Biathlon
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Inne dyscypliny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sobek
WTF?
WTF?

PostWysłany: 2004.03.18 14:07    Temat postu: Biathlon Odpowiedz z cytatem

Mamy już temat o skokach, to może jeszcze jest miejsce na biathlon. Czy są na forum jacyś fani tego imho najbardziej widowiskowego zimowego sportu?

Osobiście długo fanem biathlonu nie jestem, bo dopiero od tegorocznych MŚ, ale moge juz z pelna odpowiedzialnoscia powiedziec, ze to najciekawsza dyscyplina zimowa! Zacząłem oglądać trochę przez Sikorę, gdy włączyłem Eurosport czekając chyba na skoki i akurat były jakies zawody Pucharu Świata, a nasz specjalista Tomek przybiegł na 4. miejscu :]. Później były MŚ i jako, że akurat chorowałem (cos nie moge sobie poradzic z wirusami w tym roku :/) oglądałem wszystkie biegi jakie były, kobiet i mężczyzn. Teraz nie jest to już tylko Tomek Sikora vs konkurenci, ale na prawde pokochałem ten sport Smile. Szkoda tylko, że dopiero pod koniec sezonu :(

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
precel1989
Fanatyk
Fanatyk

PostWysłany: 2004.03.18 14:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy fascynująca to nie wiem, ja osobiście niecierpie biatlonu, ale może kiedyś się zainteresuję!!! Surprised

Ugi3
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2004.03.18 15:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie nigdy Biathlon nie interesowal i nie widzialem chocby jednego konkursu, ale w związku z sukcesami Sikory mógłbys troche przyblizyc zasady tego sportu bo wiem tyle że trzeba celnie strzelac i szybko chodzić/biegac na nartach. Moze w przyszlym sezonie skusze sie poogladac ten sport.

Powrót do góry
Sobek
WTF?
WTF?

PostWysłany: 2004.03.18 16:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ugi zasady są właśnie takie jak mówisz: dobrze biegać i strzelać ;) A na poważnie to mamy tak: w biegach indywidualnych rozgrywa się 4 rodzaje biegów:
a) bieg sprinterski (7,5 km u kobiet / 10 km mezczyzn)
Tutaj kazdy startuje co 30 sekund i biegnie sobie "jakby sam". Sa dwa strzelania
b) bieg poscigowy (10 km / 12,5 km )
Tutaj natomiast zawodnicy startuja z takim czasem jaka mieli strate do pierwszego pod sprincie. Zatem tutaj juz wszyscy biegna razem i po prostu ten, ktory przybiegnie pierwszy na metę wygrywa ;). Mamy 4 strzelania.
c) bieg normalny ;) (15 km / 20 km)
Koronna dyscyplina w biathlonie. Zasady identyczne jak w biegu sprinterskim tylko dluzsza trasa i tym samym mamy 4 strzelania. W tej wlasnie konkurencji Tomek Sikora został wicemistrzem świata, a 10 lat temu fuksem nawet Mistrzem Świata Smile
d) bieg masowy (12,5 km / 15 km)
Najbardziej widowiskowa konkurencja. Startuje 30 zawodnikow jednoczesnie. Kto pierwszy ten lepszy ;). 4 strzelania.

Jeszcze odnośnie strzelań. Są dwa rodzaje: na stojąco i leżąco. Na stojąco cele są większe, bo i trudniej trafić. Każde strzelanie to 5 celów. Zawodnik ma 5 naboi i nie może doładować magazynku! Jeśli nie trafi to ablo biegnie runde karną 150 metrów albo dolicza 1 minutę kary (tylko bieg na 20 km).

Tak wyglądają zasady. Nie są spomplikowane, wystarczy dobrze strzelać i biegać :P. Właśnie największym pieknem biathlonu jest dramaturgia tej dyscypliny. Zawodnik moze miec ogromna przewage, ale na ostatnim strzelaniu nie wytrzyma psychicznie i przegra. Tak było m. in. na ostatnich MŚ kiedy to Poiree przed ostatnim strzelaniem miał przewagę ok 40 sekund na rywalem. Stanął jednak z karabinkiem i tak spanikował (chociaz wczesniej trafil wszystko bezblednie!) ze przybiegl na metę z 20 sekundową stratą do lidera..

precel> ogladales choc jedne zawody zeby powiedziec, ze nie cierpisz biathlonu? ;)

Powrót do góry
Ugi3
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2004.03.18 16:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki za wyczerpujace info ale jezeli mam byc szczery to musze powiedziec że interesowalaby mnie tylko konkurencja, w ktorej zawodnicy biegna ze sobą. reszta moze byc troche nużąca, wypadaloby sie jednak tym zainteresowac skoro mamy w tym sporcie dobrego zawodnika.

A tak poza tematem, szkoda że nie mamy żadnego polaka w narciarstwie alpejskim ( slalom gigant it. ), bo ten sport wydaje mi sie byc interesujący i dramatyczny ale głupio sie to ogląda gdy nie ma komu kibicowac.

Powrót do góry
REALnyMADRIDista
Juvenil
Juvenil

PostWysłany: 2004.03.18 22:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Och....sportami zimowymi to sie juz interesuje od 2 lat...i tez zaczalem tak jak ty Sobek przez chorobe...i tez wlasnie mialem zle zdanie o biathlonie, ale potem strasznie mi sie spodobala ta dyscyplina.....teraz niestety juz nie ogladam bo poprostu nie mam czasu.....a szkoda.....bo piekny jest to sport i bardzo wciagajacy.....z tym ze jak ja ogladalem to Sikora wlasnie mial slabe sezony bo kilka lat temu (jakies 4...) byl chyba MŚ jak sie nie myle.....w kazdym badz razie zdobyl medal na jakis bardzo waznych zawodach i byl slawą, ale krotko.....potem juz tylko gorzej, a w tym sezonie no prosze.....odżyl....a co do kobiecego biathlonu to albo Gwizdon albo Grzywe(chyba tą pierwszą)trenuje chyba jakas Rosjanka czy Ukrainka i na poczatku sezonu byla nawet w scislej czolowce, ale teraz coraz gorzej......a co do Narciarstwa alpejskiego to miom idolem jest Herman Maier.....fantastyczny czlowiek, po tak ciezkim wypadku i odpuszczenia poltora roku w sporcie nadal jest najlepszy i pewnie zdobecie puchar w ogolnej klasyfikacji......zreszta tam są praktycznie tylko Austriacy.......i miedzy nimi trwa rywalizacja.....ci to są niezli w tym sporcie......

Powrót do góry
mdramski
Mariusz

PostWysłany: 2004.03.18 23:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Generalnie spoty zimowe są ciekawe, ale ja ograniczam się jedynie do Olimpiad no i oczywiście do skoków Smile

Miszcz^^
Kibic
Kibic

PostWysłany: 2004.03.21 03:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oglądam Biathlon od 5 lat i jak moim zdaniem jest to jeden z najlepszych i najciekawszych sportów. Moim idolem tego sportu jets oczywiscie Ole Einar Bjoerndalen. Norweg, który pomimo niecelnych strzałow potrafi nadrobic to co stracil na strzelnicy w biegu. Oczywiscie jest od niego czlowiek który szybciej biega moim zdaniem. Jest to takze norweg Frode Andresen. Nienawidze Raphaela Pioree - francuz. Czlowieka nianawidze jak psa Twisted Evil Twisted Evil . Pamietam zawody pucharu swiata. Koncówka biegu pierwszy biegł Pioree tuz za nim Ole. Do konca zostalo jakies 2 kilometry gdy... Ole sie wywrócil na zakrecie. gdyby nie to zdobylby wtedy puchar swiata, a pamietam ze miesiac wczesniej przewaga Pioree wynosila 1000 ptk. a fszysko sie roztrzygnelo w ostatnim konkursie i bylem bardzoi zawiedziony Wściekły Wściekły
Noe nic moim zdaniem Biathlon to Królewski sport Very Happy dzieki Pa

Cheerleaderka
Kibic

PostWysłany: 2004.03.21 11:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie moge powiedziec , zebym byla fanka biatlonu ale poogladac lubie. chyba glownie przez Sikore , bo zawsze jest milo kiedy jakis Polak jest w jakiejs konkurencji naprawde dobry Smile

Powrót do góry
focus
Trener
Trener

PostWysłany: 2004.03.22 22:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja biathlon ogladam glownie podczas trwania Olimpiady. A tak zawsze znajde sobie cos ciekawe. nie powiem mozna sie naprawde wciagnac i przezywac (gdy ktos ma niecelne strzelanie w ostaniej rundzie i musi przebiec jeszcze pare metrow karnych i spada z 1 na 2 miejsce Smile ) ale jakos tak nie jestem jakims wieeelkim fanem. A znacie moze curling? Fajna gra. Mi sie spodobal podczas Salt Lake City 2002.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Ugi3
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2004.03.22 23:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja curlingiem troszke interesowalem sie jeszcze wczesniej. Niezwykle emocjonująca gra, pokazuje spryt i inteligencje zawodników. W tej grze liczy sie głownie taktyka. Szkoda że w Polsce nie ma tego sportu ale do tego trzeba miec dluuugie lodowiska Wściekły

Powrót do góry
focus
Trener
Trener

PostWysłany: 2004.03.22 23:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cos gdzies ostanio czytalem ze maja zrobic w Polsce jakas sekcje curlingu i maja sie przygotowywac do Olmpiady w Turynie 2006

Powrót do góry
Ugi3
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2004.03.22 23:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wedlug mnie to tylko plotki, to dosyc drogi sport ( glownie przez te specjalne lodowiska ), ligi napewno nie uda sie zrobic a jeden klub to tez nie ma zbytniego sensu, zreszta po co sie przygotowyac do rywalizacji z panstwami, w ktorych curling ma tradycje? Chociaz moje marzenie to stworzenie jakies repry ( mecze w Spodku - chyba za krotki jest ) wtedy bym chodzil bardzo czesto Very Happy Very Happy

Powrót do góry
focus
Trener
Trener

PostWysłany: 2004.03.22 23:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czym sie rozni lodowisku do curlingu od zwyklego? Skladem chemicznym lodu? Przeciez to jest zwykly lod z namalowanymi 2 okregami i ustawionymi po bokach bandami...
A federacja juz jest stworzona www.curling.pl
Dlugosc toru 44 m poczytaj sobie wszystko tam jest

Powrót do góry
Ugi3
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2004.03.23 00:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ooo widze że biora to calkiem serio, i bardzo dobrze, oby powstalo cos w moim rejonie Rolling Eyes . Tylko czy te 44 m nie jest to za duzo? W sumie nie wiem jaka dlugosc ma lodowisko. Na Eurosporcie wyglada to dosyc imponująco.

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Inne dyscypliny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5
Skocz do: