Styl gry/taktyka drużyny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Królewscy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Seldon
Kibic
Kibic

PostWysłany: 2016.01.10 19:25    Temat postu: Styl gry/taktyka drużyny Odpowiedz z cytatem

Jak wskazuje nazwa tematu - wątek poświęcony rozwiązaniom taktycznym stosowanym przez trenera oraz stylowi gry naszej ekipy.

Myślę, że zagadnienie jest o tyle ciekawe, że w ciągu ostatnich 6-7 lat (mniej więcej - jak ktoś chce przytoczyć bardziej odległe czasy, droga wolna) każda zmiana szkoleniowca miała ogromne przełożenie na preferowany przez nas futbol. Począwszy od Pellegriniego, skończywszy zaś na Benitezie przechodziliśmy przez różne fazy - od grania piłką za Chilijczyka, przez szybkie kontry Jose oraz mix obu stylów Ancelottiego, aż do oddawania inicjatywy rywalom za Rafy.
W temacie poświęconym Zizou nie tak dawno temu zadałem pytanie o to, z jakiej "szkoły" wywodzi się Francuz i Mic90 udzielił mi takiej odpowiedzi (pozwolę sobie zacytować):

Mic90 napisał:
Kiedy Zidane odwiedził ośrodek szkoleniowy Bayernu, uczestniczył w trzech 90-minutowych sesjach, na których dominowała praca z piłkami i próby wypracowania przewagi poprzez wysokie posiadanie.
Zidane napisał:
„Gra Bayernu była już szybka i ofensywna, ale Pep wyniósł ją na wyższy poziom i dodał odrobinę swojego geniuszu. Uwielbiam obserwować jego pracę. Bardzo mnie inspiruje”

Zidane napisał:
Guardiola to wielki szkoleniowiec. Robi fantastyczną rzecz w Bayernie, tak jak wcześniej w Barcelonie. Fascynuje mnie to, jak pracuje, i uważam, że wiele mogę się nauczyć z jego obserwacji

Zidane napisał:
"Chcę, żeby mój zespół grał, budował ataki od tyłu i utrzymywał się przy piłce"

Pracując w Castilli, trzeba było wziąć pod uwagę ograniczenia młodych zawodników. „Zrozumieliśmy, że musiał zmienić styl gry”, opowiada Lacombe. „Trzeba było porzucić taktykę opartą na posiadaniu i zająć się czymś bardziej bezpośrednim i efektywnym”. Zmiany przyniosły skutki, a Castilla w ustawieniu 4-2-3-1, który pozostało już do końca sezonu, zdobyła 37 z 48 możliwych punktów i w styczniu zajmowała pozycję lidera. W obecnym sezonie również jest to podstawowe ustawienie zespołu Castilli, trójkę środkowych pomocników stanowią: Javi Munoz i Marcos Llorente jako pivot, a na pozycji mediapunty gra Martin Odegaard.
Zidane napisał:
„Jeżeli jest się łagodnym dla chłopaków, nie ma efektów. Odkryłem, że dla wspólnego dobra trzeba nauczyć się mówić im to, czego jeszcze nie są gotowi usłyszeć. Rzadko to robię, bo myślę, że mam naturalny autorytet i nie muszę uciekać się do strofowania piłkarzy. Gdybym cały czas krzyczał, nie byłbym sobą. Pewnie chcecie mi powiedzieć, że trener powinien mówić dużo więcej niż ja, ale to nie o to chodzi”

How would you define your style of play?
ZZ: I always liked attacking football, while trying to strike a balance with defence because you can’t get by without that now. I always try to have fun playing though. Football should be fun for the people playing it and for those watching it too. I didn’t go into coaching to bore people to death. I want my team to play well, which means playing a fast game and getting to the opposition goal as quickly as possible. All I’m doing is applying my philosophy of the game.
Zidane isn't only interested in Bayern's training sessions. Some weeks ago he was also in Marseille learning from Marcelo Bielsa.

Ze zrozumiałych względów nie dysponujemy jeszcze większą ilością materiału podglądowego, ale wczorajszy mecz zdaje się potwierdzać inspiracje Ancelottim i Guardiolą. Wysoki pressing, nacisk na budowanie akcji od tyłu, boczni obrońcy stale podłączający się do ofensywy (na stronie głównej pojawił zresztą news poruszający tę kwestię w szerszym zakresie), spychanie przeciwnika do defensywy, granie piłką po ziemi, częściowa wymienność pozycji itd itd.... Zastanawiać może jeszcze rola Jamesa/Isco, ale o ile Zidane nie zrezygnuje z któregoś gracza z tercetu BBC, dominującą formacją na pozostałą część sezonu najpewniej pozostanie ustawienie 4-3-3.

Jakie są Wasze przemyślenia na ten temat? Czy Francuz objął prawidłowy kierunek? Zapraszam do dyskusji. ;)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Demon Ognia
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2016.01.10 19:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stwierdzenie, że za Beniteza graliśmy w jakimkolwiek stylu to mocne nadużycie :lol2:

Dobrze, ze więcej inicjatywy w ataku ma prawy obrońca (a może po prostu zagrał Dani, a nie Danilo)

Dla mnie ideałem jest mix stylów z 2014 roku, zobaczymy co będzie teraz.

Powrót do góry
KarBar
¡Hala madrid! Y nada más

PostWysłany: 2016.01.11 07:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To co bylo w sobotę było tym dobrym, to takie trochę 433 ale z bardzo ruchliwym Isco. Dobra intensywność i ta wymiana pozycji w BBC. Oby tylko ZZ nie strzelił sobie w kolano grając wciąż tą samą jedenastką. Bo przy tak intensywnych 90 minutach chłopakom jak za Carlo może w pewnym momencie być ciężko.

Powrót do góry
zajac1211
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 4

PostWysłany: 2016.01.11 09:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bez przesady też. Gramy raz na tydzień więc nie widzę sensu zmieniania dobrze funkcjonującej 11 - stki w tym momencie. Jakieś zmiany kosmetyczne typu Varane/James/Casemiro mogą być ale trzon powinien pozostać nienaruszony.

Powrót do góry
bombel22
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2016.01.11 10:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niech szykuje druzyne na Rome.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
czejenus
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: 2016.01.11 11:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wróćmy do tego co grał Ancelotti.

Isco/James dawali radę jako środkowi pomocnicy. Zizou ma ten komfort,że jeśli coś się stanie z Tonim lub Luką to posiadamy odpowiednie zastępstwo w postaci Casemiro i Kovacicia.
Udowodnili,że mogą coś dać pozytywnego naszej drużynie i są realną alternatywą w przeciwieństwie do Asiera i Khediry.
Jeszcze był Casemiro,ale bez żadnego zaufania i ten rok w Porto dobrze mu zrobił.

Generalnie kadrę mamy dobrą. No bo na skrzydłach jest chwalony Lucas i zawsze Czeryszew... solidny zawodnik,który nie wiem z jakich powodów nie dostał odrobiny zaufania u Beniteza. W Villarrealu był naprawdę dobry. Jese,Ronaldo,Bale czy James...
Jak benzema złapie kontuzję to równie dobrze Ronaldo może grać na 9tce i nie potrzebujemy żadnego Lukaku czy innego Aguero. Wystarczy nastawienie takie jak z Deportivo i nagle znikną te całe debaty na temat transferów,roszad,sprzedaży gwiazd. . .

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Seldon
Kibic
Kibic

PostWysłany: 2016.01.29 05:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla zainteresowanych:

http://www.si.com/planet-futbol/2016/01/27/real-madrid-tactics-zinedine-zidane

Artykuł opisuje, jak Zidane zmienia/ił środek pola Realu na przestrzeni ostatnich tygodni. Jeszcze w meczu z Deportivo zdarzały się sytuacje, kiedy Isco nie cofał się do rozegrania, przez co Modrić i Kroos byli zdani na siebie (pozostałość po Benitezie), ale w kolejnych spotkaniach Zizou znacząco poprawił ustawienie pomocy. Oczywiście do ideału jeszcze daleko, nie mniej jednak progres jest już zauważalny.

Powrót do góry
marios1234
Kibic
Kibic

PostWysłany: 2016.02.26 17:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem trójka z przodu powinna grać bliżej siebie i robić więcej miejsca dla bocznych obrońców. Isco jak gra nie na skrzydle, a jest podwieszony jak klasyczny mediapunta to też najlepiej mu to wychodzi. Zizu pewnie widzi i reaguje, no ale każdy trener musi dostać trochę czasu, żeby wprowadzić porządki. Będzie dobrze.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
TWL64
Stefan

PostWysłany: 2016.02.26 21:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, ze mamy trochę konflikt lewej strony:
- czy się to komu podoba czy nie ale mamy tam Crisa i musimy wykorzystać jego atuty czyli szybkość i precyzja podania/uderzenia w pełnym biegu.
-w momencie gdy Marcelo zapuszcza się bardzo wysoko i jeszcze wplątuje się w akcję Isco to mamy takie sytuacje jak w meczu z Malagą: akcja zwalnia, Cris stoi w gąszczu obrońców, dostaje krótkie podanie i zamiast zaatakować pole karne musi szukać kolejnego krótkiego podania i... po akcji.
Mam wrażenie że lewe skrzydło, które było wcześniej atutem teraz szwankuje, za dużo grzybów w barszcz. Myślę że Marcelo po minięciu połowy powinien uruchamiać podaniem skrzydło (Crisa) lub schodzić do środka i szukać Isco lub Jamesa. W sytuacji gdy Marcelo hasa pod polem karnym i jeszcze Isco tam kręci swoje kółeczka to mamy więcej chaosu niż pożytku.

Pozdrawiam i proszę o konstruktywną recenzję mojej opinii ;)

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Królewscy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: