Kto i dlaczego powinien dojść do Realu? (cz.4)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 228, 229, 230  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Archiwum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Priorytetem do środka pola powinien być...
Paul Pogba
62%
 62%  [ 15 ]
każdy byle nie Paul Pogba
25%
 25%  [ 6 ]
Christian Eriksen
8%
 8%  [ 2 ]
Donny van de Beek
4%
 4%  [ 1 ]
Głosowało Użytkowników : 24
Wszystkich Głosów : 24
Ta ankieta już wygasła.
Szczegółowe rezulataty

Autor Wiadomość
Doktor Koks
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2016.04.18 15:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak w ogóle jeśli chodzi o napastnika- Dybala w Juve to taki napastnik w stylu Karima czy to już bardziej skrzydłowy?

Szjk
Intelektualna elita forum.

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: 2016.04.29 19:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeniosę do odpowiedniego tematu:
panzerfaust napisał:
Thiago to ciekawa opcja, jeśli np. Kova szedł by na to wypożyczenie czy coś. Ale trochę go strach, wcześniej non stop był w szpitalu.

Niekoniecznie, ja bym Kove jeszcze zostawił, może się rozegra. Tak na szybko myśląc, to sprzedałbym Jamesa w pizdu, sprzedałbym też z opcją pierwokupu Jese. Kupiłbym np. Moratę i na przykład tego Thiago + tarana. Wtedy byśmy mieli Ronaldo-Isco, Benzema-Morata, Bale-Vazquez w ataku, a w pomocy Kroos-Thiago, Luka-Kova i Casemiro-taran.

Gehu89
Master of Drilling

Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: 2016.04.29 20:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak sprzedajmy Jamesa po jednym sezonie do dupy, gdzie pierwszy trener kompletnie nie miał wizji, a drugi trener próbował wszystko razem połączyć w całość tak, aby choć trochę uratować sezon. Mądre.

Patrząc na rezerwowych..

Jese. To nie jest piłkarz na 90, to nie jest piłkarz na 45 minut. To jest piłkarz na ostatnie 15 - 20 minut. Joker. To jest jego rola. Jeśli jej nie chce pełnić - do widzenia.

Vazquez - gracz mogący spokojnie rozegrać całe spotkanie na fajnym poziomie jak i dołożyć od siebie poświęcenie i pomoc w defensywie - skarb.

Isco - no i co z nim? Gość który ma tak niesamowity klej w nodze, że aż szkoda go marnować na ławce.. niestety nie ma tutaj dla niego kompletnie pozycji. Urodzona 10. Tak jak James, Ozil czy kilku innych graczy. Potrafi technicznie przymierzyć i zagrać ciastko, niestety wkurwia wręcz swoimi podwórkowymi zagrywkami. To irytuje strasznie. Jeśli przychodzi do nas Marco Asensjo, to ja bym się pozbył właśnie Isco.

Kogo dokupić? Na pewno napastnik. Z krwi i kości. Napastnik. Po prostu. Nie wiem czy będzie to Morata, czy ktoś inny - na pewno w okienku transferowym znajdzie się jakaś opcja.

Środek pola.. Kroos (ostatnio na prawdę imponuje mi jego gra - no poza tymi rożnymi), Modrić i Kazek mają pierwszy skład. Jest Kova którego bym się absolutnie nie pozbywał. Za mało minut zagrał w tym sezonie, za mało mógł nam pokazać, żeby nagle odchodzić. Gość ma predyspozycje żeby zastąpić każdego z trójki podstawowych graczy. Tutaj poszukał bym jakiegoś DMFA z krwi i kości - tyle. Na lewej ktoś do Marcelo no i "powrót" (?) Vallejo do Realu?

W skrócie:
BR: Keylor Navas, Kiko Casilla, Ruben Yanez

ŚO: Ramos, Varane, Pepe, Nacho, Vallejo (?)

PO: Carvajal, Danilo

LO: Marcelo, transfer

ŚP: Modrić, Kroos, Casemiro, Kovacić transfer DMF'A

Atak: Cristiano, Bale, Benzema, James, Vazquez, Asensio, Jese(?) transfer napastnika

Szeroka kadra licząca 25 nazwisk. Pewnie będzie się trzeba obyć bez Vallejo lub kogoś z 4rki pozostałych oraz prawdopodobnie Jesego.

Szjk

PostWysłany: 2016.04.29 20:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie, trzymajmy kolesia bez formy wartego 80 milionów, mimo, że ten sezon zweryfikował to, że jego pozycja na boisku w naszym systemie nawet nie istnieje. Bardzo mądre.

I faktycznie, bardzo szeroka kadra, w przypadku kontuzji Kroosa lub Luki już trzeba się ratować wystawianiem piłkarza o innej charakterystyce, bo alternatywy nie ma, ale ważne, że będzie ośmiu napastników na trzy pozycje. To jest nawet jeszcze mądrzejsze.

Ten sezon zmienił postrzeganie kadry, bo kształt pomocy się zmienił i w okienku transferowym trzeba po prostu przystosować kadrę do kształtu, jaki ta pomoc ma obecnie. Nie ma rezerwowego DMa, nie ma zastępcy dla Luki i Kroosa oprócz Kovy, także ktoś musi być tu dokupiony koniecznie, bo ani Isco, ani James nie jest tu żadną alternatywą, dlatego konieczny jest zakup pomocnika o charakterystyce Luki czy Kroosa, jak Thiago czy Veratti. Bez tego nie ma podstaw by mówić o szerokiej kadrze.

Reggie
ja tu tylko sprzątam

Ostrzeżeń: 4294967294

PostWysłany: 2016.04.29 20:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Thiago to moje marzenie, jeden z najbardziej utalentowanych i kompletnych pomocników jakich znam, technika i drybling na poziomie Isco, tyle że on przynajmniej nie zwalnia akcji i nie zwleka z podjęciem decyzji do samego końca, ma zdecydowanie lepsze czucie gry i lepiej potrafi ją kontrolować. Poza tym, co ciekawe, jest bardzo dobry w defensywie, jak na tak ofensywnie usposobionego zawodnika, odbiera podobną ilość piłek w ciągu meczu co taki Verratti czy Weigl, którzy uchodzą za tych bardziej cofniętych pomocników. Nie wiem jak silnie jest związany z Barcą, ale nie ukrywam, że byłbym bardzo szczęśliwy, gdyby Realowi udałoby się go przyklepać. Oczywiście na ten moment priorytetem powinien być zakup zapasowego DM'a, jednak na tego gościa w życiu nie kręciłbym nosem, jest wręcz skrojony do gry na hiszpańskich boiskach, a perspektywa utarcia nosa Barcelonie takim transferem jest więcej niż kusząca. Sądzę, że mimo wszystko do takiego transferu nie dojdzie, a jeśli Thiago zmieni otoczenie to najprawdopodobniej wybierze City, podążając za swoim mentorem Guardiolą.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Gehu89
Master of Drilling

Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: 2016.04.29 21:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wciąż ufam, że możliwe jest zmienianie kształtu środka pola, tak aby właśnie James i być może Asensjo mogli grać na pozycji podobnej do K10 w niektórych meczach. O Verrattim czy innym możesz zapomnieć. Ten zespół posiada już gwiazdy w środku pola i nikt z graczy topu tutaj nie zawita.

Wytłumacz mi jeszcze skąd tych 8 napastników naliczyłeś bo ledwo jednego mamy nominalnego.

Szjk

PostWysłany: 2016.04.29 21:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem kto zawita do środka, a kto nie, były ploty mówiące, że Zizou chce Pogbe, więc zobaczymy co tam nasi włodarze wymyślą. Perez co roku praktycznie sprowadza gwiazdę, więc nie można wykluczać opcji, że przyjdzie gwiazda do środka, a nawet to jest najbardziej prawdopodobne, bo ciężko sobie wyobrazić, by przyszła gwiazda grająca na pozycji Karima, Ronaldo czy Bale'a.

Co do tych napastników, to naprawdę jest potrzeba tłumaczyć to? Mówiłem o ludziach których sklasyfikowałeś jako "atak".

raol napisał:
Juz widze, jak Thiago idzie do Realu (!) siedziec na lawce (!). Poza tym jest chujowy.

Jeżeli on jest chujowy, to jak chujowy jest taki Iniesta, który w tym sezonie strzelił cztery razy mniej bramek, zaliczył 2 razy mniej asyst, mając 25% więcej minut rozegranych.

Goldschmidt
Captain Banhammer

PostWysłany: 2016.04.29 21:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No Szejku, ciekawi mnie kto niby ma wyłożyć te 80 melonów na zawodnika po chujowym sezonie xD

Powrót do góry
Szjk

PostWysłany: 2016.04.29 21:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem, może United, City, Chelsea, PSG. Klasowych piłkarzy na rynku jest mało, ceny są chore, myślę, że ktoś się trafi. 80 czy 60 to już mniejsza z tym, nie to było meritum mojej wypowiedzi.

Goldschmidt
Captain Banhammer

PostWysłany: 2016.04.29 22:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Meritum twojej wypowiedzi było stwierdzenie, że gościa trzeba się pozbyć póki jest coś wart i robi smrodu tylko dlatego że nie pasuje do systemu, z czym można się zgadzać lub nie. A ja uważam, że to złe podejście do sytuacji.

No i nawet za 60 by go nie kupili. Wiem że Woodward wydaje astronomiczne sumy na 19-latków, ale po sparzeniu się Di Marią nie ma na to szans. Do innych klubów tym bardziej.

Powrót do góry
Szjk

PostWysłany: 2016.04.29 22:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Meritum mojej wypowiedzi było to, że nie jest zwyczajnie potrzebny, a to, że jest wart krocie tylko przechyla szalę. Gdy Perez sprowadzał Bale'a sprzedał Ozila, gdy sprowadzał Jamesa, sprzedał Di Marię, więc i teraz gdy będzie sprowadzał duże nazwisko, to pewnie kogoś za kilkadziesiąt milionów się pozbędzie i ja obstawiam, że tym kimś będzie James. IMO za 60 milionów, to na Jamesa by się rzucili. BTW, taki news:
http://devilpage.pl/index/news/komentarze/46214/real-madryt-ustalil-cene-za-jamesa-rodrigueza/

Wiadome, że ploty itd. ale czysto sobie gdybamy, więc jeżeli Juve chce Jamesa, a Real chce Pogbe, to można by było się dogadać. Pogba to nie dokładnie taki piłkarz jakiego bym widział, ale też by się w sumie nadał, szczególnie, że dużo się mówiło o tym, że Zizou bardzo go chce mieć w drużynie. I z takim Pogbą, to na dwa miejsca w pomocy, bo defensywnego nie liczę, mielibyśmy Lukę, Kroosa, Pogbe i Kove. No i to już wygląda porządnie, sezon jest długi, są kartki, kontuzje, Zizou lubi sobie porotować, także każdy z tej trójki by się nagrał. Do tego Casemiro i jakiś inny defensywny pomocnik i mamy świetną pomoc oferującą wiele wariantów, bo obecnie mamy jeden wariant i jak ktoś z trójki Casemiro-Kroos-Modrić się wykruszy, to już jest problem.

Doktor Koks
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2016.04.29 23:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli mamy ciągnąć 4-3-3 to powinien przyjść defensywny pomocnik- (Kante? Carvalho?), napastnik (Lewandowski? Aubameyang? Lukaku? Dybala? Morata? Nie mam pomysłu to dokładnie) i przy odejściu Isco jakiś środkowy pomocnik. Zizu wolałby pewnie Pogbe, ja bym bardziej optowal za Verrattim. Oczywiście lewy obrońca- cały czas chodzi mi po głowie Gaya ale mie wiem jak się obecnie spisuje. Do tego ktoś za Pepe, najciekawiej wyglądał Laporte, tylko ta jego kontuzja stawia transfer pod znakiem zapytania.

lukecik
Hala Madrid y nada más

PostWysłany: 2016.04.30 10:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szjk napisał:
Nie, trzymajmy kolesia bez formy wartego 80 milionów, mimo, że ten sezon zweryfikował to, że jego pozycja na boisku w naszym systemie nawet nie istnieje.

Co za bzdura. Tobie też trzeba przypomnieć, że za Carlo James też nie grał na dziesiątce? Rozumiem, jakby rok temu zawodził, teraz znów by grał gowno bez nadziei na poprawę. Bezdyskusyjnie sprzedać w takim przypadku. Ale gość grał na tej samej pozycji i w tym samym systemie co teraz. Nie wiem, jaki ma problem, dlaczego cieniuje, ale na pewno problem nie leży w grze nie na swojej pozycji. Może jego słaba dyspozycja wynika z przyczyn pozaboiskowych? W każdym razie sprzedawanie go latem to nic innego jak głupota. Gość zasługuje na to, by udowodnił swoją wartość przygotowując się do nowego sezonu pod okiem Zizou. Bez przeszkód w postaci zimnego, nieprzekonanego do niego trenera i urazów opozniajacych powrót do gry, co miało miejsce w tym sezonie.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Szjk

PostWysłany: 2016.04.30 10:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mówisz o sezonie kiedy Kroos grał na DMie? On też zaliczał na tej pozycji bardzo dobre mecze w których pomoc funkcjonowała świetnie, a dziś chyba nikt już nie ma złudzeń, że Kroos na DMie to zły pomysł. Tamte czasy już minęły i patrząc na ruchy Zidane'a już nie wrócą. Ja jestem za uzupełnianiem kadry pod obecny model pomocy zapewniający równowagę i James zwyczajnie tutaj nie pasuje. Jeżeli Perez będzie chciał sprowadzić gwiazdę typu Pogba, to z kimś się trzeba będzie pożegnać. To z kim, Bale, Benzema, czy może Kroos? Tylko na Jamesie zarobimy kilkadziesiąt milionów, a jego straty nie odczujemy za bardzo, bo już teraz nic nie gra i drużyna w ważnych meczach radzi sobie bez niego. Ja osobiście wolałbym mieć w kadrze Pogbę niż Jamesa, mimo, że nie jestem zwolennikiem jego talentu. Natomiast faktem jest, że mogę się mylić i mylę się często, także pożyjemy, zobaczymy. Wierzę, że Zidane jakich by decyzji nie podjął, to będą one słuszne.

lukecik
Hala Madrid y nada más

PostWysłany: 2016.04.30 11:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szjk napisał:
Mówisz o sezonie kiedy Kroos grał na DMie? On też zaliczał na tej pozycji bardzo dobre mecze w których pomoc funkcjonowała świetnie, a dziś chyba nikt już nie ma złudzeń, że Kroos na DMie to zły pomysł.

Ok, ale James zbyt dużo dobrego zrobił w tamtym sezonie, by można było wysuwać tezy, że nie nadaje się do naszego systemu. Zbyt wyraźnie błyszczał i zbyt dużo dla nas znaczył, by pokazywać mu drzwi już teraz. Przecież nawet początek tego sezonu to był ten zajebisty James. O ile dobrze pamiętam, na inaugurację w Gijon wszedł z ławki i rozruszal grę, potem demolowal Betis. Później przyszły kontuzje, problemy z Benitezem, zonka w kolumbijskim tańcu z gwiazdami i nie wiadomo co jeszcze, co miało wpływ na te mizerię. Ją wierzę, że przy udanej pretemporadzie, unikaniu kontuzji i że wsparciem od Zizou, w nowym sezonie James znów będzie czarowal.

Szjk napisał:

Jeżeli Perez będzie chciał sprowadzić gwiazdę typu Pogba, to z kimś się trzeba będzie pożegnać. To z kim, Bale, Benzema, czy może Kroos? Tylko na Jamesie zarobimy kilkadziesiąt milionów

Jeżeli Perez będzie chciał sprowadzić gwiazdę to w ogóle możemy sobie wsadzić te rozważania w dupę. Ja dyskusje opieram na zdrowym rozsądku i sportowym aspekcie przy tworzeniu drużyny na nowy sezon i mówię, co moim zdaniem byłoby najlepsze. Zadna gwiazda latem przyjść nie musi i mam nadzieję, że to Zidane będzie odpowiadał za transfery i nie wymyśli żadnych Hazardow, De geów czy Lewandowskich. Od Pereza oczekuję, że da tylko kasę i nie będzie się wpierdalal w koncepcję trenera. Tylko tyle i aż tyle, ale chyba tylko Mou cieszył się większą estymą u prezsa niż Zidane, więc może obejdzie się bez galaktycznych transferów z dupy.

Poza tym odejść powinien Isco. Nie zarobimy na nim 80 czy 60 baniek, ale czemu nie 40? Napoli tyle dało za Igłę, to i City np. da tyle za Hiszpana.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Archiwum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 228, 229, 230  Następny
Strona 3 z 230
Skocz do: