Kto i dlaczego powinien dojść do Realu? (cz.4)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 228, 229, 230  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Archiwum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Priorytetem do środka pola powinien być...
Paul Pogba
62%
 62%  [ 15 ]
każdy byle nie Paul Pogba
25%
 25%  [ 6 ]
Christian Eriksen
8%
 8%  [ 2 ]
Donny van de Beek
4%
 4%  [ 1 ]
Głosowało Użytkowników : 24
Wszystkich Głosów : 24
Ta ankieta już wygasła.
Szczegółowe rezulataty

Autor Wiadomość
Para Siempre
Real Madrid

PostWysłany: 2016.04.14 23:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uważam, że w tym sezonie przed zarządem stoi niezwykle trudne okienko transferowe.

Trudno wzmocnić bramkę.
Biorąc pod uwagę doświadczenie Ramosa i Pepe, oraz to że przy zbalansowanym składzie bądź nastawieniu defensywnym, zarówno za Mou i Carlo wymiatali, też trudno znaleźć oczywiste wzmocnienia obrony.
Partnera do walki o środek z Casemiro na pewno trzeba poszukać.
Modric jest nie do ruszenia. Trudno znaleźć lepsze zastępstwo dla Kroosa.
Ronaldo, Benzema i Bale, gdy są w formie, potrafią zrobić różnicę z każdym rywalem, włączając Barcelonę.
Zidane z jednej strony potrafi dogadać się z piłkarzami i brał lekcję u mistrzów trenerki, a z drugiej trudno mówić o doświadczeniu, dzięki którym dałby nam przewagę taktyczną...

I co tu zrobić na miejscu zarządu, by realnie wzmocnić Real przed nowym sezonem?
Warto też pamiętać, że 1/2 sezonu chuj nas strzela na gre tego zespołu :]

Wydaje mi się, wszystkie decyzje zarządu będą trudne. Myślę, że Real powinien poszukać alternatywnego ustawienia do 4:3:3, aby móc w razie potrzeby zagrać zupełnie inaczej.

Może James w innym ustawieniu by się odnalazł. Może sprowadzimy jakiegoś skrzydłowego z dobrym dryblingiem, bo na razie w tym aspekcie jedynie Marcelo u nas błyszczy? Może zmienimy Kroosa na Pogbę licząc, że to coś da? Zadanie wzmocnienia Realu wg mnie jest trudniejsze niż kiedykolwiek.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Doktor Koks
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2016.04.16 06:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bramki nie trzeba wzmacniać. To co Navas wyprawia w bramce to powinno podlegać żadnej dyskusji. Wydawanie 50 mln na Davida w takiej sytuacji to grzech. Casilla na prawdę od biedy wystarczy, ile ten Keylor opuści spotkań w sezonie, 5, 10?
Doświadczenie doświadczeniem ale Pepe trochę obniżył loty. W chwili skończenia bana będzie miał 35 lat zdaje się. Można się powoli zastanawiać nad alternatywą, np. Laporte czy Marquinhos. Vallejo powinien iść na razie na wypożyczenie, Nacho powinien tu zostać i dalej pełnić funkcje po prostu idealnego zapchajdziury.
Potrzebna jest również alternatywa dla Marcelo, bardzo możliwy jest transfer Ricardo Rodrigueza. Myślałem nad Gayą, ale dawno chłopaka nie widziałem a cena za niego chyba pozostała niezmienna (klauzula 45mln).
Ktoś do walki z Casemiro również jest potrzebny. Fajnie prezentuje się Kante ale jakoś wątpię w ten transfer. Inne opcje to pewnie Carvalho, Krychowiak, może Javi Martinez.
Na sprzedaż Kroosa raczej bym nie liczył. Już prędzej niewiadomą pozostają Kovacic i Isco/James, którzy u Zidane nie mają miejsca (a trzymanie dwóch 10 w składzie w postaci Isco i Jamesa przy grze bez 10 mija się z celem, jeszcze upchnięcie jednego z nich na skrzydle w sumie na siłę można jakoś tam zrozumieć). Z Pogbą problem jest taki, że Potrafi nieźle błysnąć w meczu, fajnie przedryblować, strzelić piękną bramkę z dystansu ale często zdarzają mu się głupie błędy i przez swoją nonszalancję często Juventus traci piłkę. Z jednej strony nie chcę go tutaj a z drugiej nie chcę go też w Barcelonie. Od dawna marzy mi się Verratti.
Skrzydło pozostanie pewnie bez zmian. Bale wraca do formy, Ronaldo miesza dobre występy ze słabymi, ale wciąż jest wielki. Szkoda, że nie potrafi grać na ŚN, problem napastnika byłby z głowy, szczególnie, że i tak jest naszym głównym golleadorem. Na ławce James/Isco oraz Vazquez. W takiej sytuacji Jese powinien iść na wypożyczenie.
Jeśli chodzi o pozycję napastnika to Benzema i... zupełnie nie mam pojęcia kto. Lewandowski, Aguero czy Aubameyang to trochę za duże marki jak na opcje rezerwowe (czy też Benzema jest za dobry na rezerwowego) a opcja z Moratą mnie zawsze przeraża.

Gondola.
WORLD'S BEST BOSS

PostWysłany: 2016.04.16 09:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według mnie to okienko transferowe raczej w niewielkim stopniu powinno dotyczyć ławki, raczej podstawowej jedenastki.
Bramkarza mamy, ale warto pamiętać, że Keylor, mimo iż nic mu nie odejmuję - jest wyśmienitym golkiperem, zdecydowanie TOP3 w La Liga, ale jednak w tym roku stuknie mu 30 lat na karku. De Gea byłby dobrą alternatywą, bo to może być nasz bramkarz na lata - ma 25 lat, jest Hiszpanem, a spisuje się między słupkami Man Utd nie gorzej (a być może nawet troszeczkę lepiej :-) ) niż Keylor. Problemem byłaby tylko cena - jeśli United zażyczą sobie więcej niż 30 mln, co raczej bym nie kupował. Wydawanie 50 mln zdecydowanie byłoby głupotą.

W obronie raczej potrzebujemy kogoś, kto zastąpiłby Pepe, który, jak wiemy spisuje się dobrze, ale tylko dobrze. Chętnie widziałbym takiego Laporte, ale znów nie wiadomo jak z ceną.
Bardzo dobrym pomysłem byłoby sprowadzenie Gimeneza - naprawdę - on ma dopiero 21 lat, a niedługo może być klasa światowa obrońca, który na dłuższy czas zadomowiłby się na środku obrony. Ponoć Real chce za niego dać 60 mln - cena jak zwykle z kosmosu, ale już za 40-45 byłoby jak najbardziej warto.
Przydałby się jakiś zmiennik dla Marcelo na lewej obronie. Alaba odpada z racji kontraktu z Bayernem, ale już Rodriguez byłby dobrym pomysłem (pokazał klasę i umiejętności w meczu z Realem). Ewentualnie w grę wchodziliby Gaya lub Bernat.

Priorytetem powinno byś sprowadzenie drugiego defensywnego pomocnika, który mógłby konkurować z Casemiro. Jak pokazały mecze z Barcą czy LM, to własnie def. pomocnik jest kimś, kto jednocześnie wspomaga obrońców czyszcząc środek, pola i wyprowadza akcje ofensywne. Dobrym wyborem mógłby być Carvalho, Imbula czy Jorghinio. Mamy również naszego Krychowiaka, jednak nie wiem czy mógłby on grać z powodzeniem w Realu.
Z racji tego, że trzymanie trzech środkowych pomocników mija się z celem - Kroos/Modrić i zostaje Kovacic, który więcej ogląda mecze z trybun niż gra, to raczej Kova odejdzie, ewentualnie na wypożyczenie na rok. James i Isco zdecydowanie powinni zostać, prezentują bardzo dobry poziom i naprawdę - gdy są bez kontuzji i w formie to są postrachem każdej drużyny.

W ataku - oczywiście zostaje Bale, Ronaldo. Problem z Benzemą - trzymanie takiego zawodnika na ławce to grzech, a ściągnięcie mu zmiennika podobnej klasy nie rozwiązałoby sprawy. Aguero czy Lewandowski na pewno nie pogodziliby się z rolą rezerwowego. Ciekawą alternatywą byłby Morata, zwłaszcza, że mógłby przyjść po sezonie za 30 mln (chyba taką kwotę Królewscy zagwarantowali sobie wykup Hiszpana).
[/spoiler]

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
czejenus
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: 2016.04.16 14:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W przypadku bramkarza wiek nie jest ważny. Keylor może grać i do 40stki. Na pewno w najbliższych 2/3 latach ta pozycja nie będzie wymagała jakiegokolwiek ruchu ze strony zarządu bo i po co? Casilla jako zmiennik też jest odpowiedni a i wcale tak mało nie kosztował.

Potrzebny jest stoper. Pepe i Ramos są coraz starsi a Varane nie rozwija się tak szybko jakbyśmy chcieli. Będzie najlepszy na świecie,ale kto wie czy za rok,dwa,trzy.
Nie wiem czy jest sens ładować miliony w Laporte czy kogoś innego. Ktoś dobry by się przydał,ale to też w przypadku odejścia Nacho. Optymalnym ruchem byłoby pozostanie Nacho jak i Vallejo,który miałby szansę uczyć się od najlepszych a i swoje też by zagrał. Ramos-Pepe-Varane-Vallejo-Nacho... wygląda fajnie.

Priorytetem powinien być defensywny pomocnik i ktoś zamiast klasycznej 10tki jeśli bez takowej dalej będziemy grać. Nie ma sensu trzymać Isco/Jamesa jeśli nie będą pożyteczni. Chętnie wymieniłbym któregoś na Pogbe.
Przydałby się też napastnik bo biorąc pod uwagę coraz lepszą dyspozycję Jese i Lucasa to po co kolejny skrzydłowy?
Przydałby się ktoś ograny w La Liga i ja bym zarzykował z .... Falcao.
Wyspy mu nie leżą a i w samym Monaco pewnie nie zostanie. Teraz gdy ma problemy za sobą i chęć powrotu na TOP mógłby się u nas sprawdzić. Ligę zna doskonale a i w Realu grać chciał bardzo. Nie jest wart już takiej fortuny jak kiedyś więc może przy odrobinie szczęścia za 15-20 mln udałoby się go pozyskać. Zarabia bardzo dużo,ale na pewno dla Madrytu by te oczekiwania obniżył... Zawsze mi się marzył Kolumbijczyk na Bernabeu... może nie w tej wersji co widzimy od jakiegoś czasu,ale... to ciągle Falcao.

Powrót do góry
zetep
Killing Football

PostWysłany: 2016.04.16 14:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja chyba śnie, to że Keylor w tym roku czy już ma 30 lat nie oznacza, że zaraz skończy karierę i trzeba szukać następcy. Minimum ma jeszcze pewnie z 2 lata grania na najwyższym poziomie, a przecież są przypadki, że i bramkarze grają do 40stki. De Gea niech siedzi sobie w tym United, po co kupować kogoś kto jest zbędny?

druga sprawa, James i Isco prezentują dobry poziom? ten pierwszy to faktycznie, jak po porażce lata po imprezach i przez swoją głupotę siedzi więcej na ławce niż gra. Jeden i drugi nie ma formy, ale jeden z nich powinien zostać.

A i bym zapomniał po co nam teraz młody obrońca? Jest Ramos, Varane, Pepe, Nacho do środka. Jeśli założymy, że wszyscy są zdrowi to naturalny środek to Varane - Ramos, czyli młody, świetny obrońca z kapitanem, nie wiem gdzie ty byś wcisnął jakiegoś młodego obrońcę.

Ps. Wyłącz Fifę.

IVAN_ZAMORANO
Eu adoro ser quem sou!

PostWysłany: 2016.04.16 17:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wy chyba żartujecie z tym Keylorem grającym do czterdziestki. Weźcie spiszcie sobie na kartce tych czterdziestoletnich bramkarzy i poszukajcie wspólnego mianownika. Z "grającym Navasem do czterdziestki" skończy się mniej więcej tak samo, co z "grającym Casillasem do czterdziestki".

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
KubaPP
Killer Elite

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2016.04.16 17:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielbić można Keylora, wręcz powinno się to robić, ale to nie model bramkarza na długoletnią karierę w bramce topowej ekipy.

eMszou
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2016.04.16 18:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę podobnie, aczkolwiek przez 2-3 lata Navas powinien być nie do ruszenia, w sumię to żadna z topowych ekip GK nie potrzebuje wiec niech DDG spokojnie czeka na swoją szansę.
Kliknij, aby zobaczyć ukrytą wiadomość (Uwaga! Treść może zawierać spoilery)

Imię Álvaro Arbeloa oznacza madridismo. - J.M Callejón
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Reggie
ja tu tylko sprzątam

Ostrzeżeń: 4294967294

PostWysłany: 2016.04.16 18:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Materace? Mając takiego kota jakim jest Oblak mieliby wydać ok 40 mln na drugiego bramkarza? Nie sądzę.

Powrót do góry
Gondola.
WORLD'S BEST BOSS

PostWysłany: 2016.04.16 19:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z drugiej strony za sprzedaż Keylora moglibyśmy trochę zyskać, a jeśli Manchester United nie dostanie się do LM to sam De Gea będzie chciał odejść (było blisko już w ostatnim okienku). De Gea między słupkami gwarantuje co najmniej (!) ten sam poziom co Keylor.

Manchester trochę ściągnie z ceny i możemy kupować ;)

Powrót do góry
Tom3k
Acidofilia.

PostWysłany: 2016.04.16 21:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po 1 Real to nie drużyna, która potrzebuje zbierać pieniądze, tym bardziej za podstawowych graczy

Po 2 Keylor to kot i w tym momencie ciężko wskazać bramkarza, który gra lepszy sezon niż on

Po 3 De Gea już chciał niby odejść, a skończyło się nowym kontraktem

Po 4 Nie, nie gwarantuje takiego poziomu, na jakim Keylor lata praktycznie od początku sezonu

Po 5 United też nie musi nic "ściągać z ceny"

Po 6 zejdź na ziemię

Najpilniejsze sprawy na lato to: lewy obrońca (żeby nikt nie pomyślał, o liczeniu na Coentrao), pozbyć się Pepe i w końcu dać pełny sezon Varanowi, jakiś zmiennik dla Karima solidnie zbudowany + ktoś do równorzędnej rywalizacji z Casemiro.

Za dobrą cenę warto by też rozważyć sprzedanie Isco.

Powrót do góry
Gondola.
WORLD'S BEST BOSS

PostWysłany: 2016.04.16 22:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście zgadzam się, że lewa obrona, atak i def. pomocnik to priorytety, jednak bądź co bądź nie zgadzam się w punkcie 4 - według mnie są na porównywalnym poziomie, ciężko ich porównać poprzez różnice w specyfice lig, jednak nie ulega wątpliwości, że gdyby nie De Gea, to taka marka jak Manchester United błąkała by się gdzieś w okolicach 9-12 miejsca. Facet wyprawiał w wielu meczach po prostu istne akrobacje. Keylor również gra znakomicie, jednak zdarzały mu się wpadki (oczywiście nie twierdzę, że De Gei też nie), w tym najbardziej spektakularne - 0:4 na Bernabeo, gdzie Navas, delikatnie mówiąc - nie rozegrał najlepszego spotkania.

Jeszcze tylko chciałem przypomnieć, że De Gea był już umówiony z Realem, byli już właściwie umówieni, i tylko przez głupotę i niefrasobliwość władz Realu nie doszło do transferu. Warto też się zastanowić, co by było, gdyby Keylor własnie nie rozgrywał sezonu życia.

Pozdrawiam ;)

Powrót do góry
miXUE
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2016.04.16 22:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po 7 to byłoby czyste skurwysyństwo(wiem, naiwny punkt w świecie sportu, ale jako kibic bym się wkurwił)

Keylor będzie spokojnie na topie te 2+ lat, w międzyczasie może się pojawić na rynku inny bramkarz/będzie bliżej do końca kontraktu DDG(na ile on tam ma?). Na tę chwilę co jak co, ale bramke to mamy zajebiście obsadzoną.

A co do Hazarda... No opcje są dwie. Albo, jak ktoś już powiedział(nie pamiętam czy na forum, czy na głównej) on celowo gra padakę w tym sezonie, celem wymuszenia transferu(nie wierzę w to), albo zjechał z formą. W opcji pierwszej - świadczy to chu*owo o jego podejściu do profesjonalizmu, ergo "gwiazdka" - a jakiś tam rys psychologiczny jest pożadany. W opcji drugiej, no...zjechał z formą. Tak czy tak kwota 70++ baniek byłaby wtedy zbyt wysoka.

A za te 30-40 to bym jak najbardziej brał, z tymże nie ma go gdzie upchnąć, a na zmiennika to za dużo.

Mi tam dalej się marzy Kante w Realu, taka rywalizacja z Casemiro by wyszła nam baaardzo na zdrowie. Ostatni news o zainteresowaniu nim z naszej strony był 5-go kwietnia:
http://www.express.co.uk/sport/football/658400/Real-Madrid-transfer-news-N-Golo-Kante-Leicester-City

Powrót do góry
eMszou
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2016.04.16 22:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tom3k napisał:

Po 3 De Gea już chciał niby odejść, a skończyło się nowym kontraktem
.

Z tego co pamiętam podpisanie kontraktu w Jego wypadku miało zaowocować regularną grą, do czasu podpisania bronił przecież Romero.

Imo Coentrao może zostać, Alvaro mógłby dostać kontrakt na rok, mimo braku gry podstawowy gracz w szatni i madrisimo.
Pomoc, no właśnie, radziłbym ogrywać Casemiro i od biedy grałby tam Kroos mimo wszystko, transfer Kante nie realny ze względu na marketing, Isco i James idealni na 10tke, więc albo będą chcieli naczyć się gry na dwóch pozostałych pozycjach z pomocy albo jeden z nich prawdopodobnie opuści Real, drugim wyjściem jest przejście na 4-2-3-1 z typowm ŚPO co na chwile obecną jest raczej nie możlwie, o transferze DO na tą pozycje się nie rozpisze bo przecież w sumie Kovacic nie przyszedł wycierać ławki, Pogba do prawdy interesujący zawodnik ale ten gracz musi mieć komfort gry w pierwszej 11 więc bardzo prawdopobone że dojdzie do Barcy.
Jese gdy wchodzi za Karima zajmuje przeważnie miejsce na skrzydle, co owocuje tym że poraz enty próbujemy ograć CR na 9tce.Do czasu to działa a konkretniej do czasu gdy na boisku jest Bale który także skupia uwage przeciwnika.
Możemy nie zakontraktować pomocnika z racji tego że CR zostanie zapewne a i tak na nim spoczywa ciężar strzelania nawet wtedy gdy Karim będzie kontuzjowany czy zawieszony.

Asensio kosztem Isco czy Jamesa raczej sobie nie wyobrażam, aczkolwiek byłbym miło zaskoczony.

Imię Álvaro Arbeloa oznacza madridismo. - J.M Callejón
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
lukecik
Hala Madrid y nada más

PostWysłany: 2016.04.17 18:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra, nie byłem przekonany do tego Kante, ale chyba teraz mogę już to powiedzieć: dawać go. Twaro dziś w trakcie meczu powołał się na "niektórych angielskich dziennikarzy", wg których Kante ma w kontrakcie klauzulę odejścia w wysokości 20 mln funtów. Jeśli to prawda, to nie ma co się zastanawiać. Drugiego gościa od czarnej roboty potrzebujemy równie mocno, co lewego stopera, a gościa o takich umiejętnościach do wyjęcia za taką cenę po prostu nie ma.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Archiwum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 228, 229, 230  Następny
Strona 2 z 230
Skocz do: