Polityka (cz. 3)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 183, 184, 185 ... 190, 191, 192  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Różne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wojtanowsky
Putka
Putka

PostWysłany: 2019.01.16 19:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odległość od ściany klatki piersiowej do worka osierdziowego to jakies 4-5 cm, a ostrze mialo 15 cm, spokojnie można w ten sposób nawet bez większej wiedzy trafić, zwłaszcza, jeżeli ostrze jest prowadzone pod kątem w górę tak, że omija mostek. Trafienie w przeponę jest przy okazji śmiesznie proste, zwlaszcza, że to granica pomiędzy brzuchem i klatką piersiową, więc właściwie każdy cios zadany na wysokości środka brzucha i prowadzony w górę przez nią trafi. Uwielbiam takie teorie spiskowe, można się nieźle obśmiać czytając to

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
El Goral
Gerwazy
Gerwazy

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2019.01.16 19:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

saymen napisał:

O kurwa nawet zgadzam się ze Stanowskim : https://twitter.com/K_Stanowski/status/1085282617208000512

Ale on ma teraz program w TVP wiec wiadomo czemu, co nie EL GORALESKO ? :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

Przykro mi Stanowski ani żadnym ekspertem, ani znawcą, tego że ma gdzieś tam program to nawet nie wiem, więc jego lolowanie może tam ewentualnie trafiać do ekspertów na twoim poziomie merytorycznym.

Gondola.
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2019.01.16 19:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ryba1984 napisał:
Pamiętam jak w podstawówce była wojna skiny kontra punki. Dobry znajomy kuzyna kilka bloków dalej dostał na klatce schodowej dwa razy nożem w klatkę. Trup na miejscu. Szok na połowę województwa. Też gazety pisały że to zawodowy zabójca musiał być. Że to niemożliwe tak zabić dwoma ciosami. Okazało się że to zwykły menel z wioski obok. Ot trafił i zabił.

Wystarczy trochę szczęścia a i jednym dobrze poprowadzonym ciosem/cięciem/kłuciem noża (zwłaszcza o dość sporych rozmiarach) można zabić. Nóż sam w sobie jest jednym z najbardziej niebezpiecznych narzędzi jakie stworzył człowiek i bardzo łatwo doprowadzić do śmierci poprzez umiejętne jego użycie.

Rokoko
radosny hipokryta
radosny hipokryta

PostWysłany: 2019.01.16 20:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miecz lepszy.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Janus.
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2019.01.16 21:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu mnie rozjebałeś na łopatki :lol2:

Powrót do góry
Gondola.
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2019.01.16 22:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rokoko napisał:
Miecz lepszy.

A miecz to nie jest przypadkiem dłuższy nóż? Albo to nóż jest po prostu krótszym mieczem Pomysł

czejenus
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: 2019.01.17 17:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Patrząc na to co się dzieje to przypomina mi się kawałek Tedzika - dokąd idziesz Polsko?

Cytat:
Te ludzkie gesty, coś jest w tym i łez tych mi nie wstyd,
i nie zamierzam ich kryć, to w imie żyć co odeszły,
to w imie tych co odeszli, łzy w obliczu tregedii,
tyle empatii jest w każdym ze zniczy co się tli,
jaki ten naród jest wielki, wszyscy na chwilę są jedni,
za chwile dzień powszedni znów wszystkich zobojętnił,
zaraz będziemy znów pędzić, dziś na ulice wyszliśmy,
To do dziś widzę tak boli, wiesz co mam na myśli,
za chwilę większość zapomni, znów będziemy się dzielić,
może postawią gdzieś pomnik by o nich nie zapomnieli,
znowu powrócą bariery, powrócą spory i kłotnie,
popatrz ten naród jest chory, sory wiem to jest okrutne,
dziś mają smutek na twarzach, by jutro znów się obrażać,
to ta mentalność tak nasza, przepraszam to mnie przeraża,
cały ten naród z bazaru, za chwile znów bedzie w normie,
cały ten naród przegrany, skrzywdzonych tak przez historie!

Powrót do góry
miXUE
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2019.01.17 21:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rokoko napisał:
Miecz lepszy.

Absolutnie nie. Podstawowa rzecz, którą człowiek się uczy przy nauce systemów walki i sztuk walki jest prosta; jak przeciwnik ma nóż i masz taką możliwość - spierdalasz. I serio, każdy kto miał w dłoni miecz (ten klasyczny, nie chodzi mi tu o masturbację) wie że to nieporęczne gówno.

Powrót do góry
Rokoko
radosny hipokryta
radosny hipokryta

PostWysłany: 2019.01.17 22:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CLICK
Krótki nóż - [...]Jest najsłabszą bronią w grze i zadaje najmniej obrażeń.[...]

Pewnie Ci głupio teraz.

Powrót do góry
hugh hefner
forumowy ekspert

PostWysłany: 2019.01.17 23:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To sobie znalazłeś temat do pajacowania, gratuluję.

Rokoko
radosny hipokryta
radosny hipokryta

PostWysłany: 2019.01.17 23:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam, już nie przerywam konstruktywnej wymiany poglądów politycznych.

Powrót do góry
hugh hefner
forumowy ekspert

PostWysłany: 2019.01.17 23:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chodzi o to że przerywasz, a o to, że nie jest to raczej czas i sytuacja do robienia głupkowatych żartów. Na wszystko jest odpowiedni moment i miejsce, ale niekoniecznie jest nim zabójstwo człowieka.

Rokoko
radosny hipokryta
radosny hipokryta

PostWysłany: 2019.01.18 00:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I mean, temat trochę obrał inny kurs, moje głupkowate żarty nie były w bezpośredni sposób powiązane z tematem wiadomym. Ale jak kto woli, poczekajmy jeszcze parę dni. Tylko trochę to bez sensu.

Powrót do góry
miXUE
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2019.01.19 00:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hm, powiem Wam, że dzisiaj się uskrajniłem. Bardzo.

Dziewczyna dzisiaj jechała do domu, więc skoczyliśmy do knajpy, a potem prosto z tej knajpy odprowadziłem ją na dworzec. Wpakowałem do pociągu i uznałem, że nie mam dzisiaj ochoty robić cokolwiek konstruktywnego i jadę do domu.

Wsiadłem do tramwaju na przystanku "Dworzec Zachodni", byłem tuż przy drzwiach. Było dość tłoczno więc na przystanku "Park Wilsona" bym na chwilę wysiadł co by ludzie wysiedli, a potem znów wpakował się do tramwaju.

Około 5 minut rozmawiałem przez telefon z babcią. Po polsku. Tak, to ma znaczenie. Zbliżam się do przystanku, wiadomo, jest ruch. Po lewej, bardziej z tyłu, jakiś facet, z 3 cm wyższy ode mnie, w kapturze mówi:
- W POLSCE SIĘ KURWA MÓWI PO POLSKU
Ja się odwracam w jego stronę i... dostałem z czoła w nos.
Generalnie farba poleciała na pół twarzy, to w końcu nos. Chyba mnie nie zamroczyło... taki szok był w sumie. Tzn łeb bolał jak sam skurwysyn, ale nie uważam, żebym myślał jakoś wolniej. Choć jak patrzę na moje wiadomości na fb to jednak były chaotyczne w chuj.

Ale poczułem wkurwienie i uznałem, że tak tego nie zostawię. On wyszedł z tramwaju, ja za nim chwilę potem, gość był nader spokojny - przeszedł przez pasy i szedł dalej.

No to zacząłem iść za nim w odległości około 30 metrów. Skręcił w jakąś uliczkę na Łazarzu (ta, stereotypowo), ja za nim. Tam zobaczyłem, że z jakimś typem gada. Pewnie mu o tym powiedział, czy coś, bo jak zszedł dalej - w sensie wgłąb - to gdy ja odczekałem i przechodziłem obok tego typa to ten gwizdnął i krzyknął "uwaga".

Wtedy uznałem, że zluzuję, bo tutaj jeden kumpel, tam jakiś drugi i zaraz to się skończy gorzej niż na rozjebanym nosie. Wezwałem policję, kazali mi czekać pod jakąś ulicą najbliższą i nie iść za nim. Zjawili się... po 25 minutach. Więc jak już zrobiliśmy "obchód" autem to oczywiście ni chuja nikogo nie szło zauważyć. Złożyłem zeznanie, spytali się mnie czy chcę pojechać z tym na komisariat, bo dopiero tam jestem w stanie jakby złożyć akt zgłoszenia sprawy (?), że wtedy dopiero ścigają, mają podstawę do sprawdzenia np. monitoringu tramwajowego etc. Uznałem, że ostatnie co chce dzisiaj to wrócić o 23-ej na chate z powodu bycia na komisariacie, obdukcji etc - co chuja da - ja nawet jego rysopisu nie byłem w stanie w tamtej chwili poprawnie powiedzieć, teraz zresztą też nie. Tylko monitoring tramwajowy może by coś pomógł. Ale wątpię, bo miał kaptur. Chyba. Nie pamiętam. A pamiętam dużo, więc wątpię bym miał wstrząśnienie mózgu czy coś - pamiętam mniej więcej całe zdarzenie, ale w takiej sytuacji mało uwagi do jego wyglądu poświęciłem.

Generalnie teraz żałuję, że chyba jednak mnie lekko zamroczyło. Powinienem był poświęcić koszulę, wytrzeć sobie nią ryj, udawać normalnego człowieka, żadnej "czujce" nie wydać się podejrzanym i zwyczajnie iść za ziomkiem aż do jego mieszkania/bloku/łotewah. I dopiero teraz wzywać policję.

Dlaczego piszę o tym w tym temacie? Z powodu tego zdania
- W POLSCE SIE KURWA MÓWI PO POLSKU.
Nie jestem idiotą - ta bójka nie miała jakiegokolwiek tła ideowego czy coś. Raz, że mówiłem (z babcią przecież) po polsku, dwa - kurwa, on po prostu chciał dać komuś wpierdol. Miałem pecha być najbliżej. Może piątek, może był najebany.

Więc dlaczego ten temat? Bo podstawy ideowe czy nie - jest niewiele w Polsce grup społecznych, które sobie wycierają gębę szeroko pojętą "polskością" czy "patriotyzmem". I jednak tendencja do spuszczenia komuś wpierdolu jest skorelowana z tymi grupami.
Wyobraża sobie ktoś tego przysłowiowego, steopretypowego geja krzyczącego "W Polsce się kurwa pedałuje" i z dyńki wpierdalającemu się komuś w nos?
Wyobraża sobie ktoś jakiegoś faceta pod krawatem, urzędasa, jakiegoś typa z administracji, korpo, łotewah - powiedzmy, że z Nowoczesnej/PO - krzyczącego, że "Polska jest kurwa w Europie" - po czym wpierdalającemu się komuś z łba w nos?

Ja nie. Tylko jedna grupa wyciera sobie gęby tymi swoimi polskimi poglądami, które - dla ścisłości - dobrze wiem, że mają chuja wspólnego z patriotyzmem. Ale jednak to robią. I mają korelację z pewnymi grupami społecznymi, ale i przynajmniej dwiema partiami. I może to i złe, może to i generalizowanie, ale nawet wysilając sobie łepetynę nie umiem wyobrazić sobie ani jednego przypadku w/w innych grup społecznych zachowujących się agresywnie. Tylko ta. I względem tych - dresów, kiboli, ruchów narodowych, szeroko pojętych hardych prawicowców się dzisiaj uskrajniłem, wliczając to partie, które żerują na pojęciu polskości. W tym rządzącą.

I mam pełną świadomość, że w tym momencie przemawia przeze mnie ból nosa (nie złamany - ale to mnie nie martwi, znacznie bardziej by mnie martwił ból głowy czy urazy głowy), zraniona duma, wkurwienie w sumie na siebie za bezradność i wszystko inne - i mam to w chuju. Bo jak już powiedziałem - aktualnie tylko określone poglądy niosą za sobą tak szeroką agresję fizyczną. Przynajmniej w tym kraju.

Dwa pytania, znacznie bardziej dla mnie ważniejsze niż ta dyskusja o politce:
1. Jest jakiś zbiór objawów (wyszukałem w necie kilka, wszystko jest okej) czy jakiś test, którym bym mógł wykluczyć jakikolwiek uraz głowy?
2. Czysto teoretycznie - wyjaśnijcie mi kwestie samoobrony wedle polskiego prawa. Jasnym jest, że po dostaniu nagle w łepetynę jestem zamroczony - nic nie zrobię. Jak to wygląda względem np. paralizatora? Gdybym takiego faceta tak potraktował - z punktu widzenia polskiego prawa. Kurwa, nawet ten słynny, ostatnimi czasy, nóż. Jest sto rzeczy żeby kogoś takiego skrzywdzić, począwszy od paralizatora, poprzez gaz pieprzowy, skończywszy na wzięciu śmietnika i przypierdoleniu mu w czachę - co wtedy? Jak to polskie prawo interpretuje gdy jest tak jasna agresja z jednej strony jako pierwsza - możliwa do udwodnienia?

Powrót do góry
Rokoko
radosny hipokryta
radosny hipokryta

PostWysłany: 2019.01.19 00:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stay strong bro. Sam spotkałem kiedyś w tramwaju naćpanego Sebę, który ewidentnie chciał się na kimś wyładować, posyłał prymitywne uwagi wobec moich koleżanek, opluł jakiegoś faceta i w szarpaninie, która z tego wynikła, rozdarł mu koszulę, a sam do dzisiaj żałuję, że się zablokowałem w tamtej sytuacji. Generalnie strasznie niehonorowe to stworzenia, a z tego co piszesz, to powyższe zajście musiało Cię też mocno podirytować skoro typ przyłożył Ci z zaskoczenia, a następnie sobie po prostu poszedł. Ale nie zgadzam się z tym, że tylko narodowcy, prawicowcy, czy jak ich tam zwą, potrafią być agresywni z powodu swoich poglądów - jak ktoś jest skrajny z drugiej strony, to też potrafi być w tym aspekcie upośledzony. No ale fakt - nikt by Ci nie zajebał raczej z powodu randomowej rozmowy przez telefon. W ogóle hasła "Polska dla Polaków", czy "w Polsce się mówi po polsku" to czysty debilizm i nie przypisywałbym tego osobiście do żadnych poglądów politycznych.

Ostatnio zmieniony przez Rokoko dnia 2019.01.19 01:47, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Różne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 183, 184, 185 ... 190, 191, 192  Następny
Strona 184 z 192
Skocz do: