Real Madryt - FC Barcelona [0-4] [*]
Idź do strony 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Sezon 2015/16
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Loczeno
Ridens Moriar

PostWysłany: 2015.11.10 16:15    Temat postu: Real Madryt - FC Barcelona [0-4] [*] Odpowiedz z cytatem

El Clasico. Mecz, do którego obojętnie nie podchodzi chyba żaden fan europejskiego i światowego futbolu. Zapewne większość z nich ma swojego cichego faworyta, ale zasada zawsze pozostaje ta sama - każdy chce obejrzeć w akcji dwie drużyny, które w ostatnich latach były w europejskim, a zatem i w światowym futbolu, najlepsze. Do tej pory meczów takich rozegrano dokładnie 290. Na ten moment trochę więcej meczów wygrała drużyna z Madrytu (92-90) , bilans bramkowy też na jej korzyść (389-374). Najwięcej możliwości wykazanie się w nich miał Manuel Sanchis (43 razy na boisku), a najlepszym strzelcem jest niesamowity Leo Messi, który zdobył aż 21 bramek przeciwko Realowi. Następne trzy miejsca zajmują zawodnicy Realu Madryt - Di Stefano zdobył 18 takich bramek, Raul i Cristiano po 15.

Przejdźmy może jednak do tego, co może się wydarzyć w najbliższym meczu. Wydaje się, że w lepszej dyspozycji i humorach do tego pojedynku podchodzi drużyna Barcy. Przecież to ona jest obecnie liderem La Liga, ma najlepszego strzelca i ogólnie prezentuje najlepszy futbol. Szalony duet Neymar&Suarez świetnie ze sobą współpracuje pod nieobecność Messiego, ale jeśli tylko okaże się, że Leo będzie w 100% zdrowy na Klasyk, chyba nikt nie ma wątpliwości, że wybiegnie w pierwszym składzie. Co ciekawe, od maja 2008 roku Leo Messi zagrał w każdym kolejnym spotkaniu z Realem w wyjściowej 11. Być może rok 2015 będzie końcem tej długiej serii. Cóż, możliwa nieobecność Messiego to nie jedyna kadrowy problem Barcelony - wykluczone są występy Douglasa (chociaż nawet jakby był zdrowy, jego wybiegnięcie na boisko trzeba by było rozważać w kwestiach cudu) i Rafinhii, występ Rakiticia stoi pod bardzo dużym znakiem zapytania. To wszystko jednak nie będzie jasne aż do momentu podania oficjalnych składów.

Sytuacja kadrowa Realu na mecz z Barcą wcale nie musi być lepsza. Nadal nie wiadomo co z urazami Ramosa, Marcelo, Keylora i Carvajala. Jeśli jednak wszystko poszłoby po myśli kibiców Realu, drużyna ta mogłaby mieć na Gran Derbi do dyspozycji wszystkich zawodników, co pozwoliłoby przy ewentualnej porażce zapomnieć o wymówkach związanych z brakiem któregoś z kluczowych zawodników. Na pewno na ten moment kluczowym zawodnikiem w szeregach Realu nie jest Cristiano Ronaldo, który, według wielu osób, w meczu tym powinien usiąść na ławce rezerwowych. I o ile opinia ta jest według mnie zrozumiała, tak jeszcze bardziej jest nierealna - nigdy nie wiadomo kiedy Cristiano wypali w pojedynczym meczu, a posadzenie go na ławce przez Beniteza stworzyłaby polemikę kilkakrotnie razy większą od tej, która obecnie jest widoczna wśród sympatyków i przeciwników Realu. Jeśli zatem wszystko pójdzie po myśli kibiców drużyny z Madrytu, pierwszy skład na najbliższe Gran Derbi powinien być stworzony jedenastoma spośród tych dwunastu zawodników: Navas, Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo, Kroos, James, Modrić, Casemiro, Bale, Benzema, Cristiano.

Zwycięstwo Realu jest konieczne jeśli drużyna ta chce wygrać Mistrzostwo Hiszpanii 15/16, co dla wielu sympatyków jest w tym momencie priorytetem. Statystyka zdobytych mistrzostw od momentu dołączenia do klubu Cristiano jest dla wielu z nas tragiczna. Co by jednak nie mówić, porażka w tym meczu nie przekreśli całkowicie szans Realu na wygranie ligi - po prostu bardzo mocno to utrudni.

Mecz rozegrany zostanie 21 listopada, w sobotę, o godzinie 18:15 na Santiago Berabeu. Transmisja zapewnie na kanale Eleven. Już dziś zapraszam do dyskusji i luźnych przewidywań dotyczących meczu.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
eMszou
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2015.11.10 16:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marzy mi się aby Cristiano rozpoczął mecz na ławce, może to dałoby mu do zrozumienia że jednak coś z nim jest nie tak i trzeba zacząć się bardziej starać, pozatym licze na Karima.

Z Barcy najbardziej boje sie anemicznego koguta, jest ostatnio w gazie, robi rzeczy niemożliwe, w dodatku niewiadomo co z atomową pchłą. Ja na tą chwile stawiam na remis 2:2.

Imię Álvaro Arbeloa oznacza madridismo. - J.M Callejón
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
tayron36
kibic w kapciach

PostWysłany: 2015.11.10 16:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Navas, Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo, Kroos, James, Modrić, Casemiro, Bale, Benzema, Cristiano.

Jak dobrze dodaję, to wymieniłeś 12 zawodników ;) Myślę, że jak będzie możliwość to wyjdziemy Once de Gala bez Casemiro. Myślę, że jest realna opcja zabrać im piłkę, a wtedy oni najbardziej cierpią.

Kobe Bryant #24

"Wyimaginowany Beckham, czyli nadęty gwiazdor, nie istnieje, istnieje natomiast Beckham profesjonalista"
Powrót do góry
masterlag
Gwiazda
Gwiazda

Ostrzeżeń: 6

PostWysłany: 2015.11.10 17:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A przeczytałeś co napisał przed wymienieniem tej 12ki??

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
tayron36
kibic w kapciach

PostWysłany: 2015.11.10 17:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że to dość logiczne, że nie.

Kobe Bryant #24

"Wyimaginowany Beckham, czyli nadęty gwiazdor, nie istnieje, istnieje natomiast Beckham profesjonalista"
Powrót do góry
bombel22
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2015.11.10 17:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Co by jednak nie mówić, porażka w tym meczu nie przekreśli całkowicie szans Realu na wygranie ligi - po prostu bardzo mocno to utrudni.

Co roku karmimy sie podobnymi tekstami i co roku jest to samo, barkowcy w sezonie w ktorym Mourinho zdobyl z zespolem La Liga robili to samo. Ten mecz to byc albo nie byc w walce o tytul.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
hugh hefner
forumowy ekspert

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2015.11.10 18:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W obecnej sytuacji w lidze liczy się tylko i wyłącznie wygrana. Może być nawet po kolejnym krwotoku z oczu, byle by tylko zainkasować trzy punkty.

pikus88
Gwiazda
Gwiazda

PostWysłany: 2015.11.10 19:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma się co oszukiwać, Barcę trzeba rozpieprzyć w tym meczu. Jak mamy zdobyć ligę to tylko w ten sposób. Mnie osobiście męczy już czekanie kolejnych sezonów by zdobyć trofeum na własnym podwórku.

Powrót do góry
Behappy
be humble

PostWysłany: 2015.11.10 22:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na głębsze wywody przyjdzie jeszcze czas, ale tak jak nikomu źle nie życzę to jak Lionel odpocznie tydzień dłużej nic się nikomu nie stanie. Brak Messiego to byłby niesamowity handicap w stronę Realu. Uprzedzając ewentualne wątpliwości, nie boję się ani Neymara, ani Suareza.

Gehu89
Master of Drilling

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: 2015.11.10 22:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do meczu pozostało jeszcze troszkę czasu, ale pewne sprawy widać jak na dłoni.

Po pierwsze nasz kluczowy zawodnik - Keylor musi i pewnie wróci na GD. Gdy on jest w składzie, to zawsze jakiś taki spokój czuć w tyłach :-) Jest kocurem i naszym najlepszym graczem w tym sezonie - kurde to przecież Real Madryt.. tak to powinno wyglądać? Niemniej cieszy mnie to niezmiernie.

Para stoperów.. Ramos musi zagrać w takim meczu i zagra, choćby na siłę. Obok niego musi stanąć najlepsza wersja Varane'a. Pepe brakuje minut w tym sezonie i nie wskoczy nagle na taki poziom z formą jaki da mu miejsce w podstawie.

Boki obrony - Marcelo i ? No właśnie kto? Danilo zawodzi na całej linii, a Carvajal dobrze nie wrócił.. To będzie newralgiczny punkt w defensywie. Tam gra Nrymar, więc przydał by się jakiś pewny gracz. Obstawiam, że na 90% wyjdzie Danilo i dostanie stricte defensywne zadania. O Marcelo się nie martwię jak wróci i będzie grać tak samo, to będzie naszym głównym napędem lewej flanki.

Środek dla Kazia, Modricia i hmm pewnie Kroosa. Nie wiem co z Isco czy Jamesem, bo nie wiem jak będą wyglądać skrzydła (dobra wiem że niestety dwie królewny i gangster na przedzie). To niestety troszkę nam komplikuje sprawę środka pola. Pokombinował bym coś z 4-4-2 gdzie Isco i James grają na bokach a w ataku Cr7/Jese i Benzema. Tutaj wypada ktoś z dwójki Kroos Kazek no i ciężko z miejscem dla Bale'a. Obiektywnie rzecz biorąc to CR7 nie powinien zagrać od pierwszych minut. W hierarchii skrzydłowych jest ostatni.. Ewentualnie trivote jak pisałem na początku, a z przodu James Ronaldo i Benzema - to też realna opcja.

Reggie
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 4294967294

PostWysłany: 2015.11.10 23:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kluczem będzie dobra gra w obronie, morderczy pressing od pierwszej do ostatniej minuty i gra z kontry, bo przy takiej indolencji w ataku z Ronaldo na czele i pozorującym grę Isco na fajerwerki pod bramką Barcy bym nie liczył, przynajmniej nie w ataku pozycyjnym. Ktoś tam pisał, żeby poświęcić Casemiro w trivote i wyjść bardziej ofensywnie - mam odwrotne zdanie. Casemiro bardzo się przyda w środku pola bo świetnie tłamsi rywali fizycznie, zagrał kapitalnie z Atleti, więc myślę, że na Barcę wyjdzie w 100% zmotywowany i może zaliczyć podobny występ. Jeśli kogoś z trivote wywalić to Kroosa, który poza pressingiem nie ma ostatnio wiele do zaoferowania, zaryzykowałbym grę z Kovacicem, chociaż z drugiej strony nie wiem, czy to odpowiedni mecz na takie roszady.

W ławkę dla Cristiano nie wierzę, chociaż wiele bym dał, żeby atak był złożony z Jamesa, Bale'a i Benzemy. Liczę też na czujność Navasa między słupkami oraz na powrót Marcelo, Ramosa i Carvajala. Cała trójka jest bardzo potrzebna, aby ten mecz miał ułożyć się po naszej myśli. Marcelo jak żaden inny obrońca idealnie podłącza się do ataku i strata kogoś takiego na Barcę będzie ogromnym ciosem, zwłaszcza że w tym spotkaniu na jego stronie może być trochę luźniej ze względu na coraz bardziej prawdopodobny brak Messiego. Ramos w sumie w tym sezonie prócz ostrej wpadki z Atleti gra bardzo dobrze, poza tym jego obecność i z reguły dobra gra w klasykach to już tradycja. Z kolei prawego obrońcę czeka w tym meczu nie lada wyczyn, bo zatrzymanie Neymara w takim gazie zdecydowanie nie należy do najłatwiejszych zadań, a po tym co widziałem do tej pory u Danilo wierzę, że Dani nawet z kulawą nogą jest w stanie zagrać od niego lepiej, w przeciwnym razie będziemy mieli spory ból głowy.

Powrót do góry
simonx10
Kibic
Kibic

PostWysłany: 2015.11.11 14:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skład na barcelonę :

www.footballuser.com/1364652/Real_Madrid_CF

Możliwa rotacja:

Bale w miejsce Jamesa a James za Isco wtedy
Pepe za Varane

Powrót do góry
kabanog
Just relax

PostWysłany: 2015.11.11 14:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie na 99% za Isco będzie Bale. Teraz pytanie czy za Jamesa nie wyjdzie Casemiro.

Powrót do góry
matys1910
Real Madryt A
Real Madryt A

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2015.11.13 14:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kliknij, aby zobaczyć ukrytą wiadomość (Uwaga! Treść może zawierać spoilery)

Osobiście widzę tylko dwie niewiadome. Czy James będzie w pełni sił? Bo jeśli tak, to Isco posiedzi sobie na ławce i to samo pytanie z Danim. Jeśli będzie w pełni sił, to Danilo usiądzie.

Ten mecz trzeba wygrać, ale jeśli nastawimy się na obronę jak z PSG, to słabo to widzę.

kabanog
Just relax

PostWysłany: 2015.11.13 16:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Patrząc na naszą formę i styl jak gramy, strasznie boję się tego meczu, że skończymy z jakąś 4 z tyłu. Byłoby tak gdybyśmy grali tak samo jak w ostatnim meczu, oraz Barka też. Jednak to jest zupełnie inny mecz i tutaj to nawet Ronaldo momentami będzie zapierdalał. Chciałbym aby 1 z trenerów jakiś eksperyment przetestował. Bo ostatnio wszystko jest zbyt oczywiste. Dani Alves w ataku np czy Pepe w środku. To chyba ostatnie takie przypadki. Tak to żelazne 11.

@up jak dla mnie to bardziej Isco/James vs Casemiro. I chyba tak będzie, że wyjdziemy Casemiro - Kroos - Modrić z Jamesem i Isco na ławce.

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Sezon 2015/16 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Następny
Strona 1 z 12
Skocz do: