Kto i dlaczego powinien dojść do Realu? (cz.4)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 101, 102, 103  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Transfery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lukecik
Hala Madrid y nada más
Hala Madrid y nada más

PostWysłany: 2016.03.16 11:21    Temat postu: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu? (cz.4) Odpowiedz z cytatem

Część trzecia zakończona tu:

http://forum.realmadryt.pl/viewtopic.php?t=10881&start=4485

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Seldon
Kibic
Kibic

PostWysłany: 2016.03.24 05:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tuttosport: Real Madrid are interested in signing Valencia midfielder Andre Gomes.

https://twitter.com/RMadridHome/status/712515937681981440

Wiem, że obecna Valencia to kiepski materiał podglądowy, ale przed tym całym kryzysem Gomes był chyba najlepiej rokującym zawodnikiem Nietoperzy. Jeżeli ktoś nie kojarzy, o kim mowa, niech przypomni sobie choćby nasze ostatnie starcie ze stycznia (absolutny MOTM tamtego spotkania).

Powiem tak, jeżeli chłopak wskoczy na swój normalny 'level', nie miałbym nic przeciwko. :>

A tutaj kompilacja dla zainteresowanych:

https://www.youtube.com/watch?v=5rCnPP8dbeg

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
miXUE
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2016.03.31 15:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MARCA: Real Madrid target Marquinhos

http://www.marca.com/en/football/real-madrid/2016/03/31/56fd0dd7268e3ed61e8b4657.html

Ponadto jak patrzę na wiadomości to od dzisiaj rozpisuje się o tym sporo francuskojęzycznych portali(Le 10 sport, Jornal Extra, CulturePSG). Może coś jest na rzeczy

Powrót do góry
Aimar.
#BaleOut

PostWysłany: 2016.04.05 15:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zainteresowanie jest na pewno, bo taki klub jak Real musi monitorować topowych graczy na rynku. Marquinhos takim jest, w dodatku jego wiek jest wielkim atutem. Możliwość wyciągnięcia go z PSG to inna sprawa, musiałoby dojść do jakiegoś konfliktu wewnętrznego u Francuzów, inaczej się to nie ma szans udać.

Jeśli chodzi o Andre Gomesa, dobra charakterystyka, ale nie ten piłkarz. Dla mnie priorytetem jest Kante, w odniesieniu do tego co pisałem w innym temacie, oczywiśćie jako alternatywa dla Casemiro, a nie partner. Może się uda z nowym Makalele wreszcie, Lass był ok, ale bez szału. Zwłaszcza jeśli chodzi o taktykę, tutaj mamy pod tym względem zawodnika o wiele inteligentniejszego.

Powrót do góry
eMszou
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2016.04.05 15:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie zapominajmy o tym że kto dojdzie do pomocy, ktoś musi z tej pomocy odpaść, bo poprostu nie ma miejsca na tylu znakomitych bądź co bądź graczy.

Jeżeli Kante miałby do Nas przyjść, Kroos automatycznie odpada lub idzie wyżej, jak idzie wyżej to wylatuje albo James albo Isco..

Imię Álvaro Arbeloa oznacza madridismo. - J.M Callejón
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Szjk
Intelektualna elita forum.

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: 2016.04.05 16:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co ja widzę, to Kroos już poszedł wyżej, a Isco i James wypadli ze składu.

Co do Kante, to ja bym jednak poczekał i obserwował Casemiro, bo trzeba się zastanowić czy jest to piłkarz na pierwszy skład Realu. Jeżeli jest, to należy się zastanowić czy mamy dla niego zastępstwo, czy Kova jest takim zastępstwem. Jeżeli nie, szukamy fajnego rezerwowego DMa, ale nie Kante za 50 milionów, tylko kogoś tańszego, z Francji na przykład. Co do dwójki James i Isco to zdają się wadzić, ale obu bym się nie pozbywał. Pozbyłbym się Jamesa, więcej pieniędzy za niego wpłynie + do Isco jestem mocno przywiązany, jest Hiszpanem i ogólnie darzę go sympatią mając wciąż nadzieję, że jeszcze wskoczy na ten najwyższy możliwy poziom, bo wciąż jest młodziutki... Czyli najpierw dokładnie przekonajmy się kogo mamy w składzie, czy Casemiro i Kova nie są wystarczającymi defensywnymi, a potem szukajmy uzupełnień. Ja osobiście nie znam odpowiedzi jeszcze, także opinię sobie będę wyrabiał do końca tego sezonu. Na razie daję szansę Casemiro i chciałbym zobaczyć jak Kova spisuje się na DM obok Luki i Kroosa, bo chłopak ewidentnie pokazuje, że ma w sobie potencjał na mega gracza.

lukecik
Hala Madrid y nada más
Hala Madrid y nada más

PostWysłany: 2016.04.05 16:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szjk napisał:

Co do Kante, to ja bym jednak poczekał i obserwował Casemiro, bo trzeba się zastanowić czy jest to piłkarz na pierwszy skład Realu. Jeżeli jest, to należy się zastanowić czy mamy dla niego zastępstwo, czy Kova jest takim zastępstwem.

Oczywiście, że Kovacić nie jest żadnym zastępstwem dla Casemiro. Myślałem, że to nie podlega żadnym wątpliwościom.

Szjk napisał:
Jeżeli nie, szukamy fajnego rezerwowego DMa, ale nie Kante za 50 milionów

Ale skąd ta kwota? Nie wiadomo ile by sobie za niego zaśpiewali.

Szjk napisał:

tylko kogoś tańszego, z Francji na przykład.

Nazwiska. Nie chcę kupować kogoś tam na przykład z Francji, bo jest tańszy. Kolejny jakiś pseudo talent typu Gago, Silva?
Potrzeba nam napierdalatora i tyle, żadnej młodej, obiecującej gwiazdki z potencjałem, tylko gościa, który coś już sobą reprezentuje. Co to za znaczenie czy będzie kosztował 20 baniek, czy 50? Jeśli ma nam gwarantować odpowiedni poziom to dajmy nawet 60. Kazek jest fajny, ale w dalszym ciągu uważam, że nie powinniśmy kupować kogoś, kto rywalizowałby z nim, tylko kogoś, z kim rywalizowałby właśnie Brazylijczyk. Nie ucierpimy mając w kadrze klasowego czyściciela + Casemiro. Obaj się nagrają w sezonie, meczów jest wystarczająco dużo.

Szjk napisał:
Co do dwójki James i Isco to zdają się wadzić, ale obu bym się nie pozbywał. Pozbyłbym się Jamesa, więcej pieniędzy za niego wpłynie + do Isco jestem mocno przywiązany, jest Hiszpanem i ogólnie darzę go sympatią mając wciąż nadzieję, że jeszcze wskoczy na ten najwyższy możliwy poziom, bo wciąż jest młodziutki...

Najlepsza madrycka wersja Isco nie zbliżyła się do liczb Jamesa z poprzedniego sezonu, dlatego w tym przypadku nie kierowałbym się ani sympatią, ani narodowością, ani tym bardziej sentymentem czy kwotą. Przez sentymenty graliśmy poprzedni sezon bez bramkarza, a i nie jesteśmy biednym klubikiem, który musi oglądać dwa razy każde euro. Stać nas na to, by nie szukać rozpaczliwie przychodów poprzez sprzedaż wartościowszego na rynku grajka.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Powrót do góry
Szjk

PostWysłany: 2016.04.05 16:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie to podlega wątpliwościom, bo nie napatrzyłem się na Chorwata wystarczająco dużo, choć oczywiście przyjmuję, że on może się nie nadaje na DMa. Chyba nawet nie było meczu by grał w środku z Luką i Kroosem, także chciałbym po prostu to zobaczyć. Nie oglądałem go w Interze, także jak ktoś zna dobrze tego piłkarza i jest pewien, że z Kovy żaden DM to przyjmuję tą opinię. Co do nazwisk, to nie znam, Real ma od tego scoutów, także ktoś ciekawy by się na pewno znalazł. Jak przyjmiemy stanowisko, że to Casemiro ma być alternatywą to oczywiście można płacić krocie za Kante (a czuję, że będzie o niego wojna w letnim okienku), natomiast jeżeli przyjmiemy, że szukamy godnego zastępstwa dla niego, to nie powinniśmy kupować kogoś za wielkie pieniądze i to nie z uwagi na cenę, a z uwagi na to, że trzymanie kogoś takiego na ławie nie działa najlepiej, przynajmniej ja tak to widzę, że drużyna ostatecznie traci na takim układzie. Co do Jamesa i Isco, to pewnie masz rację, ale jednak w tym wypadku serce ma u mnie większą siłę przebicia niż rozum, także pozostanę przy swoim sprzecznym z faktami zdaniu. ;)

Cube.
Big Poppa Pump
Big Poppa Pump

PostWysłany: 2016.04.05 17:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kova to nie DM tylko ktoś kto za w miarę niską kwotę dołączył do zespołu by przejąć lejce od Modricia za parę lat. A pokazał już, że kocie ruchy ma podobne. Nie ma co raczej mieszać w tym zestawieniu skoro widać jak na dłoni który duet współgra najlepiej. Nawet Kroos z nudnego, zachowawczego zawodnika wrócił w GD na swój przyzwoity poziom, gdy odciążony defensywnie mógł się włączać w akcje z przodu. Nie wiem jak Kovacic który profilowo do takiej gry nie pasuje ma dawać podobny balans.

Powrót do góry
maciek19911
Soy un Madridista y tengo un alma blanca

PostWysłany: 2016.04.05 17:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do Kovy to ponownie można przeczytać informację, że opuści nas w letnim okienku. Tym razem pojawia się temat ewentualnego wypożyczenia do ligi włoskiej.

Kaiser
hatamoto

PostWysłany: 2016.04.06 16:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wypozyczenie wcale nie jest zlym pomyslem jesli ma grac malo albo wogole. Prioryterem powinien byc LO i tu bym sie zglosil po mlodego nietoperza. Gaya z czasem moglby przejmowac od Marcelo wiekszosc obowiazkow. Jesli nie po tym to na pewno po nastepnym odejdzie Pepe, Nacho pomimo wielikiej sympatii niestety nie ma na tyle umiejetnosci by byc odpowiednia opcja, a wiec Marquinios, Laporte ( popuszczajac wodze fantazji Zouma). DM do rywalizacji z Kazkiem wspomniany Kante byl by ciekawa opcja, jak rowniez Krychowiak.

Co do kwestii Jamesa i Isco. jesli nie przewidujemy zmiany systemu na 4-2-3-1 to nie ma sensu trzymac ich obu. Niestety bardziej perspektywiczny jest James. Kwestia kto sie ogarnie, zacznie pracowac i walczyc o szanse. Lukas, Jese, Nacho musza zostac.

Szjk

PostWysłany: 2016.04.06 16:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale to jak się go wypożyczy to znów trzeba ściągać dwóch środkowych pomocników, także Kova musi zostać moim zdaniem.

Co do Pepe, to przecież on jeszcze trochę u nas posiedzi, jest Varane, jest Nacho który jest rezerwowym doskonałym. Nie widzę sensu kupowania w tym oknie ŚO.

lukecik
Hala Madrid y nada más
Hala Madrid y nada más

PostWysłany: 2016.04.06 17:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ło jak ja uwielbiam dyskusje o kształcie kadry i wzmocnieniach Ptak

Pozwolę sobie przytoczyć swoją wizję kadry na przyszły sezon w formie obrazkowej z poprzedniej części tego tematu:

Kliknij, aby zobaczyć ukrytą wiadomość (Uwaga! Treść może zawierać spoilery)

Tak to ma wyglądać i musielibyśmy być ułomni, żeby bawić się w jakieś wypożyczania Kovy czy kogokolwiek z obecnej kadry poza Jese. Jemu akurat wypożyczenie do klubu pokroju Sevilli czy Villarrealu przydałoby się jak rybie woda.

Powrót do góry
panzerfaust
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2016.04.06 17:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kova na DM to jak James na skrzydle - kiszenie zawodnika. Z jego drygiem i ciągiem na bramkę on powinien być przymierzany w przynajmniej jeden but Lukity. Isco czy James, wbrew pozorom trudna decyzja. Isco już "wybucha" od 3 lat i coś wybuchnąć nie może, ale z drugiej strony nie wiem czy on nie ma jednak większego potencjału do głębokiej gry, no bo sorry ale wszystko wskazuje na to, że dla Jamesa to wybitnie u nas pozycji nie ma. Czy wybuchnie i na skrzydle, nie wiem. Bale w zeszłym sezonie też odwalał kaszanę, ale on jednak miał chyba więcej argumentów, żeby nareszcie odpalić na takiej pozycji, przede wszystkim ta szybkość, a raczej jej brak u kolumbiano. Ciekawi mnie jak radziłby sobie James na pozycji jeszcze głębszego Benzemy, taki jeszcze głębszy podwieszony środkowy napastnik, z nieco wyżej wysuniętymi torpedami (CR+GB). To mogłoby być ciekawe, drug do strzelania bramek i to konkretnych ma, a i pozycja świetna do rozrzucenia jakiegoś ciastka, którymi tak czarował wcześniej.

Powrót do góry
Kaiser
hatamoto

PostWysłany: 2016.04.06 18:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlaczego my zawsze kombinujemy z przestawianiem zawodnikow nie na swoje nominalne pozycje? Na 9 ma grac napastnik a nie ofensywny pomocnik czy skrzydlowy. Zasada jest prosta, skrzydlowi pracuja w obronie i w ataku, nie stojanov na polowie przeciwnika i ogladanie jak sobie obrona radzi.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Transfery Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 101, 102, 103  Następny
Strona 1 z 103
Skocz do: