Polityka (cz. 3)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 243, 244, 245

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Archiwum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ryba1984
Putka
Putka

Ostrzeżeń: 4294967295

PostWysłany: 2019.08.22 04:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żaden wysoko postawiony polityk nigdy nie pójdzie siedzieć. Proszę zachować powagę. PiS ma wszystko a takiej HGW włos z głowy nie spadł. I nie spadnie. Do pierdla może iść legalnie działający przedsiębiorca ale nie polityk. To właśnie dlatego ta afera nawet w ułamku nie spowoduje że słupki w PiSie spadną. Ludzie widzą że ręka rękę myje a słowo sąd, sędzia kojarzą się ze wszystkim co najgorsze.
PiS będzie miał problem w momencie gdy braknie na socjal. Tylko wtedy. Na rynku już widać że zaczyna wolniej mielić.
A jeśli chodzi o wybory październikowe, stawiam na potężną wygraną PiSu. Będzie totalny nokaut.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Gondola.
WORLD'S BEST BOSS

PostWysłany: 2019.08.22 08:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdybyśmy w Polsce mieli normalną władzę, a nie przestępców za sterami najważniejszycg urzędów w państwie, to taki Kamiński siedziałby w więzieniu trzy lata, dziś i w najbliższej perspektywie kilku lat byłby tym, kim powinien być - czyli nikim, kryminalistą wykluczonym z życia publicznego. A w tym momencie przestępca stoi na czele wszystkich służb specjalnych w Polsce (o ironio!) Oraz ma w garści MSWiA.

Ja jestem przekonany, że kiedyś, w mniej lub bardziej odległej przyszlości, gdy nastaną normalne rządy, to przynajmniej kilka osób stanowiących dziś władzę spotka się w więzieniu. Skoro takiego Kamińskiego, twardego gościa z potężnymi plecami w partii dało by się zapakować do pierdla, to czemu nie innych?

Ja w ciebie, Gondola, zawsze wierzyłem. Mój ulubiony forumowicz, reszta może się wypchać.
Cytat:
Gondola jest najnormalniej podchodzący do ludzi o odmiennych poglądach
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Dave.
In Mou we trust

PostWysłany: 2019.08.22 10:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

El Goral napisał:
Nie przesadzajmy z tą konstytucyjną. Żadne sondaże jej nie dają i nie sądzę, że mogą być wielkie przepływu elektoratu już w tym momencie.

Dzisiejszy sondaż. Te liczby nie uwzględniają 7% niezdecydowanych, więc gdzieś te procenty się jeszcze rozejdą - prawdopodobnie większość na PiS. Wynik w okolicach 50% jest więc jak najbardziej realny, a jeśli PSL/Kukiz i reszta oszołomów nie przekroczy progu, czyli zmarnuje się blisko 10% głosów, to te 300 mandatów dla PiS wcale nie jest niemożliwe.
Co też ważne, ten scenariusz nie uwzględnia żadnego "przepływu elektoratu", a to przecież może nastąpić w wyniku kampanii wyborczej. Od października mamy niższy PIT, 500+ jest już wypłacane na pierwsze dziecko. To wszystko da swój efekt.
Do tego frekwencja - elektorat PiS jest generalnie bardziej zmobilizowany, a po drugiej stronie barykady raczej nie ma wiary w zwycięstwo, zresztą KO ma mało "swoich" wyborców, większość tego poparcia to jest "anty-PiS".

Jasne, prawdopodobieństwo może i nie jest duże, ale też nie jest to takie abstrakcyjne, jak może się w pierwszym momencie wydawać. W polityce różne cuda są możliwe. PiS od czasów koalicji z Lepperem i Giertychem aż do 2014 roku uchodził za partię obciachu, a teraz ma poparcie połowy społeczeństwa. Z szerzej nieznanego europosła można było też zrobić prezydenta w pół roku. Tak naprawdę wystarczyłaby pewnie jedna chwytliwa, socjalna obietnica wyborcza PiSu i będzie pozamiatane.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
El Mou
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2019.08.22 11:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No a w innym sondażu dzisiejszym Pis ma 38%, KO 26%, Lewica +10, a zarówno PSL jak i Kukiz (byli liczeni jeszcze osobno) +5%. Imo też 0 szans na większość konstytucyjną, nie sądzę nawet żeby mieli ogólnie większość parlamentarną.

Powrót do góry
Gondola.
WORLD'S BEST BOSS

PostWysłany: 2019.08.22 13:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kluczowa będzie obecność w Sejmie przyszłej kadencji PSL z Kukizem, bo jak nie przekroczą progu, to PiS większość ma jak w banku. Niestety, ale jesteśmy zakładnikami metody D'Hondta, która faworyzuje duże ugrupowania, dlatego ten dziwny sojusz zwany Koalicją Polską musi przekroczyć 5%. O Lewicę się nie martwię, bo te 8-12% tym razem powinni zrobić, w szerszej koalicji i mądrzejsi o klęskę sprzed czterech lat.

PO moim zdaniem nie przekroczy 25%, a wynik PiSu zakręci się w okolicy 40-45%.

Biorąc pod uwagę kilka uśrednionych wyników sondaży z ostatnich dni, zakładając 5% PSL/Kukiz, 10% Lewicy i 25% PO - PiS potrzebuje przynajmniej 36% by uzyskać większośc w parlamencie i możliwość samodzielnych rządów. Moim zdaniem zrobią to bez najmniejszego problemu. Jeśli do Sejmu wejdzie PSL, większości konstytucyjnej nie zdobędą, bo małe są szanse, że ukręcą wynik większy niż 50%.

Ja w ciebie, Gondola, zawsze wierzyłem. Mój ulubiony forumowicz, reszta może się wypchać.
Cytat:
Powrót do góry
Gondola.
WORLD'S BEST BOSS

PostWysłany: 2019.08.23 18:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według jednego z sondaży, poparcie dla PiS-u spadło o 5%. Czyżby Polacy wreszcie przejrzeli na oczy? :>

Cytat:
Powrót do góry
raq77
Prezes
Prezes

Użytkownik zbanowany

Ostrzeżeń: 7

PostWysłany: 2019.08.26 10:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.rp.pl/Wybory-parlamentarne-2019/308259946-Program-Lewicy-Leki-po-5-zl-placa-minimalna-w-gore.html?fbclid=IwAR0Z50RNZpWoEVdtRoXebmtLNSsI8wZYhS0UrlRHXIJHk5pHqbnyPtFMYmo

Festiwal kto rozda więcej nie swoich pieniędzy czas zacząć.

Brakło mi info tylko komu zabiorą tym razem (wiadomo, że przedsiębiorcom) b o przecież nie sobie, by się bawić w rozdawnictwo.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Sondokan
Because fuck you, that's why.

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2019.08.29 14:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zakończą absurd nauki religii w szkole, który kosztuje rocznie 1,5 mld zł (źródło -> http://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=BBAHUQ), zlikwidują fundusz kościelny (http://dziennikustaw.gov.pl/du/2018/291/1 -> 160 mln zł), opodatkują kler (? zł) i się nazbiera...

A tak na poważnie to Lewica nie zajmie, ani 1. ani 2. miejsca po wyborach więc nie muszą sobie zawracać głowy takimi bzdurami.

Powrót do góry
Gondola.
WORLD'S BEST BOSS

PostWysłany: 2019.08.29 15:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Liczę, że te 10-13% zdobędą i będą trzecią siłą w polskim parlamencie - konwencję mieli świetną, ale trochę brakuje im nazwisk - w szczególności tych nie kojarzonych z ich ostatnimi rządami sprzed dwudziestu lat.

Sejm to będzie nuda, ciekawa będzie dopiero walka o Senat. Tutaj opozycja ma realne szanse na zwycięstwo.

Cytat:
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Archiwum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 243, 244, 245
Strona 245 z 245
Skocz do: