Polityka (cz. 3)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 242, 243, 244, 245  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Archiwum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
raq77
Prezes
Prezes

Użytkownik zbanowany

Ostrzeżeń: 7

PostWysłany: 2019.08.07 09:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jako dodatek, dopełnienie - jak najbardziej, ale nie jako główne oparcie w teorii analizy doktryn na poglądach ekonoma.

Liberalizm to nie jest doktryna polityczna? Bo mi się wydaje, że Heyek w przeciwieństwie do jakiś historyków ma całkiem dobrą podbudowę pod rozważania na temat doktryn politycznych i prawnych – przede wszystkim poprzez ekonomiczne wykształcenie. Poza tym, że jest znanym i cenionym na świecie ekonomistą jest też znanym politologiem i badaczem doktryn politycznych. Jakoś nie rozumiem Twojej argumentacji, że ktoś się nie gorzej na doktrynach, bo jest ekonomistą.
Cytat:
Jasne, Polska najlepsza!

Tak, tak uważam. Lubię mój kraj i chciałbym dla niego jak najlepiej. Dlatego boli mnie jak są socjaliści u władzy.
Cytat:
Udowadniałem to wystarczająco długo, ale jak widać, do ciebie trudno jest dotrzeć z prawdą. Udowadniałem to też nie tylko ja, ale najwybitniejsi badacze faszyzmu i nazizmu na świecie, polscy i zagraniczni.
Nic nie udowadniasz poza rzucaniem nazwiskami bez odesłania do konkretnych cytatów.

Cytat:
Jeśli to dla ciebie mało, to nic nie poradzę, ale myślę, że Nolte, de Felice, Borejsza, Paxton, Ryszka, Griffin, Izdebski, Kulesza i wielu innych nie czują palącej potrzeby by przekonywać jednego raka, na siłę starającego się przypisać nazizmowi bycie skrajną lewicą (zresztą część z nich już nie żyje, więc nawet jakby chciała to nie może).

Na mnie to nie działa. Konkret gościu. Powtarzasz jakąś zasłyszaną bzdurę od klepiących się po pleckach lewaków a jak Ci ktoś mówi wyraźnie, GIVE ME A QUOTE to ojojoj bo nie mam i szukaj sobie sam. Tylko w koło macieju to samo. Konkret mnie interesuje.
No ale jak Ty nie umiesz znaleźć, to ja znajdę za Ciebie. Weźmy takiego Nolte.
Cytat:

Opinia ta stanowi skrajną postać poglądu, który pojawiał się w historiografii nad Renem już od lat 60. i był przedmiotem ostrych dyskusji. Całkowicie odmienne zdanie wyraził z kolei w 1987 roku Ernst Nolte w kontrowersyjnej książce „Der europäische Bürgerkrieg 1917–1945" („Europejska wojna domowa 1917–1945" – szkoda, że wciąż nie doczekała się polskiego przekładu). Według niego istotą nazizmu nie były „ani tendencje kryminalne, ani antysemickie obsesje", lecz stanowił on po prostu reakcję na bolszewizm: z jednej strony niemieccy narodowi socjaliści uważali ZSRR za przerażającego wroga, którego należy unicestwić, z drugiej zaś – zapatrzeni byli w zapoczątkowane jeszcze przez Lenina totalitarne metody sprawowania władzy.

https://www.rp.pl/Plus-Minus/309119965-Memches-Bialogwardyjskie-zrodla-nazizmu.html
cytat wzięty stąd.
ale jak Ci mało rozkmin nad faszyzmem i nazizmem to spoko. Wrzucę trochę
Cytat:

HUGH TREVOR-ROPER (1914-2003), brytyjski historyk:

„[Faszyzm] jest wprawdzie ograniczony w czasie i miejscu, ma w historii powszechnej wyraźny początek i wyraźny koniec, wydaje się łatwy do zdefiniowania, ale ta jednolitość, ta definicja zostały mu sztucznie narzucone. Pod jedną nazwą kryją się setki rozmaitych odmian. Abstrakcja, bardzo dogodna jako inwektywa, jest zupełnie nieprzydatna dla definicji. W porównaniu, komunizm, jego ideologiczna antyteza, choć bywa również epitetem obraźliwym, jest jasny i dokładnie określony. Poprzez wszystkie herezje i odchylenia daje się sprowadzić do jednego źródła. Ma swoją doktrynę, czy dogmat, który daje się sformułować i którego tożsamość głoszą wszyscy jego zwolennicy na całym świecie. Faszyzmowi brak takich rygorów intelektualnych i uznanych proroków” (Zjawisko faszyzmu [1968], [w:] Faszyzmy europejskie (1922-1945) w oczach współczesnych i historyków, Warszawa 1979, s. 411).

RENZO DE FELICE (1929-1996), włoski (pochodzenia żydowskiego) historyk, komunista-trockista, później socjalista:

„[Faszyzm] reprezentował w jakimś stopniu, przynajmniej w początkach swego istnienia, powszechne żądanie, aby przywrócić rangę człowieczeństwa zagrożonego przez kryzys spowodowany zmianami gospodarczymi i społecznymi, jakie wywołała wojna” (Interpretacje faszyzmu, Warszawa 1976, s. 29).

„Elementem, który odróżnia reżim faszystowski od reżimów reakcyjnych i konserwatywnych, jest mobilizacja i zaangażowanie mas. To, że owa mobilizacja przybiera formy demagogiczne, to już inna sprawa: założeniem jest czynne uczestnictwo mas, nie odsunięcie ich od rządów. (…) Inny element rewolucyjny – to fakt, że włoski faszyzm stawia sobie za zadanie (…) przekształcenie społeczeństwa i jednostki w sposób, który nigdy dotąd nie był wypróbowany ani zrealizowany” (Wywiad na temat faszyzmu [1975], [w:] Faszyzmy europejskie (1922-1945) w oczach współczesnych i historyków, Warszawa 1979, s. 779).

„Różnice między faszyzmem włoskim a nazizmem są ogromne; są to dwa światy, dwie tradycje, dwie historie, do tego stopnia różne, że jest bardzo trudno połączyć potem we wspólnej ocenie” (tamże).

ALBERTO AQUARONE (1930-1985), włoski historyk, “nieortodoksyjny” marksista:
„Pod rządami faszyzmu nie udało się nigdy stworzyć państwa totalitarnego, w sensie całkowitej integracji społeczeństwa z państwem. (…) Nie nastąpiła wcale całkowita dyskredytacja Korony: monarchia przez cały okres faszystowski była ośrodkiem władzy i wpływów politycznych, (…) zatem nieuchronnie elementem, który rozbijał jednorodność i zwartość faszystowskiej klasy rządzącej. (…) Sprzeczność nie do pogodzenia pomiędzy wiernością wobec dynastii i wiernością wobec reżimu była kulą u nogi faszyzmu przez cały czas jego panowania. (…) Proces faszyzacji wojska nie został nigdy w pełni doprowadzony do końca, a u większości oficerów przywiązanie do króla przez cały czas przeważało na wiernością faszyzmowi. (…) Poza zasięgiem władzy reżimu pozostawał całkowicie Kościół. (…) Większość faszystów pozostała zasadniczo socjalistami, jeśli mieli socjalistyczną przeszłość, katolikami – jeśli należeli uprzednio do Włoskiej Partii Ludowej, liberałami – jeśli wywodzili się z szeregów liberalnych” (Państwo totalitarne a dyktatura personalna [1965], [w:] Faszyzmy europejskie (1922-1945) w oczach współczesnych i historyków, Warszawa 1979, s. 487-489).

AUGUSTO DEL NOCE (1910-1989), włoski filozof katolicki:
„Rozróżnienia zarówno faszyzmu, jak i nazizmu od nacjonalizmu sensu stricto dokonać można z łatwością. Nacjonalizm jest w istocie tradycjonalizmem, dąży do uwiecznienia jakiegoś dziedzictwa. Faszyzm natomiast rozumie pod pojęciem ››naród‹‹ nie dziedzictwo wartości, ale wzrastanie w siłę. W przeciwieństwie do nacjonalizmu nie pojmuje on historii jako jakiejś wierności tradycji, ale jako bezustanny akt tworzenia, któremu wolno obalić na swej drodze to wszystko, co mu się przeciwstawia” (L’epoca della secolarizzazione, Milano 1970, s. 118).

HUGH SETON-WATSON (1916-1984), brytyjski historyk:
„Ich [ruchów faszystowskich] pierwotne idee przypominają często idee staroświeckich konserwatystów, [ale] ich metody walki, a nawet całe pojęcie organizacji politycznej nie odpowiada wyidealizowanej przeszłości, lecz teraźniejszości. Ich poglądy są może nostalgiczne, a na pewno elitarne, lecz jako siła polityczna są raczej demokratyczni niż oligarchiczni. (…) [Faszyzm] jest ruchem, którego podstawę stanowi znaczne poparcie mas. Wszystkie ważniejsze ruchy faszystowskie powstały w opozycji do istniejących reżimów. Wszystkie musiały walczyć o władzę, a niektóre były surowo prześladowane. Wszystkie uważały swoje zwycięstwa (niektóre krótkotrwałe) za triumf idei rewolucyjnej. Żaden z tych ruchów nie starał się przywrócić przeszłości. Ich ideologie były zasadniczo reakcyjne, lecz nie można ich określić jako ››kontrrewolucyjne‹‹, bo nie starały się przywrócić czegoś obalonego przez poprzednią rewolucję. Były to w zasadzie ruchy rewolucyjne” (H. Seton-Watson, Faszyzm, prawica, lewica [1966], [w:] Faszyzmy europejskie (1922-1945) w oczach współczesnych i historyków, Warszawa 1979, s. 390, 399).

ANDRZEJ PISKOZUB (ur. 1933), polski historyk cywilizacji:
„[Faszyzm] jako system władzy, stał się ››kontrą‹‹ wobec zagrożenia bolszewickiego i przeszedł z nurtu kontestacji politycznej do nurtu władzy politycznej tylko dlatego, że zagrożenie komunistyczne wcześniej się pojawiło. Gdyby zagrożenia nie było, nie byłoby też racjonalnych przesłanek do faszystowskiej ››kontry‹‹. Wówczas faszyzm, jako system władzy politycznej, albo nie pojawiłby się w ogóle, albo też jego incydentalne wystąpienie byłoby zjawiskiem w takiej sytuacji zupełnie irracjonalnym. (…) „[Faszyzm] wykoleił się w ideologię przemocy dopiero w zderzeniu z rosyjskim bolszewizmem” (Faszyzm w cywilizacji zachodniej jako ideologia kontestacji politycznej, „Arcana”, 34/2000, s. 74-75, 85).

FRIEDRICH AUGUST VON HAYEK (1899-1992), austriacki ekonomista i filozof polityki, liberał:
„Tym co Niemcy [hitlerowskie] mają wspólnego z Włochami [faszystowskimi] i z Rosją [komunistyczną] nie jest prusactwo, lecz panowanie poglądów socjalistycznych. I to nie z klas pogrążonych w pruskim tradycjonalizmie (…) – lecz z mas ludowych wyrósł Narodowy Socjalizm” (Droga do niewolnictwa [1944], bmw 1988 /II obieg/, s. 8).

JULES MONNEROT (1909-1985), francuski socjolog, gaullista, później lepenista:
„[Faszyzm] stawia na porządku dziennym zasadę solidarności społecznej historycznego kolektywu, który Mussolini określał terminami narodowymi, a Hitler rasowymi. Byłby to więc w sensie etymologicznym ruch socjalistyczny” (Sociologie de la révolution, Paris 1969, s. 592).

ZEEV STERNHELL (ur. 1935), izraelski (urodzony w Polsce) historyk:
„Kiedy Mussolini i Leon Blum, Franklin D. Roosevelt, Franco i José Antonio, Codreanu, Piłsudski, Henri de Man, Joseph McCarthy i Charles de Gaulle, każdy i wszyscy po kolei byli obdarzani etykietkami: faszysta, cóż wówczas mógł faszyzm oznaczać? I tak długo, jak socjaliści byli komunistom znani jako socjalfaszyści, podczas gdy pruscy junkrzy, włoscy konserwatyści albo francuski ruch Ognistego Krzyża byli piętnowani jako faszyści przez tych samych ludzi, których Togliatti, Thorez i Thälmann demaskowali jako faszystów, jak było możliwe, nawet dla większości politycznie doświadczonych ludzi rozpoznać, co faszyzm w rzeczywistości oznacza?” (Fascist Ideology, [w:] W. Laqueur, Fascism. A Reader’s Guide, Cambridge 1991, s. 315).

HUGH SETON-WATSON:
„Komuniści często używają określenia ››faszystowski‹‹ jako terminu obraźliwego; nie oznacza to ››faszystowski‹‹ w ścisłym znaczeniu tego słowa, lecz ma zdyskredytować osoby lub grupy, które z jakichkolwiek powodów przeszkadzają komunistom w ich zamiarach. Słowo to używane jest także często jako inwektywa przez ludzi o mętnych poglądach ››lewicowych‹‹, z których wielu z powodu młodego wieku nigdy osobiście nie cierpiało ani nie znalazło się w poważnym niebezpieczeństwie wskutek faszyzmu” (H. Seton-Watson, Faszyzm, prawica, lewica [1966], [w:] Faszyzmy europejskie (1922-1945) w oczach współczesnych i historyków, Warszawa 1979, s. 389).

https://www.magnapolonia.org/czym-naprawde-byl-faszyzm/?fbclid=IwAR3J2W7I1Go7yoRzvjEV7zgPMuI0fJg7HeRenz9u7BlLyQONpgGxWTEdQvs
Ok.Czyli możemy uznać, że nie masz żadnych sensownych argumentów, które by cokolwiek wniosły z Twojej strony. Spoko rozumiem, że rzadko masz okazję porozmawiać z kimś, kto wie więcej na temat socjalizmów niż Ty sam. Mi to nie przeszkadza. Natomiast nie lubię, jak ktoś próbuje mnie, klasycznego liberała przyrównywać do czerwonej zarazy .
A teraz przejdźmy to typowego dla Ciebie wodolejstwa.
Cytat:
- syndrom oblężonej twierdzy, czyli "was" w odniesieniu do zagrożenia
Tak was, bo czerwoni zawsze działają w masie i definiują innych przez masy czy raczej grupy społeczne.
Cytat:

- grzebanie w portfelu (jakby PiS teraz tego nie robił xD)
Niestety robi. Mam nadzieję, że przegnie na tyle, że ludziom się zacznie tak źle żyć, że pogonią tą czerwone bydło z Sejmu.
Cytat:
- wprowadzanie do szkoły LGBT (w umyśle prawaka pewnie równoznaczne z indoktrynowaniem dzieci tak, by stały się gejami albo trans)
Dokładnie taki jest cel tych programów. Gdyby chodziło o skuteczność ich działania, to by ich nikt nie postulował. Wszedzie okazały się nieskuteczne i już to udowodniłem w tym temacie. Ale nie chodzi o skuteczność tylko o element ideologicznej indoktrynacji dzieci. Z resztą: hitlerjugend i bolszewicy zawsze mieli te same pomysły w tym względzie. Zabrać dzieci rodzicom i zrobić z nich posłusznych obywateli 😊
Cytat:
- "albo religie" ??? Przecież religia jest już od dawna w szkołach jako normalny przedmiot. O co więc chodzi?
I też nie uważam, że powinna być. Uważam, że wiara jest w zasadzie sprawą prywatną. Natomiast mogłyby być zajęcia dla chętnych za dodatkową opłatą. Nie z urzędu.
Cytat:
- zmuszanie do tolerancji. Czyli tolerancja jako coś złego? Moim zdaniem problemem byłoby to, jakby ktoś zmuszał cię to tolerancji gwałtu czy morderstwa, a nie zwykłej koegzystencji drugiego człowieka koło ciebie. No ale, co ja tam wiem, przecież zostałem nazwany "czerwonym" i "lewakiem", więc otrzymałem już stosowną szufladkę u prawackim umyśle xD
W obecnym wydaniu tęczowych bolszewików, to nie ma nic wspólnego z tym o czym piszesz. Tolerancja powinna być na zasadzie dialogu społecznego a nie wymuszaniu jej. Obecne działania tęczowców tylko polaryzują społeczeństwo i zniechęcają ludzi do homoseksualistów.
Cytat:
- gówniane poglądy: czyli z grubsza każde, z którymi się nie zgadzam. Takie podejście "na chłopski rozum". Szkoda, że politycy nie są tacy prości i bezpośredni, przynajmniej byłoby wesoło w Sejmie, gdyby jeden drugiego przekrzykiwał nazywając jego poglądy "gównianymi".
Czyli takie, których rodowód jest taki a nie inny. Rodowód poglądów lewicowych to też Mao, Che, Lenin, Trocki, Marks, Engels i ci wszyscy skurwysyny, którzy chcieli mordować za sprawę.
Cytat:
- urojona homofobia: oj nie kolego, urojone są te wszystkie rzeczy, które napisałeś, a które ja wymieniłem od myślników powyżej. To są prawdziwe chore urojenia.

Przytoczę Ci cytat czym jest homofobia, bo wyraźnie nie rozumiesz terminu, którym się posługujesz.
Cytat:

Homofobia (od: homoseksualizm i fobia) – szereg negatywnych postaw i uczuć wobec homoseksualizmu lub osób postrzeganych jako lesbijki lub geje[. Jest definiowana jako pogarda, uprzedzenia, niechęć, nienawiść lub antypatia, może być oparta na irracjonalnym lęku, często wiąże się z przekonaniami religijnymi oraz może skutkować dyskryminacją lub prześladowaniem
Ani razu nie pisałem nic o gejach jako jednostkach albo jakiś większych uprzedzeń nie mam. Niezbyt mnie oni obchodzą z resztą. Niech sobie w swoich prywatnych ścianach robią co chcą, jeśli nie krzywdzą drugiej osoby. SEKSUALNOŚĆ TO JEST PRYWATNA SPRAWA. Jak ktoś robi z niej doktrynę polityczną i wywleka na ulicę, to niech liczy się z krytyką.
Obchodzi mnie za to bardzo tęczowa, neobolszewicka ideologia, która tych gejów albo lezbijki używa jako tarana do realizacji własnych celów politycznych.

Cytat:

- "Zawsze chcecie wleź komuś do domu, do głowy i mówić co ma myśleć, co ma robić." ty tak na poważnie? Czyli mam rozumieć, że przyszedł do ciebie homoseksualista, murzyn, muzułmanin czy też lewak do domu, wbrew twojej woli, następnie zmuszał cię do słuchania jego wywodów ideologicznych, a na samym końcu zmusił cię do myślenia (?) tak jak on i nakazał wykonywać określone czyny (współczesne niewolnictwo)? Nie wiem, co bierzesz, ale napisz mi proszę, po czym masz taką wenę na pisanie tych głupot, bo sam chętnie bym skosztował xD
Oglądanie sloganów LGBT nawet na głupiej butelce kokakoli, tęczowych wlepej wszędzie, tęczowej propagandy na rzeczach, które nie powinny być politycznie promowane sprowadza do tego, że tęczowy bolszewizm wchodzi w każdą możliwą sfere życia.

Cytat:
- "I gadanie od tym progresywiźmie lewicy." Co jak co, ale słowo "progresywna" chyba bardziej jednak określa lewicę, niż prawicę, czyż nie?

Tak? To weźmy dla przykładu konsekwencje drugiej wojny światowej.
Powstanie 2 potężnych socjalistycznych bloków: narodowego socjalizmu i czerwonego, skrajnego socjalizmu – zwanego też komunizmem (za Marksem) Lenina, doprowadziło do największej wojny w historii, której skutkiem był drenaż gospodarek niemal wszystkich państw Starego Kontynuantu. W Efekcie, taka Wielka Brytania straciła panowanie na Morzach, Niemcy dostały potężny cios gospodarczy i lata się odbudowywały, Rosja straciła dziesiątki milionów mężczyzn, że do dzisiaj ma z tym problem, a Francja potraciła w późniejszym czasie kolonie – jak i wszystkie europejskie państwa.

Progresywizm lewicy doprowadził do rozpierdolenia całej potęgi Europy, która dominowała światowo na rzecz głównie jednego państwa – USA.
W efekcie dzisiaj, biorąc pod uwagę długofalowe skutki, to Europa jest uzależniona od USA chociażby na gruncie informatycznym, czy gospodarczym, Europa jest pod wpływem amerykanizacji i napływających wzorców z USA. Przed 2 wojną było na odwrót.

No ale lewaki tego nie rozumieją, gdyż ciemny lud lewicy, wprost od robotników się wywodzący, nie rozumie dalekosiężnych skutków swoich działań. Wam się wydaje, że robicie dobrze ale w większości, w dłuższej perspektywie wychodzi, że jednak jest to fatalne w skutkach.

Cytat:
Tak to niestety jest, niektórzy ludzie na określone poglądy mają zawsze przedstawiony jakiś wyjętą z dupy kontrę, która zbija z tropu drugą osobę i jest wręcz obezwładniająco głupia. Ale naprawdę czasami trudno jest rozmawiać z osobą, która tak znacząco patrzy w jednym kierunku, np: nazywając "mową nienawiści" to, co robi LGBT, nie zauważając (albo nie chcąc zauważyć) tego, co robi Kościół czy politycy partii rządzącej.
Oczywiście, że LGBT jak każdy szanujący się bolszewik nienawidzi kościoła i religii i walczy z nim, gdyż to się wzięlo wprost od marksa, potem przez Lenina i późniejszą rewizję bolszewickich poglądów przez marksistów kulturowych w latach 60.
Cytat:
Nie no, przecież to nie jest prowokowanie! To "wyrażanie swojej opinii"! Ale nie, osoby LGBT nie mają prawa chodzić po ulicach i wyrażać swoją opinię! .
Bardzo dobrze, że kościół bolszewików zaczął nazywać zarazą, bo tym właśnie są. Zarazą. Nie ma jednej rzeczy, którą by dobrze zrobili i była z pożytkiem dla ludzi. Wszystko, czego się podjęli, spierdolili.
Szkoda, że kościół tak późno zaczął nazywać rzeczy po imieniu.

Cytat:
Że co proszę? Przyznam, że troszkę mnie zatkało. Do tej pory sądziłem, że tak prymitywny, obrzydliwy, ordynarny, prostacki tekst nie znajdzie się w twoich postach, ale jak widać, nie miałem racji. Po raz pierwszy w tej dyskusji :-) Cały czas mnie zaskakujesz i w sumie przerażasz. Ale rozumiem, że to było apogeum tej całej rzeki nienawiści i swoich prawackich urojeń, która wylała kilkanaście zdań wcześniej. Niemniej - naprawdę najniższych lotów, nawet jak na niezbyt rozgarniętego, zindoktrynowanego prawaka.
A co Cię tak dziwi?

Cytat:
Poprawiłem, bo jak zwykle coś ci umknęło:
"Powieś sobie w pokoju Che Guevarre, Mao, Lenina i Stalina."
Tak, umknąło mi jeszcze dwóch wielkich lewicowy myśliciel, Pol Pot i Robespierre. Dlaczego skreśliłeś Adolfa, skoro ustaliliśmy, że to socjalista?

Cytat:
Z drugiej strony, jeśli też planujesz zawiesić sobie na ścianie jakiś plakat, polecam te z podobiznami Franco, króla Leopolda II, kogokolwiek z głównych stron konfliktu I WŚ czy też właśnie Hitlera. Ewentualnie któregoś z prawicowych ekstremistów Al-Kaidy czy jakiejkolwiek innej organizacji ekstremistycznej Bliskiego Wschodu, czy któregokolwiek ze sprawców europejskich zamachów.
Zabawne, że jakiś religijnych fanatyków islamskich nazywasz prawicowcami, jak religie z natury rzeczy są kolektywistyczne i względnie socjalistyczne.
Ale na półce mam Heyka, Rothbarda, czy Misesa albo Friedmana. Nie mogę obrażać tych wielkich, prawicowych myślicieli jakimś lewicowym ścierwem pokroju Hitlera.

Cule a muerte napisał:
Juz Marks nawolywal do eksterminacj narodów. Od marksizmu-leninizmu NSDAP przejelo chociazby "przewodnia role partii"

Cytowałem mu Marksa, który wprost pisał o zniszczeniu "żydostwa", o rodzinie, w manifeście który mu wysłałem, też jest o partii, ale tacy goście jak Gondola, którym Gazeta Wyborcza powiedziała, że są "lepsi" albo "inteligentni" bo czytają takie postępowe medium nie załapią tego.
Oni dalej uważaja, że Hitler to prawica, chociaż rozbierając jego ideologię na części pierwsze, elementów lewicowych czy skrajnie lewicowych będzie dla przykładu 10, prawicowych ma 2.
W ich równaniu wychodzi, że 2>10, więc ciężko tak zmanipulowanych ludzi przekonywać.
Mam nadzieję, że każdy czytający ten topic (a zwłaszcza źródła), dojdzie do wniosków, że ni chuja nie możę być 2>10.

No ale w lewacki łbie panują inne prawa. Szkoda, że nie mam żadnej wersji mein kampf online, bym trochę Adolfa pocytował, bo on też sporo o swoim rodowodzie socjalistycznym tam pisze ;)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Gondola.
WORLD'S BEST BOSS

PostWysłany: 2019.08.07 10:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak myślisz, że będę się przebijał przez ten stek bzdur i "argumentów" ad personam to się grubo mylisz. Miłego dnia! :lol2:

Ja w ciebie, Gondola, zawsze wierzyłem. Mój ulubiony forumowicz, reszta może się wypchać.
Cytat:
Gondola jest najnormalniej podchodzący do ludzi o odmiennych poglądach
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
raq77
Prezes
Prezes

Użytkownik zbanowany

PostWysłany: 2019.08.07 10:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Że co proszę? Przyznam, że troszkę mnie zatkało. Do tej pory sądziłem, że tak prymitywny, obrzydliwy, ordynarny, prostacki tekst nie znajdzie się w twoich postach, ale jak widać, nie miałem racji. Po raz pierwszy w tej dyskusji :-) Cały czas mnie zaskakujesz i w sumie przerażasz. Ale rozumiem, że to było apogeum tej całej rzeki nienawiści i swoich prawackich urojeń, która wylała kilkanaście zdań wcześniej. Niemniej - naprawdę najniższych lotów, nawet jak na niezbyt rozgarniętego, zindoktrynowanego prawaka.
<serce> Powiedział gość, co wypisuje takie pełne miłości i tolerancji zdania.
:lol2:
Czyli dorzucam do Twojego repertuaru zagrań hipokryzję. Post wyżej sam rzucasz taką tyradę a teraz walisz focha jak panienka.

Przecież nazwałem Cię małym Adolfikiem. Pewnie nie wsadzałbyś ludzi do komór gazowych za inne poglądy/rasę/ narodowość ale już taka tyrada wobec mnie to czemu nie? Taki mały socjalista ;))

Powrót do góry
rokoko
radosny hipokryta

Ostrzeżeń: 4294967294

PostWysłany: 2019.08.07 10:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gondola. napisał:

Oho, zaczynają się obelgi ad personam, przepyszne podsumowanie całego tematu i tej bezcelowej "dyskusji".

Ciężko żeby obelga nie była wymierzona w osobę. Więc nie musisz brać w cudzysłowie "argumentów", bo argumentum ad personam to jest już pełny zwrot.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger     
Gondola.
WORLD'S BEST BOSS

PostWysłany: 2019.08.07 10:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli naprawdę nie dostrzegasz różnicy w tym, że ty nazywasz mnie "czerwonym lewakiem" i "małym Adolfikiem", a ja odpisuję ci - zgodnie z prawdą - że twój tekst jest naprawdę prymitywny i obrzydliwy, siejesz nienawiść itp. to przykro mi bardzo, ale rozmijamy się w samym clue sprawy. I w sumie mnie to nie dziwi.

Tymczasem ja tutaj staram się podyskutować z gościem, który:
- nazywa innych ludzi bydłem
- uważa, że dzieci w szkołach będą nastawiane na to, by wyrosły na homoseksualistów, transów itp., a heteroseksualizm będzie tępiony
- porównuje ludzi walczących o swoje prawa do hitlerjugend i bolszewików
- w ogóle każdego, kto ośmieli się mieć przeciwne poglądy nazywa czerwonym bolszewikiem/lewakiem/komuchem
- nazywa Hitlera lewakiem
- przytacza cytat o homofobii, który IDEALNIE pasuje do tego, o czym pisze, a następnie się z tego wypiera
- prawdziwym problemem tego świata jest tęcza na butelce Coca-Coli
- określa innych ludzi zarazą ("Tępić jak wszy"? Gdzieś to już słyszałem...)
- dziwi się, jak ktoś oburza się na nazywanie go "małym Adolfikiem"
- a na końcu tego wywodu, mającego zapewne na celu pokazanie, że każdy kto nie zgadza się z jego poglądami jest "podczłowiekiem" odnosi się do "lewackiego łba"

I to wszystko z jednego postu! Kolego, myślę, że każdy kto wchodzi do tego tematu, wyrobił sobie już na twój temat zdanie i dobrze wie, jak traktować pisane przez ciebie "wywody".

A Hitler to się chyba w grobie przewraca za nazywanie go "marksistą" i "socjalistą" :-)

[ Dodano: Dzisiaj o 11:00 ]
Rokoko napisał:

Ciężko żeby obelga nie była wymierzona w osobę. Więc nie musisz brać w cudzysłowie "argumentów", bo argumentum ad personam to jest już pełny zwrot.

Czyli ktoś jeszcze wchodzi do tego tematu xD

Ja w ciebie, Gondola, zawsze wierzyłem. Mój ulubiony forumowicz, reszta może się wypchać.
Cytat:
Powrót do góry
raq77
Prezes
Prezes

Użytkownik zbanowany

PostWysłany: 2019.08.07 11:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
uważa, że dzieci w szkołach będą nastawiane na to, by wyrosły na homoseksualistów, transów itp., a heteroseksualizm będzie tępiony
Dzieci wyrosną na porządnych bolszewików.
Cytat:
porównuje ludzi walczących o swoje prawa do hitlerjugend i bolszewików
LGBT? Przecież to zrewizjowany bolszewizm. Nie muszę tego nawet za bardzo porównywać. Po prostu bierzesz poglądy bolszewików na kwestie seksu, seksualności i ich dokonania i potem LGBT, wychodzi niemal 1:1.

Cytat:
w ogóle każdego, kto ośmieli się mieć przeciwne poglądy nazywa czerwonym bolszewikiem/lewakiem/komuchem
Sam się nazywasz lewicowcem, a dyskutuję głównie z Tobą, więc czemu ten termin rozszerzasz do "wszystkich".
Cytat:

nazywa Hitlera lewakiem

To prawda. W mojej opinii był lewakiem.
Cytat:
prawdziwym problemem tego świata jest tęcza na butelce Coca-Coli
Przykład Coca Coli, był odpowiedzią na to, że propaganda tęczowa jest obecna na każdym kroku. Przekręcanie moich słów i wykazywanie ich w absurdalnym świetle Ci nie przejdzie.
Cytat:

określa innych ludzi zarazą ("Tępić jak wszy"? Gdzieś to już słyszałem...)
Nie określiłem "ludzi" tylko ideologię bolszewicką, którą trzeba tępić. Pokazywać jej kłamstwa, wypaczenia, koneksje historyczne, skutki jakie przyniosła.

Cytat:
A Hitler to się chyba w grobie przewraca za nazywanie go "marksistą" i "socjalistą" :-)

Cytat:

Jesteśmy socjalistami, jesteśmy wrogami obecnego systemu kapitalistycznego, który wykorzystuje ekonomicznie słabszych, z jego niesprawiedliwymi płacami, z niesprawiedliwą oceną osoby ludzkiej według jej zamożności a nie według odpowiedzialności i rzeczywistych dokonań. Jesteśmy zdeterminowani aby zniszczyć ten system za wszelką cenę

Opis: przemówienie z 1 maja 1927, Hitler

To Ty mówisz, że Hitler nie był socjalistą a nie ja.
Ja go uważam za lewaka, chociaż zdaję sobie sprawę, że może Ci się to nie spodobać. Chociaż socjaliści się dzielą na takich co chodzą do kościoła albo nie, niemniej wszyscy bardzo chętnie rozszerzają protekcje państwa i wtrącanie się w życie obywatela na każdym kroku.
Ale kurwa bronienie tezy, że HITLER NIE BYŁ SOCJALISTĄ to jest jakiś szczyt lewackiego zagięcia czasoprzestrzeni. Hitler sam siebie socjalistą nazywał, stworzył Nationalsozialistische Deutsche Arbeitpartei, po polsku - Narodowosocjalistyczna Niemiecka Partia Robotników, z Niemieckiej Partii Robotników, nurty socjalistyczne były obecne w jego poglądach i działaniach od początku a Ty opowiadasz bzdury, że NIE BYŁ SOCJALISTĄ. No kurwa z takim gościem nie da się rozmawiać normalnie.

Był. Kurwa był i tyle. To, że nie był takim socjalistą jak to sobie marksiści tylko przypisują, nie zmienia niczego. Bo sam Marks w manifeście, określił, ŻE SĄ INNE SOCJALIZMY, NIŻ JEGO WŁASNY. Cytowałem ale pewnie nawet nie czytałeś, bo Ci pod ideologię na pasuje poczytać trochę źródeł Smile

Cytat:
a na końcu tego wywodu, mającego zapewne na celu pokazanie, że każdy kto nie zgadza się z jego poglądami jest "podczłowiekiem" odnosi się do "lewackiego łba"
Skoro ignorujesz źródła, logiczną argumentacje, autorytety, jesteś wzywany do dania jakiś sensownych kontrargumentów i poparcia ich źródłami (w sumie raz wysłałeś cytat gościa, który pisał o Hitlerze jako o socjaliście, kontrrewolucjoniście na bolszewizm), to niestety ale nie da się inaczej Ciebie nazwać jak czerwonym, zindoktrynowanym łbem, który ignoruje miażdżące dla niego fakty.

Kilka cytatów z Adolfa na temat marksizmu i socjalizmu Smile

Kliknij, aby zobaczyć ukrytą wiadomość (Uwaga! Treść może zawierać spoilery)

A co do linka co wrzuciłeś na temat rozdawnictwa. To wrzucam ja coś teraz.

https://scontent.fktw1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/67781824_2401411163240164_786460403692470272_n.png?_nc_cat=1&_nc_oc=AQkrW3pasy1rQEY3_v4O0mKsq07VnI9s3tcXHoWDhKlQiFJBPYtQRhJMtNafiji37Ro&_nc_ht=scontent.fktw1-1.fna&oh=b1d9d7f84d65064e98479b0b336f7e9a&oe=5DDE1EBD

Cytat:
"Kuchciński podróżował w czasie. Potrzebował samolotu na imprezę, która odbyła się dwa dni wcześniej" - czytamy w gazecie.

31 maja Kuchciński poleciał do Rzeszowa w celu m.in. "oficjalnej wizyty w Szwecji", zaplanowanej na 29 maja.

Podobna sytuacja miała miejsce w marcu 2018 r.. Samolot z Kuchcińskim wyleciał do Rzeszowa 13 marca, a w celu wizyty wpisano m.in. "uroczyste obchody Dnia Odrodzenia Niepodległości Litwy" w Wilnie 11 marca.

Można? Można.

I co teraz powinna zrobić rozsądna opozycja, obojętne czy spod znaku lewych czy prawych? Powiedzieć, że koniec z takim lataniem, będą duże podwyżki dla posłów ale bilety sobie kupujecie sami, za paliwo płacicie z własnej kieszeni. Żebyście nie musieli kombinować z kilometrówkami ani żeby was nie kusiły rozgrzane silniki samolotów na Okęciu.
Proste? Jak drut. I od razu plus 10 w sondażach.

A wiecie dlaczego tak się nie stanie?
Bo korzystają na tym wszyscy od lat. Wszystkie opcje latają, a to do Ekwadoru, to do Singapuru czy innej Australii na jakieś "ważne konferencje", ktoś z Platformy na start rakiety do Gujany, słynna grupka PiSu do Madrytu z żonami, ktoś inny do Iranu nie wiadomo po co. Rekordzistą podczas tamtej afery w 2014 roku był Iwiński z SLD (bodaj 320 tys), zaś najdroższy pojedynczy wypad miał na koncie Szejnfeld z PO (5 dni w Meksyku za 27 tys.) i Waszczykowski z PiS (27 tys. za parę dni w San Diego) i tak dalej.
Europosłowie to już w ogóle jest rozpusta, latają biznes klasą Embraerami, gdzie klasa biznes to jest dokładnie takie samo miejsce oddzielone zasłonką tylko masz więcej miejsca na nogi, dostajesz gazetę i lampkę wina, a płacisz 5 razy więcej.
Symbolem tej patologii podróżniczej był ze 20 lat temu napis przed kolejką na Gubałówkę (chyba już go nie ma) "bez kolejki wchodzi TOPR, mieszkańcy i posłowie RP". Bo poseł RP ma na Gubałówce pilną interpelację do złożenia zapewne.

Nie ma usprawiedliwienia dla takiego nadużywania władzy. Życzę nam wszystkim aby ktoś w końcu faktycznie to ukrócił. Przy czym, gdy powie to SLD z przystawkami - będę wiedział żeby im nie ufać, bo sami latali, a poza tym ludziom lewym ufać nie wolno z zasady. Jeśli powie to ktoś z kręgów prawych, przynajmniej będziemy mogli się łudzić, że faktycznie chciałby tak zrobić. W końcu Kukiz gdy obiecał, to dotacji nie wziął, a Razem wzięło i nie oddało 75%

Cutat z żelazna logika. Całkiem sensownie napisał.

Powrót do góry
Sondokan
Because fuck you, that's why.

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2019.08.08 15:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak wygląda damage control po aferze z Kuchcińskim, który niby nie latał z rodziną, ale jednak latał; niby rodzina sama nie latała, ale jednak latała; niby oprócz niego i rodziny nikt nie latał, ale jednak ktoś inny też latał i tak dalej i tak dalej xD

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
El Goral
Gerwazy
Gerwazy

PostWysłany: 2019.08.08 19:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest po prostu piękne. Swoją drogą oni sami dają materiał do orania, bo po pierwsze to wychodzi jakieś 40 lotów rocznie, po drugie premier to jednak premier, realnie u nas najważniejsza osoba w państwie.

Tusk to jest kurwa nadczłowiek, oni sami z niego robią symbol, wina Tuska to jest ten sam poziom bezmózgowia jakim kiedyś był Balcerowicz musi odejść, do tego ludzie którzy to tworzyli to podobny poziom intelektualny.

Swoją drogą ten pajac to jest jakiś nowy level poziomu intelektualnego.
https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/loty-marszalka-sejmu-marka-kuchcinskiego-pytania-o-loty-beaty-szydlo-i-donalda-tuska,958638.html

Gondola.
WORLD'S BEST BOSS

PostWysłany: 2019.08.08 22:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oops, widzę, że naczelny prawak forum spadł z rowerka za fundamentalny brak kultury i porównywanie mnie do jednego z największych prawicowych zbrodniarzy w historii ludzkości Very Happy Czemu mnie to nie dziwi... Zresztą chyba każdy, kto ma wątpliwą przyjemność czytać posty raka wie, z jak nieprzyjemną osobą ma do czynienia. Dobrze, że jakiś czas odpoczniemy od jego nachalnej propagandy, prawackiego zaginania rzeczywistości i urojonej krucjacie przeciwko wszystkiemu co sprzeczne z jego ograniczonym, nienawistnie spaczonym światopoglądem. Zresztą te bzdury, co tutaj wypisuje świadczą negatywnie tylko o nim samym, a obrażanie oponenta w dyskusji nie jest dla niego niczym nowym.

Co do Kuchcińskiego - jestem pod wrażeniem tej ich pisowskiej "kontroli uszkodzeń", działa lepiej niż za PRL-u, kiedy jedyna słuszna partia broniła swoich towarzyszy cokolwiek złego by nie zrobili. To, że Kuchcińskiemu nie wstyd to jedna sprawa - każdy człowiek, który ma choć trochę rozumu i godności podałby się do dymisji natychmiast, zwrócił pieniądze oraz wycofał się z życia publicznego - ale to, że on wciąż nie pojmuje, że złamał prawo - to druga, i chyba jeszcze gorsza. W normalnym kraju Kuchciński miałby proces i bałby się o to, czy nie skończyłby w więzieniu, u nas - nie ma problemu, niech sobie lata, właściwie gorsze jest to, że ta cała afera niestety ujrzała światło dzienne niż to, że takie skandaliczne wydarzenia w ogóle miały miejsce xD Jeszcze lepszy jest komunista Piotrowicz, który bezczelnie kłamie, mówiąc, że leciał z marszałkiem, gdyż wiózł leki dla żony - prawda jest taka, że żaden lekarz nie ma prawa wydać leków mających specjalne wymagania termiczne (np: muszą być przewożone w bardzo niskiej temperaturze bez przerwania łańcucha chłodzenia) żadnej osobie. Ale oczywiście nie wszyscy mają jakąkolwiek fundamentalną wiedzę, by móc te kłamstwa wygłaszane przez PiS weryfikować. Bo jak mówił Kaczyński: "Przecież Tusk też latał" :lol2:

No cóż, rząd PO poleciał przez ośmiorniczki za czterdzieści złotych, rząd PiSu przetrwa nawet aferę kosztującą miliony złotych podatników. "Taki mamy klimat" Tongue

Cytat:
Powrót do góry
El Goral
Gerwazy
Gerwazy

PostWysłany: 2019.08.08 22:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W ogóle na miejscu Tuska pozwałbym ich o zniesławienie...

Nie dziwi mnie przekaz, oni inaczej nie umieją...

Gondola.
WORLD'S BEST BOSS

PostWysłany: 2019.08.08 23:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nieuświadomionym mogę streścić dzisiejszy przekaz dnia, który wydobył się z propagandowej tuby Wiadomości na Jedynce i trafił do tych zmanipulowanych obywateli. Kolejność losowa.

- PiS słucha głosu ludu, więc Kuchciński wylatuje (hehe), ale oczywiście nie złamał prawa...
- ... w przeciwieństwie do Tuska i Platformy, którzy również latali, i to jeszcze więcej!
- opozycja i Tusk nigdy nie przeprosili za swoje loty (jakby było za co przepraszać xD)
- PiS zmieni prawo, by od teraz można było dalej latac z rodzinami rządowymi samolotami, ale od teraz legalnie
- Tusk latał więcej od Kuchcińskiego (porównywanie premiera z marszałkiem, według nich to żadna różnica)
- Kopacz też latała!!!
- polska gospodarka ma się coraz lepiej

Kurtyna.

Cytat:
Powrót do góry
bartoloo92
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2019.08.09 10:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten tekst mnie rozwalił, że odejście Kuchcińskiego to dowód na to że władza słucha ludu. Teleexpressu już też się nie da oglądać. Tusk też latał, a jako dowody wrzucają artykuły z Super Expressu czy innych brukowców.

Gospodarka ma się lepiej ? W historii nie było takiej suszy. Tysiące wniosków składanych do wojewodów o dofinansowanie na straty. Średnio minimum 20% wzrost cen podstawowych produktów. Systematyczny wzrost stóp procentowych kredytów. Lokaty gówno warte. Już niedługo piniądz też...

Herman.
Filthy Casual
Filthy Casual

PostWysłany: 2019.08.09 11:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie no, spokojnie. Faktem jest, że gospodarka ma się bardzo dobrze i dzięki temu PiS ma co rozdawać. Stopy procentowe pozostają niezmienione od ponad czterech lat, a RPP zapowiada, że nie ruszy ich do końca 2021. Średnie wynagrodzenie rośnie stabilnie, bezrobocie spada. Ogólnie jest ok, w tej chwili.

Susza to oczywiście jeden z problemów, na które mogłaby pomóc rozsądna gospodarka wodna, która w naszym kraju praktycznie nie istnieje. Takich odstających kwestii, które dadzą nam po dupie w długiej perspektywie (jak chociażby naświetlone już sytuacje służby zdrowia, emerytur czy edukacji) jest więcej i nic się z nimi nie robi, bo populiści i nieudacznicy, piszący ustawy na kolanie i przepychający je po nocach po kilka razy, zwyczajnie nie są do tego zdolni.

ryba1984
Putka
Putka

Ostrzeżeń: 4294967295

PostWysłany: 2019.08.09 12:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak myślicie PiS będzie rządził samodzielnie czy jednak wynik nie będzie wcale tak dobry?

Powrót do góry
Gondola.
WORLD'S BEST BOSS

PostWysłany: 2019.08.09 13:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Herman. napisał:
Faktem jest, że gospodarka ma się bardzo dobrze i dzięki temu PiS ma co rozdawać. .

Chciałbym patrzeć, jak PiS radzi sobie ze swoim rozdawnictwem w czasach wielkiego kryzysu gospodarczego, który przypadł na pierwszą kadencję rządów PO-PSL. Twisted Evil Nie byłoby co zbierać.

Ryba - wszystkie sondaże dają PiS dużą przewagę nad konkurencją, więc ich zwycięstwo w wyborach jest nieuniknione, skoro żadna z afer nie potrafiła choć trochę długoterminowo odbić się na ich wynikach. Gra się toczy chyba tylko o to, by PiS nie mogło rządzić samodzielnie, tudzież, by nie zdobyło konstytucyjnej (kwalifikowanej) większości mandatów - czyli 2/3 czy też 3/5 z ogółu 460 posłów. Jeśli do Sejmu wejdą cztery ugrupowania/bloki - PiS, KO, Lewica oraz PSL+ Kukiz, to PiS najprawdopodobniej jeśli nie zdobędzie samodzielnej większości, to nie pozyska koalicjanta i będzie miało wielki problem.

Zdecydowanie ciekawsze będą wybory prezydenckie za kilka miesięcy, jeśłi Tusk zdecyduje się wystartować.

Cytat:
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Archiwum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 242, 243, 244, 245  Następny
Strona 243 z 245
Skocz do: