w lidze', gdy ta była na skraju upadłości. Prawda to? Nie jest Watzke zbyt dumnym człowiekiem na coś takiego?

2.I jeszcze jedna sprawa, nie chcę pisać linjkowego postu, a temat wciąż całkiem trafny - a Ty jak się zapatrujesz na kwestię Jamesową? Przyznam, że z opisu jego zachowania w temacie samego zawodnika - no nie spodobało mi się w chuj to co napisałeś, jak dla mnie karygodne zachowanie.

3.O, i co sądzą kibice Bayernu o tym co powiedział Ulli o Bernacie? Szczególnie, że chwilę wcześniej wspomniał coś o staniu murem za zawodnikami i była tam jakaś mowa(mowa-trawa jak widać) o szacunku etc.

Rokoko napisał:
Ale żeby coś było klasykiem, to pojedynki między danymi zespołami muszą mieć jakieś tło, historię, musi skądś się wywodzić, a nie "o, chuj - nazwijmy sobie ten mecz klasykiem"

4.I tu się również zgadzam, choć nie ukrywam, że zaskoczyło mnie to, tj. założyłbym, że batalia między tymi dwoma drużynami sięga trochę głębiej niż czysto sportowo.
Największym w takim razie pojedynkiem jest Gelsenkirchen vs Borussia pewnie, co? Sam Bayern ma z kimś wybitnie na pieńku, pomijając już kwestie stricte sportowe i pomijając to, że zgodnie z maksymą 'bij mistrza' zapewne ogólnie nie jest lubiany w Niemczech?

5.I jeszcze jedno - jak Wy się zapatrujecie na Kloppa w Bayernie? Przed tym postem pomyślałbym, że jesteście na 'nie' tak samo jak 90% kibiców Realu by była na 'nie' w stosunku do Pepa - mimo tego, że zapewne spora część uważa go za top2 trenerskie na świecie (np. ja, ale nie umiałbym się pogodzić z tym człowiekiem na ławce Realu, przynajmniej teraz sobie tego nie wyobrażam).
Z drugiej trony podejrzewam, że sam rzeczony Jurgen byłby na nie, bo Bayern/Barca/Real to raczej kluby, które pewnie by chciała uniknąć ta romantyczna dusza. Nie było podejść pod Tuchela może? Wyobrażam sobie, że Ulli/Karl by chcieli niemieckiego topa na ławce trenerskiej.

Kurwa, znowu sorry, że tak późno odpisuję, ale dziwne rzeczy się ze mną ostatnio dzieją.

1. Nawet nie wiem kto był wtedy CEO BVB, ale w każdym razie Watzke nie wydaje mi się za bardzo dumnym człowiekiem. Mówimy o gościu, który potrafi otwarcie przyznać przed sezonem, że jego klub nie ma żadnych szans z Bayernem na zdobycie Mistrzostwa Niemiec. A sama pożyczka miała raczej na celu uratowanie wielkiego i uznanego niemieckiego klubu przed bankructwem. Nie sądzę aby czyniono to konkretnie po to aby mieć "rywala w lidze".
2. Znaczy wiesz, ja sam nie wiem jak mam się zapatrywać. James obecnie nie gra nic - bo nie gra w ogóle. Czemu? Nie mam pojęcia. A jeśli chodzi o to czy zostanie - tu też nie mam pojęcia. Byłem pewny jego pozostania w Bayernie gdy jego sytuacja wyglądała kolorowo - grał zajebiście, kreował się na lidera drużyny no i ogólnie tęcza. A teraz nie mam pojęcia co się dzieje z nim, że nie wchodzi nawet w takim meczu jak dziś, gdy potrzebowaliśmy bardzo mocno gola. Nie wiem.
3. Wiem, że dużo kibiców było tą konferencją zażenowanych. A sam diss na Bernata był tak ewidentnie niepotrzebny, że chyba każdy zgadzał się, że było to... niepotrzebne - nawet sam Uli, który się później zreflektował. W ogóle minął on się wtedy z istotą sprawy, bo żaden kibic Bayernu za konkretnie Bernatem raczej nie tęskni, tęsknimy raczej za posiadaniem jakiegokolwiek rezerwowego lewego obrońcy w kadrze.
4. Bayernu nikt w Niemczech nie lubi, ale nie kojarzę jakichś konkretnych rywalizacji, które miałyby jakieś większe tło - mam tu na myśli coś takiego jak MU - Liverpool, czy Real - Barcelona właśnie. Jest oczywiście TSV 1859+1, ale oni to już nawet z Allianz wypierdolili, bo liga, w której grali była za niska na takie progi jak monachijski stadion. Natomiast BVB - Schalke ma wszystko czego trzeba (tak jak pisałem wcześniej), aby można było tę rywalizację określić takim niemieckim klasykiem. I ten mecz niemieckim klasykiem jest, bo raczej żadnego Niemca nie obchodzi to jak ktoś w USA widzi tę sprawę.
5. Klopp mógłby do Bayernu przyjść zaraz po tryplecie w 2013 i chyba nikt oprócz Borussen nie miałby z tym problemu. Ale z tego co mi wiadomo, to on osobiście Bayernu nie lubi. Ma do niego szacunek, ale typ jest raczej szczery ze samym sobą i nie sądzę aby chciał pracować w tym konkretnym środowisku - już prędzej objąłby Real albo Barcelonę. Ale również nie powiedziałbym, że Bayern jest ostatnim klubem, który Klopp mógłby objąć. A jeśli chodzi o Tuchela - chcieli go. Nawet się z nim kontaktowali. Ale Uli tak się zapatrzył na zatrzymanie Juppa na jeszcze jeden sezon, że jak już jako ostatni na świecie ogarnął, że Heynckes to tak serio mówił, że zostaje tylko do końca sezonu i finito, to Tuchel był już zaklepany przez PSG. Później jeszcze chcieli Hasenhüttla i Nagelsmanna ale obaj odrzucili oferty, więc Kovac wydawał się chyba najlepszą z możliwych opcji. No bo z topki to chyba tylko Wenger był dostępny.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
TWL64
Stefan

PostWysłany: 2018.11.10 22:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Parę lat temu myślałem, że po sukcesach w Wolfsburgu na ławce Bayernu wyląduje Hecking. Spodziewałem się u niego sporego progresu ale gdzieś się ta kariera trenerska rozmyła. Chociaż teraz jego Źrebaki wyglądają całkiem nieźle.

Rokoko
i’m sooooo changeable!

PostWysłany: 2018.11.10 22:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie sobie uświadomiłem, że nigdy nie myślałem o nim w kontekście trenera Bayernu, a w sumie trener idealny na Bundesligę. Chyba średniawość jego Wolfsburgu po odejściu KDB za bardzo przysłania mi resztę jego trenerskiego warsztatu.

Powrót do góry
Rokoko
i’m sooooo changeable!

PostWysłany: 2018.11.11 13:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

vini639 napisał:
To mój pierwszy mecz Borussi w tym sezonie, na jego podstawie, na podstawie pierwszej połowy - na ogórki w lidze niemieckiej może i to wystarcza, przy Bayernie sami wyglądają jak ogórki, i jest to idealne podsumowanie tejże ligi. Po dzisiejszym meczu można odpuścić sobie dalsze oglądanie i śledzenie - Bayern jeszcze przed końcem roku (i jest to optymistyczna dla BVB data) będzie na czele, a od stycznia będzie już tylko budowanie przewagi, czyli powtórka z rozrywki.

Bez względu na wynik dzisiejszego meczu, który raczej i tak się na korzyść BVB nie zmieni. Proponuję przełączyć się na Atleti.

A tak swoją drogą, bo teraz dopiero zwróciłem na to uwagę - niezły z Ciebie ignorant vini. Po jednej połowie meczu oceniasz całą ligową sytuację i skreślasz cały potencjał tak zajebistej drużyny jaką jest BVB. A ignorancja wychodzi z Ciebie, dlatego że jakbyś wykazał choć minimalne zainteresowanie obecnym sezonem, to byś wiedział, że w Dortmundzie wyjątkowo nie siedzą im pierwsze połowy, zaś w drugich jak dotychczas odrabiają praktycznie wszystko. Jakbyś wykazywał choćby minimalne zainteresowanie obecnym sezonem, to byś wiedział, że na ławce siedział wtedy Paco i jaką ma on średnią goli na minutę i którą wypracował właśnie będąc cały czas jokerem. W ogóle nie mogłeś chociaż założyć, że ci którzy tak zachwalali Borussię w tym sezonie, bo interesowali się sprawą, nie uprawiali czczego gadania, tylko wiedzą o czym mówią? Jakbyś wykazał się choćby troszeczkę, to nie pierdoliłbyś takich głupot.

Powrót do góry
Gehu89
Master of Drilling

PostWysłany: 2018.11.11 13:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mnie za to rozbawiła druga bramka Lewego i dzbanki twierdzące, że był spalony :lol2:

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Piłka Nożna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Następny
Strona 11 z 13
Skocz do: